Η οικογενεια των F650Gs μας τέλειωσε! Forza Italia!

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Παιδιά σας ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σας αλλα το μηχανάκι δεν πέρασε τον έλεγχο ( ειχα κλείσει ραντεβού σήμερα να ελεγθει) από την Bmw motion n style οποτε the end. Οποτε το πηγα πισω και πήρα τα λεφτά μου. Πάμε για άλλα λοιπόν αλλα δεν θα χρειαστούν άλλες ευχές γιατι κρατάω με χαρά αυτές που μου δώσατε!
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Παιδιά σας ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σας αλλα το μηχανάκι δεν πέρασε τον έλεγχο ( ειχα κλείσει ραντεβού σήμερα να ελεγθει) από την Bmw motion n style οποτε the end. Οποτε το πηγα πισω και πήρα τα λεφτά μου. Πάμε για άλλα λοιπόν αλλα δεν θα χρειαστούν άλλες ευχές γιατι κρατάω με χαρά αυτές που μου δώσατε!
Τι είχε Γιάννη και τόκοψαν?
Αν μπορείς να πεις βέβαια αν όχι άστο.
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Είχε διαφορα θέματα που μόνο ένας μηχανικός μπορούσε να τα αναγνωρίσει. Πόσο μάλλον όταν ο μηχανικός στην Bmw που το πάω έχει το ίδιο μηχανάκι... Φαινοταν καλό αλλά δεν ήταν τελικά... Μη σωστή λειτουργία του abs, αλλαγμενο υποπλαισιο και αλλα μικρότερης σημασίας.....
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Είχε διαφορα θέματα που μόνο ένας μηχανικός μπορούσε να τα αναγνωρίσει. Πόσο μάλλον όταν ο μηχανικός στην Bmw που το πάω έχει το ίδιο μηχανάκι... Φαινοταν καλό αλλά δεν ήταν τελικά... Μη σωστή λειτουργία του abs, αλλαγμενο υποπλαισιο και αλλα μικρότερης σημασίας.....
Μή στενοχωριέσαι αφού δε βγήκε η συγκεκριμένη, θα έρθει άλλη καλύτερη!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Είχε διαφορα θέματα που μόνο ένας μηχανικός μπορούσε να τα αναγνωρίσει. Πόσο μάλλον όταν ο μηχανικός στην Bmw που το πάω έχει το ίδιο μηχανάκι... Φαινοταν καλό αλλά δεν ήταν τελικά... Μη σωστή λειτουργία του abs, αλλαγμενο υποπλαισιο και αλλα μικρότερης σημασίας.....
Δύσκολο να βρεις τέτοιο μηχανάκι σε καλή κατάσταση.
Σου έγραψα και νωρίτερα. Όλο χρέπια έβρισκα για 6 μήνες που το κυνηγούσα.

Όσοι τα έχουν σωστά, απλά δεν πουλάνε ή τα δίνουν πολύ ακριβά.

Κάθε εμπόδιο για καλό. Ισως ήρθε ο καιρός να δοκιμάσεις τίποτα άλλο. Κανα Ιταλικό πχ tongue
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Δύσκολο να βρεις τέτοιο μηχανάκι σε καλή κατάσταση.
Σου έγραψα και νωρίτερα. Όλο χρέπια έβρισκα για 6 μήνες που το κυνηγούσα.

Όσοι τα έχουν σωστά, απλά δεν πουλάνε ή τα δίνουν πολύ ακριβά.

Κάθε εμπόδιο για καλό. Ισως ήρθε ο καιρός να δοκιμάσεις τίποτα άλλο. Κανα Ιταλικό πχ tongue
Μην είναι ιταλικο έκπληξη μόνο abcdefghgk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
@johnnie πάω στοίχημα πως και τα χλμ δεν ήταν αυτά που έλεγε.
Δεν το έγραψα νωρίτερα, μην σε στεναχωρήσω, αλλά στα GS650 γυρνάει ο μετρητής στα 99999 χλμ και μόνο αν σου δώσει όλο το ιστορικό των ελέγχων ΚΤΕΟ φαίνεται.

Αν ξαναπάς για GS650, έχε το υπόψιν σου. 2 μοντέλα πήγα και τα είδα τζάμπα έτσι, που έλεγαν περίπου 50κ και 37κ και ήταν +100.000 χλμ που το είδα όταν ζήτησα ιστορικό όλων των ΚΤΕΟ που πέρασαν.
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
@johnnie πάω στοίχημα πως και τα χλμ δεν ήταν αυτά που έλεγε.
Δεν το έγραψα νωρίτερα, μην σε στεναχωρήσω, αλλά στα GS650 γυρνάει ο μετρητής στα 99999 χλμ και μόνο αν σου δώσει όλο το ιστορικό των ελέγχων ΚΤΕΟ φαίνεται.

