Συμβαίνει τώρα....

N

notakos600

Guest
Εγώ δεν είδα αριστεριστές μαζεμένους, εκτός αν εννοείς τα 5 - 6 άτομα, αν ήταν συγκέντρωση αριστεριστών θα είχε και 10 κλούβες ΜΑΤ από πριν, το γνωστό σενάριο...
Και η φωτογραφία που κυκλοφορεί με την δαρμενη πλάτη του συλληφθεντα δεν είναι τωρινή και δεν είναι δική του Μάνο.
Έγραψα πως οι καιροί είναι υποπτοι φίλε, προπαγάνδα δεν κάνουν μόνο οι κυβερνητικοί, τεσπα.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.176
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Και η φωτογραφία που κυκλοφορεί με την δαρμενη πλάτη του συλληφθεντα δεν είναι τωρινή και δεν είναι δική του Μάνο.
Έγραψα πως οι καιροί είναι υποπτοι φίλε, προπαγάνδα δεν κάνουν μόνο οι κυβερνητικοί, τεσπα.
Εγώ την περίμενα χειρότερη με σιδερένιο γκλοπ, τέλος πάντων...
 
Τελευταία επεξεργασία:

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.521
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Κάποιοι άνθρωποι είναι φτιαγμένοι για να κάνουν παράνομες πράξεις.
Αυτό που λέω δεν είναι υπερβολή.
Σκέφτονται με το ένστικτο, σαν τα ζώα.
Δυστυχώς, η μόνη γλώσσα που καταλαβαίνουν είναι η βία.
Αυτό το σκέφτονται όσοι τους έχουν κλέψει μηχανές, ποδήλατα, αυτοκίνητα, έχουν μπει σε σπίτια, τα έχουν κάνει άνω κάτω, έχουν χτυπήσει παππούδες κ γιαγιάδες, τους έχουν κάψει με πυρωμένο σίδερο...
Αυτή είναι η ζωή τους.
Να μπαινοβγαίνουν στις φυλακές.
Δεν τους νοιάζει.
Εκεί είναι το σπίτι κ οι φίλοι τους.
Δεν θα το σκεφτούν καθόλου να σταματήσουν ένα αμάξι στη μέση του δρόμου, να ληστέψουν τον οδηγό ο να πάρουν το αμάξι.
Κ ο παθών τι κάνει;
Μήνυση;
Για να πάει φυλακή ο δράστης;
Μα εκεί θέλει να πάει!!
Δυστυχώς ή ευτυχώς η μόνη γλώσσα που καταλαβαίνουν αυτοί οι Άγιοι άνθρωποι, είναι η ράβδος. Όποιος δεν το έχει ζήσει δεν καταλαβαίνει και λέει αυτό που πρέπει να πει. Αν στο κάνουν, πολύ δε περισσότερο 3 φορές και τις 2 έγιναν μηνύσεις να τρέχεις στα δικαστήρια χωρίς νόημα ή αποτέλεσμα εεεε πιστέψτε με το μόνο που μένει είναι να αναλάβεις εσυ δράση στέλνοντας ένα δώρο με αγάπη για να θυμούνται την επόμενη φορά που θα απλωθεί χέρι σε περιουσία ή κάποιον δικο σου άνθρωπο ποιες μπορεί να είναι οι συνέπειες των πράξεων τους. Η ατιμωρησία εκεί σε ωθεί και ας μην το θέλεις. Οπότε από λόγια και από το τι είναι το σωστό πήξαμε. Είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω όταν δεν με προστατεύει ο νόμος και το κράτος όταν οι ίδιοι αστυνομικοί σου λένε ότι αυτό κάνουν κάθε ημέρα, μπαινοβγαίνουν στα τμήματα ή στο τμήμα ασφαλείας λευκού Πύργου βρωμίζουν και τον χώρο. Πρέπει να δείτε αυτοί πως τους καλοδέχονται, αλλά off the records και για εμένα ΠΟΛΥ καλά τους κάνουν !!!!!!!!!!
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Την ομάδα δέλτα ή δράση όπως είναι νομίζω το νέο όνομα της δεν νομίζω να την είχαν καταργήσει!!
Μπορεί να μην έβγαιναν τσούρμο 10 - 15 μηχανάκια όπως στην αρχή αλλά crypton σε ομάδες των 2-4 οχημάτων έβλεπα συνέχεια μιας και καθημερινά σχεδον πρωί βράδυ τριγυρναω στο κέντρο!! Τώρα τελευταία αύξησαν τον αριθμό πάλι καμία 10αρια μηχανάκια βλέπεις μαζί!! Επίσης είναι και κάποιοι άλλοι με σκούτερακια (καιρό τώρα) αλλά αυτοί πάνε ανά δύο και δεν ξέρω πως τους λένε, αλλά θα τους βρω, ξέρω που μένουν Tooth
Πάντως τις τελευταίες μέρες έχει περισσότερη κινητικότητα στο κέντρο από τέτοιες "διοργανώσεις" περισσότερους αστυνομικούς στα γύρω στενά αλλά τον χαμό που λένε δεν τον έχω πετύχει κάπου!! Μήπως γενικά όλοι μας τα πασάρουν όπως θέλουν και οι από δω και οι από κει cdefghigi
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.159
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
θα φυγεται σε δυσκολα μονοπατια και υπαρχει κινδυνος να χαλασουν οι καρντιες μας...

Teary Eyes Waving ByeGreeting
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Την ομάδα δέλτα ή δράση όπως είναι νομίζω το νέο όνομα της δεν νομίζω να την είχαν καταργήσει!!
Μπορεί να μην έβγαιναν τσούρμο 10 - 15 μηχανάκια όπως στην αρχή αλλά crypton σε ομάδες των 2-4 οχημάτων έβλεπα συνέχεια μιας και καθημερινά σχεδον πρωί βράδυ τριγυρναω στο κέντρο!! Τώρα τελευταία αύξησαν τον αριθμό πάλι καμία 10αρια μηχανάκια βλέπεις μαζί!! Επίσης είναι και κάποιοι άλλοι με σκούτερακια (καιρό τώρα) αλλά αυτοί πάνε ανά δύο και δεν ξέρω πως τους λένε, αλλά θα τους βρω, ξέρω που μένουν Tooth
Πάντως τις τελευταίες μέρες έχει περισσότερη κινητικότητα στο κέντρο από τέτοιες "διοργανώσεις" περισσότερους αστυνομικούς στα γύρω στενά αλλά τον χαμό που λένε δεν τον έχω πετύχει κάπου!! Μήπως γενικά όλοι μας τα πασάρουν όπως θέλουν και οι από δω και οι από κει cdefghigi
Ομάδα δέλτα Τόλη μου,δύναμη δέλτα ήταν η ''ταινιάρα που είδαμε πιτσιρικάδες...abcdefghgk
1615287366394.png
τα ''παπάκια'' της ομάδας δέλτα είχαν (καταργηθεί-μπει σε πάγο) γιατί πολλοί από δαύτους, περνώντας μέσα από τα στενά της πλάκας και του κέντρου, ΄΄τυχαία'' το γκλομπ ή η μπότα τους πετύχαινε άσχετους περαστικούς!
 
Τελευταία επεξεργασία:

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Τώρα για τα υποτιμητικά σχόλια για παρέα με "παπάκια"
Kαθόλου υποτιμητικός ο τίτλος για την ομάδα με τα παπιά. Οι πράξεις τους όμως ναι:

 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Ομάδα δέλτα,δύναμη δέλτα ήταν η ''ταινιάρα που είδαμε πιτσιρικάδες...
View attachment 28647
τα ''παπάκια'' της ομάδας δέλτα είχαν (καταργηθεί-μπει σε πάγο) γιατί πολλοί από δαύτους, περνώντας μέσα από τα στενά της πλάκας και του κέντρου, ΄΄τυχαία'' το γκλομπ ή η μπότα τους πετύχαινε άσχετους περαστικούς!
Δεν το έβλεπα αυτό μικρος Θάνο!!
Ήμουν απασχολημένος με την άλλη ομάδα τη "Σ" που κατέβαιναν στα λιμανάκια για να μας σκορπίσουν!!!!
Είχα συνάψει καλές σχέσεις μαζί τους, τόσο καλές που με ειχαν πάει βόλτα 2 φορες με ένα rs4 και 1 με μια 155 QV
αλλα ξέχναγαν να με γυρίσουν πίσω και το έκοβα ποδαράτο μετά από τη Βάρκιζα!!!!! Χαχαχα!!!!!
Καλα τιμόνια όμως δε λέω!!! Tooth
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.176
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Παλιό αλλά ενδεικτικό, δρουν σαν παραβατικές συμμορίες μηχανόβιων του Λος Άντζελες και όχι σαν ένα σώμα προστασίας του Πολίτη που το διακρίνει η διακριτικότητα η στρατηγική και ο στόχος, ναι εντάξει τρομοκρατήσανε τον κόσμο και λοιπόν; Τι καταφέρανε; Θα δείτε που θα τους απορρίψει η κοινωνία και ούτε τα παιδιά τους δεν θα μπορούν να στείλουν στο σχολείο..Η κόρη του μπάτσου θα λένε....
Αν δεν αλλάξει αυτό το καθεστώς το σενάριο που αναφέρω είναι πολύ πιθανό...

 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Παλιό αλλά ενδεικτικό, δρουν σαν παραβατικές συμμορίες μηχανόβιων του Λος Άντζελες και όχι σαν ένα σώμα προστασίας του Πολίτη που το διακρίνει η διακριτικότητα η στρατηγική και ο στόχος, ναι εντάξει τρομοκρατήσανε τον κόσμο και λοιπόν; Τι καταφέρανε; Θα δείτε που θα τους απορρίψει η κοινωνία και ούτε τα παιδιά τους δεν θα μπορούν να στείλουν στο σχολείο..Η κόρη του μπάτσου θα λένε....
Αν δεν αλλάξει αυτό το καθεστώς το σενάριο που αναφέρω είναι πολύ πιθανό...

''γηπεδική'' συμπεριφορά όχλου.... facepalm 2
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
αλλα ξέχναγαν να με γυρίσουν πίσω και το έκοβα ποδαράτο μετά από τη Βάρκιζα!
αφού δε σε πειθανάγκαζαν σε κάτι άλλο,τυχερός ήσουν ... Tooth
 
N

notakos600

Guest
θα φυγεται σε δυσκολα μονοπατια και υπαρχει κινδυνος να χαλασουν οι καρντιες μας...

Teary Eyes Waving ByeGreeting
Φίλε Στέλιο, τα fora είναι παρέες, στη προκειμένη μοτοσυκλετιστων.
Συζητάμε τα πάντα όπως ακριβώς κάνουμε όταν βρισκόμαστε δια ζώσης.
Από τη στιγμή που τηρούνται οι κανόνες λειτουργίας του forun και δεν υπάρχουν ακραίες συμπεριφορές ή αντεγκλήσεις δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα.
Η ζωή άλλωστε είναι πολιτική σε κάθε επίπεδο και διαβάθμιση της.
Η μοτοσυκλέτα είναι η πολιτική της ελευθερίας, που τόσο έχει πληγεί στα χρόνια του κορονοιου.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.649
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Επειδη ειμαι λιγο μεγαλος,ποιο μεγαλος απ τους περισσοτερους εδω μεσα,θα σας πω οτι παντα τα ειδικα σωματα της αστυνομιας ειχαν ''επιθετικη'' συμπεριφορα ,που απορρεει απο την ΦΥΣΗ των καθηκοντων τους.Τα ΜΕΣΑ ασκησης της εξουσιας εχουν αλλαξει.Και ΠΙΣΤΕΨΤΕ με οι νεωτεροι ΑΝ θελετε,ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ηταν ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ τα πραγματα, σε ολα τα επιπεδα.
Η συμπεριφορα της αστυνομιας με τα χρονια γινεται ,σιγα σιγα ευρωπαικου επιπεδου, παρ ολα τα εμποδια,και τις ιδιαιτεροτητες.
Δεν ζησατε παλαιοτερες εποχες,που το ξυλο επεφτε αλυπητα,απο τα ΑΠΛΑ οργανα,στις κοντρες της ΑΥΡΑΣ και αλλων περιοχων της ΑΘΗΝΑΣ απο τους απλους τροχαιους,και το σφυρακι στο χερι που σπαγαν τις ψυκτρες απο τα μηχανακια στα μεσα και τελη της 10ετιας του 70.Αμα δε, σε πιαναν και πηγαινες και στο τμημα ,ετρωγες κι απο κει αλλο ενα μπερτακι,και μετα σε παρεδιδαν και στον πατερα σου,και ακολουθουσε και τριτος γυρος στο σπιτι με την ζωστηρα του παντελονιου υπο τις κραυγες της μαννας μου ''μην το δερνεις το παιδι''. Rolling Βεβαια ο σκοπος ειναι να πηγαινουμε ΜΠΡΟΣΤΑ και οχι ΠΙΣΩ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
N

notakos600

Guest
Επειδη ειμαι λιγο μεγαλος,ποιο μεγαλος απ τους περισσοτερους εδω μεσα,θα σας πω οτι παντα τα ειδικα σωματα της αστυνομιας ειχαν ''επιθετικη'' συμπεριφορα ,που απορρεει απο την ΦΥΣΗ των καθηκοντων τους.Τα ΜΕΣΑ ασκησης της εξουσιας εχουν αλλαξει.Και ΠΙΣΤΕΨΤΕ με οι νεωτεροι ΑΝ θελετε,ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ηταν ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ τα πραγματα, σε ολα τα επιπεδα.
Η συμπεριφορα της αστυνομιας με τα χρονια γινεται ,σιγα σιγα ευρωπαικου επιπεδου, παρ ολα τα εμποδια,και τις ιδιαιτεροτητες.
Δεν ζησατε παλαιοτερες εποχες,που το ξυλο επεφτε αλυπητα,απο τα ΑΠΛΑ οργανα,στις κοντρες της ΑΥΡΑΣ και αλλων περιοχων της ΑΘΗΝΑΣ απο τους απλους τροχαιους,και το σφυρακι στο χερι που σπαγαν τις ψυκτρες απο τα μηχανακια στα μεσα και τελη της 10ετιας του 70.Αμα δε σε πιαναν και πηγαινες και στο τμημα ,ετρωγες κι απο κει αλλο ενα μπερτακι,και μετα σε παρεδιδαν και στον πατερα σου,και ακολουθουσε και τριτος γυρος στο σπιτι με την ζωστηρα του παντελονιου υπο τις κραυγες της μαννας μου ''μην το δερνεις το παιδι''. Rolling Βεβαια ο σκοπος ειναι να πηγαινουμε ΜΠΡΟΣΤΑ και οχι ΠΙΣΩ.
OK και στο αμερικα σε βρίσκουν όταν λιώσουν τα χιόνια...
Καλά είμαστε σειρά Rolling
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.176
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Επειδη ειμαι λιγο μεγαλος,ποιο μεγαλος απ τους περισσοτερους εδω μεσα,θα σας πω οτι παντα τα ειδικα σωματα της αστυνομιας ειχαν ''επιθετικη'' συμπεριφορα ,που απορρεει απο την ΦΥΣΗ των καθηκοντων τους.Τα ΜΕΣΑ ασκησης της εξουσιας εχουν αλλαξει.Και ΠΙΣΤΕΨΤΕ με οι νεωτεροι ΑΝ θελετε,ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ηταν ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ τα πραγματα, σε ολα τα επιπεδα.
Η συμπεριφορα της αστυνομιας με τα χρονια γινεται ,σιγα σιγα ευρωπαικου επιπεδου, παρ ολα τα εμποδια,και τις ιδιαιτεροτητες.
Δεν ζησατε παλαιοτερες εποχες,που το ξυλο επεφτε αλυπητα,απο τα ΑΠΛΑ οργανα,στις κοντρες της ΑΥΡΑΣ και αλλων περιοχων της ΑΘΗΝΑΣ απο τους απλους τροχαιους,και το σφυρακι στο χερι που σπαγαν τις ψυκτρες απο τα μηχανακια στα μεσα και τελη της 10ετιας του 70.Αμα δε σε πιαναν και πηγαινες και στο τμημα ,ετρωγες κι απο κει αλλο ενα μπερτακι,και μετα σε παρεδιδαν και στον πατερα σου,και ακολουθουσε και τριτος γυρος στο σπιτι με την ζωστηρα του παντελονιου υπο τις κραυγες της μαννας μου ''μην το δερνεις το παιδι''. Rolling Βεβαια ο σκοπος ειναι να πηγαινουμε ΜΠΡΟΣΤΑ και οχι ΠΙΣΩ.
Επειδή είμαι 57 τα θυμάμαι πολύ καλά, αλλά γέρασα και ακόμα τα ίδια και η δική μου ράχη έχει δοκιμάσει γκλομπ πολλές φορές όταν ήμανε νέος, τώρα δυστυχώς δεν το αντέχω το ξύλο....
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
αφού δε σε πειθανάγκαζαν σε κάτι άλλο,τυχερός ήσουν ... Tooth
Μπα ήταν και γαμω τα παιδιά, άσε που είχαμε την ίδια τρέλα για τα μπαντιλικια!!!! Χαχαχα!!!!
Νταξ δε τα βάζουμε όλα στο ίδιο σακί, καμία σχέση με τους μπουταλαδες της Δ ή τους ματατζιδες, εξάλλου νομίζω αναλόγως και της βαθμολογίας σου καταλήγεις και σε ανάλογο σώμα!!
Θυμήθηκα σκηνικό παλιότερα πηγαίναμε συχνα για paintball και πριν από εμάς μια μέρα ήταν μέσα στο πεδίο μια ομάδα Δίας αντιμέτωποι με μια ομάδα ματ 6ατομα η καθεμία!!!
Σφυραει ο διαιτητής και ξεκιναν την μάχη..... Οι Δίας σκορπισαν κατά πλάτος και πίσω από εμπόδια σε όλη τη μεριά και οι ματατζηδες όλοι μαζί και οι 6 μπουλουκι ανέβηκαν σε ένα ανάχωμα...... Μπαμ μπαμ παρτους κάτω όλους.... Game over!!!! Rolling RollingRolling
Ο καθένας για το σκοπό του
 
N

notakos600

Guest
Επειδή είμαι 57 τα θυμάμαι πολύ καλά, αλλά γέρασα και ακόμα τα ίδια και η δική μου ράχη έχει δοκιμάσει γκλομπ πολλές φορές όταν ήμανε νέος, τώρα δυστυχώς δεν το αντέχω το ξύλο....
Δεν άλλαξε και τίποτα από τότε Μάνο...
 
Top Bottom