Νέο μέλος --- Παλιός Rider !!

JOHNNY P62

new member
Δημοσιεύσεις
90
Περιοχή
Πετρούπολη Αττικής και Πάτρα Αχαΐας...
Μοτοσυκλέτα
HONDA NC750X DCT '24
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Περιοχή
Πετρούπολη Αττικής
Καλώς σας βρήκα σύντροχοι !!!
Πολύ χαίρομαι που βρίσκω την παρέα σας και εύχομαι να συνταξιδεύουμε όμορφα και δημιουργικά!!!
Είμαι για πολλούς, μεγάλος σε ηλικία ( 61 χρονών )... αλλά πιτσιρικάς στην ψυχή και στα κότσια... χαχα. Έχω αρκετές μηχανές στο ενεργητικό μου, διαφόρων κυβικών, αλλά δυστυχώς έχω τώρα ένα 300αρι σκούτερ HONDA FORZA 300 του 2020. Το είχα πάρει για την πόλη και μερικά ταξιδάκια ...π.Χ ΑΘΗΝΑ - ΠΑΤΡΑ ,αλλά λόγω ηλικίας ,με τις αναρτήσεις που έχει , δεν '' παλεύεται '' με την μέση μου... ειδικά μέσα στην πόλη...Είναι πολύ καλό σε όλα του, με ΜΟΝΟ μειονέκτημα ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ... και την συμπεριφορά του στην Εθνική, όταν έχει δυνατό αέρα...
Έτσι σκέπτομαι να το αλλάξω με το NC 750X DCT HONDA του 2023... το έκανα test ride στου ΣΑΡΑΚΑΚΗ , αλλά δεν το ευχαριστήθηκα , γιατί είχε πολύ κίνηση... δεν αισθάνθηκα εκτενώς ,τις αναρτήσεις του ( δυστυχώς δεν βρήκα σοβαρές κακοτεχνίες ).
Σε γενικές γραμμές ,μου ταίριαξε και μάλλον θα προβώ στην αγορά του...
Αν κάποιος το έχει στην κατοχή του, θα ήθελα να με κατατοπίσει σχετικά...
Ευχαριστώ και πάλι...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.393
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Καλωσηρθες στην Νο1 Μοτοπαρεα Τζων.
Έχουμε έναν σίγουρα Με το nc 700 integra @Panos76 σε ζητάνε.
Με το καλό να έρθει το εφταμισι Smileys drinking beer Emoticon
 
Δημοσιεύσεις
718
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Όνομα
Θοδωρής
Καλώς όρισες Γιάννη, Δεν ξέρω για το NC , αλλά όταν πήγα από Citycom στο CΒ500Χ , οι αναρτήσεις ήταν μέρα με την νύχτα!
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Καλώς ήρθες Γιάννη.
Σου εύχομαι να αποκτήσεις συντομα τη μηχανή που επιθυμείς και να αρχίσεις πάλι τα μεγάλα ταξίδια!
 

JOHNNY P62

new member
Δημοσιεύσεις
90
Περιοχή
Πετρούπολη Αττικής και Πάτρα Αχαΐας...
Μοτοσυκλέτα
HONDA NC750X DCT '24
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Περιοχή
Πετρούπολη Αττικής
Καλωσηρθες στην Νο1 Μοτοπαρεα Τζων.
Έχουμε έναν σίγουρα Με το nc 700 integra @Panos76 σε ζητάνε.
Με το καλό να έρθει το εφταμισι Smileys drinking beer Emoticon
Σε ευχαριστώ giamar νασαι καλά και πάντα όρθιοι
 

JOHNNY P62

new member
Δημοσιεύσεις
90
Περιοχή
Πετρούπολη Αττικής και Πάτρα Αχαΐας...
Μοτοσυκλέτα
HONDA NC750X DCT '24
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Περιοχή
Πετρούπολη Αττικής
Καλώς ήρθες Γιάννη.
Σου εύχομαι να αποκτήσεις συντομα τη μηχανή που επιθυμείς και να αρχίσεις πάλι τα μεγάλα ταξίδια!
Σε ευχαριστώ πολύ... μου έδωσες την καλύτερη ευχή...
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.817
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Καλώς ήρθες Γιάννη στην παρέα μας. Έχω θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και το 750 το Forza μεταχειρισμένο είναι σε άριστη κατάσταση και έχει ότι θες από άνεση. Ωραίο το NC αλλά το Forza έρωτας χαχαχα.
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Καλώς σας βρήκα σύντροχοι !!!
Πολύ χαίρομαι που βρίσκω την παρέα σας και εύχομαι να συνταξιδεύουμε όμορφα και δημιουργικά!!!
Είμαι για πολλούς, μεγάλος σε ηλικία ( 61 χρονών )... αλλά πιτσιρικάς στην ψυχή και στα κότσια... χαχα. Έχω αρκετές μηχανές στο ενεργητικό μου, διαφόρων κυβικών, αλλά δυστυχώς έχω τώρα ένα 300αρι σκούτερ HONDA FORZA 300 του 2020. Το είχα πάρει για την πόλη και μερικά ταξιδάκια ...π.Χ ΑΘΗΝΑ - ΠΑΤΡΑ ,αλλά λόγω ηλικίας ,με τις αναρτήσεις που έχει , δεν '' παλεύεται '' με την μέση μου... ειδικά μέσα στην πόλη...Είναι πολύ καλό σε όλα του, με ΜΟΝΟ μειονέκτημα ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ... και την συμπεριφορά του στην Εθνική, όταν έχει δυνατό αέρα...
Έτσι σκέπτομαι να το αλλάξω με το NC 750X DCT HONDA του 2023... το έκανα test ride στου ΣΑΡΑΚΑΚΗ , αλλά δεν το ευχαριστήθηκα , γιατί είχε πολύ κίνηση... δεν αισθάνθηκα εκτενώς ,τις αναρτήσεις του ( δυστυχώς δεν βρήκα σοβαρές κακοτεχνίες ).
Σε γενικές γραμμές ,μου ταίριαξε και μάλλον θα προβώ στην αγορά του...
Αν κάποιος το έχει στην κατοχή του, θα ήθελα να με κατατοπίσει σχετικά...
Ευχαριστώ και πάλι...
Γιάννη, έχω το Integra 750 του '16 πρό facelift.
Η πίσω ανάρτηση είναι αρκετά άνετη κ δεν θα ενοχλήσει την μέση σου, αλλά όλο το μπροστινό σύστημα έχει περίεργη συμπεριφορά, με απότομα τινάγματα στις κακοτεχνίες των δρόμων, ενώ μου φαίνεται *****ή για τα γούστα μου.
Για τον λόγο αυτό, θα πάω για αντικατάσταση ολοκλήρου του πηρουνιού του με το κιτ της adreani.
Κατά τα άλλα, το μηχανάκι είναι το πιο οικονομικό που κυκλοφορεί, είναι ροπάτο, με ήπιες επιδόσεις κ ευκολοδηγητο.
Ξαναπάρε το για test ride κ από κακοτεχνίες θα βρεις αμέτρητες στον δρόμο.
Με το που θα φύγεις από την αντιπροσωπεία, σίγουρα θα υπάρχουν καπάκια φρεατίων δίπλα.
Διάλεξε τροχιά κ πέσε επίτηδες για να ελέγξεις τις αναρτήσεις.
ΧΑ, ΧΑ!
 

JOHNNY P62

new member
Δημοσιεύσεις
90
Περιοχή
Πετρούπολη Αττικής και Πάτρα Αχαΐας...
Μοτοσυκλέτα
HONDA NC750X DCT '24
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Περιοχή
Πετρούπολη Αττικής
Γιάννη, έχω το Integra 750 του '16 πρό facelift.
Η πίσω ανάρτηση είναι αρκετά άνετη κ δεν θα ενοχλήσει την μέση σου, αλλά όλο το μπροστινό σύστημα έχει περίεργη συμπεριφορά, με απότομα τινάγματα στις κακοτεχνίες των δρόμων, ενώ μου φαίνεται *****ή για τα γούστα μου.
Για τον λόγο αυτό, θα πάω για αντικατάσταση ολοκλήρου του πηρουνιού του με το κιτ της adreani.
Κατά τα άλλα, το μηχανάκι είναι το πιο οικονομικό που κυκλοφορεί, είναι ροπάτο, με ήπιες επιδόσεις κ ευκολοδηγητο.
Ξαναπάρε το για test ride κ από κακοτεχνίες θα βρεις αμέτρητες στον δρόμο.
Με το που θα φύγεις από την αντιπροσωπεία, σίγουρα θα υπάρχουν καπάκια φρεατίων δίπλα.
Διάλεξε τροχιά κ πέσε επίτηδες για να ελέγξεις τις αναρτήσεις.
ΧΑ, ΧΑ!
Σε ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστική σου περιγραφή και την άμεση απάντηση σου!! Όταν το πήρα για test ride έκανα αυτά που μου είπες... φρεάτια ,κακοτεχνίες όσες το δυνατόν βρήκα...και έμεινα ικανοποιημένος σχετικά από τις αναρτήσεις ... ίσως στο μοντέλο του 2021 που οδήγησα, να είναι βελτιωμένες ...
σε ευχαριστώ και πάλι και καλή συνέχεια!!!
 

JOHNNY P62

new member
Δημοσιεύσεις
90
Περιοχή
Πετρούπολη Αττικής και Πάτρα Αχαΐας...
Μοτοσυκλέτα
HONDA NC750X DCT '24
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Περιοχή
Πετρούπολη Αττικής
Καλώς ήρθες Γιάννη στην παρέα μας. Έχω θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και το 750 το Forza μεταχειρισμένο είναι σε άριστη κατάσταση και έχει ότι θες από άνεση. Ωραίο το NC αλλά το Forza έρωτας χαχαχα.
Συμφωνώ απόλυτα... αλλά επειδή παλαιότερα την είχα " πατήσει" με μεταχειρισμένο, από τότε αγοράζω καινούργια... και δυστυχώς το forza 750 είναι πιο ακριβό κατά 2.140€ ... και δυστυχώς δεν υπάρχουν κάγκελα προστασίας,σε περίπτωση πτώσης...
Σε ευχαριστώ και πάλι και πάντα όρθιοι...
 

JOHNNY P62

new member
Δημοσιεύσεις
90
Περιοχή
Πετρούπολη Αττικής και Πάτρα Αχαΐας...
Μοτοσυκλέτα
HONDA NC750X DCT '24
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Περιοχή
Πετρούπολη Αττικής
Καλώς όρισες Γιάννη, Δεν ξέρω για το NC , αλλά όταν πήγα από Citycom στο CΒ500Χ , οι αναρτήσεις ήταν μέρα με την νύχτα!
Συμφωνώ απόλυτα για τις αναρτήσεις του cb500x το έκανα test ride αλλά δεν κατέληξα σε αυτό, γιατί έχω ύψος 1,81 και το γόνατο μου ήτανε σε πολύ κλειστή γωνία και δυσκολευόμουν να βάλω ταχύτητες.... καλή συνέχεια και πάντα όρθιοι
 

kostas1971

new member
Δημοσιεύσεις
270
Ηλικία
52
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
VOGE 500DS
Όνομα
Κωστας
Καλώς σας βρήκα σύντροχοι !!!
Πολύ χαίρομαι που βρίσκω την παρέα σας και εύχομαι να συνταξιδεύουμε όμορφα και δημιουργικά!!!
Είμαι για πολλούς, μεγάλος σε ηλικία ( 61 χρονών )... αλλά πιτσιρικάς στην ψυχή και στα κότσια... χαχα. Έχω αρκετές μηχανές στο ενεργητικό μου, διαφόρων κυβικών, αλλά δυστυχώς έχω τώρα ένα 300αρι σκούτερ HONDA FORZA 300 του 2020. Το είχα πάρει για την πόλη και μερικά ταξιδάκια ...π.Χ ΑΘΗΝΑ - ΠΑΤΡΑ ,αλλά λόγω ηλικίας ,με τις αναρτήσεις που έχει , δεν '' παλεύεται '' με την μέση μου... ειδικά μέσα στην πόλη...Είναι πολύ καλό σε όλα του, με ΜΟΝΟ μειονέκτημα ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ... και την συμπεριφορά του στην Εθνική, όταν έχει δυνατό αέρα...
Έτσι σκέπτομαι να το αλλάξω με το NC 750X DCT HONDA του 2023... το έκανα test ride στου ΣΑΡΑΚΑΚΗ , αλλά δεν το ευχαριστήθηκα , γιατί είχε πολύ κίνηση... δεν αισθάνθηκα εκτενώς ,τις αναρτήσεις του ( δυστυχώς δεν βρήκα σοβαρές κακοτεχνίες ).
Σε γενικές γραμμές ,μου ταίριαξε και μάλλον θα προβώ στην αγορά του...
Αν κάποιος το έχει στην κατοχή του, θα ήθελα να με κατατοπίσει σχετικά...
Ευχαριστώ και πάλι...
Welcome...
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.154
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Καλώς ήρθες νεαρέ εύχομαι να καβαλήσεις αυτό που θα σε ταξιδέψει όπου κι όπως επιθυμεις

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom