Είναι τα μεγάλα scooter μοτοσυκλέτες;

Ειναι ;

  • Ναι ,ειναι μοτοσυκλετες

    Ψήφοι: 9 50,0%
  • Οχι ,δεν είναι μοτοσυκλετες

    Ψήφοι: 9 50,0%

  • Σύνολο ψηφοφόρων:
    18

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Οδηγησέ τα πρώτα λέμεεεε....
Κατάντησε αηδία αυτό με τα scooter. Μάνο πούλα το tracer και πάρε tmax αφού είναι τέτοιο τεχνολογικό θαύμα. Να λες μετά ότι έχεις μηχανή.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Κατάντησε αηδία αυτό με τα scooter. Μάνο πούλα το tracer και πάρε tmax αφού είναι τέτοιο τεχνολογικό θαύμα. Να λες μετά ότι έχεις μηχανή.
Γιατι νευριάζεις; cdefghig
Πως μειώνει η γνώμη του Μάνου την δική σου επιλογή;cdefghig
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Γιατι νευριάζεις; cdefghig
Πως μειώνει η γνώμη του Μάνου την δική σου επιλογή;cdefghig
Είναι σαν να σου λέω ότι το τσιγάρο σκοτώνει με επιχειρήματα ρουφώντας σαντέ άφιλτρο. Αφού είναι τόσο θερμός υποστηρικτής πρέπει να κόψει το σαντέ το άφιλτρο και μετά να μου πεί και μένα να μην καπνίζω. Πιστεύω κατάλαβες τι και πως το λέω.
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.602
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Κατάντησε αηδία αυτό με τα scooter. Μάνο πούλα το tracer και πάρε tmax αφού είναι τέτοιο τεχνολογικό θαύμα. Να λες μετά ότι έχεις μηχανή.

Σ'αυτο θα συμφωνησω κι ας γινω αντιπαθητικος σε καποιους. (Καλα να ειμαστε να βολταρουμε)
Το λεπον...Τα σκουτερ ειναι σκουτερ (εχουν βγει εδω και χρονια mega scooter σαν να λεμε Mega channelε), και οι μοτοσυκλέτες είναι μοτοσυκλετες-μηχανες. Αφηστε δε που καποιοι τα σκουτερ τα λενε και βεσπα και παπια...ααχαχαχαχα....ShotRollingRollingRollingRolling
Τα σκουτερ ειναι εργαλεια δουλειας για πολη.Οχι οτι δεν πανε και ποιο μακρια αλλα και που πηγαν καποια σκουτερ και μαλιστα Honda αφησανε και μεταλλα στο λαδι της μεταδοσης προφανως απο το ζορι. Τωρα θα μου πειτε "γιατι δεν μπορει να χαλασει και μια μηχανη" Ενταξει δεν συζηταω αλλο γιατι βαριεμαι να λεω τα αυτονοητα!abcdefgh
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas_RRR

new member
Δημοσιεύσεις
426
Μοτοσυκλέτα
Την πιο γλήγορη
Όνομα
Κώστας
Μπορεί κανείς να πει «πήγαινα για το RR...» ή «γούσταρα πολύ το GS...» ή «εμένα το Duke με άρεσε....», και μετά να πει «...αλλά κατέληξα στο TMAX;»

Ποιός πήρε τμάχ για κάτι άλλο εκτός από χρήση σκούτερ και γιατί;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μπορεί κανείς να πει «πήγαινα για το RR...» ή «γούσταρα πολύ το GS...» ή «εμένα το Duke με άρεσε....», και μετά να πει «...αλλά κατέληξα στο TMAX;»

Ποιός πήρε τμάχ για κάτι άλλο εκτός από χρήση σκούτερ και γιατί;
Εγώ προχτές (την Κυριακή) στον καφέ των βοριων γνώρισα ένα παιδί που πήρε TMAX για να κάνει ταξίδια.
Όταν ανέβηκα και πάνω δεν παραξενεύτηκα καθόλου για αυτό. Ήταν απο την μια το Symphony 200 του @shadowhunter και απο την άλλη το ΤΜΑΧ του Άκη. Φαινόταν ξεκάθαρα η διαφορά φιλοσοφίας στην κατασκευή. Το ένα μικρό για την πόλη, το άλλο μεγάλο για ταξίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Αυτό τώρα τι είναι ,παράδειγμα; Εχεις οδηγήσει ΑΚ550 ή ΤΜΑΧ?
To ak550 είναι AK-47.

