Σάββατο 15 Μάϊου 2021 - Βόλτα στο εγκαταλελειμμένο σιδηροδρομικό δίκτυο της Πελοποννήσου και όχι μόνο.

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Τι γινετε βρε παιδια , ολοι εγκαταλειπουμε τα χωρια μας σαν κυνηγημενοι ...... καμμια πανδημια επεσε? ......! ooops
Καλες βολτες να'χουμε. Teary Eyes Waving Bye
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Θειο,δε πιστευω να πεσεις κατω απο 500χλμ!!!!Tooth

Καλα να περασετε!!! Smileys drinking beer Emoticon
Μην ανησυχείς ανηψιέ, τα Παππούδια δεν κάνουν διαδρομές Κω(ο)λονακίσιες, δεν ζεσταίνονται τα λάδια μας τι να κάνουμε ? tongue ToothToothTooth
Ευχαριστούμε Κούλη και σεις φίλε μου επάνω και χαιρετισμούς σε όλα τα παιδιά !
το σκέφτομαι κι εγω αλλά θα ενημερώσω για σίγουρα την παρασκευή το βράδυ. Δεν σας ξέρω αλλά ξερω τον @Galaher
Με το καλό Βάσω νάρθεις, θάναι και άλλη συντρόχισα μαζί κατά πάσα πιθανότητα.
Εμένα με ξέρεις απλά έχουν περάσει πολλά χρόνια από την τελευταία φορά που ιδωθήκαμε αλλά αν θυμάμαι καλά είχαμε χαιρετηθεί και στην Μονή της Παναγίας Έλωνας.
Καλη βολτα παρεα Smileys drinking beer Emoticon

ΥΓ να προσεχετε τη Βασω Μπ γιατι αν κανει παραπονα θαχουμε ιστοριες ετσι :cool::cool:
Και σεις Μιχάλη να περάσετε υπέροχα !
Ωραία βολτα βρε Σαββα αλλά δουλεύω
καλά να περάσετε !!! Bike
Α ρε Αρίκο κρίμα αλλά εσύ ετοιμάσου για κάτι πολύ καλό και σιδηρόκωλο πούρχεται, αυτή είναι μικρό πρόγευμα.....
Ειδα τις φωτο και μου ηρθαν αναμνησεις
Τι φανταστικη διαδρομη τριπολη αθηνα με το τρενο!
Άντε ξεκούνα το πλοίο της αγάπης και έλα μούχλα που θυμήθηκες τα τρένα τώρα.tongue
Θα σε πάμε να δεις γραμμές τρένου και γιοφύρια και σε Μονή να σε ξορκίσουμε να επανέλθεις στον σωστό δρόμο του Τζαπάν σεληνιασμένο μου ! RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingHugHugHug

BikeΈλα ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΑΝΑΠΕΔΕΣ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΕ ΣΕΛΕΣ έχει βόλτα αύριο, τι δεν καταλάβατε ?Bike
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Τι γινετε βρε παιδια , ολοι εγκαταλειπουμε τα χωρια μας σαν κυνηγημενοι ...... καμμια πανδημια επεσε? ......! ooops
Καλες βολτες να'χουμε. Teary Eyes Waving Bye
Ρε σειρούλα σε ξέχασα, νάσαι καλά και να περάσετε και σεις υπέροχα επάνω ! Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.414
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Ειδα τις φωτο και μου ηρθαν αναμνησεις
Τι φανταστικη διαδρομη τριπολη αθηνα με το τρενο!
Τη θυμάσαι τη γέφυρα του Αχλαδόκαμπου?
100 μέτρα γκρεμίλα από κάτω,το Πέρασμα της Κασσάνδρας ένα πράγμα.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Τη θυμάσαι τη γέφυρα του Αχλαδόκαμπου?
100 μέτρα γκρεμίλα από κάτω,το Πέρασμα της Κασσάνδρας ένα πράγμα.
ηταν μαγευτικη διαδρομη.
το μονο μειον ηταν που ησουνα παρεα με τους γυφτους... Rolling Rolling Rolling
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.547
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Το Σάββατο λοιπόν η παρεούλα μας θα βολτάρει στην πρώτη αξιόλογη μοτοβόλτα της χρονιάς μετά την απελευθέρωση.
Όσοι και από την εδώ παρέα έχουν ξεμείνει και δεν θα πάνε κάπου αλλού είναι ευπρόσδεκτοι.

Ως γνωστόν το εγκαταλελειμμένο σιδηροδρομικό δίκτυο της Πελοποννήσου είναι μεγάλο.
Εμείς αυτή τη φορά θα πάμε σε δύο κομμάτια από αυτό.

Χάρτης βόλτας ΕΔΩ.

Θα συναντηθούμε το Σάββατο το πρωί στις 09.15 στον χώρο σταθμεύσεως πριν τα διόδια της Αθηνών - Κορίνθου και μίζα θάχει στις 09.30.
Χάρτης χώρου συναντήσεως ΕΔΩ.