Αν ξαναπάς για GS650, έχε το υπόψιν σου. 2 μοντέλα πήγα και τα είδα τζάμπα έτσι, που έλεγαν περίπου 50κ και 37κ και ήταν +100.000 χλμ που το είδα όταν ζήτησα ιστορικό όλων των ΚΤΕΟ που πέρασαν.
Ειδα στο ΚΤεο που μου εδωσε τις μετρήσεις από τα τελευταία 3 κτεο που είχε περάσει και τα χιλιόμετρα φαίνονταν λογικά... Ο κινητήρας ήταν βαμμένος, ο αισθητήρας πίεσης λαδιού είχε θέμα..... Να μια ενδεικτική φωτογραφια του γνησιου και σωστού υποπλαισιου....Σε αυτό που παραλίγο να πάρω χώραγε μόνο το μεσαίο μου δαχτυλο Yes The FingerBanging head
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
@johnnie πάω στοίχημα πως και τα χλμ δεν ήταν αυτά που έλεγε.
Δεν το έγραψα νωρίτερα, μην σε στεναχωρήσω, αλλά στα GS650 γυρνάει ο μετρητής στα 99999 χλμ και μόνο αν σου δώσει όλο το ιστορικό των ελέγχων ΚΤΕΟ φαίνεται.

Αν ξαναπάς για GS650, έχε το υπόψιν σου. 2 μοντέλα πήγα και τα είδα τζάμπα έτσι, που έλεγαν περίπου 50κ και 37κ και ήταν +100.000 χλμ που το είδα όταν ζήτησα ιστορικό όλων των ΚΤΕΟ που πέρασαν.
Δεν θα ξαναπάω για gs650 Αποστόλη, φθάνει τοσο abcdefghgkTooth
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εξήγησέ μου τι εννοείς λογικά χιλιόμετρα.
Επειδή σε μία μοτοσικλέτα με 48.000 km τα λογικά χιλιόμετρα των τριών τελευταίων ΚΤΕΟ θα πρέπει να είναι μεταξύ δύο και τριών χιλιάδων τον χρόνο. Με 3.000 km το χρόνο ναι, σε 16 χρόνια κυκλοφορίας θα πρέπει να έχει αυτά τα χιλιόμετρα που λέει, αν κατά μέσο όρο έκανε τόσα
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Εξήγησέ μου τι εννοείς λογικά χιλιόμετρα.
Επειδή σε μία μοτοσικλέτα με 48.000 km τα λογικά χιλιόμετρα των τριών τελευταίων ΚΤΕΟ θα πρέπει να είναι μεταξύ δύο και τριών χιλιάδων τον χρόνο. Με 3.000 km το χρόνο ναι, σε 16 χρόνια κυκλοφορίας θα πρέπει να έχει αυτά τα χιλιόμετρα που λέει, αν κατά μέσο όρο έκανε τόσα
Ναι Αποστόλη κάπου εκεί ήταν. Δεν θυμάμαι ακριβώς τα νούμερα αλλα εκει κοντα ήταν....3000 με 5000 χιλιόμετρα...Στα 3 τελευταία κτεο που έγραφε το χαρτί
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Βεβαια δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά ότι ήταν αληθινά.... Βασικα για τίποτα με το συγκεκριμένο μηχανάκι δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ακου με και δεν θα χάσεις.
Χτύπα Pegaso Trail. Ο κινητήρας του XT660, με ένα πολύ ανώτερο πακέτο περιφερειακών και παιχνιδιάρικο στήσιμο.
Θα σου βγει πολύ φτηνότερα και συνήθως είναι και ελάχιστα περπατημένα.
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Ακου με και δεν θα χάσεις.
Χτύπα Pegaso Trail. Ο κινητήρας του XT660, με ένα πολύ ανώτερο πακέτο περιφερειακών και παιχνιδιάρικο στήσιμο.
Θα σου βγει πολύ φτηνότερα και συνήθως είναι και ελάχιστα περπατημένα.
Μάλλον πάω για κάτι εντελώς διαφορετικό...Απλα χρειαζεται σκέψη και τόλμη καθώς θα ειναι κατι το πρωτόγνωρο για εμένα....
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.646
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μάλλον πάω για κάτι εντελώς διαφορετικό...Απλα χρειαζεται σκέψη και τόλμη καθώς θα ειναι κατι το πρωτόγνωρο για εμένα....
Ανοιξε ενα θεμα "προς σκεψην"να το συζητησουμε φιλαρακι
 
Top Bottom