Στο Dubai με το QJ SRT 800X

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.831
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Ναι αλλά πηγές Ντουμπάι μονοκοπανια;;;;;;;;Τράβα πρώτα και μετά τα λέμε.
Μια Τουρκία 5.500 χιλιόμετρα τα βγάλαμε χωρίς θέματα και ήταν και μεταχειρισμένα όλα τα μηχανάκια που πήγαμε!

Yes
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.647
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Επειδή αναφέρθηκε σε βαρύγδουπα ονόματα είπα να πω για το δικό μου…

Stoned Emoticon
Βαρυ-γδουπο με όλη την σημασία της λέξεως.Αμα πέσει.(που ποτέ να μην συμβεί εννοείται).
 

takisninja

new member
Δημοσιεύσεις
497
Ηλικία
58
Περιοχή
Μελίσσια
Όνομα
Παναγιώτης
Εγώ νομίζω ότι μετά τα 6 με 7 χρόνια και 80.000 και μετά θα δείξουν την ποιότητα κατασκευής
Αυτό που νομίζω σίγουρο πως πολλοί λίγοι θα αγοράσουν μεταχ κινεζικό 8 ετιας με 80.000 και 100.000 χλμ και όσοι το κάνουν θα θελουν τιμή χώμα

Στάλθηκε από το 2201117SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στα 80.000 έχεις πλήρη εικόνα μετά κατεβάζεις αρκετά την τιμή να το ξεφορτωθείς....
Αλλά μπορεί το δικό σου με 80.000 να μην βγάλει τιποτα και του διπλανού να βγάλει τα πάντα..
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Οι 'βαριές' αλλά και καταξιωμένες εταιρείες δεν χρειάζεται να αποδείξουν τίποτα,ταξιδεύουν από χρόνια πριν και για πολλές εκατοντάδες χιλιάδες χιλιομέτρων.Πλείστοι από δω μέσα το έχουν αποδείξει με τα ταξιδιωτικά τους,όπως το παράδειγμα είπε ο Γιάννης @wheelboy πιο πάνω.
Δεν ανακαλύπτουμε εκ νέου τον τροχό και ούτε πρέπον είναι να υπάρχει εξαναγκασμένος αντίλογος για κάθε τι που συζητείται.
Μην τρελλαθούμε κιόλας.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Επειδή αναφέρθηκε σε βαρύγδουπα ονόματα είπα να πω για το δικό μου…

Stoned Emoticon
Πάντως στο καρ ,στην αναζήτηση δεν σε έχει .
Πιο εύκολα βρίσκεις μπενελι & βοτζ ,να ξες:Screenshot_2024-01-12-22-48-17-335_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-01-12-22-43-35-805_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2024-01-12-22-43-26-803_com.android.chrome.jpg
Rolling
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.831
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.253
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Στα 80.000 έχεις πλήρη εικόνα μετά κατεβάζεις αρκετά την τιμή να το ξεφορτωθείς....
Αλλά μπορεί το δικό σου με 80.000 να μην βγάλει τιποτα και του διπλανού να βγάλει τα πάντα..
Αυτο λεω Τακη επειδη μιλαμε για κινεζικες εταιριες με μηχανακια που δεν εχουν αποδειξη την ποιοτητα τους
Οι λοιπες ευρωπαικες και γιαπωνεζικες εταιριες εχουν δείξει η καθε μια τα δικα της δειγματα αξιοπιστιας και ποιοτητας και αναλογως χανουν την αξια τους ως μεταχειρισμενα μοτο
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.647
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Τέτοια βλέπει ο θείος παναβουρης και ενα δίκιο το έχει να ξες Devil
Όχι ρε,δεν έχω δίκιο η άδικο.Απλως ο κοσμακης λόγω μικρής τσέπης, ψωνίζει πλέον φθηνά κινέζικα,που ΠΡΕΠΕΙ να αποδείξουν την αξιοπιστία τους.Οπως το είπε κι ο ΚΑΡΕΛΙΑΣ από πάνω.Αλλοιμονο αν χρειάζεται να ΑΠΟΔΕΊΞΕΙ την αξιοπιστία της μια ΒΜW,μια Ducati,μια ΚΤΜ ,των 30000 χιλιάδων.Εκει είναι δεδομένη.Μην τρελαθουμε κι όλας.Ειναι πασιφανές και άνευ αμφισβητήσεως.
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.253
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Όχι ρε,δεν έχω δίκιο η άδικο.Απλως ο κοσμακης λόγω μικρής τσέπης, ψωνίζει πλέον φθηνά κινέζικα,που ΠΡΕΠΕΙ να αποδείξουν την αξιοπιστία τους.Οπως το είπε κι ο ΚΑΡΕΛΙΑΣ από πάνω.Αλλοιμονο αν χρειάζεται να ΑΠΟΔΕΊΞΕΙ την αξιοπιστία της μια ΒΜW,μια Ducati,μια ΚΤΜ ,των 30000 χιλιάδων.Εκει είναι δεδομένη.Μην τρελαθουμε κι όλας.Ειναι πασιφανές και άνευ αμφισβητήσεως.
Ειναι σαν τα φαρμακα ενα πραγμα καλα και τα γενοσημα αλλα τα προτοτυπα δεν θα τα φτασουν ποτε ToothToothTooth
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.647
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Ειναι σαν τα φαρμακα ενα πραγμα καλα και τα γενοσημα αλλα τα προτοτυπα δεν θα τα φτασουν ποτε ToothToothTooth
Aμα βρεις πρωτότυπο σε φαρμακείο να το πάρεις.Και να το πληρώσεις βέβαια.Και να το πληρώσει και το ταμείο σου.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Κινέζεψες και εσύ μου φαίνεται Γιάννο!!!

