Επίσημη συνάντηση Πομακοχώρια Πρωτομαγιά 29/4/22 εως 2/5/22

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.857
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Γιατι ωρε εχεις κολλητο στο υπουργειο cdefghigi
Πάει στο βενζινάδικο και το εκβιάζει λέγοντας ότι θέλει τιμή χονδρικής και πως άμα δεν… θα αφήσει τον Τιγλη που καβαλάει να αλωνίσει!

Tooth Tooth Tooth

abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.529
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Απλη λογικη.Οτι ανεβαινει κατεβαινει. cdefghi
Έτσι είναι






αλλά όχι στην Ελλάδα. Εδώ ότι ανεβαίνει, μένει……
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
675
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Από αύριο Σάββατο αρχίζει η αποκλιμάκωση της όλης κατάστασης, τα διυλιστήρια ρίχνουν τιμές, από Δευτέρα κιόλας θα δούμε μείωση στα βενζινάδικα, μια φούσκα αρπακτικών ήταν όλο αυτό για να κονομησουν και έσκασε
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.857
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Από αύριο Σάββατο αρχίζει η αποκλιμάκωση της όλης κατάστασης, τα διυλιστήρια ρίχνουν τιμές, από Δευτέρα κιόλας θα δούμε μείωση στα βενζινάδικα, μια φούσκα αρπακτικών ήταν όλο αυτό για να κονομησουν και έσκασε
Ντινο εσύ που είσαι πιο μέσα στα πράγματα αυτού του κλάδου.

Λέγοντας αρπακτικά εννοείς το κράτος ή τις εταιρείες που αισχροκέρδουν με την ανοχή της πολιτείας μοιράζοντας χορηγίες;
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.181
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Ντινο εσύ που είσαι πιο μέσα στα πράγματα αυτού του κλάδου.

Λέγοντας αρπακτικά εννοείς το κράτος ή τις εταιρείες που αισχροκέρδουν με την ανοχή της πολιτείας μοιράζοντας χορηγίες;
αυτα σε κατ ιδιαν συζητησεις.....θα προτεινα εγώ
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
675
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Καλύτερα από κοντά φίλε Γιάννη αυτά, θα σου πω μόνο ότι το κράτος σε αυτό το Ράλι των τελευταίο ημερών δεν έφταιξε πουθενά αλλά ούτε και φρέναρε καταστάσεις, ένα πράγμα σαν τον Πόντιο Πιλάτο θα έλεγα
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.181
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Από αύριο Σάββατο αρχίζει η αποκλιμάκωση της όλης κατάστασης, τα διυλιστήρια ρίχνουν τιμές, από Δευτέρα κιόλας θα δούμε μείωση στα βενζινάδικα, μια φούσκα αρπακτικών ήταν όλο αυτό για να κονομησουν και έσκασε
Μαλλον επεσες οξω....και τραβά την ανηφόρα

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
675
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Μαλλον επεσες οξω....και τραβά την ανηφόρα

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όχι δέσποτα, μόνο μεμονωμένα περιστατικά δεν έχουν ρίξει τιμές, σήμερα τα βενζινάδικα αγόρασαν φτηνότερα και αύριο ακόμα ποιο φτηνά, θα δείτε στάνταρ μέσα στη βδομάδα μειώσεις, δεν υπάρχει περίπτωση
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Την προηγουμενη βδομαδα καθε μερα αλλαζανε τα βενζινάδικα προς τα πανω της τιμες γιατι πουλουσαν πιο ακριβα τα διυλιστήρια τωρα που επεσε η τιμη διυλιστηρίου θα κανουν κανα μηνα να της αλλάξουν γιατι ειναι φουλαρισμενη με ακριβη τιμη

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.857
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Την προηγουμενη βδομαδα καθε μερα αλλαζανε τα βενζινάδικα προς τα πανω της τιμες γιατι πουλουσαν πιο ακριβα τα διυλιστήρια τωρα που επεσε η τιμη διυλιστηρίου θα κανουν κανα μηνα να της αλλάξουν γιατι ειναι φουλαρισμενη με ακριβη τιμη

