Στο όμορφο Ναυπλιο

Nik Kemi

new member
Δημοσιεύσεις
57
Ηλικία
57
Όνομα
Νικολας
Οδοιπορικό στο Ναύπλιο
137 χμ. από την Αθήνα

Για πολλούς η πιο γοητευτική πόλη της Πελοποννήσου, το μεσαιωνικό Ναύπλιο είναι ένας από τους πιο αγαπημένους προορισμούς σε μικρή απόσταση από την Αθήνα, ιδανικός προορισμός για ημερήσια με μηχανή!!!
Η γραφική πόλη του Ναυπλίου με το χαρακτηριστικό αρχιτεκτονικό χαρακτήρα και δύο ενετικά κάστρα να την οριοθετούν και να την προστατεύουν, αποπνέουν έντονα τον αέρα της πρώτης πρωτεύουσας της Ελλάδας.

Κάντε βόλτα στην παλιά πόλη του Ναυπλίου ανάμεσα σε αναπαλαιωμένα αρχοντικά και πιείτε τον καφέ σας στην πλατεία Συντάγματος.FB_IMG_1493840319291.jpg FB_IMG_1493840009144.jpg FB_IMG_1493840328478.jpg FB_IMG_1493840301866.jpg FB_IMG_1493840079508.jpg
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.171
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
πλεον το Ναυπλιο εγώ το αποφευγω με το που θα πιασει Ανοιξη γινεται της τρελής ...συμφωνα με πληροφοριες κατοικου το Σ/Κ που μας περασε δεν μπορουσαν να κυκλοφορησουν....
βγηκαν για καφε και γυρισαν πισω σπιτι...
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

well know member
Δημοσιεύσεις
2.375
Ηλικία
50
Περιοχή
Κρανίδι Αργολίδας. Φωκιανό Αρκαδίας.
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 640 ADV (07)
YAMAHA YZF600R (97) Thundercat
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης
Περιοχή
Κρανίδι Αργολίδας.
Την Κυριακή το απόγευμα γινόταν χαμός ούτε με τα πόδια δεν μπορούσες ...
 

TopGun

new member
Δημοσιεύσεις
291
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR800X Crossrunner
Όνομα
Πέτρος
Τη Κυριακή που μας πέρασε λόγω 3ημέρου πρωτομαγιάς παντού είχε πολύ κόσμο. Εγώ ήμουν τη Κυριακή στη Πάργα και είχε τόσο πολύ κόσμο σαν να ήταν 15αυγουστος. Το Ναύπλιο λόγω κοντινής απόστασης έχει πολύ κόσμο αν και τώρα τελευταία η πολυκοσμία περιορίζεται μόνο τη Κυριακή λόγω κρίσης. Λίγο πριν το Πάσχα που είχα πάει αυθημερόν Σάββατο θύμιζε έρημη πόλη και μου έκανε μεγάλη εντύπωση γιατί παλαιότερα δεν έπεφτε καρφίτσα!
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Νάυπλιο!! Αγαπημένος προορισμός!! OKz


Οταν έμενα Αθήνα οι επισκέψεις μας ήταν πολύ συχνές!! Bike

Τώρα .... έχω ... 5-6 χρόνια να πάω!!! :(
 
Top Bottom