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Peiraiwths

new member
Δημοσιεύσεις
186
Ηλικία
50
Μοτοσυκλέτα
Fazer s2
Όνομα
Σπυρος
Τα σκουτερ ειναι εργαλεια δουλειας για πολη.Οχι οτι δεν πανε και ποιο μακρια αλλα και που πηγαν καποια σκουτερ και μαλιστα Honda αφησανε και μεταλλα στο λαδι της μεταδοσης προφανως απο το ζορι. Τωρα θα μου πειτε "γιατι δεν μπορει να χαλασει και μια μηχανη" Ενταξει δεν συζηταω αλλο γιατι βαριεμαι να λεω τα αυτονοητα!abcdefgh


ΒΡΕ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ???

ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΩ ΣΥΝΕΡΓΟΣ ΣΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΣΤΗΚΕ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
To ak550 είναι AK-47.

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είναι ο βιαστής των tmax 530 (για τα πιο καινούργια 560 δεν ξέρω τι λένε, δεν έχει τύχει να οδηγήσω).
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Το τελευταίο Busha πιο πολύ μου κανει σε σκούτερ παρά σε μηχανή...



RollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
Πιο πολύ σε Σεντάν παρά μηχανή!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ξεκίνησε να γράφεται σε C++ και κατέληξε σε Java... abcdefghgk
Πόσα ξέρεις ..

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.403
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
.............. καποια σκουτερ και μαλιστα Honda αφησανε και μεταλλα στο λαδι της μεταδοσης προφανως απο το ζορι.........

..... σιγουρα υπαρχουν και οι ατυχεις παρτιδες κατασκευης καποιων επι μερους τμηματων χωρις ομως αυτο να ειναι γενικος κανονας.
Εστιαζω στο θεμα ζορι βλεποντας αρκετους κατοχους να πηγαινουν τα παπια και τα σκουτερ στην ...... τσιτα , τερμα το γκαζι 100% κολλημενο ....... και να εχουν απαιτηση μετα για αξιοπιστια συνολικα του μοτερ και της μεταδοσης , οπως και να μην καιει λαδια ....το μονοκυλινδρο , λες και αμα ητανε 6κυλινδρο δεν θα εκαιγε στην τσιτα ...........!
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
..... σιγουρα υπαρχουν και οι ατυχεις παρτιδες κατασκευης καποιων επι μερους τμηματων χωρις ομως αυτο να ειναι γενικος κανονας.
Εστιαζω στο θεμα ζορι βλεποντας αρκετους κατοχους να πηγαινουν τα παπια και τα σκουτερ στην ...... τσιτα , τερμα το γκαζι 100% κολλημενο ....... και να εχουν απαιτηση μετα για αξιοπιστια συνολικα του μοτερ και της μεταδοσης , οπως και να μην καιει λαδια ....το μονοκυλινδρο , λες και αμα ητανε 6κυλινδρο δεν θα εκαιγε στην τσιτα ...........!
Σωστά μιλάς Στέλιο!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.602
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
..... σιγουρα υπαρχουν και οι ατυχεις παρτιδες κατασκευης καποιων επι μερους τμηματων χωρις ομως αυτο να ειναι γενικος κανονας.
Εστιαζω στο θεμα ζορι βλεποντας αρκετους κατοχους να πηγαινουν τα παπια και τα σκουτερ στην ...... τσιτα , τερμα το γκαζι 100% κολλημενο ....... και να εχουν απαιτηση μετα για αξιοπιστια συνολικα του μοτερ και της μεταδοσης , οπως και να μην καιει λαδια ....το μονοκυλινδρο , λες και αμα ητανε 6κυλινδρο δεν θα εκαιγε στην τσιτα ...........!

