Επίσημη συνάντηση Στην χώρα των Κενταύρων 6-7 και 8 Σεπτέμβρη

Η περσινή μας μάζωξη στο Πήλιο λόγω των καταστροφών είχε ακυρωθεί αλλά εμείς μυαλό δεν βάζουμε!

Γι' αυτό και εμείς λοιπόν, μαζευόμαστε στις 6-7 και 8 Σεπτέμβρη στο Πήλιο και πιο συγκεκριμένα το σημείο συνάντησης θα είναι...

seat_makrynitsa_b.jpg

... η Μηλίνα και το camping Olizon 50χλμ. νότια του Βόλου!

Olizon.jpg
Το camping διαθέτει αρκετό χώρο για σκηνές και διαθέτει επίσης 10 δίκλινα και 3 τρίκλινα δωμάτια τα οποία μετατρέπονται με την προσθήκη κρεβατιού σε τετράκλινα.
Διαθέτει ένα εξαιρετικό εστιατόριο με παραδοσιακή κουζίνα και σούβλες.
Η θάλασσα είναι ακριβώς απέναντι στα 30 μέτρα και δίπλα ακριβώς είναι το χωριό Μηλίνα που έχει καταστήματα τροφίμων, καφετέριες, μπαράκια κλπ. για όποιον θέλει κάτι διαφορετικό ή υπάρξει ανάγκη για κάτι που δεν υπάρχει στο camping.

breathtaking-view.jpg

Διαμονή:
Όσοι σκοπεύουν να μείνουν σε σκηνή απλά δηλώνουν στο παρόν θέμα ποιες μέρες και πόσα άτομα.
Όσοι προτιμήσουν τα καταλύματα έρχονται απευθείας σε επαφή με το camping Olizon στο τηλέφωνο 24230-65236 και κάνουν την κράτηση τους και πληρώνουν το ανάλογο ποσό στην επιχείρηση απευθείας.

Πληροφοριακά…
Το κόστος για σκηνή είναι,
8€ το άτομο, 4 η σκηνή και 3 η μηχανή. Σύνολο 15€ ανά διανυκτέρευση.

Το κόστος για τα δωμάτια είναι,
40€ το δίκλινο ανά διανυκτέρευση.
50€ το τρίκλινο ανά διανυκτέρευση.
και
60€ ανά διανυκτέρευση αν προστεθεί κρεβάτι στο τρίκλινο.

Αμέσως μετά ενημερώνουν και το παρόν θέμα έτσι ώστε να γνωρίζουμε τον ακριβή αριθμό των ατόμων που θα παρευρεθούν για να κάνουμε τα κουμάντα μας!
Φυσικά όποιος θέλει να βρει κάποιο άλλο κατάλυμα της αρεσκείας του μπορεί να κλείσει οπουδήποτε αλλά πάλι θα πρέπει να ενημερώσει σχετικώς το παρόν θέμα.



Το Πρόγραμμα...

Παρασκευή
:

Όσοι έρθουν από Παρασκευή αφού τακτοποιηθούν μπορούμε να πάμε για ένα καφεδάκι στα χωριά Τρίκερι η Κόττες στην μισή ώρα από την Μηλίνα.
To βράδυ τα πίνουμε στην ταβέρνα του camping και μετά συνεχίζουμε...

Σαββατο:

Βόλτα στο Πήλιο.
Ο Χάρτης:
Μηλίνα to Camping Olizon

1718312258962.png

Ξεκινάμε στις 10:00 και θα πίνουμε καφέ κατά τις 12:00 στο Χορευτό.

1718312458457.pnglicensed-image.jpg

Φεύγουμε από εκεί λίγο πριν τις 14:00 μέσω Ζαγοράς, με κατεύθυνση το Κατωχώρι, λίγο μετά την Πορταριά, όπου θα «τσιμπολογήσουμε» στην Ταβέρνα Ορτανσίες του φίλου και μέλους της παρέα μας του Νίκου του Ταβερνιάρη (@Le Tavernier ).

Θα είμαστε εκεί μια ώρα μετά και θα αναχωρήσουμε με το πάσο μας για τον απογευματινό μας καφέ στις Πινακάτες, στις Μηλιές η την Άφυσσο αν θέλουμε παραλία.

Notio-phlio.jpg


Κυριακή:

Επιστροφή!

Θα γίνει μια προσπάθεια να πιούμε όλοι μαζί ένα καφεδάκι στο Βόλο ή σε κάποιο χωριό πριν χωρίσουμε αλλά αυτό θα εξαρτηθεί από το πρόγραμμα που θα έχει ο καθένας για την επιστροφή του.

Καλά να περάσουμε!!!

Περισσότερες πληροφορίες για το Πήλιο εδώ: https://www.zoudia.gr/phlio-ti-na-kaneis/
 
Τελευταία επεξεργασία:

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.896
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Βγήκα για έναν καφε.Παρόλο που γύρισα ,το μυαλό ακόμα εκεί .
Αυτό νομίζω τα λέει όλα


Χάρηκα που τα είπαμε ξανά παίδες ,κάθε φορά που βρισκόμαστε η χαρά όλων μας είναι τέτοια που δεν περιγράφεται με λόγια (πόσο μάλλον με τα γραπτά).
Νοιώθω τρομερά ευτυχής που αποτελώ μέρος αυτής της παρέας τέλεια και γκαβλα.
 