Μέσω εθνικής μέχρι Κόρινθο και μετά από επαρχιακό θα κατευθυνθούμε στο πρώτο αξιοθέατο ΕΔΩ.

Στη συνέχεια θα πάμε στο Μοναστήρι του Τιμίου Προδρόμου ΕΔΩ.

Μετά το Μοναστήρι τραβάμε για το δεύτερο κομμάτι που θα δούμε από το σιδηροδρομικό δίκτυο ΕΔΩ.

Πού θα φάμε?
Έλα μου ντε...ίσως κάπου στην Τρίπολη αλλά καλού κακού πάρτε και τίποτα νάχετε μαζί γιατί με την στέρηση χιλιομέτρου που μας δέρνει είναι το μοναδικό που δεν μας ενδιαφέρει. Tooth Tooth Tooth

Θα πιούμε το καφεδάκι μας ΕΔΩ.

Και μετά σπιτάκια μας από επαρχιακό μέχρι Κόρινθο όπου θα βγούμε εθνική εκτός αν μας πιάσει νύχτα οπότε θα βγούμε νωρίτερα εθνική.
Ή έτσι ή αλλιώς και οι δύο έχουμε λάστιχα μπου....λο για άλλαγμα εννοούσα οσονούπω.ToothToothTooth

Ταχύτητες εθνική όσο τραβάει το 500άρι που θα πλοηγεί δικάβαλο και ένα ντίζελ ήτοι 140.
Επαρχιακό όσο τραβάνε τα μουλάρια του ενός και του άλλου.ToothToothTooth
Σάββα!..
Υπέροχα!!!!
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Άντε ξεκούνα το πλοίο της αγάπης και έλα μούχλα που θυμήθηκες τα τρένα τώρα.tongue
Θα σε πάμε να δεις γραμμές τρένου και γιοφύρια και σε Μονή να σε ξορκίσουμε να επανέλθεις στον σωστό δρόμο του Τζαπάν σεληνιασμένο μου ! RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingHugHugHug

BikeΈλα ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΑΝΑΠΕΔΕΣ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΕ ΣΕΛΕΣ έχει βόλτα αύριο, τι δεν καταλάβατε ?Bike
Όχι φίλε γιατί θα με περνάνε και οι γυναίκες,... Δε μπορώ να ακολουθήσω με το βαπόρι..δηλ.μπορω.. Αλλα δεν το φχαριστιεμαι
Καλή βολτιτσα

 
Τελευταία επεξεργασία:

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σάββα!..
Υπέροχα!!!!
Άντε Γιώργη φτιάξε το εργαλείο.
Ευχαριστούμε φίλε ! Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
Όχι φίλε γιατί θα με περνάνε και οι γυναίκες,... Δε μπορώ να ακολουθήσω με το βαπόρι..δηλ.μπορω.. Αλλα δεν το φχαριστιεμαι
Καλή βολτιτσα

Δεν θέλω φεμινιστικά σχόλια Μπαμπίνο.
Και εμένα με περνάνε κοπελιές ουκ ολίγες και τιμονάρες και τι έγινε ωρέ?
Αλλά άμα δεν το ευχαριστιέσαι δεν λέει.
Ευχαριστούμε φίλε μου! Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
Καλη βολτουλα.
Ευχαριστούμε φίλε Πάνο !
Εξαιρετική κατάσταση έφτιαξες για πάνω, με το καλό και σε σάς ! Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

Giorgos-Patra

well know member
Δημοσιεύσεις
3.078
Ηλικία
54
Περιοχή
Πατρα
Μοτοσυκλέτα
VSTROM DL 650
YAMAHA A 100
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Πάτρα
Καλή βόλτα Σάββα !!
Καλό δρόμο και καλή επιστροφή να έχετε !!

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Καλή βόλτα Σάββα !!
Καλό δρόμο και καλή επιστροφή να έχετε !!

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ευχαριστούμε Γιώργο ! Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
Τελικα δεν μου βγαινει το προγραμμα για αυριο. Καποια άλλη φορά. Καλα να περασετε!
Νάσαι καλά Βάσω, άλλη φορά ελπίζω να τα καταφέρεις.Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
Καλή βόλτα παίδες ,να περάσετε σούπερ
Ευχαριστούμε Γιάννο ! Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Σάββα πρώτο ΣΚ απελευθέρωσης το είχα υπολογίσει χώμα Σάββατο, ασφαλτο Κυριακή!!
Μετα από αλλαγές στο πρόγραμμα και της ευκαιρίας της ωραίας βόλτας σου θα το κάνω Σάββατο ασφαλτο και Κυριακή χώμα Tooth
Θα σας δω το πρωί στο σημείο συνάντησης!! Smileys drinking beer Emoticon
 
Top Bottom