ΠΕΡΙ SCOOTER

Δημοσιεύσεις
719
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Honda PCX 125 2024
Honda XL750 Transalp 2024 Quantum slipstream drive
Όνομα
Θοδωρής
Άντε μην βάλω καμία φωτογραφία από τον symοριτη , τρικαβαλο με σαμάρια , να οργώνει την Πελοπόννησο Tooth
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σφούχτερ και τα μυαλά στα κάγκελα και αφού είμαστε εδώ οι αναξιοπαθούντες εκτός βολτάρας ας περάσουμε το βράδυ μας όμορφα βολτάροντας εικονικά με σφούχτερ φυσικά με τι άλλο ?

Τον καιρό εκείνο λοιπόν ήτανε ένα σφούχτερ πούχε βαφτιστεί Grand Turismo, ζελατίνα μεγάλη, μπαγκαζιέρα μεγάλη, σακίδιο στα πόδια αν τυχόν χρειαζότανε που δεν χρειάστηκε τελικά και πάμε :

 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Ωχ προβλέπεται όλεθρος πάλι και παρεξηγήσεις, θα προσπαθήσω να μη μιλήσω, είμαι στη μαύρη λίστα.
Παίρνω abcdκάθομαι άνετα και παρακολουθώ....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Ρε καλά είμαστε στα σφούχτερ...αυτοί με τα τελελε παρεξηγουν εύκολα.
Ενώ είδες οι σκουτεράδες; Κάθονται να μας εξηγήσουν με διαγράμματα, με βιντεάκια. Ωραίοι! Yes
Φαντάσου λέει να βγει σκούτερ με μποξέρ και τελελε !!! 2 σε 1
Rolling RollingRolling
 
N

notakos600

Guest
Honda Juno boxer γατάκια. Rolling


Το Juno έχει κινητήρα τετράχρονο, 125cc, με δύο κυλίνδρους, αντικρυστούς (μπόξερ, όπως τα BMW) με κάθε κύλινδρο να έχει τετράγωνες διαστάσεις 43x43mm, το δικό του καρμπυρατέρ. Τα προβλήματα υπερθέρμανσης έχουν τελειώσει αφού οι τοποθετημένοι μπροστά από τα πόδια του αναβάτη – και κάτω από την ποδιά – κύλινδροι εισπράττουν τον φρέσκο αέρα χωρίς να περιορίζονται από καπάκια και φτερωτές. Ο κινητήρας που εκκινεί με μίζα αλλά και κορδόνι παράγει 10hp στις 9.000rpm. Οι δύο βαλβίδες σε κάθε κύλινδρο δεν χρειάζονται ρύθμιση γιατί είναι υδραυλικές, απαιτώντας ελάχιστη συντήρηση.
Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Honda Juno boxer γατάκια.


Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τί είπες τώρα ?
Πρώτη φορά το βλέπω λέμε !
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
βρε νουμερα...
δε λεω αν ειναι καλυτερο η χειροτερο απο τα αλλα.. αυτο ειναι θεμα προτιμησης
Ειναι ομως διαφορετικο...το διαφορετικο θελει τολμη..
Πως ειναι το concept τρανσαλπ? το αντιθετο Rolling Rolling
Ρε σύ, καλά μιλούσαμε για σκούτερ…τι θες τώρα να ξεφύγει η κουβέντα;
Καλά δεν είμαστε τόσο καιρό χωρίς εντάσεις ρε ανακατώστρα; tongue
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
ελα που σε χαλασε.....βγαζει και σκουτερ τωρα!
Με κινητήρες Κύμκο, καταξοδεύτηκε στην εξέλιξη και στην πρωτοτυπία...ουπς μίλησα...δαγκώνω τη γλώσσα μου, πάω να πέσω να πάρω 100 κάμψεις και ζητώ ταπεινή συγγνώμη , δεν θα το ξανα - ματα κάνω ! Συγχωράτε με η έλλειψη μοτοβόλτας φταίει.... Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.527
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Με το σκεπτικό του Μπάμπη θα έπρεπε να το έχεις πετάξει 3 φορές ως τώρα! abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk

Ο Μπάμπης εντωμεταξύ...που αν ένα μηχανάκι δεν έχει πιάσει 25ετία δεν γυρνάει να το κοιτάξει... RollingRollingRollingRolling
Και θα ξαναπώ για τον Μπάμπη κάτι που είχα πει όταν πήρα την cbf πριν 9 χρόνια, αλλά μάλλον πάει σ'αυτόν τον άσχετο που είπε ότι είναι για πέταμα μετά τα 100000.
Αν είναι να δώσω μια από τις 2 μηχανές, θα δώσω την 1000αρα πάρα το "σκουπίδι που είναι για πέταμα". Και ο νοών νοητω. Γουιθ λαβ Giving
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.527
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Ε αυτός που άκουσες ήταν ο τιτανοτεράστιος τρι*****οπίτουρας όχι εμείς που τάχουμε και όπως φαίνεται κάτι ξέρουμε ε Μπαμπίνο? Tooth Tooth Tooth Να μας πεις τον μαγαζάτορα να ξέρουμε να μην περάσουμε ούτε απέξω τέτοιο τζιμάνι πούναι! Δεχόμεθα και πμ.RollingRollingRollingRollingRolling
Ναι Σάββα Giving
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Για μέσα στην πόλη scooter! Όσο το έχω τόσο πιο πολύ το πιστεύω. Οσο για τις αντοχές κλπ... Έχω ρωτήσει 3 παιδιά της Elta courier στον δρόμο και τα beverly τους είχαν πάνω απο 250000 εώς και 350000 χιλιάδες χιλιόμετρα. Και υποσημείωση ότι δεν τα οδηγεί ο ίδιος κάθε μέρα αλλά αλλάζουν οδηγούς.......Λίγο καλύτερη η πίσω ανάρτηση να ήταν........
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Για μέσα στην πόλη scooter! Όσο το έχω τόσο πιο πολύ το πιστεύω. Οσο για τις αντοχές κλπ... Έχω ρωτήσει 3 παιδιά της Elta courier στον δρόμο και τα beverly τους είχαν πάνω απο 250000 εώς και 350000 χιλιάδες χιλιόμετρα. Και υποσημείωση ότι δεν τα οδηγεί ο ίδιος κάθε μέρα αλλά αλλάζουν οδηγούς.......Λίγο καλύτερη η πίσω ανάρτηση να ήταν........
Είναι και ανάλογα την πόλη και την διαδρομή βέβαια
Λέει κάποιος για μέσα στην πόλη σκούτερ 300άρι και οι αποστάσεις εντός πόλης είναι 50 χλμ την μέρα (Αθήνα πχ)

για μικρές πόλεις (50.000-100.000 κατοίκων) οτιδήποτε πάνω από 125 κυβικά σε σκουτερ ή παπί είναι overkill
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Είναι και ανάλογα την πόλη και την διαδρομή βέβαια
Λέει κάποιος για μέσα στην πόλη σκούτερ 300άρι και οι αποστάσεις εντός πόλης είναι 50 χλμ την μέρα (Αθήνα πχ)

για μικρές πόλεις (50.000-100.000 κατοίκων) οτιδήποτε πάνω από 125 κυβικά σε σκουτερ ή παπί είναι overkill
Ναι δεν διαφωνώ Αποστόλη. Για μέσα στην Αθήνα μιλάω που απο αυτή έχω και άποψη άλλωστε.....
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Για μέσα στην πόλη scooter! Όσο το έχω τόσο πιο πολύ το πιστεύω. Οσο για τις αντοχές κλπ... Έχω ρωτήσει 3 παιδιά της Elta courier στον δρόμο και τα beverly τους είχαν πάνω απο 250000 εώς και 350000 χιλιάδες χιλιόμετρα. Και υποσημείωση ότι δεν τα οδηγεί ο ίδιος κάθε μέρα αλλά αλλάζουν οδηγούς.......Λίγο καλύτερη η πίσω ανάρτηση να ήταν........
Εντωμεταξύ αν βελτιώσεις λίγο την ανάρτηση και αρχίσεις να κανεις και ταξιδάκια, θα ανακαλύψεις έναν νέο θαυμαστό κόσμο!

Ρώτα και τον @stelios62 eye

Εν έτει 2000 ταξίδευα με σκούτερ 250άρι.
Και αν εξαιρέσεις την αστάθεια του στα πολλά (τότε ήταν ναυαρχίδες τα 250άρια να φανταστείς! ) ήταν και γαμώ!
20 χρόνια μετά μόνο να φανταστώ μπορώ πόσο πολύ προχώρησαν!

Υ.Γ Ωρες ώρες αναλογίζομαι τι θα γινόταν αν είχα την υπομονή να περιμένω λίγους μήνες για να πάρω το SYM TL cdefghigi
 
Δημοσιεύσεις
686
Ηλικία
54
Μοτοσυκλέτα
R1150gs
Όνομα
Konstantinos Hatziangelou
Περιοχή
Χαλκιδική
Μία Ιταλίδα καλλονή στο γκαράζ μου!!!














Το παρέλαβα σήμερα μεταχειρισμένο
Από φίλο και ήδη το έχω λατρέψει!!!

Έχει κανένα δίωρο που το πασπατεύω


Όλες οι σφούχτερ θα πάρετε

kostas r1150gs
 
Last edited by a moderator:

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.476
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μία Ιταλίδα καλλονή στο γκαράζ μου!!!














Το παρέλαβα σήμερα μεταχειρισμένο
Από φίλο και ήδη το έχω λατρέψει!!!

Έχει κανένα δίωρο που το προστατεύω


Όλες οι φούστες θα πάρετε

kostas r1150gs
Άντε,μεγειες φιλε
 
Top Bottom