Συμβαίνει τώρα....

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.599
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Συνέβη σήμερα το πρωί. Η μικρή αδερφή με όλη της την προίκα παρεδωθει στον νέο ιδιοκτήτη της μετά από μια αρμονική, απροβληματιστη και όμορφη συμβίωση μαζί της. Η αλήθεια είναι ότι μου κακοφάνηκε ελαφρώς που την έδωσα γιατί μου έκανε όλα τα γούστα απροβληματιστα.
F800 ST 2008.


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tap.....
Από θέση οδήγησης για τα πόδια τι έλεγε;
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.453
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Συνέβη σήμερα το πρωί. Η μικρή αδερφή με όλη της την προίκα παρεδωθει στον νέο ιδιοκτήτη της μετά από μια αρμονική, απροβληματιστη και όμορφη συμβίωση μαζί της. Η αλήθεια είναι ότι μου κακοφάνηκε ελαφρώς που την έδωσα γιατί μου έκανε όλα τα γούστα απροβληματιστα.
F800 ST 2008.


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με το καλό το επόμενο Γρηγόρη!
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.527
Ηλικία
52
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Από θέση οδήγησης για τα πόδια τι έλεγε;
Γιάννη άνετη ήταν και στα πόδια δεν είχα πρόβλημα την είχα πάρει γιατί δεν την παλεύω με τα σκούτερ. Τώρα σε ταξίδι εντάξει έχοντας και το 1250 το Gs στην κατοχή μου δεν έχει σύγκριση το ένα μηχανάκι με το άλλο από κάλυψη σε αέρα μέχρι τις αναρτήσεις. Τίμιο και οικονομικό μηχανάκι που κάνει τα πάντα με κάποιες παραχωρήσεις.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Συνέβη σήμερα το πρωί. Η μικρή αδερφή με όλη της την προίκα παρεδωθει στον νέο ιδιοκτήτη της μετά από μια αρμονική, απροβληματιστη και όμορφη συμβίωση μαζί της. Η αλήθεια είναι ότι μου κακοφάνηκε ελαφρώς που την έδωσα γιατί μου έκανε όλα τα γούστα απροβληματιστα.
F800 ST 2008.


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ωραίο BMW!
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.527
Ηλικία
52
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Με το καλό το επόμενο Γρηγόρη!
Νικόλα ευχαριστώ αλλά δεν ξέρω φίλε αν θα παρω σύντομα και πάλι 2η μηχανή. Θεωρώ ότι αδικησα τον εαυτό μου από την οδηγική ευχαρίστηση και απόλαυση που μου δίνει το 1250 έχοντας το παρκαρισμένο μόνο για ταξίδια. Θεωρώ ότι πρέπει να το βολταρω όσο περισσότερο μπορώ αντί να το έχω κλειδωμένο στο γκαράζ για τις μακρινές μόνοημέρες και τα ταξίδια όπως προείπα.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.599
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Νικόλα ευχαριστώ αλλά δεν ξέρω φίλε αν θα παρω σύντομα και πάλι 2η μηχανή. Θεωρώ ότι αδικησα τον εαυτό μου από την οδηγική ευχαρίστηση και απόλαυση που μου δίνει το 1250 έχοντας το παρκαρισμένο μόνο για ταξίδια. Θεωρώ ότι πρέπει να το βολταρω όσο περισσότερο μπορώ αντί να το έχω κλειδωμένο στο γκαράζ για τις μακρινές μόνοημέρες και τα ταξίδια όπως προείπα.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σωστός φίλε.
Το gs είναι για όσους ξέρουν είναι παπί.
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.677
Ηλικία
52
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Νικόλα ευχαριστώ αλλά δεν ξέρω φίλε αν θα παρω σύντομα και πάλι 2η μηχανή. Θεωρώ ότι αδικησα τον εαυτό μου από την οδηγική ευχαρίστηση και απόλαυση που μου δίνει το 1250 έχοντας το παρκαρισμένο μόνο για ταξίδια. Θεωρώ ότι πρέπει να το βολταρω όσο περισσότερο μπορώ αντί να το έχω κλειδωμένο στο γκαράζ για τις μακρινές μόνοημέρες και τα ταξίδια όπως προείπα.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συμφωνώ απόλυτα Γρηγόρη . Και εγώ μόνο για ταξίδια το είχα κάποτε . Τώρα για τα πάντα...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.599
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Συμφωνώ απόλυτα Γρηγόρη . Και εγώ μόνο για ταξίδια το είχα κάποτε . Τώρα για τα πάντα...
Εγώ όταν ανεβαίνω στο παπί τρέμει το φιλοκαρδι μου.
Κι εγώ κοιτάω να τη δουλεύω συνέχεια.
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.677
Ηλικία
52
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Εγώ όταν ανεβαίνω στο παπί τρέμει το φιλοκαρδι μου.
Κι εγώ κοιτάω να τη δουλεύω συνέχεια.
Ένα πρωί κατά τις 6 μου πετάχτηκε σκύλος πάρα πολύ κοντά και πλακώθηκα στα φρένα , γλυτώσαμε και οι δύο. Αν ήμουν με το κουλούρι που πήγαινα τις προηγούμενες μέρες θα είχαμε γίνει όλοι μαζί μια ωραία παρέα ξαπλωμένοι κάτω...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.599
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ένα πρωί κατά τις 6 μου πετάχτηκε σκύλος πάρα πολύ κοντά και πλακώθηκα στα φρένα , γλυτώσαμε και οι δύο. Αν ήμουν με το κουλούρι που πήγαινα τις προηγούμενες μέρες θα είχαμε γίνει όλοι μαζί μια ωραία παρέα ξαπλωμένοι κάτω...
Γ@μησέ τα
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Χτες μετα απο παααααρα πολύ καιρό έκανα βόλτα με μηχανάκι (όχι το παπί)
Με το hornet της δουλειάς.
Έγραψα 140χλμ



Sorry...

Εκανα εντιτ και τα διόρθωσα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Χτες μετα απο παααααρα πολύ καιρό έκανα βόλτα με μηχανάκι (όχι το παπί)
Με το hornet της δουλειάς.
Έγραψα 1740χλμ
Μπας και έβαλες κάνα παραπάνω μηδενικό Tooth
Βγαίνουν τόσα χλμ σε μια μέρα;cdefghigi
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εγώ πάλι πριν 4-5 χρόνια πήρα για πρώτη φορα, παπί... Δεν είχα μικρός..
Η μηχανές έρχονται και φεύγουν, το παπί εκεί...
Αλλη αισθηση
Έχω σκεφτεί να το δώσω κάθε χρόνο γύρω στις 2-3 φορές.
Μετά λέω "κόψε τις λαλακίες! Αυτό δεν φεύγει!"

Εχει τόσο χαμηλό κόστος κτήσης και χρήσης, που στην ουσία είναι σχεδόν τζαμπέ ολέ!
Και αν πας να το πουλήσεις μπορεί να βγάλεις και λεφτά απο πάνω (αν το πήρες μτχ σε καλή τιμή)

Αυτό που συμβαίνει με τα παπιά στην Ελλάδα, δεν υπάρχει λέμε!ooops
Ασε που αν είσαι της υπομονής γυρνάς όλη την Ελλάδα πηγαίνοντας με 80 και 2,5 λιτρα/100 χλμ eye
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Έχω σκεφτεί να το δώσω κάθε χρόνο γύρω στις 2-3 φορές.
Μετά λέω "κόψε τις λαλακίες! Αυτό δεν φεύγει!"

Εχει τόσο χαμηλό κόστος κτήσης και χρήσης, που στην ουσία είναι σχεδόν τζαμπέ ολέ!
Και αν πας να το πουλήσεις μπορεί να βγάλεις και λεφτά απο πάνω (αν το πήρες μτχ σε καλή τιμή)

Αυτό που συμβαίνει με τα παπιά στην Ελλάδα, δεν υπάρχει λέμε!ooops
Ασε που αν είσαι της υπομονής γυρνάς όλη την Ελλάδα πηγαίνοντας με 80 και 2,5 λιτρα/100 χλμ eye

περα απ το χαμηλο κοστος συντηρησης....εμενα μ αρεσει κι ολας
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
περα απ το χαμηλο κοστος συντηρησης....εμενα μ αρεσει κι ολας
κι εμένα
Υπάρχουν στιγμές που κάνω βόλτες 100 χλμ με το παπί αντί για το μεγάλο, επειδή έτσι. Δεν ξερω, ο αέρας μυρίζει διαφορετικά, τα τοπία περνάνε πιο αργά και προλαβαίνω να τα δω, μουδιάζουν και τα @@ μου απο τον μονοκυλινδράκο που δουλευει ψηλά. ooops
Βολτάρα!eye
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Συνέβη σήμερα το πρωί. Η μικρή αδερφή με όλη της την προίκα παρεδωθει στον νέο ιδιοκτήτη της μετά από μια αρμονική, απροβληματιστη και όμορφη συμβίωση μαζί της. Η αλήθεια είναι ότι μου κακοφάνηκε ελαφρώς που την έδωσα γιατί μου έκανε όλα τα γούστα απροβληματιστα.
F800 ST 2008.


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τι χαρά για τον νέο ιδιοκτήτη όταν ψωνίζει από Νοικοκύρη!!!

Smileys drinking beer Emoticon
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ε ρε φιλαράκι...υπάρχουν και σωστά BMW. Χωρίς παραλελε-τετελλεμπεεεεε και μποξερέ!
Αυτά τα συμπαθώ. ooops
ούτε αξονα έχει, ούτε διαφορικό, ούτε μόνο δίσκο συμπλεκτη και χωριστό κιβώτιο, ούτε δυναμό..
Σαν να έχεις ducati με αλουμινένιο πλαίσιο..η 4κυλινδρο harley
Παγκοσμιοποιησις
 
Top Bottom