Λάδια μηχανής castrol 10-40

nikoszavi

new member
Δημοσιεύσεις
54
Ηλικία
34
Όνομα
NIKOS ZAVITSANOS
Σαφως.
Ομως το 10-40 τον χειμωνα είναι βαλσαμο...
Καλη επιλογή τα Castrol,σε οσα μοτερια τα χω βαλει εχω μεινει ικανοποιημενος!
Εγώ ομωσ Τώρα που είμαι για αλλαγή λαδιών να βάλω τα 10-40 λες η να περιμένω κανα μήνα ακόμα και να βάλω τα 15-50 και να τα έχω και για καλοκαιρακι;!! 30 ευρώ αγορά 3 Λίτρα και φίλτρο λαδιού Hilfo εντάξει δεν είναι και παρα πολλά τα λεφτά πολύ καλά είναι άριστα θα έλεγα
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Εγώ ομωσ Τώρα που είμαι για αλλαγή λαδιών να βάλω τα 10-40 λες η να περιμένω κανα μήνα ακόμα και να βάλω τα 15-50 και να τα έχω και για καλοκαιρακι;!! 30 ευρώ αγορά 3 Λίτρα και φίλτρο λαδιού Hilfo εντάξει δεν είναι και παρα πολλά τα λεφτά πολύ καλά είναι άριστα θα έλεγα
10-40 . Με 15-50 σαφώς και θα έχεις πιο ήσυχο κιβώτιο και κινητήρα, αλλά τώρα είναι Χειμωνάς!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.393
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εγώ θα έλεγα ,πέραν του ότι ο χειμώνας είναι ακόμα εδώ ,μιας και θες να τα δοκιμάσεις ,να τα βάλεις .
Το καλοκαίρι ,οι ζεστοί μήνες αργούν,κάνα τετράμηνο θέλουμε μέχρι τότε.
Οπότε σίγουρα θα τα δεις μιας και απ' ότι καταλαβαίνω το περπατάς το μοτορι
 

nikoszavi

new member
Δημοσιεύσεις
54
Ηλικία
34
Όνομα
NIKOS ZAVITSANOS
Σας ευχαριστώ παιδιά από βδομάδα θα τα αγοράσω και θα τα περάσω!! Να μοιραστώ και μια βόλτα μου μαζί σας Από τον μαγικο αυχένα Στο Μπαρο! Ελπίζω να συναντηθούμε στην εκδρομή που κανονίζεστε για ναυπΑκτο να γνωριστούμε να πετάξουμε τα Drone’s και να κάνουμε βιντεαρες https://www.instagram.com/p/ByaZI71lYJU/?igshid=1d2bt9l6ii007
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Σας ευχαριστώ παιδιά από βδομάδα θα τα αγοράσω και θα τα περάσω!! Να μοιραστώ και μια βόλτα μου μαζί σας Από τον μαγικο αυχένα Στο Μπαρο! Ελπίζω να συναντηθούμε στην εκδρομή που κανονίζεστε για ναυπΑκτο να γνωριστούμε να πετάξουμε τα Drone’s και να κάνουμε βιντεαρες https://www.instagram.com/p/ByaZI71lYJU/?igshid=1d2bt9l6ii007
Τι μηχανάκι έχεις;
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Καλησπέρα στην παρέα. Μια ερώτηση να κάνω για τα συγκεκριμένα λάδια ακούω καλά σχόλια τα έχει βάλει κανένας να μου πει τη γνώμη του; Ευχαριστώ. https://www.skroutz.gr/s/8283357/Castrol-Power-1-4T-10W-40-1lt.html.
Τα έχω 4.000χμ περίπου σε bandit 650. Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής, μόνο παράπονο ότι ακουγεται λίγο το σασμάν (το ίδιο με τα motul). Πολύ οικονομικά όμως . Μου βγήκε 40€ το 4λιτρο μαζί με φίλτρο λαδιου. Μια αλλαγή στην μηχανή και μια στο παπί με 40€ είναι σοβαρή υπόθεση.
 

nikoszavi

new member
Δημοσιεύσεις
54
Ηλικία
34
Όνομα
NIKOS ZAVITSANOS
Τα έχω 4.000χμ περίπου σε bandit 650. Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής, μόνο παράπονο ότι ακουγεται λίγο το σασμάν (το ίδιο με τα motul). Πολύ οικονομικά όμως . Μου βγήκε 40€ το 4λιτρο μαζί με φίλτρο λαδιου. Μια αλλαγή στην μηχανή και μια στο παπί με 40€ είναι σοβαρή υπόθεση.
Το ότι χτυπάει το σασμάν έστω και λίγο σημαίνει ότι δεν λιπαίνεται σωστά ;
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.393
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Το ότι χτυπάει το σασμάν έστω και λίγο σημαίνει ότι δεν λιπαίνεται σωστά ;
Όχι ,μια χαρά είναι κι έτσι .
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Το ότι χτυπάει το σασμάν έστω και λίγο σημαίνει ότι δεν λιπαίνεται σωστά ;
Το κανονικό στα suzuki είναι να ακούγεται. Αν βρεις λάδι που να δουλεύει το σασμάν βούτυρο είσαι τυχερός και θεωρείται top secret, το γράφεις σε ενα χαρτάκι και το κρύβεις σε σπηλιά,ή σε μπουκάλι στην θαλασσα. Για τα liqui moly λενε ότι έχει πολύ ήσυχο κιβώτιο και ήθελα να τα δοκιμάσω στην προηγούμενη αλλαγή αλλά είχε μόνο 15-50 και δεν ήθελα να τα βάλω Δεκέμβρη μήνα, ειδικά αφού χρησιμοποιείται στην πόλη το μηχανάκι σε μικρές αποστάσεις.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το ότι χτυπάει το σασμάν έστω και λίγο σημαίνει ότι δεν λιπαίνεται σωστά ;
'Οχι. Έχει να κάνει με τα αντιτριβικά πρόσθετα και πως συνεργάζονται με το κάθε κιβώτιο κάθε μηχανής.
Από εκει και πέρα βλέπεις και μόνος πως πολλοί τα βάλαμε σε διαφορες μοτό και οι γνώμες είναι κατα κύριο λόγο θετικές. Απλά τα συμπεράσματα στην κάθε λειτουργία κινητηρα είναι διαφορετικά σε κάθε μηχανή. Για το vstrom σου θα μας πεις εσύ πώς σου ταίριαξαν.
 

nikoszavi

new member
Δημοσιεύσεις
54
Ηλικία
34
Όνομα
NIKOS ZAVITSANOS
Το κανονικό στα suzuki είναι να ακούγεται. Αν βρεις λάδι που να δουλεύει το σασμάν βούτυρο είσαι τυχερός και θεωρείται top secret, το γράφεις σε ενα χαρτάκι και το κρύβεις σε σπηλιά,ή σε μπουκάλι στην θαλασσα. Για τα liqui moly λενε ότι έχει πολύ ήσυχο κιβώτιο και ήθελα να τα δοκιμάσω στην προηγούμενη αλλαγή αλλά είχε μόνο 15-50 και δεν ήθελα να τα βάλω Δεκέμβρη μήνα, ειδικά αφού χρησιμοποιείται στην πόλη το μηχανάκι σε μικρές αποστάσεις.
Εγώ φοράω liquimolly 15-50 πραγματικά είναι βούτυρο αλλά και τσιμπημένα για αυτό με έφαγε και η περιέργεια να δοκιμάσω και τα καστρολ γιατί λένε καλό λαδακι και φθηνό!
 

nikoszavi

new member
Δημοσιεύσεις
54
Ηλικία
34
Όνομα
NIKOS ZAVITSANOS
'Οχι. Έχει να κάνει με τα αντιτριβικά πρόσθετα και πως συνεργάζονται με το κάθε κιβώτιο κάθε μηχανής.
Από εκει και πέρα βλέπεις και μόνος πως πολλοί τα βάλαμε σε διαφορες μοτό και οι γνώμες είναι κατα κύριο λόγο θετικές. Απλά τα συμπεράσματα στην κάθε λειτουργία κινητηρα είναι διαφορετικά σε κάθε μηχανή. Για το vstrom σου θα μας πεις εσύ πώς σου ταίριαξαν.
για να δούμε θα τα βάλω και θα σας πω εντυπώσεις.
 
Top Bottom