Καλημερες all over the earth part 3

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.508
Ηλικία
52
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Καλημέρα
Αρμενία.


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.185
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Καλημερες
Bamberg alemania
με αρκετά φίλτρα....


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.466
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Ήρθε επιτέλους το ρεύμα, μαζί με ίντερνετ/τηλέφωνο. Από Τρίτη πρωί ήτανε κομμένα όλα αυτά...το νερό ήρθε χθες για 3-4 ώρες αλλά με χαμηλή πίεση και ήτανε λασπόνερο. Σήμερα φαίνεται σωστό, αρκετά πιο καθαρό. Δεν το πίνεις, ούτε μαγειρεύεις με αυτό προφανώς, αλλά για ένα μπάνιο είναι οκ.

Την Τρίτη πρώτη φορά στην ζωή μου είδα αυτό από το σπίτι μου:


Έσπασε ο Κραυσύδωνας, όσες περιοχές ήτανε κοντά στο ποτάμι μαζί με δρόμους όπως Αναλήψεως, Παγασών και στην περιοχή των Επτά Πλατανιών έγιναν πισίνα. Πολλές καταστροφές σε σπίτια που ήτανε ισόγεια. Στο κέντρο έγιναν ζημιές πολλές σε μαγαζιά. Στην Αγριά, το λιμανάκι αναγκάστηκαν να το γκρεμίσουν για να φύγουν τα νερά, δεν υπήρχε άλλος τρόπος.

Το αποτέλεσμα σήμερα:

..εντούρο κανείς...?

Πρέπει να έρθουν μηχανήματα τώρα να καθαρίσουν, και συνεργεία να καθαρίσουν τις λάσπες. Την μηχανή δεν μπορώ να την βγάλω εύκολα, το παπί μόνο βγαίνει μιας και είναι πανάλαφρο.

Δεν θα μιλήσω καν για τον κάμπο...στην Καρδίτσα τα είδαν όλα. Στις φωτιές δεν φοβήθηκα τόσο, σε αυτό μου ανέβηκε η ψυχή στο στόμα.
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.672
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Ήρθε επιτέλους το ρεύμα, μαζί με ίντερνετ/τηλέφωνο. Από Τρίτη πρωί ήτανε κομμένα όλα αυτά...το νερό ήρθε χθες για 3-4 ώρες αλλά με χαμηλή πίεση και ήτανε λασπόνερο. Σήμερα φαίνεται σωστό, αρκετά πιο καθαρό. Δεν το πίνεις, ούτε μαγειρεύεις με αυτό προφανώς, αλλά για ένα μπάνιο είναι οκ.

Την Τρίτη πρώτη φορά στην ζωή μου είδα αυτό από το σπίτι μου:


Έσπασε ο Κραυσύδωνας, όσες περιοχές ήτανε κοντά στο ποτάμι μαζί με δρόμους όπως Αναλήψεως, Παγασών και στην περιοχή των Επτά Πλατανιών έγιναν πισίνα. Πολλές καταστροφές σε σπίτια που ήτανε ισόγεια. Στο κέντρο έγιναν ζημιές πολλές σε μαγαζιά. Στην Αγριά, το λιμανάκι αναγκάστηκαν να το γκρεμίσουν για να φύγουν τα νερά, δεν υπήρχε άλλος τρόπος.

Το αποτέλεσμα σήμερα:

..εντούρο κανείς...?

Πρέπει να έρθουν μηχανήματα τώρα να καθαρίσουν, και συνεργεία να καθαρίσουν τις λάσπες. Την μηχανή δεν μπορώ να την βγάλω εύκολα, το παπί μόνο βγαίνει μιας και είναι πανάλαφρο.

Δεν θα μιλήσω καν για τον κάμπο...στην Καρδίτσα τα είδαν όλα. Στις φωτιές δεν φοβήθηκα τόσο, σε αυτό μου ανέβηκε η ψυχή στο στόμα.
Κουραγιο Τασο και υπομονη ολα καλα πιστευω θα πανε Bcdefgh
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Κουραγιο Τασο και υπομονη ολα καλα πιστευω θα πανε Bcdefgh
Στο Πήλιο και στα χωριά του κάμπου τι θα γίνει είναι το θέμα.

Πολλά χωριά στο Πήλιο έχουν αποκοπεί εντελώς και είναι ακόμα χωρίς ρεύμα και πόσιμο νερό. Στην Μεταμόρφωση και τον Παλαμά στην Καρδίτσα τα χωριά είναι λες και εξαφανίστηκαν.
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.548
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Κουράγιο! σε Όλους τους πληγέντες.
Ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και στο εξής.
Δύσκολες μέρες...

Κουράγιο!!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom