Συμβαίνει τώρα....

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ναι στο suzuki. Εχει και Abs. Οχι δεν εχω ανοιξει θεμα ειμαι σε μια φαση που εχω "τσακωθει". Και εχουν στειλει την τρομπα στην μαμα εταιρεια (ιταλικη αγωνιστικη) για ελεγχο ή αντικατασταση. ειμαι σε φαση αναμονης.........μολις τελειωσω θα ανοιξω θεμα. Θα ηθελα την γνωμη σας μηπως κατι δεν κανω καλα εγω ή.............(ολοι κοιτανε την τσεπη τους και αδιαφορουνε για τον πελατη).

Υ.γ
Για την αλλαγη τρομπας και μανετας, και μανετας συμπλεκτη μαζι με την εργασια 530ευρω!!!Banging head
Τώρα το έχεις με τη μαμά;

Πολλά παράπονα για την σπογγώδη αίσθηση στα φρένα των bandit,v-strom(το βίωσα & με τα δύο) καθώς και των SV..

Νίκο με το καλό να ξεμπερδέψεις..
Smileys drinking beer Emoticon
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
697
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Σηκωθηκα το πρωι αχαραγα να παω για μπεκατσες αλλα μετα θυμήθηκα οτι απαγορεύεται το κυνηγι και μιας και σηκώθηκα παω να κυνηγησω το όνειρο να δω καινούργιους τοπους στριφτερες διαδρομές να αδειάσω ντεπόζιτα και να γεμισω την ψυχη μου


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ίδια εύχομαι να είναι και η φώτο της επιστροφής Μητσαρα, όρθιος και ασφαλής!
Να έχετε ένα απροβλημάτιστο και γεμάτο Καλές εμπειρίες ταξίδι...
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.874
Ηλικία
54
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Και επειδή ο Νόμος του Merfy ισχύει για όλους μας, ακούστε και αυτό:
9:00 πμ κατεβαίνω με τον μικρό μου γιο να φορτώσουμε δισάκια βαλίτσες και να φύγουμε για Πρέβεζα, πλησιάζοντας προς την μηχανή μας έρχεται έντονη μυρωδιά βενζίνης, λέω ωχ...
Δίπλα από την μηχανή και κάτω από το σκούτερ βλέπω να στάζουν βενζίνες, λέω όχι ρε πστ μου..
Δεν μπορώ να καταλάβω από που βγαίνουν οι βενζίνες λόγω πλαστικών γ@$%&$#@! τα σκούτερ....
Αφήνω τα πράγματα και πάω και παίρνω τα κλειδιά του σκούτερ, το βάζω μπροστά και τότε έγινε ο χαμός, να τρέχει η βενζίνη καταρράκτης, αποτέλεσμα: Ανέβαλα το ταξίδι για να πάω το σκούτερ αύριο με οδική στο συνεργείο που το Σάββατο μου άλλαξε το φλοτέρ της βενζίνης στα πλαίσια της εγγύησης περαστικά μου....
Και τι σου είπε συμβαίνουν αυτά η είναι η πρώτη φορά? Από περιέργεια ρωτάω
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.874
Ηλικία
54
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Δεν μπαίνω μέσα!
Έχει σκλοψαρα εδώ στον Κορινθιακό και μετά όντας και γλυκοτσουτσουνος ένας λόγος παραπάνω για να μείνω εις την παραλία επι της ξαπλώστρας!!!

ooops

ToothTooth
Έτσι δώσε πόνο Γιάννη χααχαχ
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.874
Ηλικία
54
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Σηκωθηκα το πρωι αχαραγα να παω για μπεκατσες αλλα μετα θυμήθηκα οτι απαγορεύεται το κυνηγι και μιας και σηκώθηκα παω να κυνηγησω το όνειρο να δω καινούργιους τοπους στριφτερες διαδρομές να αδειάσω ντεπόζιτα και να γεμισω την ψυχη μου


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπράβο ρε Δημήτρη παρέα με την κόρη έτσι!!!!
 

R.E.H

member
Δημοσιεύσεις
1.226
Μοτοσυκλέτα
Royal Enfield Himalayan
Όνομα
Παναγίωτης
Περιοχή
Νίκαια
Σηκωθηκα το πρωι αχαραγα να παω για μπεκατσες αλλα μετα θυμήθηκα οτι απαγορεύεται το κυνηγι και μιας και σηκώθηκα παω να κυνηγησω το όνειρο να δω καινούργιους τοπους στριφτερες διαδρομές να αδειάσω ντεπόζιτα και να γεμισω την ψυχη μου


