Δοκιμάζοντας μοτοσικλέτες, λουκούμια και χαλβαδόπιτες στην αρχόντισσα των Κυκλάδων

esel

Μαθουσάλας member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
17.189
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Συρος ισως το πιο αδικημενο κυκλαδονήσι....ισως να φταιει και το λιμανι της ...
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ωραια η παρουσίαση απο το παλικάρι.Θα μπορούσε να ειναι κι οδηγός για τους μελλοντικούς επισκέπτες μιας και κάλυψε το μεγαλύτερο κομματι του νησιού.Υπαρχουν ομως αρκετά σημεία να "ανακαλύψετε" και μόνοι σας..

Δυο πράγματα.
1)Μονο 14000 € το scooter της BMW;; Θα παραγγείλω και για την γυναικα μου!!
2)Οι Γουλανδρηδες είχαν μεγάλα σχέδια για το ναυπηγείο και την αυτοκινητοβιομηχανία. Οι συνθηκες της εποχής ή δεν ξέρω τι δάχτυλος τα έκαναν ολα ρόιδο.ΚΡΙΜΑ
 

tripment

new member
Δημοσιεύσεις
56
Ηλικία
46
Όνομα
Manos Lianopoulos
Ωραια η παρουσίαση απο το παλικάρι.Θα μπορούσε να ειναι κι οδηγός για τους μελλοντικούς επισκέπτες μιας και κάλυψε το μεγαλύτερο κομματι του νησιού.Υπαρχουν ομως αρκετά σημεία να "ανακαλύψετε" και μόνοι σας..

Δυο πράγματα.
1)Μονο 14000 € το scooter της BMW;; Θα παραγγείλω και για την γυναικα μου!!
2)Οι Γουλανδρηδες είχαν μεγάλα σχέδια για το ναυπηγείο και την αυτοκινητοβιομηχανία. Οι συνθηκες της εποχής ή δεν ξέρω τι δάχτυλος τα έκαναν ολα ρόιδο.ΚΡΙΜΑ

Ευχαριστώ Δημήτρη, το όνομα μου είναι Μάνος :) Πες τα μας να τα μάθουμε όλοι!
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Η Σύρος μου κράταγε τη γυναικα μακριά 1+ χρονο Μανό την περίοδο 2006-7.Σκεψου παντρευτήκαμε και ήμασταν χώρια..

Στην πρώτη μου μεγάλη επίσκεψη με FZS600 του 03' την γύρισα όλη.
Μεγάλη εντύπωση κι ομορφιά βρήκα στον οικισμό de la Gracia(αν θυμάμαι καλα) με παλιές βίλες δίπλα στον Ναο του Αγίου Ιωαννου του Προδρόμου.Ήσυχα.. Ωραια!!

Επισης φεύγοντας απο την πόλη με κατεύθυνση δυτικα(μαλλον),ανεβαίνοντας στην κορυφή και πιςω απο την Ερμούπολη βρήκα ενα πετρόχτιστο χωριό με πέτρινα δρομάκια που με πήγε πολυ πιςω στον χρονο.. Στο βάθος δε το απέραντο γαλάζιο!!!

Επισης πολυ καλο σημείο με θέα,μετα την "μικρη Βενετία" ο ναός του Αγίου Δημητρίου με περίβολο πανω απο τα βράχια. Το καλύτερο σημείο να πρωτοδεις τα καράβια που έρχονται.

Εισαι ωραίος!!! Σε ευχαριστω γιατι μου θύμισες πολλα. Smileys drinking beer Emoticon
 
Top Bottom