Η Καλιφόρνια απαγορεύει τα μη ηλεκτρικά motocross!

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
.... και ποσο θα κοστιζει η κιλοβατωρα ?..... cdefghig .... οχι ενεργειακα βεβαια , εκεινο το περιβαλλοντολογικο tax plus αναλογα του ποσα μας "λειπουν" θελω να μαθω .... γιατι αν νομιζετε πως θα φυσαει ο ανεμος και θα κινειστε τζαμπα , χασατε ....!Tooth
Καλά, μην την ψάχνεις για το τελικό κόστος. Μήπως τώρα δεν πληρώνουμε ακριβά;
Λένε για τα μηχανάκια που καίνε πολύ στα 7 λίτρα στα 100 χλμ και ψάχνουν όλοι πως θα μειώσουν την κατανάλωση 1-2 λίτρα. Εμ δεν είναι ακριβή η βενζίνη. Στην Βενεζουέλα είναι 2-3 σεντ το λίτρο. Στα ΗΑΕ επίσης τζαμπέ όλε.
Στην Ελλάδα πληρώνουμε το λίτρο 0,25 λεπτά και άλλο 1,5 ευρώ φόρους. Και προσπαθούμε να κάνουμε οικονομία αγοράζοντας νέα μοντέλα των 15+Κ Tooth

Δεν είναι η βενζίνη ακριβή. Τα χαράτσια είναι ακριβά.
Μεθαύριο με την ηλεκτρική ενέργεια απο ΑΠΕ πάλι κάτι παρόμοιο θα παίξει.

Ασε που σήμερα δεν μπορεί κάποιος να κάνει εργοστάσιο λιγνιτη στο σπίτι του να παράγει ρεύμα, οπότε δεν υπάρχει ανάλογος νόμος.
Μεθαύριο που θα μπορεί ο καθένας να φτιάξει ανεμογεννήτρια και οι μπαταρίες θα έχουν ανεβάσει απόδοση, να δείτε που θα γίνει παράνομο να έχεις ανεμογεννήτρια.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Τα μηχανάκια που καινε λίγο βενζίνη όμως, δεν έχουν το γλυκό δούλεμα των βενζινοφαγων..εγω αυτό έχω δει..
Φτωχα μείγματα my ass..
Στα αμάξια και στα εργαλεία ναι. Στα μηχανάκια όχι ευχαριστω...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Τα μηχανάκια που καινε λίγο βενζίνη όμως, δεν έχουν το γλυκό δούλεμα των βενζινοφαγων..εγω αυτό έχω δει..
Φτωχα μείγματα my ass..
Στα αμάξια και στα εργαλεία ναι. Στα μηχανάκια όχι ευχαριστω...
Ναι...κάπως έτσι παρηγοριόμαστε εμείς με τα βενζινοφάγα! Tooth
 
Top Bottom