Εργαλεία

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Βλέπω ότι προτείνετε για τα εργαλεία USA, Germany, Japan.
Κάποιος το ανέφερε φευγαλέα πριν. Για μένα απ’τα κορυφαία εργαλεία είναι τα ιταλικά Beta. Είχα κάποια στο Ducati, αλλά φεύγοντας από Ιταλία τα’δωσα σ’ένα φίλο και μου έχουν μείνει μια σειρά αλλενάκια.
Δε θα τα συνέκρινα με κανένα άλλο. Το μόνο πρόβλημα, στην Ελλάδα η τιμή τους είναι κοσμηματοπωλείου...!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
@thanosgp η σειρά W5 με ενδιαφέρει γιατί είναι ιδιαίτερα προσιτή .
Αυτό το Chain Cleaner της W5 είναι αποτελεσματικό για τον καθαρισμό αλυσίδας της μηχανής ή είναι προτιμότερο να πληρώσουμε κάτι παραπάνω και να πάμε σε επώνυμο, πχ LIQUI MOLY, Wurth
Επίσης, το Multi Purpose Silicone Oil αντικαταστεί το WD40 ή το αντισκουριακό Wurth? Δεν επιθυμώ τη διαφήμιση των προϊόντων απλά έχουν καθιερωθεί για την ποιότητά τους και αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος δύσκολα πας σε κάτι άλλο.
Το Liquid Car Wax είναι καλό για γυάλισμα του αυτοκινήτου - μηχανής μετά το πλύσιμο, ας πούμε με ένα microfiber πανάκι ?
Το Silicone Spray της PARKSIDE είναι γυαλιστικό πλαστικών μερών? Είχα πάρει ένα της BAUFIX από τα LIDL και έμεινα ευχαριστημένος αλλά το σταμάτησε. Προτείνεις PARKSIDE?
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και είναι καλό κάτι που αξίζει να ανεβαίνει σιγά σιγά στις προτιμήσεις μας. Greeting
 
Τελευταία επεξεργασία:

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Βλέπω ότι προτείνετε για τα εργαλεία USA, Germany, Japan.
Κάποιος το ανέφερε φευγαλέα πριν. Για μένα απ’τα κορυφαία εργαλεία είναι τα ιταλικά Beta. Είχα κάποια στο Ducati, αλλά φεύγοντας από Ιταλία τα’δωσα σ’ένα φίλο και μου έχουν μείνει μια σειρά αλλενάκια.
Δε θα τα συνέκρινα με κανένα άλλο. Το μόνο πρόβλημα, στην Ελλάδα η τιμή τους είναι κοσμηματοπωλείου...!!!

Eίπα και για Ιταλία/ Ισπανία και άλλες ευρωπαικές χώρες,Ευάγγελε .Aπλά λόγω της παγκοσμιοποίησης άρχισαν και αυτοί να παράγουν και φθηνές σειρές Ταιβαν (βλέπε Bahco) δίπλα στα ¨γνήσια¨ και πριν παραγγείλετε να γράφει και το coo σε στάμπα επάνω στο εργαλέιο( πριν πληρώσετε premium τιμές για ευτελή εργατικά και κομμένες θέσεις εργασίας)!


BETA που σου άρεσε:
''I did receive this email when contacting them through Amazon about beta tools:
"you for the inquiry. The ratchets and sockets are all made in Italy. The cantilever boxes are made in China to Beta's specifications and quality standards.''

Η Facom=usag επίσης σταμάτησε να σταμπάρει επάνω το coo (ΑΛΛΑ κρατά ακριβές τιμές παράγοντας παντού με υψηλότατα στάνταρ).
 
