ΠΕΡΙ SCOOTER

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.486
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Βαλε και κατι βαλιτσακια πισω και μπρος ...... ξεφευγει της εννοιας του "σκουτεριζω" και παει στο "δοξαστε με" .....! ooops
Οταν το ιδιο βγαινει τουλαχιστον σε σκουτερ κανονικο με 17αρι τροχο πισω ( Forza 750) και οχι 15αρι ... ή σε μοτοσυκλετα, μειον το ενα δισκοφρενο ( .... για πολυ πτωχους ) , Νc 750.

Και απο βαρος? ..... οσο τα "εντουρακια" , τα γερμανικα τα "δοξασμενα", ξερετε τωρα εσεις .....!abcdefghgk
Αν δεις το βίντεο το λέει δεν είναι σκούτερ.
Πλαίσιο μότο /αναρτήσεις με διαδρομές ον οφ κλπ.
Είναι το νέο μότο suv της χονδα αυτό.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.348
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Αν δεις το βίντεο το λέει δεν είναι σκούτερ.
Πλαίσιο μότο /αναρτήσεις με διαδρομές ον οφ κλπ.
Είναι το νέο μότο suv της χονδα αυτό.

Αυτος που το σχεδιασε ομως πηγαινε σε μια σκληροτραχηλη παραλια στην Ιο με σκουτερ και παιδευοτανε , ετσι δηλωσε ..... οποτε απο αγανακτηση μαλλον οραματιστηκε κατι .... ερμαφροδιτο ..... εκαιγε και ο ηλιος νταλα στο νησι .....!abcdefghgk
Ολες οι συγχρονες εταιρειες οφειλουν να τολμουν και να σχεδιαζουν πρωτοπορα σχηματα αλλοιως δεν υπαρχει συνεχεια και εξελιξη.abc
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Αυτος που το σχεδιασε ομως πηγαινε σε μια σκληροτραχηλη παραλια στην Ιο με σκουτερ και παιδευοτανε , ετσι δηλωσε ..... οποτε απο αγανακτηση μαλλον οραματιστηκε κατι .... ερμαφροδιτο ..... εκαιγε και ο ηλιος νταλα στο νησι .....!abcdefghgk
Ολες οι συγχρονες εταιρειες οφειλουν να τολμουν και να σχεδιαζουν πρωτοπορα σχηματα αλλοιως δεν υπαρχει συνεχεια και εξελιξη.abc
Δόξα τον Θεό που υπάρχει και η Χόντα και βλέπουμε και κάτι διαφορετικό μα τον Άγιο Σοιτσίρο ο Θεός να αναπαύσει την ψυχούλα του !

Ευτυχώς το ψιλομάζεψες τώρα σειρούλα Ντουκατίστι ντε μεκ που κυκλοφορείς με ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΧΟΝΤΑ ! tongue ooops
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.297
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Δόξα τον Θεό που υπάρχει και η Χόντα και βλέπουμε και κάτι διαφορετικό μα τον Άγιο Σοιτσίρο ο Θεός να αναπαύσει την ψυχούλα του !

Ευτυχώς το ψιλομάζεψες τώρα σειρούλα Ντουκατίστι ντε μεκ που κυκλοφορείς με ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΧΟΝΤΑ ! tongue ooops
Εκ στόματος κορακου... ΚΡΑ!!!!!
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Αυτος που το σχεδιασε ομως πηγαινε σε μια σκληροτραχηλη παραλια στην Ιο με σκουτερ και παιδευοτανε , ετσι δηλωσε ..... οποτε απο αγανακτηση μαλλον οραματιστηκε κατι .... ερμαφροδιτο ..... εκαιγε και ο ηλιος νταλα στο νησι .....!abcdefghgk
Ολες οι συγχρονες εταιρειες οφειλουν να τολμουν και να σχεδιαζουν πρωτοπορα σχηματα αλλοιως δεν υπαρχει συνεχεια και εξελιξη.abc
εσυ τι δουλεια εχεις στις σκληροτραχηλες παραλιες στην Ιο.....Γυμνιστης εισαι?
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Beverly και αναρτήσεις. Ή γενικά scooter και αναρτήσεις? Παιδιά έχω ένα θέμα με την πίσω ανάρτηση και τις λακούβες. Ο συνεπιβάτης την ακούει λιγουλάκι. Έχετε συναντήσει το ίδιο θέμα και σε άλλα scooter λόγω της έδρασης του κινητήρα στο πίσω μέρος και την ταυτόχρονη στήριξη της ανάρτησης σε αυτόν? Ή είναι μόνο μειονέκτημα του συγκεκριμένου μοντέλου? Λένε για αλλαγή ανάρτησης η οποία βοηθάει. Αλλα καινούργιο μηχανάκι ειναι ρε γαμωτο... Και άλλα λεφτά? Αν τυχον ρύθμιζα την πίσω ανάρτηση σε πιο *****ή, πιστεύετε ότι θα βοήθαγε?
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Beverly και αναρτήσεις. Ή γενικά scooter και αναρτήσεις? Παιδιά έχω ένα θέμα με την πίσω ανάρτηση και τις λακούβες. Ο συνεπιβάτης την ακούει λιγουλάκι. Έχετε συναντήσει το ίδιο θέμα και σε άλλα scooter λόγω της έδρασης του κινητήρα στο πίσω μέρος και την ταυτόχρονη στήριξη της ανάρτησης σε αυτόν? Ή είναι μόνο μειονέκτημα του συγκεκριμένου μοντέλου? Λένε για αλλαγή ανάρτησης η οποία βοηθάει. Αλλα καινούργιο μηχανάκι ειναι ρε γαμωτο... Και άλλα λεφτά? Αν τυχον ρύθμιζα την πίσω ανάρτηση σε πιο *****ή, πιστεύετε ότι θα βοήθαγε?
Ναι Γιάννη δυστυχώς.
Όλα έχουν θέμα με την πίσω ανάρτηση όσα έχουν αυτού του τύπου ανάρτηση.
Βάλε την προφόρτιση σε λιγότερο σφιχτή και δες πως θα πάει.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.486
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Beverly και αναρτήσεις. Ή γενικά scooter και αναρτήσεις? Παιδιά έχω ένα θέμα με την πίσω ανάρτηση και τις λακούβες. Ο συνεπιβάτης την ακούει λιγουλάκι. Έχετε συναντήσει το ίδιο θέμα και σε άλλα scooter λόγω της έδρασης του κινητήρα στο πίσω μέρος και την ταυτόχρονη στήριξη της ανάρτησης σε αυτόν? Ή είναι μόνο μειονέκτημα του συγκεκριμένου μοντέλου? Λένε για αλλαγή ανάρτησης η οποία βοηθάει. Αλλα καινούργιο μηχανάκι ειναι ρε γαμωτο... Και άλλα λεφτά? Αν τυχον ρύθμιζα την πίσω ανάρτηση σε πιο *****ή, πιστεύετε ότι θα βοήθαγε?
Εγώ που καβάλησα το πρώτο x-adv με άρεσε.
Μονο λίγο το keyless αργούσε ,ήθελε να το βγάζεις από την τσέπη και πάλι αργούσε .
Είναι διαφορετικό πολύ από όλα όσα ήξερα.
Ας πουμε το bergman το εξίμισι.
Ε καμία σχεση
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Beverly και αναρτήσεις. Ή γενικά scooter και αναρτήσεις? Παιδιά έχω ένα θέμα με την πίσω ανάρτηση και τις λακούβες. Ο συνεπιβάτης την ακούει λιγουλάκι. Έχετε συναντήσει το ίδιο θέμα και σε άλλα scooter λόγω της έδρασης του κινητήρα στο πίσω μέρος και την ταυτόχρονη στήριξη της ανάρτησης σε αυτόν? Ή είναι μόνο μειονέκτημα του συγκεκριμένου μοντέλου? Λένε για αλλαγή ανάρτησης η οποία βοηθάει. Αλλα καινούργιο μηχανάκι ειναι ρε γαμωτο... Και άλλα λεφτά? Αν τυχον ρύθμιζα την πίσω ανάρτηση σε πιο *****ή, πιστεύετε ότι θα βοήθαγε?
Αγορινα, εγώ όταν προτείνω burgman 400 (που είναι το μικρότερο με monoshock ανάρτηση) έχω λόγο που το κάνω.
Δυστυχώς όλα αυτά με τα διπλά ελατήρια και την έδραση του κινητήρα στο ψαλίδι έχουν αυτό το "κουσούρι"
Και αν για τον αναβάτη ψιλοπαλεύεται η φάση, όταν ανεβαίνει συνεπιβάτης πάνω, δεν σώζεται με τίποτα.


Κάτι για αλλαγή αναρτησεων με άλλες πιο ποιοτικές έχω διαβάσει, αλλά και ακριβή λύση είναι και με μικρά αποτελέσματα.
Προφόρτισε το πιο σφιχτό (και όχι πιο *****ό που γράφεις) και σφίξε τα δόντια. Πήγαινε και λίγο πιο σιγά και θα συνηθίσεις.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ποιό σφιχτό?
Ωχ.....
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Σήμερα το απόγευμα έχω ραντεβού στο συνεργείο για το πρώτο service στα 1000 χιλιόμετρα, θα ρωτήσω για την ρύθμιση της προφόρτισης που είπε και ο Σάββας με τον Αποστόλη. Ελπίζω να καλυτερέυση λίγο. Αν η δρόμοι ήταν χωρίς λακούβες το Beverly είναι το καλύτερο μηχανάκι που έχω οδηγήσει εντός πόλης.....
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Τραμπολίνο αλλιώς φίλε….
Μπα μη το λες.
Ας κάνει ρυθμίσεις πάντως και έτσι και αλλιώς και θα δει τι και πως. Μην προδικάζουμε τίποτα.
 
N

notakos600

Guest
Σήμερα το απόγευμα έχω ραντεβού στο συνεργείο για το πρώτο service στα 1000 χιλιόμετρα, θα ρωτήσω για την ρύθμιση της προφόρτισης που είπε και ο Σάββας με τον Αποστόλη. Ελπίζω να καλυτερέυση λίγο. Αν η δρόμοι ήταν χωρίς λακούβες το Beverly είναι το καλύτερο μηχανάκι που έχω οδηγήσει εντός πόλης.....
Γιάννη, ακόμη και με αλλαγή αμορτισέρ θα μετριασθει ελάχιστα το πρόβλημα. Με ρύθμιση των εργοστασιακων δεν θα γίνει τίποτα.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.348
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Γιάννη, ακόμη και με αλλαγή αμορτισέρ θα μετριασθει ελάχιστα το πρόβλημα. Με ρύθμιση των εργοστασιακων δεν θα γίνει τίποτα.
PraisingPraising
Δυστυχώς έτσι ....!
Και όσο *****ώνει το πίσω χάνει ...εκθετικα το κράτημα του προς το επικίνδυνο τραμπολίνο .
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Aν γνωρίζω καλα 4 σκάλες ρύθμισης έχει. Αν πχ κάνω 1 σκάλα θα επηρεάσει τόσο πολύ το κράτημα? Θα τους ζητήσω να δώ πως το κάνουν και αν τυχον διαπιστώσω θέμα κρατήματος θα την επαναφέρω εκεί που ήταν. Έτσι το σκέφτομαι....
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.297
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Ρε θείο αφού είναι Κουσούρι σε όλα τα σκούτερ με διπλές αναρτήσεις πίσω!!
Να του χρυσωνουμε το χάπι δλδ;;;
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Aν γνωρίζω καλα 4 σκάλες ρύθμισης έχει. Αν πχ κάνω 1 σκάλα θα επηρεάσει τόσο πολύ το κράτημα?
Γιάννη ξέχνα τι είπε ποιος και κάνε τις δοκιμές σου.
Ξέρεις και θα κρίνεις τι γίνεται. Εννοείται με προσοχή.
 
Top Bottom