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλά αυτοί που γέμισαν με την ακριβή βενζίνη!
Αυτοί που είχαν απόθεμα με την παλιά την φθηνή και ανέβαζαν τιμή και δεν την ρίχνουν τι να πούμε;;;
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Καλά αυτοί που γέμισαν με την ακριβή βενζίνη!
Αυτοί που είχαν απόθεμα με την παλιά την φθηνή και ανέβαζαν τιμή και δεν την ρίχνουν τι να πούμε;;;
Αυτο λεω Γιαννο τα βενζιναδικα δεν φουλαρουν καθε μερα οι δεξαμενες που εχουν ειναι μεγαλες και εχουν επαρκεια τουλαχιστων για δυο εβδομαδες και οταν υπαρχει εστω και υποψια αυξησης γινετε αμμεσως ενω στην μειωση αργα τα βοδια πανε abcdefghgk abcdefghgk
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Ι.

new member
Δημοσιεύσεις
69
Ηλικία
52
Περιοχή
ΝΙΚΑΙΑ - ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW K1200r sport
Όνομα
ΑΝΔΡΕΑΣ ΙΩΑΝΝΟΥ
Περιοχή
ΝΙΚΑΙΑ - ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Ψάχτηκα λίγο "για Καβάλα με καράβι".
Από Λαύριο έχει καράβι κάθε Δευτέρα - Τετάρτη - Σάββατο 21:45 και φτάνει στις 12:00 μ.μ την επόμενη μέρα.
Κόστος: απλό εισιτήριο (κατάστρωμα) 48 ευρώ + 30 μηχανή. (ξεκούραστος και χωρίς άσκοπα 700 χλμ. και με λιγότερο κόστος)
με καμπίνα είναι 88 ευρώ + 30 μηχανή.
Άρα για να είμαστε την Παρασκευή 29/4 στην Καβάλα θα πρέπει να ταξιδέψουμε απο την Τετάρτη 27/4 και φτάσουμε την Πέμπτη 28/4.
(εμένα προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου γιατί έχω φίλους στην Καβάλα)

Για επιστροφή από Καβάλα δηλαδή έχει Τρίτη - Πέμπτη - Κυριακή στις 16:00 και φτάνει την επόμενη στις 07:00 π.μ. με το ίδιο κόστος.
Οπότε πρέπει να μείνουμε μια ακόμα μέρα στην Καβάλα και να γυρίσουμε Τετάρτη πρωί.


Ο καθένας θα κάνει ότι νομίζει καλύτερο.
Εγώ μάλλον θα πάω με καράβι και θα γυρίσω οδικώς.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.336
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ψάχτηκα λίγο "για Καβάλα με καράβι".
Από Λαύριο έχει καράβι κάθε Δευτέρα - Τετάρτη - Σάββατο 21:45 και φτάνει στις 12:00 μ.μ την επόμενη μέρα.
Κόστος: απλό εισιτήριο (κατάστρωμα) 48 ευρώ + 30 μηχανή. (ξεκούραστος και χωρίς άσκοπα 700 χλμ. και με λιγότερο κόστος)
με καμπίνα είναι 88 ευρώ + 30 μηχανή.
Άρα για να είμαστε την Παρασκευή 29/4 στην Καβάλα θα πρέπει να ταξιδέψουμε απο την Τετάρτη 27/4 και φτάσουμε την Πέμπτη 28/4.
(εμένα προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου γιατί έχω φίλους στην Καβάλα)

Για επιστροφή από Καβάλα δηλαδή έχει Τρίτη - Πέμπτη - Κυριακή στις 16:00 και φτάνει την επόμενη στις 07:00 π.μ. με το ίδιο κόστος.
Οπότε πρέπει να μείνουμε μια ακόμα μέρα στην Καβάλα και να γυρίσουμε Τετάρτη πρωί.


Ο καθένας θα κάνει ότι νομίζει καλύτερο.
Εγώ μάλλον θα πάω με καράβι και θα γυρίσω οδικώς.