Τελευταία επεξεργασία:

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
@thanosgp η σειρά W5 με ενδιαφέρει γιατί είναι ιδιαίτερα προσιτή .
Αυτό το Chain Cleaner της W5 είναι αποτελεσματικό για τον καθαρισμό αλυσίδας της μηχανής ή είναι προτιμότερο να πληρώσουμε κάτι παραπάνω και να πάμε σε επώνυμο, πχ LIQUI MOLY, Wurth
Επίσης, το Multi Purpose Silicone Oil αντικαταστεί το W40 ή το αντισκουριακό Wurth? Δεν επιθυμώ τη διαφήμιση των προϊόντων απλά έχουν καθιερωθεί για την ποιότητά τους και αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος δύσκολα πας σε κάτι άλλο.
Το Liquid Car Wax είναι καλό για γυάλισμα του αυτοκινήτου - μηχανής μετά το πλύσιμο, ας πούμε με ένα microfiber πανάκι ?
Το Silicone Spray της PARKSIDE είναι γυαλιστικό πλαστικών μερών? Είχα πάρει ένα της BAUFIX από τα LIDL και έμεινα ευχαριστημένος αλλά το σταμάτησε. Προτείνεις PARKSIDE?
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και είναι καλό κάτι που αξίζει να ανεβαίνει σιγά σιγά στις προτιμήσεις μας. Greeting

Η ανάρτηση αυτή δεν υποδεικνύει τα καλύτερα ,αλλά τα vfm περiποιητικά που βρίσκεις στο γνωστό υπερμάρκετ (που έχουμε όλοι κοντά μας!)

chain cleaner w5
είναι εκπληκτικό μένει όμως ν'αποδειχθεί πόσο ασφαλή τελικά είναι όλα τα καθαριστικά αλυσίδας για τη ζώη της.Εχω χρησιμοποιήσει όλα τα καθαριστικά της αγοράς ,σταμάτησα όμως και την καθαρίζω πλέον μόνο με κηροζίνη =φωτιστικό πετρέλαιο. αφο'υ έβλεπα ότι με τον ενταικό καθαρισμό έκοβα εκαντοτάδες χλμ από τη διάρκειά της Πρώτα το ψεκάζω μέσα σε πανί και όχι απευθείας επάνω στους κρίκους.ΑΛΛΑ το μόνο αποδεδειγμένα ασφαλές προιόν παραμένει πινελάκι με παραφινέλαιο.Πλέον το chain cleaner με βοηθά να βγάζω γράσσο από σημεία ποδηλάτου και μοτό που είναι δυσπρόσιτα ή δεν βγαίνει με τίποτε η μούργα με άλλα μέσα,όπως και καθαρισμό διαφόρων εξαρτημάτων χωρίς oring.Έχει αναφερθεί ότι το fake wd40 που βρίσκετε στα κινέζικα είναι εξίσου δυνατά (αλλά ούτε αυτό στην αλυσίδα θα το έβαζα).

Multi Purpose Silicone Oil

δεν είναι αντισκουριακό (αν και δρα ασθενώς σαν τέτοιο) .Το χρησιμοποιώ σε σημεία της μοτό(λαστιχάκια-;αρθρώσεις μεταλλικών μερών) που είναι εκτεθειμένα στα στοιχεία της φύσης. To αντισκουριακό Wurth είναι κορυφαίο (όπως και όλα τα προιόντα συντήρησης της εταιρείας)αλλά δυστυχώς ακριβά.
Για τα άβαφα πλαστικά χρησιμοποιώ αυτό (Γαλαξίας sm)



Liquid Car Wax
είναι καλό για γυάλισμα του αυτοκινήτου και βαμμένων μετάλλων-τεποζίτου της μοτό.Εχει το καλό ότι καθαρίζει και γυαλίζει με πανάκι χωρίς χνούδι ή ιδανικά microfiber .Δεν είναι βαρύ κερί να αφαιρεί λεπτή στρώση χρώματος,άρα δεν μας κουράζει με στην επάλειψη και δεν αφήνει στάμπες. Ομως είναι για καινούρια χρώματα,δεν ανανεώνει το γηρασμένο-ξεθωριασμένο χρώμα.Εκεί θες δυνατά προιόντα που εφαρμόζονται με μηχάνημα.


Silicone Spray της PARKSIDE

χρησιμοποιείται κυρίως για λίπανση( ως ελαφρό αντισκωριακό) σε εκτεθειμένα-κινούμενα μέρη μοτό-ποδηλάτου.Πολύ καλό και made in germany.


wd 40
συντηρητικό -ασθενές αντισκουριακό (λίγο πιο δυνατό από το παραπάνω προιόν ),αλλά αφήνει και πιο πολλά ΄λιπαρά΄ κατάλοιπα στα διάφορα μέρη απ'ότι η σιλικόνη.Με τίποτε σε καθαρισμό αλυσίδας,αν και κάποιοι ορκίζονται σε αυτό ως καθαριστικό+λιπαντικό κρίκων. Όντως αφαιρεί κατάλοιπα με ασφάλεια στα μηχανήματα,αλλά μέχρι εκεί για μένα (όχι σε oring) .Ιδανικό για καθαριστικό ζάντας-γρασσωμένων επιφανειών ψεκασμένο σε μωρομάντηλο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Αυτο Γιατρε ειναι το καλυτερο ψαλίδι/κόφτης.....:D:D:D:D:D
με το συμπαθειο και χωρις να θελω να καψω το νημα.....



Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι αλλά θέλει και τη λαβή του για "χειρουργικές εργασίες" :p:p
IMG_20200929_144143_copy_2073x2764.jpg
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Κατσαβίδι καστανιας! ασφαλές για 1000volt! που άντεξε(μύτη+ μηχανισμός) 40 χρόνια κατάχρησης από τους "σιδεροφαγους"γονείς μου. Το βρήκα σήμερα ,και ο οδόντωτός μηχανισμός είναι ακόμη " λεπτός" και χωρίς βλάβη (ο εκτεθειμένος στη βρωμιά επιλογέας φοράς ,λειτουργεί κανονικά)....
Δεν τους χωνεύω, αλλά οι πστδς οι Γερμανοί φτιάχνουν εργαλεία για την αιωνιότητα!
Πρώην Dbgm /νυν felo.

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Κατσαβίδι καστανιας! ασφαλές για 1000volt! που άντεξε(μύτη+ μηχανισμός) 40 χρόνια κατάχρησης από τους "σιδεροφαγους"γονείς μου. Το βρήκα σήμερα , και η οδόντωση είναι ακόμη " λεπτή" και χωρίς βλάβη( ο εκτεθειμένος στη βρωμιά επιλογέας φοράς λειτουργεί)....
Δεν τους χωνεύω, αλλά οι πστδς οι Γερμανοί φτιάχνουν εργαλεία για την αιωνιότητα!
Πρώην Dbgm /νυν felo.

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Έχω κάνα δύο γαλλικά, που αναγράφουν επανω nissan.
Είναι λεπτεπίλεπτο, δεν είναι γυαλιστερά, ποτε δεν ηταν .
Με αυτά εφτιαχνα σαν παιδί τα ποδήλατα μού.
Άντεξαν απο σφυριες .
Δεν άνοιξαν και πιάνουν ακόμα και τώρα τις βίδες τέλεια
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Αξιωθηκα στα 49 να πάρω μέτρια εργαλειοθήκη. Κόστισε δύο νεφρούς,αλλά χαλάλι...


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Δυναμομετρα

4-24 (chinese) του οίκου Louis (λαχείο αν σου βγει καλό εξαρχής σε ακριβεια)
5-60 hazet( Germany)
20-100 norbar( μεγκλα)

Γι'αυτό πρώτα κάνουμε οικονομία και μετά σωστή αγορά για να μην ψωνίζεις δύο φορές ( και πετάς κιόλας τι πρώτο).
Σε φόρουμ ξένα διάβασα για ζημιές σε σπειρώματα από φθηνά δυναμομετρα, επειδή δεν έκαναν φυσικά "κλικ."
Tipp: μετά τη μέτρηση βάζουμε τη σκάλα στη μικρότερη τιμή για να " ξεκουραστεί" το ελατήριο. Ποτέ δεν ξεσφιγγουμε τίποτα με αυτο. Χρησιμοποιήστε την καστανια σας και μόλις πάει να σφίξει,βάζουμε το δυναμοκλειδο. Καλιμπραρισμα κανονικά δύο φορές το χρόνο για επαγγελματίες,μια στις τόσες για μας. (Και φυσικά ποτέ μόνοι σας με αυτοσχέδια βαρη και άλλα Φαίδρα...)
Πάντα επώνυμο προιόν με "ευγενή΄ καταγωγή.Το λιγότερο να είναι made in taiwan,αλλά είναι από εκείνα τα πράγματα που καλύτερα να πάρεις ακριβό ή καθόλου.Ποτέ ένα για όλες τις δυνάμεις(2-120 πχ) γιατί χάνουμε σε ακρίβεια στις μικρές δυμάμεις.Αγοράζουμε ένα μικρό 4-24 ή 5-30 ή 5-60 για τις μικρά nm κα ένα 25/30-100 για "γομαροδουλειές. Τα μικρά είναι ανεκτίμητα γιατί φαντάζεστε να δουλεύετε σε σπειρώματα μέσα στον κινητήρα ή σε carbon ποδήλατο και να μή σταματήσετε στην ορθή τιμή....

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.498
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Δυναμομετρα

4-24 (chinese) του οίκου Louis (λαχείο αν σου βγει καλό εξαρχής σε ακριβεια)
5-60 hazet
20-100 norbar


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν τα χω καλά με την τύχη ;)
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Δεν ξεσφιγγουμε σε μεγάλες δυνάμεις με την καστανια. Χρησιμοποιήστε breaker bar 1/2 πτυσσόμενο για την ανάπτυξη μεγάλης δύναμης.
Αγοραστέ και ανταπτορα αντίστοιχο, για να δουλέψει με καρυδακια 3/8, ώστε να μην καταπονείται ο μηχανισμός της ακριβής καστανιας σας.
Αξίζει το βάρος του σε χρυσό...


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Δυναμομετρα

4-24 (chinese) του οίκου Louis (λαχείο αν σου βγει καλό εξαρχής σε ακριβεια)
5-60 hazet( Germany)
20-100 norbar( μεγκλα)

Γι'αυτό πρώτα κάνουμε οικονομία και μετά σωστή αγορά για να μην ψωνίζεις δύο φορές ( και πετάς κιόλας τι πρώτο).
Σε φόρουμ ξένα διάβασα για ζημιές σε σπειρώματα από φθηνά δυναμομετρα, επειδή δεν έκαναν φυσικά "κλικ."
Tipp: μετά τη μέτρηση βάζουμε τη σκάλα στη μικρότερη τιμή για να " ξεκουραστεί" το ελατήριο. Ποτέ δεν ξεσφιγγουμε τίποτα με αυτο. Χρησιμοποιήστε την καστανια σας και μόλις πάει να σφίξει,βάζουμε το δυναμοκλειδο. Καλιμπραρισμα κανονικά δύο φορές το χρόνο για επαγγελματίες,μια στις τόσες για μας. (Και φυσικά ποτέ μόνοι σας με αυτοσχέδια βαρη και άλλα Φαίδρα...)

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Μήπως δυναμοκλειδα και όχι δυναμομετρα γιατρε μού?
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Μήπως δυναμοκλειδα και όχι δυναμομετρα γιατρε μού?
Ναι έχει επικρατήσει το δυναμομετρο ως έννοια,αλλά και τα δύο σωστά ειναι!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όσοι δουλευτε σε μοτό, λόγω στενότητας είναι και αυτά ανεκτιμητα:



Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Ναι έχει επικρατήσει το δυναμομετρο ως έννοια,αλλά και τα δύο σωστά ειναι!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως ροπόκλειδα καλύτερα ????
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Είχα ένα φθηνό 4-24 nm της Louis αλλά είναι όλα αυτά generic chinese. Για 20-100nm έχω norbar made in england αγορασμενο από πικουνη(pikounis tools ) και τώρα κερδισα στο eBay με 120 ευρώ ένα gedore 5-60 που είχε 250,-300( απαγορευτικό). To norbar στα μικρά θα είναι απόλυτο vfm και το καλό είναι ότι στην Ελλάδα έχει πολύ καλές τιμές η αντιπροσωπεία!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Kαλημερα... Να σε ρωτήσω.. Έχω ένα δυναμοκλειδο κοντά 20 χρόνια.. Έμεινε όμως σφιγμενο για 2-3μερες..παει ταπαιξε λες;
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Με ερασιτεχνική χρήση και ξεβίδωμα στο 0 μετά τη λειτουργία, μπορεί και να διαβάζει άψογα σωστές μετρήσεις για χρόνια .Αν δένεις άξονες και μεγάλα παξιμάδια δεν φοβάσαι αν δεν την έχεις καλιμπράρει 2 φορές το χρόνο( που επιβάλλεται στον επαγγελματία με συχνότατη χρήση).Όταν όμως σφίγγεις σε κάρμπον υλικά ,ή μέρη του κινητήρα, θες την απόλυτη ακρίβεια.Είναι σαν τα σέρβις στα οχήματα,μπορεί να το αμελήσεις για χρόνια και ο κινητήρας να γουργουρίζει.Μία φορά θα γίνει η στραβή όμως και θα είναι ακριβή!Είναι και ο λόγος που δε συνιστώ ΠΟΤΕ την αγορά μτχ έστω και αν φαίνεται τεράστια ευκαιρία σε Gedore/ Hazet/ Tohnichi (εκτός αν γνωρίζουμε το ιστορικό ελαφράς χρήσης του)....

Kαλημερα... Να σε ρωτήσω.. Έχω ένα δυναμοκλειδο κοντά 20 χρόνια.. Έμεινε όμως σφιγμενο για 2-3μερες..παει ταπαιξε λες;
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Με ερασιτεχνική χρήση και ξεβίδωμα στο 0 μετά τη λειτουργία, μπορεί και να διαβάζει άψογα σωστές μετρήσεις για χρόνια .Αν δένεις άξονες και μεγάλα παξιμάδια δεν φοβάσαι αν δεν την έχεις καλιμπράρει 2 φορές το χρόνο( που επιβάλλεται στον επαγγελματία με συχνότατη χρήση).Όταν όμως σφίγγεις σε κάρμπον υλικά ,ή μέρη του κινητήρα, θες την απόλυτη ακρίβεια.Είναι σαν τα σέρβις στα οχήματα,μπορεί να το αμελήσεις για χρόνια και ο κινητήρας να γουργουρίζει.Μία φορά θα γίνει η στραβή όμως και θα είναι ακριβή!Είναι και ο λόγος που δε συνιστώ ΠΟΤΕ την αγορά μτχ έστω και αν φαίνεται τεράστια ευκαιρία σε Gedore/ Hazet/ Tohnichi (εκτός αν γνωρίζουμε το ιστορικό ελαφράς χρήσης του)....
δηλ τα παιξε?
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
δηλ τα παιξε?

αν το πήρες ακριβά και δεν το ξέσκισες, το πας για καλιμπράρισα-σέρβις.Αν ήταν φθηνό ,αγοράζεις 2 norbar από pikounistools (μικρά και μεγάλα nm )και καθάρισες για μιά ζωή...
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
αν το πήρες ακριβά και δεν το ξέσκισες, το πας για καλιμπράρισα-σέρβις.Αν ήταν φθηνό ,αγοράζεις 2 norbar από pikounistools (μικρά και μεγάλα nm )και καθάρισες για μιά ζωή...
Τοχω πάρει 20 χρόνια πριν.. Matador... Mandator.. Θα σου πω αργοτερα
 
Top Bottom