ΚΤΜ ANDVENTURE 1190 R

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
"Ομως βρήκα πάτημα και θα σε γλεντάω....

Γύρισε ο καιρός, θα γλεντήσει κι' ο φτωχός.................Laugh 1Laugh 1Laugh 1
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Δε νομίζω πάντως πως υπάρχει κάποια διαφορά από το 1190 στο 1290 στο πλαίσιο και στο υποπλαίσιο. Δεν ξέρω και στα σίγουρα όμως....
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Δε νομίζω πάντως πως υπάρχει κάποια διαφορά από το 1190 στο 1290 στο πλαίσιο και στο υποπλαίσιο. Δεν ξέρω και στα σίγουρα όμως....
1050-1090-1190 ιδιο πλαισιο
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
1290 σίγουρο άλλο πλαίσιο...
το ιδιο λεμε..
και αυτο με τα κομενα πλαισια του 1190 αφορα κατω του 5% των πωλησεων παγκοσμιως,οποτε ειναι αμελητεο.
 
Δημοσιεύσεις
71
Περιοχή
Καλαμάκι
Μοτοσυκλέτα
Yamaha 700 Tenere & Moto Guzzi Griso 1100
Όνομα
Δημοσθένης
Περιοχή
Καλαμάκι
Παιδιά αν και το έχω το μηχανάκι και είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν θεωρώ οτι είναι το κατάλληλο "όπλο" για αληθινές ADV καταστάσεις, ίσως και να μην είναι για μένα, δεν ξέρω... θεωρώ την κατηγορία αυτή βαριά για off road. Κάνει για χωματόδρομο, αλλά όχι για off road. Τουλάχιστον όπως είναι στημένο εργοστασιακά... Το βάρος φαίνεται στο φρενάρισμα, 220kg το μηχανάκι, άλλα 35-40kg φόρτωμα, = 250-260kg, σύν ο αναβάτης άλλα 100kg με στολή-μπότες-κράνος κλπ., πάμε 350kg+. Και με ότι λάστιχα.... Άντε φρενάρησέ τα σε κατηφόρα με χαλίκι για να μπείς σε στροφή, τρέμει το καρύδι σου και σε λούζει κρύος ιδρώτας, αν χρειαστεί να διορθώσεις με πόδι, g@μ@ τα, με μεγάλα γράμματα!! Οπότε το φόρτωμα, όσο το λιγότερο, τόσο το καλύτερο. Τα αμερικανάκια είδαν τα εργοστασιακά βίδεο - που είναι για να πουλήσει το μηχανάκι... - κι είπαν να κάνουν τα ίδια, λες κι είχαν τα εργοστασιακά του Paris-Dakar και με εργοστασιακό support team απο πίσω. Πού πας ρε Καραμήτρο;;;; Ας πρόσεχαν!!
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Παιδιά αν και το έχω το μηχανάκι και είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν θεωρώ οτι είναι το κατάλληλο "όπλο" για αληθινές ADV καταστάσεις, ίσως και να μην είναι για μένα, δεν ξέρω... θεωρώ την κατηγορία αυτή βαριά για off road. Κάνει για χωματόδρομο, αλλά όχι για off road. Τουλάχιστον όπως είναι στημένο εργοστασιακά... Το βάρος φαίνεται στο φρενάρισμα, 220kg το μηχανάκι, άλλα 35-40kg φόρτωμα, = 250-260kg, σύν ο αναβάτης άλλα 100kg με στολή-μπότες-κράνος κλπ., πάμε 350kg+. Και με ότι λάστιχα.... Άντε φρενάρησέ τα σε κατηφόρα με χαλίκι για να μπείς σε στροφή, τρέμει το καρύδι σου και σε λούζει κρύος ιδρώτας, αν χρειαστεί να διορθώσεις με πόδι, g@μ@ τα, με μεγάλα γράμματα!! Οπότε το φόρτωμα, όσο το λιγότερο, τόσο το καλύτερο. Τα αμερικανάκια είδαν τα εργοστασιακά βίδεο - που είναι για να πουλήσει το μηχανάκι... - κι είπαν να κάνουν τα ίδια, λες κι είχαν τα εργοστασιακά του Paris-Dakar και με εργοστασιακό support team απο πίσω. Πού πας ρε Καραμήτρο;;;; Ας πρόσεχαν!!


Απόλυτα σωστός !! ασχέτως τι προσπαθούν να μας αποδείξουν καποιοι...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Παιδιά αν και το έχω το μηχανάκι και είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν θεωρώ οτι είναι το κατάλληλο "όπλο" για αληθινές ADV καταστάσεις, ίσως και να μην είναι για μένα, δεν ξέρω... θεωρώ την κατηγορία αυτή βαριά για off road. Κάνει για χωματόδρομο, αλλά όχι για off road. Τουλάχιστον όπως είναι στημένο εργοστασιακά... Το βάρος φαίνεται στο φρενάρισμα, 220kg το μηχανάκι, άλλα 35-40kg φόρτωμα, = 250-260kg, σύν ο αναβάτης άλλα 100kg με στολή-μπότες-κράνος κλπ., πάμε 350kg+. Και με ότι λάστιχα.... Άντε φρενάρησέ τα σε κατηφόρα με χαλίκι για να μπείς σε στροφή, τρέμει το καρύδι σου και σε λούζει κρύος ιδρώτας, αν χρειαστεί να διορθώσεις με πόδι, g@μ@ τα, με μεγάλα γράμματα!! Οπότε το φόρτωμα, όσο το λιγότερο, τόσο το καλύτερο. Τα αμερικανάκια είδαν τα εργοστασιακά βίδεο - που είναι για να πουλήσει το μηχανάκι... - κι είπαν να κάνουν τα ίδια, λες κι είχαν τα εργοστασιακά του Paris-Dakar και με εργοστασιακό support team απο πίσω. Πού πας ρε Καραμήτρο;;;; Ας πρόσεχαν!!
+847
 
Δημοσιεύσεις
71
Περιοχή
Καλαμάκι
Μοτοσυκλέτα
Yamaha 700 Tenere & Moto Guzzi Griso 1100
Όνομα
Δημοσθένης
Περιοχή
Καλαμάκι

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
... τι είναι το +847;; ...εγώ είμαι και ψάρακας εδώ μέσα και δεν τα πιάνω εύκολα!! cdefghig

Στα όσα είπες... ριχνει και ο @apache ολα του τα κυβικά για να συμφωνήσει μαζί σου. Εντάξει... ξέρω τι θα πεις. Τόσα εχει όμως, τοσα ρίχνει!!!
Laugh
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Στα όσα είπες... ριχνει και ο @apache ολα του τα κυβικά για να συμφωνήσει μαζί σου. Εντάξει... ξέρω τι θα πεις. Τόσα εχει όμως, τοσα ρίχνει!!!
Laugh
Στα διαλα ρε....RollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Στα όσα είπες... ριχνει και ο @apache ολα του τα κυβικά για να συμφωνήσει μαζί σου. Εντάξει... ξέρω τι θα πεις. Τόσα εχει όμως, τοσα ρίχνει!!!
Laugh
abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 
Top Bottom