Συμβαίνει τώρα....

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.685
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όλα σε μένα πάλι; Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth

Οχι ρε σε ολους.Το πρωι πεσαν τα μεγαλυτερα δικτυα ενημερωσης για αρκετες ωρες.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μόνο όσοι έχουν συγκεκριμένο μηχανάκι.
Και μένα μου το κανε...
Γι'αυτό δεν με χαιρετάει κανείς στον δρόμο;ToothToothToothToothToothTooth
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.109
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Σκύλοι μαυροι!! Εύγε!
Πανό επειγόντως παπούτσια, χάνεις ένα 25% άδικα κ βγάλε τα μακό φίλε, ότι χειρότερο...

Δίκιο έχεις.
Σήμερα πήρα επιτέλους κοντομάνικη ποδηλατική μπλούζα.
Όσο για παπούτσια... έιμαι στο ψάξιμο!
Εσένα θα σε δούμε σε καμιά εξόρμηση;;;
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.606
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Γιατι βρε παιδια να ειναι παντα το ζητουμενο το ταξιδι..
Τα σιδερα δεν εχουν ....σεξαπηλ? abcde
Μπάμπη έχουν τα σίδερα και πολύ δυνατό κιόλας, να δες παρακάτω.





Ευτυχώς μας το θυμίζει η Κολέτσα.

BC51A187-0E2B-4A9B-ACEF-446DC9AB9580.png
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.793
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Γυρνάω απο νυχτερινή βόλτα στην Άφυσσο και στρίβω μετά την Αγριά να ανέβω περιφερειακό. Απο πίσω μου κάγκουρας κρύφτο-Χ κλασσικά ούτε κράνος, ούτε καν αναμμένα εντελώς τα φώτα (μόνο τα 2 μικρά θέσης που έχει μπροστά) και μπροστά μας δυο μηχανές ΔΙΑΣ.

Είμαστε στην γέφυρα του περιφερειακού πάνω απο την ΑΓΕΤ, πάμε με 70-80 χαλαρά. Έρχεται δίπλα μου, μου φωνάζει "ΔΕΣ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΑΔΕΡΦΕ!".....ανοίγει γκάζι, η εξάτμιση να κοντεύει να μου σπάσει τα τύμπανα, περνάει τις μηχανές, χάνετε μέσα στο τούνελ. Γκαζώνουν και οι μπροστά....

Ε να μην τα πολυλογώ πιο πέρα τον είχανε σταματήσει στην άκρη Tooth Αλλά αρκετή απόσταση έκαναν....
 

The Owl.

well know member
Δημοσιεύσεις
2.037
Όνομα
George
Δίκιο έχεις.
Σήμερα πήρα επιτέλους κοντομάνικη ποδηλατική μπλούζα.
Όσο για παπούτσια... έιμαι στο ψάξιμο!
Εσένα θα σε δούμε σε καμιά εξόρμηση;;;
Μέχρι τέλος του μήνα δυσκολο, δεν το περίμενα έτσι...
3χω μπλέξει δυνατά με ανακαίνιση σπιτιού κ δεν βγαίνω καθόλου για ποδηλατο...
Πιστεύω να ρεφαρω μετά...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Γυρνάω απο νυχτερινή βόλτα στην Άφυσσο και στρίβω μετά την Αγριά να ανέβω περιφερειακό. Απο πίσω μου κάγκουρας κρύφτο-Χ κλασσικά ούτε κράνος, ούτε καν αναμμένα εντελώς τα φώτα (μόνο τα 2 μικρά θέσης που έχει μπροστά) και μπροστά μας δυο μηχανές ΔΙΑΣ.

Είμαστε στην γέφυρα του περιφερειακού πάνω απο την ΑΓΕΤ, πάμε με 70-80 χαλαρά. Έρχεται δίπλα μου, μου φωνάζει "ΔΕΣ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΑΔΕΡΦΕ!".....ανοίγει γκάζι, η εξάτμιση να κοντεύει να μου σπάσει τα τύμπανα, περνάει τις μηχανές, χάνετε μέσα στο τούνελ. Γκαζώνουν και οι μπροστά....

Ε να μην τα πολυλογώ πιο πέρα τον είχανε σταματήσει στην άκρη Tooth Αλλά αρκετή απόσταση έκαναν....
Είμαι σίγουρος πως κάτι έμαθες απο όλο αυτό Tooth
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.109
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Γυρνάω απο νυχτερινή βόλτα στην Άφυσσο και στρίβω μετά την Αγριά να ανέβω περιφερειακό. Απο πίσω μου κάγκουρας κρύφτο-Χ κλασσικά ούτε κράνος, ούτε καν αναμμένα εντελώς τα φώτα (μόνο τα 2 μικρά θέσης που έχει μπροστά) και μπροστά μας δυο μηχανές ΔΙΑΣ.

Είμαστε στην γέφυρα του περιφερειακού πάνω απο την ΑΓΕΤ, πάμε με 70-80 χαλαρά. Έρχεται δίπλα μου, μου φωνάζει "ΔΕΣ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΑΔΕΡΦΕ!".....ανοίγει γκάζι, η εξάτμιση να κοντεύει να μου σπάσει τα τύμπανα, περνάει τις μηχανές, χάνετε μέσα στο τούνελ. Γκαζώνουν και οι μπροστά....

Ε να μην τα πολυλογώ πιο πέρα τον είχανε σταματήσει στην άκρη Tooth Αλλά αρκετή απόσταση έκαναν....

Έχω την εντύπωση πως έχει να κάνει με το μηχανάκι κ μόνο.
Πριν μερικά χρόνια ανέβαινα την Κατεχάκη.
Στο ύψος του νοσοκομείου πήγαινα δίπλα με δύο μοτοσυκλέτες ΔΙΑΣ.
Μας προσπερνάει με 150 km/h μια hayabusa με τον οδηγό χωρίς κράνος.
Στο φανάρι του Παπάγου σταματάει γιατί ήταν κόκκινο.
Σταματάμε κ εμείς.
Σκέφτομαι "τώρα θα του κόψουν κλήση για υπερβολική ταχύτητα, κράνος κ επικίνδυνους ελιγμούς"..
Το αντίθετο όμως!
Οι αστυνομικοί πιάνουν κουβέντα με τον οδηγό της hayabusa κ τον ρωτάνε για την εξάτμιση που έχει βάλει κ για κάποια άλλα αξεσουάρ!
Μόλις ανοίγει το φανάρι η busa φεύγει σπινάροντας κ οι αστυνομικοί σχολιάζουν γελώντας, σε στυλ.." πως πάει έτσι το εργαλείο" κλπ, κλπ...
Τους άκουγα φυσικά, αφού ήμασταν δίπλα.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.793
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@Drake Ramore Εμπειρία ζωής λέμε! Έμαθα πολλά.....πολλά όμως...πχ το οτι ένα μοτέρ 15 άλογα (γιατί σίγουρα ήτανε φορτωμένο αρκετά πράματα το μοτέρ, πήγαινε καλά για παπί) δεν μπορεί να περάσει μηχανές και οτι νιώθω φουλ ωραία που η εξάτμιση μου δεν σπάει @@ Smileys drinking beer Emoticon

@Panos76 Έχει τύχει πριν 3 χρόνια να είμαι σε διασταύρωση στο κέντρο και να με πιάνει φανάρι. Κατεβαίνουν αμάξια/μηχανές απο τον άλλον δρόμο και παράλληλα κατεβαίνουν και ΔΙΑΣ. Ε στην γωνία ένας πήγε να βγει απο εκεί που πάρκαρε χωρίς να κοιτάξει. Απλά ας πούμε οτι αντί για κόρνα βάρεσε κόφτη με το στρώμα abcdefghgk Αυτό πάντως με τις μεγάλες μηχανές το έχω παρατηρήσει και εγω.....γενικά οτιδήποτε είναι πάνω απο 600cc δεν το σταματάνε συχνά, αντίθετα παπιά ή γενικά μικρές μηχανές άνετα.
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.109
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
@Panos76 Αυτό πάντως με τις μεγάλες μηχανές το έχω παρατηρήσει και εγω.....γενικά οτιδήποτε είναι πάνω απο 600cc δεν το σταματάνε συχνά, αντίθετα παπιά ή γενικά μικρές μηχανές άνετα.

Δεν είναι τα κυβικά μόνο, αλλά το πόσο προσεγμένη είναι μια μηχανή, ο οδηγός της, το τι φοράει...
Άλλο παράδειγμα, απόλυτα αληθινό κ αυτό.
Είμαι με το crypton x στην αρχή της Μεσογείων, λίγο πριν την σχολή αστυνομίας.
Από βλακεία μου ξεκινάω πριν ανοίξει το φανάρι, γιατί πίσω μου άκουσα κορνάρισμα.
Δίπλα μου ήταν ένας έγχρωμος, μάλλον Πακιστανός, με πολύχρωμη μπαντάνα (!) στο κεφάλι αντί για κράνος.
Δεν πρόσεξα ακριβώς το μηχανάκι οδηγούσε, αλλά ήταν ένα καινούργιο σκούτερ, αρκετά ογκώδες.
Με το που με βλέπει ο Πακιστανός να φεύγω, μπερδεύεται κ αυτός κ φεύγει με κόκκινο.
Αμέσως ακούω σειρήνα πίσω μου.
Κόβω ταχύτητα κ περιμένω τους αστυνομικούς να έρθουν να μου κόψουν κλήση.
Έκπληκτος όμως, τους βλέπω να με προσπερνούν κ να κυνηγούν τον Πακιστανό, ο οποίος στην τελική δεν έφταιγε!!
Τον σταμάτησαν πιο κάτω...
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Βρήκα γιατί η μάσκα κοντέρ-φαναριού κοπανούσε πάνω κάτω σε κάθε λακουβα

Ο παλιός καλός πιστός φίλος κάθε self-proclaimed μάστορα, το δεματικό!

Ένα μαύρο ρε Τάσο μου.. Ένα Μαύρο.. Bcdefgh

Ποδηλατική μέρα!! Με τον @Panos76 αναβαση Πεντέλης, πηγή Καρακαντά και συνέχεια για πανόραμα Αγ. Πέτρο!!! View attachment 33242View attachment 33243
Στείλτε διευθύνσεις να σας κάνω πακέτο από 10kg δικά μου γιατί σας βλέπω "κομμένους".

Σας παρακαλώ ρε παιδιά,βοηθάτε.. Ψυχικό θα κάνετε.. Tooth
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.109
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Στείλτε διευθύνσεις να σας κάνω πακέτο από 10kg δικά μου γιατί σας βλέπω "κομμένους".

Σας παρακαλώ ρε παιδιά,βοηθάτε.. Ψυχικό θα κάνετε.. Tooth

ΧΑ, ΧΑ!
Μη νομίζεις..εγώ παίζω στα 98-100 κιλά, αλλά δεν θέλω να χάσω άλλα γιατί αθλούμαι κυρίως σηκώνοντας βάρη κ τρέχοντας 5-10 km.
Το ποδήλατο λόγω καραντίνας το ανακάλυψα!
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δεν έχω σταματήσει 2 φορές σε μπλόκο.. Την πρώτη στην εθνική απλά άνοιξα γκάζι τέρμα, τη δεύτερη στην πόλη έκανα τον κινεζο κοίταζα απ τα αριστερά... Ρεεεεειιι φωνάζουν, τίποτα εγώ... Δεν ασχοληθηκαν.
Φυσικά έχω φάει και γω τις κλήσεις μου,.. Άλλες φορές.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.793
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@Panos76 Ίσως να είναι και αυτό ναι...βέβαια έχει τύχει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές να δω και το αντίθετο. Σταματάνε πχ εμένα που είμαι κυριλέ με το μπουφάν, το κράνος με τα όλα μου, και κάτι άλλους χωρίς κράνος, με εξατμίσεις που στο ρελαντί ακούγονται μέχρι την Λάρισα ούτε καν....νομίζω είναι και σε τι περίπτωση θα πέσεις.

@Ωmega Δυστυχώς δεν είχα :(
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.793
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Είμαι περιφερειακό και πετυχαίνω γνωστό που πήρε ένα κρύφτο-Χι. Η ώρα του παιδιού φάση στην γύρα και οι δυο άντε λέμε ας τα άνοιξουμε έτσι απο περιέργεια να δω και εγω δηλαδή ΠΟΣΟ πια διαφορά έχει το δικό μου με ένα θεοποιημένο παπί που μεταχειρισμένο το βρίσκεις 2000 και βάλε €

Αποτέλεσμα: απλά είναι ένα μηχανάκι μπροστά. Τέτοια απόσταση/διαφορά δηλαδή, τίποτα απολύτως σχεδόν...

Εγω περίμενα να με αφήσει πίσω εντελώς....τι ακριβώς γίνεται και τα βλέπεις ακόμα σε τέτοιες ακραίες τιμές δεν μπορώ να καταλάβω...σαν γκάζι σχεδόν όσο ένα απλό 125 πάει...
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ελληνικά Ταχυδρομεία.Φρέσκο.
Συμπαράσταση/Στήριξη κατά ....



Δεν παραθέτω παραπέρα.Καταλάβατε. Bcdefgh
Δυο γκέι στο 1
Δυο.λεσβίες στο 2
Μια τρανς στο 3
Και κάτι ερμαφρόδιτα στο 4



Τι κερδίζω?
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Δυο γκέι στο 1
Δυο.λεσβίες στο 2
Μια τρανς στο 3
Και κάτι ερμαφρόδιτα στο 4



Τι κερδίζω?
To επόμενο..
Μεγαλείο Ψυχής.-




Είπε κάποια στιγμή στην κουβέντα:
You can't wait until life isn't hard anymore ,before you decide to be happy . .


και στο τέλος:
I have 2% chance to survival but 2% is not 0%.

2% is something and i wish people knew how amazing it is..

PraisingPraising
 
Top Bottom