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δημήτρη, καλό ταξίδι, καλά να περάσετε και καλή επιστροφή να έχετε Smileys drinking beer Emoticon
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σηκωθηκα το πρωι αχαραγα να παω για μπεκατσες αλλα μετα θυμήθηκα οτι απαγορεύεται το κυνηγι και μιας και σηκώθηκα παω να κυνηγησω το όνειρο να δω καινούργιους τοπους στριφτερες διαδρομές να αδειάσω ντεπόζιτα και να γεμισω την ψυχη μου


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ωραίοι Μητσάρα !Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
Όλα εντάξει και γρήγορα στα σύνορα?
 

esel

Μαθουσάλας member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
17.290
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Και επειδή ο Νόμος του Merfy ισχύει για όλους μας, ακούστε και αυτό:
9:00 πμ κατεβαίνω με τον μικρό μου γιο να φορτώσουμε δισάκια βαλίτσες και να φύγουμε για Πρέβεζα, πλησιάζοντας προς την μηχανή μας έρχεται έντονη μυρωδιά βενζίνης, λέω ωχ...
Δίπλα από την μηχανή και κάτω από το σκούτερ βλέπω να στάζουν βενζίνες, λέω όχι ρε πστ μου..
Δεν μπορώ να καταλάβω από που βγαίνουν οι βενζίνες λόγω πλαστικών γ@$%&$#@! τα σκούτερ....
Αφήνω τα πράγματα και πάω και παίρνω τα κλειδιά του σκούτερ, το βάζω μπροστά και τότε έγινε ο χαμός, να τρέχει η βενζίνη καταρράκτης, αποτέλεσμα: Ανέβαλα το ταξίδι για να πάω το σκούτερ αύριο με οδική στο συνεργείο που το Σάββατο μου άλλαξε το φλοτέρ της βενζίνης στα πλαίσια της εγγύησης περαστικά μου....
Να πάρεις σκούτερ της Πεν Φε να τ αγοράζεις κάθε φορά που θα κάνεις το μεγάλο σερβίς......


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.544
Ηλικία
52
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Σηκωθηκα το πρωι αχαραγα να παω για μπεκατσες αλλα μετα θυμήθηκα οτι απαγορεύεται το κυνηγι και μιας και σηκώθηκα παω να κυνηγησω το όνειρο να δω καινούργιους τοπους στριφτερες διαδρομές να αδειάσω ντεπόζιτα και να γεμισω την ψυχη μου


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δημήτρη να περάσετε τέλεια να γεμίσετε τον σκληρό δίσκο με πολλές και ομορφες εικονες και να μας βομβαρδισετε με φώτο να γουστάρουμε. Καλους δρόμους και ασφαλη χιλιόμετρα να έχετε.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ναι στο suzuki. Εχει και Abs. Οχι δεν εχω ανοιξει θεμα ειμαι σε μια φαση που εχω "τσακωθει". Και εχουν στειλει την τρομπα στην μαμα εταιρεια (ιταλικη αγωνιστικη) για ελεγχο ή αντικατασταση. ειμαι σε φαση αναμονης.........μολις τελειωσω θα ανοιξω θεμα. Θα ηθελα την γνωμη σας μηπως κατι δεν κανω καλα εγω ή.............(ολοι κοιτανε την τσεπη τους και αδιαφορουνε για τον πελατη).

Υ.γ
Για την αλλαγη τρομπας και μανετας, και μανετας συμπλεκτη μαζι με την εργασια 530ευρω!!!Banging head

Για τα v strom με abs ,πολλοί κάτοχοι έχουν πει ότι η ποιο value for money επένδυση ήταν η τοποθέτηση τρομπας από το πρώτο μοντέλο ( χωρίς abs ) σε συνδυασμό με σωληνάκια υψηλής.
Ίσως να ισχύει και για bandit/sv.
Ένα 12αρι bandit που είχα για λίγο καιρό δεν είχε κάποιο θέμα.
Μάλλον εκεί με τα abs τα σκατωσαν.
Σε gixxer έχω δει να βάζουν τρομπες/δαγκάνες nissin από cbr.
Όσο για την τιμή που λες προφανώς εννοείς κάτι σε brembo,εντάξει είναι αρκετά αλλά διευκρινησε.
Πόσο είχαν τα πράγματα και πόσο σου χρέωσε εργασία
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.311
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Για τα v strom με abs ,πολλοί κάτοχοι έχουν πει ότι η ποιο value for money επένδυση ήταν η τοποθέτηση τρομπας από το πρώτο μοντέλο ( χωρίς abs ) σε συνδυασμό με σωληνάκια υψηλής.
Ίσως να ισχύει και για bandit/sv.
Ένα 12αρι bandit που είχα για λίγο καιρό δεν είχε κάποιο θέμα.
Μάλλον εκεί με τα abs τα σκατωσαν.
Σε gixxer έχω δει να βάζουν τρομπες/δαγκάνες nissin από cbr.
Όσο για την τιμή που λες προφανώς εννοείς κάτι σε brembo,εντάξει είναι αρκετά αλλά διευκρινησε.
Πόσο είχαν τα πράγματα και πόσο σου χρέωσε εργασία
Στα bandit βάζουν τρόμπες από Κ5/6 και βλέπουν διαφορά η οποία είναι στο αρχικό δάγκωμα και στη σπογγωδη αίσθηση που υστερεί το δωδεκαμισο
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Για τα v strom με abs ,πολλοί κάτοχοι έχουν πει ότι η ποιο value for money επένδυση ήταν η τοποθέτηση τρομπας από το πρώτο μοντέλο ( χωρίς abs ) σε συνδυασμό με σωληνάκια υψηλής.
Ίσως να ισχύει και για bandit/sv.
Ένα 12αρι bandit που είχα για λίγο καιρό δεν είχε κάποιο θέμα.
Μάλλον εκεί με τα abs τα σκατωσαν.
Σε gixxer έχω δει να βάζουν τρομπες/δαγκάνες nissin από cbr.
Όσο για την τιμή που λες προφανώς εννοείς κάτι σε brembo,εντάξει είναι αρκετά αλλά διευκρινησε.
Πόσο είχαν τα πράγματα και πόσο σου χρέωσε εργασία

Στα bandit βάζουν τρόμπες από Κ5/6 και βλέπουν διαφορά η οποία είναι στο αρχικό δάγκωμα και στη σπογγωδη αίσθηση που υστερεί το δωδεκαμισο
Αυτά θα χαθούν και είναι λύσεις.Γνώση.

Να ανοίξουμε ένα θέμα για τα φρένα και τη βελτίωση τους στα συγκεκριμένα suzuki;
 

Face

member
Δημοσιεύσεις
669
Ηλικία
55
Περιοχή
ATHENS
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI V-strom 650 XT
Όνομα
NIKOS
Για τα v strom με abs ,πολλοί κάτοχοι έχουν πει ότι η ποιο value for money επένδυση ήταν η τοποθέτηση τρομπας από το πρώτο μοντέλο ( χωρίς abs ) σε συνδυασμό με σωληνάκια υψηλής.
Ίσως να ισχύει και για bandit/sv.
Ένα 12αρι bandit που είχα για λίγο καιρό δεν είχε κάποιο θέμα.
Μάλλον εκεί με τα abs τα σκατωσαν.
Σε gixxer έχω δει να βάζουν τρομπες/δαγκάνες nissin από cbr.
Όσο για την τιμή που λες προφανώς εννοείς κάτι σε brembo,εντάξει είναι αρκετά αλλά διευκρινησε.
Πόσο είχαν τα πράγματα και πόσο σου χρέωσε εργασία
Αν εβαζα brembo ηθελε μια μικρη πατεντα για την τρομπα, και γι'αυτο εβαλα accossato, τρομπα μανετα 350, μανετα συμπλεκτη 150, εργασια 30. Γενικα δουλευε μια χαρα, τελειως διαφορετικη αισθηση και ποιο δυνατα φρενα (ασκουσα μικροτερη πιεση 16πριν 19τωρα). Αλλα "ιδρωνε γυρω απο το καπακι, και "ιδρωνε" λιγο περισσοτερο στο εξαερωτηρα. Δεν μπορουσαν να βρουν τι εχει.....και την εστειλα πισω. Τωρα φοραω την μαμα (και δεν συνηθιζεται abcdefghgk abcdefghgk )
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Αυτά θα χαθούν και είναι λύσεις.Γνώση.

Να ανοίξουμε ένα θέμα για τα φρένα και τη βελτίωση τους στα συγκεκριμένα suzuki;


Mητσε
Αυτά για τα v strom είναι γνωστά.
Απλά δεν ήξερα και δεν είχα την εμπειρία από bandit /sv ,για να ξέρω ότι φοράνε τα ίδια.
Ενώ v strom 3 γενιές πέρασαν από τα χέρια μου.
Το τελευταίο όλως περιέργως το έχουν βελτιώσει.


Άσχετο με τα Suzuki, σχετικό με το θέμα.
Φίλος που πήρε πρόσφατα το ΖΧ12,Και ψάχνεται πολύ.
Βρήκε ότι στην Αμερική βγάζουν τις εξαπιστονες γιατί έχουν αργή επαναφορά!!
Και βάζουν τετραπιστονες από το τελευταίας γενιάς χωρίς να πειράξουν τρόμπα
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.419
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Χαρούμενοι νεανιες ...:cool: ...με ιταλικά δικυκλα συνευρεθηκαν για μασαμπουκα στις όχθες Νέστου.

1655671769421_compress62.jpg

IMG_20220619_202321_compress86.jpg
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.947
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Top Bottom