Πολύ σωστός σε όλα. Απλά να σου πω ότι το συγκεκριμένο σκούτερ δεν είχε καθόλου προβλήματα και ελεγχοταν πάρα πολύ σχολαστικά και σωστά. Ήταν, όπως είπες, το ζόρι που τράβαγε το οποίο μαθηματικά θα έβγαζε κάτι. Όπως και έβγαλε.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.403
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
........το συγκεκριμένο σκούτερ δεν είχε καθόλου προβλήματα και ελεγχοταν πάρα πολύ σχολαστικά και σωστά. Ήταν, όπως είπες, το ζόρι που τράβαγε το οποίο μαθηματικά θα έβγαζε κάτι. Όπως και έβγαλε.

..... νομιζω καποια βγαλανε θεματακι πισω στην μεταδοση , ισως τυχαια ..... αλλα το δικαιολογω και με το ...... Assembled in Italy ....... οτι συνεπαγεται αυτο .......! cde
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.602
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
..... νομιζω καποια βγαλανε θεματακι πισω στην μεταδοση , ισως τυχαια ..... αλλα το δικαιολογω και με το ...... Assembled in Italy ....... οτι συνεπαγεται αυτο .......! cde

Αυτό το "Assembled in Italy" μας κατέστρεψε abcdefgh
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Πολύ σωστός σε όλα. Απλά να σου πω ότι το συγκεκριμένο σκούτερ δεν είχε καθόλου προβλήματα και ελεγχοταν πάρα πολύ σχολαστικά και σωστά. Ήταν, όπως είπες, το ζόρι που τράβαγε το οποίο μαθηματικά θα έβγαζε κάτι. Όπως και έβγαλε.

Επειδή αναφέρεσαι κατά πάσα πιθανότητα στο πρώην δικό μου εργαλείο αφού δεν ονοματίζεις αλλά περιγράφεις γενικά πιθανολογώντας ασφαλώς μιας και μόνο ένα ταξιδιάρικο σκούτερ μπήκε εδώ σε φωτό , για να μην έχουν απορίες οι σύντροχοι θα πω μόνο ότι δεν έχεις ιδέα του τι συνέβη και γιατί μιας και ακόμα το ψάχνω και προσωπικά καθώς επίσης και επαγγελματίες τεχνίτες και άλλοι σύντροχοι γνώστες, ως εκ τούτου το συμπέρασμά σου ότι συνέβη από τα ταξίδια είναι εκτός τόπου και χρόνου και γνωρίζεις καλά αν έχω τεχνικές γνώσεις ή όχι και αν λερώνω τα χεράκια μου οπότε άσε τις υποθέσεις - συμπεράσματα αγαπητέ σύντροχε για τον εαυτό σου και μην παρασύρεις και άλλους σε λανθασμένα συμπεράσματα.
Δυστυχώς η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας ως γνωστόν.

Εγκυκλοπαιδικά για όλους τους συντρόχους το θέμα της τελικής μετάδοσης αντιμετωπίσθηκε - αναγνωρίσθηκε από τη Χόντα και παρόλο ότι ήταν εκτός εγγυήσεως ανελήφθη από αυτή προς τιμήν της το 50% της επισκευής.

Επίσης το θέμα παρουσιάστηκε δυστυχώς εκ νέου και στον φίλο νέο κάτοχο που το κυκλοφορεί μόνο στην πόλη και δεν ταξιδεύει πλέον εδώ και τέσσερα χρόνια.
Αλλάχτηκε το επίμαχο εξάρτημα - ρουλεμάν από τα χεράκια μας και πάλι και είναι μια χαρά. Κόστος 70 ευρώ το ανταλλακτικό.
Κατασκευαστικά λάθη υπάρχουν παντού.
Εύχομαι να μην τύχουν σε κανέναν κάτοχο κανενός δικύκλου.

Αν βέβαια δεν αναφερόσουν στο δικό μου <<ταξιδιάρικο>> τότε μπορεί να σβηστεί και όλο το ποστ ως άσχετο με το θέμα.

Και για να λάβω και σαφή θέση επί του θέματος, ναι τα σκούτερ είναι μια μορφή μοτό και αυτά απλά διαφορετική όπως τόσες άλλες.
Καλή συνέχεια συζητήσεως.Smileys drinking beer Emoticon

ENTIT : Προσυπογράφω το <<Την Ιταλία μου μέσα......>>
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom