Νεος τίγρης στην παρέα

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Από την άλλη, το 800 που έχω, είναι ... παπί στην πόλη.

Λίγο στην Αθήνα που κινήθηκα ήταν πολύ εύκολο. Στα Γιάννενα .. τέλειο.

Είναι ελαφρύ, έχει ροπή, χαμηλό (για μένα τουλάχιστον) με αποτέλεσμα να πατάς σταθερά κάτω. Το μόνο ψεγάδι είναι το σχετικά μικρό κόψιμο του τιμονιού που δυσκολεύει τις επιτόπιες στροφές.

Με την μαμά ζελατίνα που είναι χαμηλή ... νοίωθεις ότι οδηγείς παπί .. δεν έχεις όγκο μπροστά σου.

Εγώ πάντως το έχω καταευχαριστηθεί.
Περα από την πλάκα που κάνουμε το 800 θεωρω ότι είναι το καλύτερο Τριουμφ τα κανει ολα και καλά.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Καποιοι περιμενουν η βουρτσα να κανει την ιδια δουλεια με την φουστα...με φαινεται.Ρε παλικαρια μιλαμε για πολυεργαλεια η για μηχανες;

Τι καθεστε και συζητατε,αγοραζει καποιος τουμπανο 4Χ4 για να κανει βολτες στα στενακια;Μηχανες με πανω απο 800 κυβικα δεν ειναι για την πολη οσο στενες και ναναι,οσο ελαφριες η οικονομικες ειναι.
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Καποιοι περιμενουν η βουρτσα να κανει την ιδια δουλεια με την φουστα...με φαινεται.Ρε παλικαρια μιλαμε για πολυεργαλεια η για μηχανες;

Τι καθεστε και συζητατε,αγοραζει καποιος τουμπανο 4Χ4 για να κανει βολτες στα στενακια;Μηχανες με πανω απο 800 κυβικα δεν ειναι για την πολη οσο στενες και ναναι,οσο ελαφριες η οικονομικες ειναι.


Πάνο, συμφωνώ ότι δεν έχουν την ευχρηστία από ένα παπί ή σκουτερ αλλά το 800 σε σχέση με το vstrom 1000 που είχα είναι η μέρα με τη νύχτα. Την ευκολία του την συγκρίνω άνετα με το σκουτερ 300 που είχα
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Πάνο, συμφωνώ ότι δεν έχουν την ευχρηστία από ένα παπί ή σκουτερ αλλά το 800 σε σχέση με το vstrom 1000 που είχα είναι η μέρα με τη νύχτα. Την ευκολία του την συγκρίνω άνετα με το σκουτερ 300 που είχα

15 χρονια εχουν διαφορα ρε φιλε.

Το στρωμα δεν ειχε βγει για να ειναι ευελικτο στην πολη,αλλα να εντυπωσιαζει με τον ογκο του.
 

kalampokas

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Περιοχή
Κυψέλη
Μοτοσυκλέτα
"Σούζυ" GsxF 650 "Σκλάβος" Cbf 125
Όνομα
Θανάσης
Περιοχή
Κυψελάρα πάουα
εγώ πάντως ψάχνομαι για αποκλειστικά τουριστική-ταξιδιωτική χρήση, αν θέλω για αστική χρήση έχω τον εργάτη των 125cc-οτιδήποτε πάνω από μονοκύλινδρο, αυξάνει σημαντικά τα κόστη.
θεωρώ ότι ο εν λόγω τίγρης είναι η χρυσή τομή, για αυτά που ζητάω στο μέλλον....Ευάγγελε θα ζητήσω περισσότερες πληροφορίες, μέσω μηνύματος.
 
Top Bottom