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
526
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Δεν έβγαλα πολλές φωτογραφίες αυτή τη φορά γιατί, είτε οδηγούσα, είτε έτρωγα και έπινα . Χάρηκα που σας είδα όλους ξανά. Το κάμπινγκ τέλειο, τίποτα δε μας έλειψε. Εις το επανιδείν!


Στάλθηκε από το 2306EPN60G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.288
Ηλικία
61
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Tα μαμήσαμε όλα πάντα τέτοια, άντε και στην επόμενη, ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη (για τον Βασίλη απο το Αγρίνιο).
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.632
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Και μπράβο μας .... και ξαναμανα ... μπράβο στην Μοτοπαρεα και σε ολους τους υπέροχους φίλους που μπόρεσαν να παρευρεθούν προσωπικά. abc



 

Emmanouel

new member
Δημοσιεύσεις
50
Ηλικία
50
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Emmanouel
Άλλη μια εξαιρετική συνάντηση..
Η διαδρομή Τσαγκαράδα - Πορταρία μαγευτική..
Καφέδες , φαγητά , camping και φυσικά η παρέα όλα τέλεια..
Χάρηκα που είδα κάποιους ξανά από την συνάντηση στα Γρεβενά και που γνώρισα και πολλούς ακόμα.
Ανυπομονώ για την επόμενη ..
1000006464.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Le Tavernier

member
Δημοσιεύσεις
858
Ηλικία
48
Περιοχή
Κατωχώρι Πορταριάς
Μοτοσυκλέτα
Aprilia ETV1000 Raid
Όνομα
Νικόλας
Περιοχή
Βόλος
Παιδιά με την σειρά μου να σας ευχαριστήσω για την τιμή που μου κάνατε να έρθετε για φαγητό σε εμένα. Χάρηκα που σας είδα που τα είπαμε και ευελπιστώ να τα ξαναπούμε σύντομα , και να είμαι και εγώ με το μηχανάκι

Ακολουθεί βιδεο//cloud.tapatalk.com/s/66debe4dd1d78/facebook_1725873305275.mp4

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Δημοσιεύσεις
1.344
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Παιδιά με την σειρά μου να σας ευχαριστήσω για την τιμή που μου κάνατε να έρθετε για φαγητό σε εμένα. Χάρηκα που σας είδα που τα είπαμε και ευελπιστώ να τα ξαναπούμε σύντομα , και να είμαι και εγώ με το μηχανάκι

Ακολουθεί βιδεο//cloud.tapatalk.com/s/66debe4dd1d78/facebook_1725873305275.mp4

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμείς ευχαριστούμε Νικόλα. Δεν καταφέραμε να τα φάμε όλα, ταπεράκι χρειαζόταν.... Tooth
Το παγωτό κόλαση λέμε! abcde Τί γεύση ήταν? Εξαφάνισα κάθε σταγόνα του απ' τα πιάτα να ξες..... :whistling: abc


Υ.Γ.
Άμα σου λείπει κανά κιούπι απ' το γλυκό του κουταλιού, τσ' Αγρινιώτες ρώτα πού 'χουν πολυμορφικά μεκανάκια και χωράν τα πάντα.....
Rolling
 

ibar

new member
Δημοσιεύσεις
289
Ηλικία
49
Όνομα
ηλιας
Εμείς ευχαριστούμε Νικόλα. Δεν καταφέραμε να τα φάμε όλα, ταπεράκι χρειαζόταν.... Tooth
Το παγωτό κόλαση λέμε! abcde Τί γεύση ήταν? Εξαφάνισα κάθε σταγόνα του απ' τα πιάτα να ξες..... :whistling: abc


Υ.Γ.
Άμα σου λείπει κανά κιούπι απ' το γλυκό του κουταλιού, τσ' Αγρινιώτες ρώτα πού 'χουν πολυμορφικά μεκανάκια και χωράν τα πάντα.....
Rolling
ντροπή σου...μόλις έφαγα φάκες... Tooth
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
27.762
Ηλικία
63
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Παιδιά με την σειρά μου να σας ευχαριστήσω για την τιμή που μου κάνατε να έρθετε για φαγητό σε εμένα. Χάρηκα που σας είδα που τα είπαμε και ευελπιστώ να τα ξαναπούμε σύντομα , και να είμαι και εγώ με το μηχανάκι

Ακολουθεί βιδεο//cloud.tapatalk.com/s/66debe4dd1d78/facebook_1725873305275.mp4

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Νικ εμεις ευχαριστουμε για το τοσο πλουσιο τραπεζι φαγητο μεχρι σκασμου και ολα με υπεροχες γευσεις



 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
27.762
Ηλικία
63
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Αιντε να βαλω και εγω μερικες :wink::wink:

Ωρε μανα μου κατι φρουτα που εχει η Μοτοπαρεα ToothTooth



Τα μπισκοτα τα πηγαιναν μαρουλι



Εδω ο συντροχος προσπαθει να συνεννοηθει με τα ξαδερφια του HappyHappy









 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
27.762
Ηλικία
63
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Τωρα για αυτον το λεβεντη τι να πρωτογραψω και τι να πω ο θεος να βαλει το χερι του φτουσ παλικαρμ μη σε ματιασω :whistling::whistling:

 
Top Bottom