Προβλημα(;) με VFR800X Crossrunner

ChrisParaGR

new member
Δημοσιεύσεις
25
Ηλικία
25
Περιοχή
Thessaloniki
Μοτοσυκλέτα
VFR800X Crossrunner
Όνομα
ChrisVFRX
Καλημερα-καλησπερα σε ολους, εχω στην κατοχη ενα VFR800X του 2016 και αντιμεπιζω το εξης προβλημα 1 μηνα μετα την αγορα του, τις πρωτες φορες που εμφανισε το προβλημα ειχα κανει και ενα αντιστοιχο Post στο forum που μετα απο πλύσιμο επαιρνε με δυσκολια και αναβε το Check engine συν οτι το Traction εμενε σβηστο, αφου μετα επαιρνε κανονικα και δουλευε και ζεσταινοταν ολα γινοντουσαν μια χαρα δια μαγειας. Σταματησα εν τελη να το πλενω σε detailing που χρησιμοποιουν πιεστικο μηπως και εφταιγε αυτο μεχρι χθες που ξαφνικα δεν επαιρνε και αφου πηρε με γκαζι δουλευε και ακουγοταν σαν να ετοιμαζεται να σβησει και δεν κρατουσε καθολου ρελαντι, ακουγοταν σαν μην δουλευει καποιος κιλυνδρος και στην συνεχεια εσβηνε αφου εζεχνε βενζινη, αφου το πηγα στον μηχανικο και αρχισε να βαραει με το πιεστικο ενω δουλευε έλεγξε στην ουσια αν κοντευουν να σβησουν οι πολλαπλασιαστες αλλα ολα ηταν οκ.. Ενα πραγμα που προσεξα επισης ειναι οτι οταν ειναι στον πλαγιο στην οθονη δειχνει 1 γραμη και οταν καβαλαω παει 2-3 γραμμες, ετσι κατεληξε να μου λεει ο μηχανικος οτι "ισως οταν ειναι στον πλαγιο δεν τραβαει βενζινη η αντλια λογω θεσης στο ντεποζιτο" κατι που μου ακουγεται οκ αλλα δεν εχω και λαμπακι να πεις οτι ειναι αδειο το ντεποζιτο.
Να σημειωθει οτι βενζινη βαζω απο συγκεκριμενο πρατηριο που εδω και πολλα χρονια βαζει ολη η περιοχη μιας και ειναι ιδιωτης και εχει καθαρο καυσιμο αποδεδειγμενα + οτι αλλαξα και τα μπουζι πριν 1 εβδομαδα. Παραθετω το βιντεο με τον ηχο οταν εκανε τα δικα της..
Καθε βοηθεια εκτιματε!!
 

Attachments

  • 345449480_1355073501725968_923310822232235490_n.mp4
    259,8 KB · Προβολές: 0

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.413
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Σαν αισθητήρας λ μου ακούγεται.
Μετά το tps.
Βέβαια αυτά από δω Κατερίνη - τηλεδιαγνωση με πολύ ρίσκο .
Στο επίσημο σέρβις το πήγες;
 

ChrisParaGR

new member
Δημοσιεύσεις
25
Ηλικία
25
Περιοχή
Thessaloniki
Μοτοσυκλέτα
VFR800X Crossrunner
Όνομα
ChrisVFRX
Σαν αισθητήρας λ μου ακούγεται.
Μετά το tps.
Βέβαια αυτά από δω Κατερίνη - τηλεδιαγνωση με πολύ ρίσκο .
Στο επίσημο σέρβις το πήγες;
Δεν το πηγα η αληθεια ειναι το αφησα στον μηχανικο που παω καμποσα χρονια, θα κανουμε αυριο πιθανων ενα διαγνωστικο και πιθανων να ξεγυμνωθεί ολη μπας και βρουμε τι γινεται
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.413
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Δεν το πηγα η αληθεια ειναι το αφησα στον μηχανικο που παω καμποσα χρονια, θα κανουμε αυριο πιθανων ενα διαγνωστικο και πιθανων να ξεγυμνωθεί ολη μπας και βρουμε τι γινεται
Άμα θες γράψε να ξέρουμε κι εμείς τι μπορεί να φταίει.
Και μην χάνεσαι ,κανουμε κι ωραίες βόλτες πέραν του φορουμ
 
Top Bottom