Οπότε 2 μέρες εκτός προγράμματος για όσους δουλεύουν (Πέμπτη πριν, Τριτη μετά ) ... με ότι κόστος συνεπάγεται αυτό ( άδεια εργασίας, ξενοδοχεία) ... εξ ου και η συζήτηση αν την παρακολούθησες στα άλλα post.
Εμένα προσωπικά δεν με χαλάει , μπορεί και να είμαι νωρίτερα εκεί έχω φίλους στην Ξάνθη .....! Tooth
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Οπότε 2 μέρες εκτός προγράμματος για όσους δουλεύουν (Πέμπτη πριν, Δευτέρα μετά ) ... με ότι κόστος συνεπάγεται αυτό ( άδεια εργασίας, ξενοδοχεία) ... εξ ου και η συζήτηση αν την παρακολούθησες στα άλλα post.
Εμένα προσωπικά δεν με χαλάει , μπορεί και να είμαι νωρίτερα εκεί έχω φίλους στην Ξάνθη .....! Tooth
Εφ' όσον η Πρωτομαγιά πέφτει Κυριακή μεταφέρεται αυτόματα την άλλη μέρα οπότε ζήτημα Δευτέρας δεν τίθεται, γιατί η Πρωτομαγιά δεν είναι αργία είναι απεργία που λέμε και εμείς οι Μαδουραίοι...
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.336
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εφ' όσον η Πρωτομαγιά πέφτει Κυριακή μεταφέρεται αυτόματα την άλλη μέρα οπότε ζήτημα Δευτέρας δεν τίθεται, γιατί η Πρωτομαγιά δεν είναι αργία είναι απεργία που λέμε και εμείς οι Μαδουραίοι...

Το διόρθωσα στο ποστ μου ...το πλοίο αναχωρεί Τρίτη εργασιμη από Καβάλα....!OKz

Τώρα ότι για κάποιους είναι κάθε μέρα αργία, απεργία ... και τα κουδούνια τους κουνιουνται....δεν βοηθαει στο να προλάβω να ρυθμισω το μηχανάκι μου μεχρι τότε....!Happy
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Το διόρθωσα στο ποστ μου ...το πλοίο αναχωρεί Τρίτη εργασιμη από Καβάλα....!OKz

Τώρα ότι για κάποιους είναι κάθε μέρα αργία, απεργία ... και τα κουδούνια τους κουνιουνται....δεν βοηθαει στο να προλάβω να ρυθμισω το μηχανάκι μου μεχρι τότε....!Happy
Επιστροφή θα έρθουμε οδικώς λέμεεεε...
Ρε θα συνεννοηθούμε καμμιά φορά;
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.672
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Το διόρθωσα στο ποστ μου ...το πλοίο αναχωρεί Τρίτη εργασιμη από Καβάλα....!OKz

Τώρα ότι για κάποιους είναι κάθε μέρα αργία, απεργία ... και τα κουδούνια τους κουνιουνται....δεν βοηθαει στο να προλάβω να ρυθμισω το μηχανάκι μου μεχρι τότε....!Happy
Τι να ρυθμισεις ωρε φιλε cdefghigi
 

VKon

GS is a great way to spend time on the roads
Δημοσιεύσεις
1.339
Ηλικία
56
Περιοχή
Καβάλα
Μοτοσυκλέτα
F 800 GS
Όνομα
Κώστας
Περιοχή
Καβάλα
Το διόρθωσα στο ποστ μου ...το πλοίο αναχωρεί Τρίτη εργασιμη από Καβάλα....!OKz

Τώρα ότι για κάποιους είναι κάθε μέρα αργία, απεργία ... και τα κουδούνια τους κουνιουνται....δεν βοηθαει στο να προλάβω να ρυθμισω το μηχανάκι μου μεχρι τότε....!Happy
Στέλιο η αναχώρηση είναι από Λαύριο Τετάρτη 21:45 και φτάνει Πέμπτη 12:30 στην Καβάλα.
Μπορείς πάντως να κάνεις και νέους φίλους στην ΚαβάλαBcdefgh
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.336
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom