Θερμαινόμενα Γάντια Εσωτερικά Pekatherm-Χουφτες

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ότι θερμαινόμενο πάρετε να είναι τουλάχιστον 7.2 V ειδάλλως είναι οριακή η θερμοκρασία τους, σε γάντια προτίμηστε τα Dual Source δηλαδή και 7.4V και 12 V να έχουν μπαταρία αλλά να μπριζώνονται και στην μηχανή....Το απόλυτο...
 

naftilos

new member
Δημοσιεύσεις
84
Ηλικία
111
Περιοχή
αναλογα που φυσα, Φαιστος - Λαυρεωτικη
Μοτοσυκλέτα
Aprilia RST 1000 futura - Caponord 1000 RR - Pegaso 650 ie
Όνομα
Θωμας
Έχετε δοκιμάσει θερμαινόμενα γκρίπς με θερμαινόμενα γάντια; η απόλυτη χλιδή ιδρώνουν τα δάκτυλα...
δεν ξανάναψα τα θερμαινόμενα γκριπ στον pegaso από τότε που πήρα τα γάντια, και στο caponord αφού είχα τα γάντια δεν έβαλα πλέον θερμαινόμενα γκριπ
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
δεν ξανάναψα τα θερμαινόμενα γκριπ στον pegaso από τότε που πήρα τα γάντια, και στο caponord αφού είχα τα γάντια δεν έβαλα πλέον θερμαινόμενα γκριπ
Εμένα το Πενφέ τα έχει μαμά στα οποία θερμαινόμενα στην τρίτη σκάλα ψήνεις γύρο
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Εμένα το Πενφέ τα έχει μαμά στα οποία θερμαινόμενα στην τρίτη σκάλα ψήνεις γύρο
Στο καινούργιο 1300 έβγαλαν αξεσουάρ σούβλα. Ενώνεις τα 2 γκριπ κοι βάζεις μισό κοκορέτσι επάνω ή ότι άλλο θέλεις. Να τονίσω ότι δεν είναι στον βασικό εξοπλισμό.
Έχουν επίσης, μπόνους καλωσορίσματος σε όποιον το παραγγείλει, 15 κοκορέτσια των 2 κιλών.
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.515
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Εμένα το Πενφέ τα έχει μαμά στα οποία θερμαινόμενα στην τρίτη σκάλα ψήνεις γύρο
Ωρε δε λες εκει στην πεμφε να βαλουν κανα πλυντηριο μικρο να πλενουμε κανα σωβρακο Tooth
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.414
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Είμαι στο να παραγγείλω θερμαινόμενα γάντια από Κινεζία μεριά.
Ερώτησις: Με επαναφορτιζόμενη (φιξ) μπαταρία ή με θήκη που παίρνει μέσα 3 ΑΑ μπαταρίες του εμπορίου;
Το πρώτο δίνει 7,4 V και το δεύτερο 4,5V.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Είμαι στο να παραγγείλω θερμαινόμενα γάντια από Κινεζία μεριά.
Ερώτησις: Με επαναφορτιζόμενη (φιξ) μπαταρία ή με θήκη που παίρνει μέσα 3 ΑΑ μπαταρίες του εμπορίου;
Το πρώτο δίνει 7,4 V και το δεύτερο 4,5V.
Δες καλα τις κριτικες.Πολλοι παραπονιουνται οτι κανουν μετρια δουλεια.
 

naftilos

new member
Δημοσιεύσεις
84
Ηλικία
111
Περιοχή
αναλογα που φυσα, Φαιστος - Λαυρεωτικη
Μοτοσυκλέτα
Aprilia RST 1000 futura - Caponord 1000 RR - Pegaso 650 ie
Όνομα
Θωμας
Είμαι στο να παραγγείλω θερμαινόμενα γάντια από Κινεζία μεριά.
Ερώτησις: Με επαναφορτιζόμενη (φιξ) μπαταρία ή με θήκη που παίρνει μέσα 3 ΑΑ μπαταρίες του εμπορίου;
Το πρώτο δίνει 7,4 V και το δεύτερο 4,5V.
4,5V πολύ λίγα για να πεις ότι θα ζεστάνουν ικανοποιητικά. Ta 7,5V καλύτερα βέβαια, αλλά δεν μπορω να ξέρω αν θα ζεσταίνουν επαρκώς σε μια καλή παγωνιά.

Τα δικά μου ζεσταίνουν καλά, αλλά βέβαια είναι 12V
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Να πω επισης οτι ακομη και τα ακριβα κινεζικα θερμαινομενα γαντια συμφωνα με σχολια των αγοραστων,δεν ειναι αδιαβροχα παρολο που στα χαρακτηριστικα τους το αναφερουν.
 

naftilos

new member
Δημοσιεύσεις
84
Ηλικία
111
Περιοχή
αναλογα που φυσα, Φαιστος - Λαυρεωτικη
Μοτοσυκλέτα
Aprilia RST 1000 futura - Caponord 1000 RR - Pegaso 650 ie
Όνομα
Θωμας
Μια οικονομική λύση που αποδεδειγμένα δουλεύει, και βελτιώνει την κατάσταση σε πάρα πολύ ικανοποιητικό βαθμό είναι πάνω από ένα ζευγάρι καλά χειμερινά γάντια να φορέσουμε αδιάβροχες γκέτες γαντιών. Μετα μπορείς να ταξιδέψεις αρκετές ώρες χωρίς να δεινοπαθήσουν τα χέρια.

Εντάξει, θερμαινόμενα γάντια δεν θα γίνουν αλλά αυτό το κρύο που περονιάζει και κοκαλώνει τα ακροδάχτυλα δεν θα υφίσταται πλέον.

Ίσως ένα φτηνό κινέζικο θερμαινόμενο γάντι από αυτά που δεν ζεσταίνουν επαρκώς, με τις αδιάβροχες γκέτες να γίνει ένα τέλειος αποδοτικός συνδυασμός.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Μια οικονομική λύση που αποδεδειγμένα δουλεύει, και βελτιώνει την κατάσταση σε πάρα πολύ ικανοποιητικό βαθμό είναι πάνω από ένα ζευγάρι καλά χειμερινά γάντια να φορέσουμε αδιάβροχες γκέτες γαντιών. Μετα μπορείς να ταξιδέψεις αρκετές ώρες χωρίς να δεινοπαθήσουν τα χέρια.

Εντάξει, θερμαινόμενα γάντια δεν θα γίνουν αλλά αυτό το κρύο που περονιάζει και κοκαλώνει τα ακροδάχτυλα δεν θα υφίσταται πλέον.

Ίσως ένα φτηνό κινέζικο θερμαινόμενο γάντι από αυτά που δεν ζεσταίνουν επαρκώς, με τις αδιάβροχες γκέτες να γίνει ένα τέλειος αποδοτικός συνδυασμός.
Αυτο που εχω καταλαβει,περα απο την διαστροφη των δοκιμων,ειναι οτι κανουμε διαφορα και στο τελος καταλληγουμε σε αυτο που επρεπε να κανουμε απο την αρχη.
 

naftilos

new member
Δημοσιεύσεις
84
Ηλικία
111
Περιοχή
αναλογα που φυσα, Φαιστος - Λαυρεωτικη
Μοτοσυκλέτα
Aprilia RST 1000 futura - Caponord 1000 RR - Pegaso 650 ie
Όνομα
Θωμας
Συμφωνώ, αλλά για να είσαι σίγουρος ότι τελικά θα δουλέψει αυτό που θα πάρεις, θα πρεπει να χώσεις βαθιά το χέρι στην τσέπη, και να αποδεσμεύσεις κάποιο ποσό κοντά στο 200αρι, ίσως και παραπάνω για κάποια.

Τώρα αν προσπαθώντας να περιορίσεις το κόστος (συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες) κάνεις τη λάθος επιλογή και το κινέζικο θερμαινόμενο σου βγει εξαιρετικά αδύναμο για να είναι ικανοποιητικό, ε τότε μπορείς να το σώσεις με την γκέτα πετυχαίνοντας ένα πολύ ικανοποιητικό αποτέλεσμα, με ελάχιστο κόστος
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.414
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Τα παρήγγειλα να τελειώνουμε.
Θα τα χρειαστώ άλλωστε και στο σκι και εκεί πάλι παίζεις με μπιλοζήρια!

 

todor

new member
Δημοσιεύσεις
70
Ηλικία
45
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Μοτοσυκλέτα
KTM 640 ΦΡΑΠΕΔΙenture 03
Όνομα
ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Τα παρήγγειλα να τελειώνουμε.
Θα τα χρειαστώ άλλωστε και στο σκι και εκεί πάλι παίζεις με μπιλοζήρια!


με το καλό να παραλάβεις. περιμένουμε ενημέρωση σχετικά με το πως δουλεύουν. Τα έχω σταμπάρει πάρα πολύ καιρό....
 

parkaris

new member
Δημοσιεύσεις
111
Μοτοσυκλέτα
Cbf 125
Όνομα
-
Μόνο με χούφτες , στους πόσους βαθμούς βρίσκουμε οριο ; Μαζι με χειμερινά γάντια εννοείται. Ας πούμε 100km/h
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Μόνο με χούφτες , στους πόσους βαθμούς βρίσκουμε οριο ; Μαζι με χειμερινά γάντια εννοείται. Ας πούμε 100km/h
Αν και υπαρχουν διαφορες ποιοτητες χειμερινων και ο καθενας αντιλαμβανεται διαφορετικα το κρυο.σε πολυωρο ταξιδι οι +5 απο ενα σημειο και μετα δημιουργουν προβλημα.
 
Top Bottom