Tooth Tooth Tooth
Εδώ και καιρό έκανα το βήμα σε μικρό μηχανάκι .
Και με έχει αποζημιώσει ,μη το ματιασω .
Πέραν όλων των άλλων σε αυτό το ηλίθιο χαμόγελο που δεν περίμενα ποτέ από 29 ίππους .
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Aμα βρεις πρωτότυπο σε φαρμακείο να το πάρεις.Και να το πληρώσεις βέβαια.Και να το πληρώσει και το ταμείο σου.
Όποιος έχει δεν τον νοιάζει θείε μου.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.647
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Όποιος έχει δεν τον νοιάζει θείε μου.
Εννοείται παίρνει την καινούργια μπέμπα με 35χιλιαρικα πλήρως εξοπλισμένη,με τα ούλα της,με τις ανακλήσαρες της, πριν βγει ακόμα,με δωρεάν αλλαγή άξονα στα 60000 ,και ξενοιαζει και έχει και την κεφάλα του ήσυχη.Τι να λέμε τώρα.Και άσε την πλεμπα να πάει να κουρεύεται με τις παλιοκινεζιες.Οι πτωχαντζες.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.278
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εννοείται παίρνει την καινούργια μπέμπα με 35χιλιαρικα πλήρως εξοπλισμένη,με τα ούλα της,με τις ανακλήσαρες της, πριν βγει ακόμα,με δωρεάν αλλαγή άξονα στα 60000 ,και ξενοιαζει και έχει και την κεφάλα του ήσυχη.Τι να λέμε τώρα.Και άσε την πλεμπα να πάει να κουρεύεται με τις παλιοκινεζιες.Οι πτωχαντζες.


Ναι , βλέπεις τα παλιόπαιδα .... μας βγάζουν και τη γλώσσα από πανω ...! Angry old man

Αλλά ας μην συγχυζομαστε εμείς οι μεγαλύτεροι .... αφού μας το απαγορεύει και ο γιατρός ...!cde

prs_513_joe dalton-580f83feefd8d.jpg
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.647
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Ναι , βλέπεις τα παλιόπαιδα .... μας βγάζουν και τη γλώσσα από πανω ...! Angry old man

Αλλά ας μην συγχυζομαστε εμείς οι μεγαλύτεροι .... αφού μας το απαγορεύει και ο γιατρός ...!cde

View attachment 55465
Όχι ρε,δεν χρειάζεται σύγχυση.Βολτες και χιλιόμετρα χρειάζονται,με ότι έχει ο καθένας.Με τον παρά του,και την κυρά του,που λέει κι ο λαουτζίκος.Εμεις οι μεγαλύτεροι (κάποιοι τουλάχιστον ,όχι ούλοι) που ταξιδεύαμε κάποτε με simson 50αρια, διαδρομές που σήμερα οι νέοι αναρωτιούνται αν μπορούν να τις κάνουν με 500αρια) αυτό θέλουμε ,για όσο καιρό μας μένει και μπορούμε.Οι νέοι ,θα το καταλάβουν κάποτε.
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Ο χρόνος θα τα δείξει όλα...
Καλά να Είμαστε.. να τα παρατηρούμε.

Το σίγουρο είναι πως η αγορά άλλαξε - μεγάλωσε. Και μπήκαν για τα καλά και Άλλοι Παίχτες!!
 
Top Bottom