Σεμινάριο για την ασφάλεια. Η τέχνη του συνεπιβάτη !!!

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)

Όλα όσα είναι απαραίτητο να γνωρίζουμε ως αναβάτες και ως συνεπιβάτες, για να είναι κάθε διαδρομή ευχάριστη και ασφαλής!
Ένα σεμινάριο από τον Διευθυντή Σύνταξης του περιοδικού ΜΟΤΟ Βασίλη Καραχάλιο για το...παραμελημένο θέμα της σωστής συμπεριφοράς του συνεπιβάτη στη μετακίνηση και το ταξίδι με τη μοτοσυκλέτα, αλλά και τι χρειάζεται να αλλάξει στην μοτοσυκλέτα και στον τρόπο οδήγησης του αναβάτη!

Ή αλλιώς, η σχέση μεταξύ δύο ανθρώπων και μιας μοτοσυκλέτας, ένα ερωτικό τρίγωνο με μπόλικες τεχνολογικές επιπλοκές...
Πάρε τον/την φίλο/ή σου, ή τη/τον συζύγο και ελάτε να μάθουμε τις λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά.
Την Τρίτη 19 Ιουνίου στις 20:30, στην Andeli Mototouring, Λ. Μεσογείων 355, τηλ. 210 6533968



εκτός απροόπτου λέω να πάω μετά της κόρης (μιας και θα ακολουθήσει στας Λοντρας...)
 

chrisf

member
Δημοσιεύσεις
1.063
Ηλικία
44
Περιοχή
Petroupolis Athens
Μοτοσυκλέτα
suzuki bandit 650 s 2009
Όνομα
Χρήστος
Πολυ ενδιαφέρον θεμα. .θα ερχομουν και εγω αλλα ακυρο.
Η αλήθεια είναι ότι ο συνεπιβάτης στήνει και επηρεάζει την συμπεριφορά της μοτοσυκλέτας δραματικά...
Ο δωστος δε..σε βοηθα κιολας ....

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Πηγα
Δεν ακουσα κατι καινούργιο απο αυτα που γνώριζα και που κατα καιρούς διαβαζουμε σε ολα τα μοτο-περιοδικά-sites-blogs κλπ κλπ.
Ομως ηταν ενα παρα πολυ καλο σεμινάριο για συνεπιβάτες με την εννοια της μύησης στον χωρο της μοτοσυκλετας και λιγο πολυ στο στησιμο της μοτοσυκλετας (κεντρο βαρους , sag κ.α) απ αυτά δηλαδή που καταλαβε και που μου ειπε η κόρη μου....
Ο Καραχάλιος τρομερός ομιλητής με μεταδοτικότητα και πολυ λεπτό και εκλεπτισμένο χιούμορ...!!!
Ειδα και τον Revenger εκείθε...
ThankGivingSmileys drinking beer Emoticon
 
Top Bottom