Νεα σηματα οδικής συμπεριφοράς....

esel

Μαθουσάλας member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
17.287
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
....κανουν την εμφανισή τους στην ευρώπη αρχής γενομένης απο την Ισπανία.
Σημα λοιπόν για τους γονείς που αφήνουν τα παιδιά τους στο σχολείο με τίτλο "φιλί και αντίο".
Στην πολη leon λοιπόν ο δήμος προσπαθωντας να λυσει το προβλημα των διπλοπαρκαρισμενων αυτοκινητων εμφανιστηκαν οι παρακατω πινακίδες.
Μαλιστα οι συγκεκριμένες πινακιδες εχουν και την "σχετική" εκριση της επιτροπής για την οδική ασφάλεια της Ευρωπαικής Ενωσης...
Θα ειχε/εχει μεγάλη σημασία να δούμε τι απηχηση θα ειχε κατι τέτοιο στις δικές μας μεγαλουπόλεις....χεχεχεχε


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
448
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Στα περισσότερα δημοτικα σχολεία της χώρας δεν υπάρχουν καν χώροι για τα αυτοκίνητα των γονέων που φέρνουν τα παιδιά τους και ούτε ασφαλής χώρος για τα παιδιά που βγαίνουν από τα σχολεία κατά τις ώρες λήξης - έναρξης. Πάσχουμε από υποδομές πρώτα και μετά από πινακίδες!

Στάλθηκε από το 2306EPN60G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

The Owl.

well know member
Δημοσιεύσεις
2.037
Όνομα
George
Στα περισσότερα δημοτικα σχολεία της χώρας δεν υπάρχουν καν χώροι για τα αυτοκίνητα των γονέων που φέρνουν τα παιδιά τους και ούτε ασφαλής χώρος για τα παιδιά που βγαίνουν από τα σχολεία κατά τις ώρες λήξης - έναρξης. Πάσχουμε από υποδομές πρώτα και μετά από πινακίδες!

Στάλθηκε από το 2306EPN60G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πάσχουμε από κάτι άλλο..διαφορετικό νομίζω..
Πλέον τα παιδιά ΔΕΝ πάνε περπατώντας σχολείο. Όλα πάνε με το αυτοκινητο του γονέα τους...
Ποιος ο λόγος..?
Η επικίνδυνη κοινωνία,ο σύγχρονος τρόπος ζωής...?
Θα μπορούσαμε να αραδιάσουμε πολλές αιτίες αλλά καμία λύση...
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.679
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Πάσχουμε από κάτι άλλο..διαφορετικό νομίζω..
Πλέον τα παιδιά ΔΕΝ πάνε περπατώντας σχολείο. Όλα πάνε με το αυτοκινητο του γονέα τους...
Ποιος ο λόγος..?
Η επικίνδυνη κοινωνία,ο σύγχρονος τρόπος ζωής...?
Θα μπορούσαμε να αραδιάσουμε πολλές αιτίες αλλά καμία λύση...
Μενω διπλα σε σχολειο.Οι περισσοτεροι που τα φερνουν με αυτοκινητο το κανουν γιατι εχουν μετακομισει αλλου και δεν θελουν να αλλαξουν τα παιδια τους σχολειο.Στην Αθηνα σιγουρα το κανουν και για λογους ασφαλειας.
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.622
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Μιλάμε για την Ιαπωνία που δεν πρόκειται να την φτάσουμε στο "μικρό της δαχτυλάκι" σε παιδεία, σεβασμό κ.α. ούτε μετά την καταστροφή της γης και την επαναδημιουργία της. :cool: Rolling Rolling
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.416
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Μιλάμε για την Ιαπωνία που δεν πρόκειται να την φτάσουμε στο "μικρό της δαχτυλάκι" σε παιδεία, σεβασμό κ.α. ούτε μετά την καταστροφή της γης και την επαναδημιουργία της. :cool: Rolling Rolling

Αν ποτε τυχει και πας Ιαπωνια θα καταλαβεις γιατι και πως πρεπει να αισθανεσαι τυχερος .... που ευτυχως δεν γεννηθηκες εκει ....! funny
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.622
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Αν ποτε τυχει και πας Ιαπωνια θα καταλαβεις γιατι και πως πρεπει να αισθανεσαι τυχερος .... που ευτυχως δεν γεννηθηκες εκει ....
Άσε και ξέρω. Λυπάμαι που δεν γεννήθηκα εκεί eye
 
Top Bottom