Γάντια moto αλλά όχι αφής. Υπάρχει λύση?

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Λοιπόν, μόλις ανακάλυψα το εξής: αν τυλίξεις με αλουμινόχαρτο οτιδήποτε... δουλεύει στην οθόνη αφής. Άρα, αν τυλίξουμε ένα κομμάτι είτε αλουμινόχαρτο είτε το εσωτερικό γυαλιστερό από συσκευασία croissant Π,χ και το σταθεροποιήσουμε στο δείκτη τότε λειτουργεί. Δοκίμαστε το και πείτε μου !!!
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Πολλα λειτουργουνε,ειναι ομως πρακτικα?Ασε που το αλουμινοχαρτο μακροπροθεσμα θα χαραξει το γυαλι.
 

tsak8

new member
Δημοσιεύσεις
73
Ηλικία
49
Όνομα
Χρήστος
Είχα βρει ebay ενα spray που το περναγες απο καιρό σε καιρό στο γάντι και το έκανε αλλά ειχε 20€ και το άφησα

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Υπαρχουν κατι ειδικες *****ιουλες που δενουν στο δαχτυλο, σαν μικρη γραφιδα, για να κανεις δουλεια! Εχω παρει μια.

Αλλα ....


ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ!!!! ΜΗΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΚΑΝ!!!! ΘΑ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ!!!! Εμενα μου εκανε γρατσουνια στο garmin!
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Υπαρχουν κατι ειδικες *****ιουλες που δενουν στο δαχτυλο, σαν μικρη γραφιδα, για να κανεις δουλεια! Εχω παρει μια.

Αλλα ....


ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ!!!! ΜΗΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΚΑΝ!!!! ΘΑ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ!!!! Εμενα μου εκανε γρατσουνια στο garmin!
Φίλε Βαγγέλη εννοείς αυτή την silver κλωστή που ράβουν στο δείκτη ή και αντίχειρα του γαντιού και λειτουργεί στην οθόνη αφής εξαιτίας της θερμοαγωγιμότητας?
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Φίλε Βαγγέλη εννοείς αυτή την silver κλωστή που ράβουν στο δείκτη ή και αντίχειρα του γαντιού και λειτουργεί στην οθόνη αφής εξαιτίας της θερμοαγωγιμότητας?

οχι, ειναι μια *****ιουλα με σκρατς που δένει στο δάχτυλο και προεξέχει μια μύτη, σαν τα παλιότερα pen που είχαν τα τηλέφωνα

εαν το βρω θα το βγάλω φωτο
 

tsak8

new member
Δημοσιεύσεις
73
Ηλικία
49
Όνομα
Χρήστος
Αυτο νομίζω είναι για resistive οθόνες πχ gps ή παλιά WinMobile οχι για τις capacitive των νεων smartphones

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom