Βολτα 28/5/23 στον Αθανασιο Διάκο και στην Παυλιανη

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Αυτην την κυριακη λεω να παω για καφε στην ερατεινη και μετα να ανεβω προς αθανασιο διακο και παυλιανη
Αν ψηνεται κανεις ερχεται στο σταθμο 14 μιζα θα εχει 8:30 εγω θα ειμαι απο της 8:00 για καφε

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.165
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Αν μου παν όπως θέλω.....λέω ναι

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.443
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Επιστροφη στην βαση μετά απο 450 απολαυστικά χλμ και 80 βαρετης εθνικης
Ευχαριστω τον φιλο Ακή για την ιδεα της βολτας τον σχεδιασμό της διαδρομης και φυσικα την παρεα του
Αύριο θα εχει φωτορεπορταζ

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Αυτην την κυριακη λεω να παω για καφε στην ερατεινη και μετα να ανεβω προς αθανασιο διακο και παυλιανη
Αν ψηνεται κανεις ερχεται στο σταθμο 14 μιζα θα εχει 8:30 εγω θα ειμαι απο της 8:00 για καφε

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλημέρα!! Μήτσο.
Δυστυχώς είχα μια υποχρέωση προς Κόρινθο μεριά.
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Η μιζα πατηθηκε στης 9:00 και ξεκινησαμε εγω και ο Ακης για θηβα στριψαμε προς δομβραινα και συνεχισαμε αρβανιτσα
Μετα την αρβανιτσα συνεχιααμε για Κυριακη καπου εκει ο Ακης πεινασε και γούσταρε προβατινα στην σουβλα αλλα ητανε νωρις για φαι οποτε τσαρουχωσε τα φρενα και την γλυτωσε το άμοιρο προβατο τελευταια στιγμη
Λιγο πριν την αρβανιτσα σταματησαμε για να βαλουμε αδιαβροχα για να ακουλουθησουμε τα μαυρα σύννεφα δεν συναντησαμε σοβαρη βροχη ομως ενα ελαφρυ ψιλοβροχο
Η διαδρομη απιστευτη μεσα στα ελατα με ενα χειμωνιατικο σκηνικο με τα σύννεφα να παιζουν κρυφτό με τα ελατα
Αφου περάσαμε την αρβανιτσα και αρχισαμε να κατεβαινουμε το βουνο πηγαμε προς γαλαξιδι και ερατεινη
Περασαμε το κοσμοπολίτικο Γαλαξίδι και πηγαμε ερατεινη για καφε ενα μερος που δεν είχα ξαναπάει
Μικρο χωριο αλλα αρκετά ομορφο που αξιζει να το δεις
Κατσαμε για καφε διπλα στην θάλασσα και αφου ηπιαμε της απαραίτητες τζουρες καφε συνεχισαμε για Λιδωρίκι και λιμνη του Μόρνου
Αφου περασαμε το ομορφο Λιδωρικι στρψαμε για Μουσουνιτσα και Αθανάσιο Διάκο το χωριο μεγαλου ηρωα του 21
Αρχισαμε να ανεβαίνουμε μια υπέροχη διαδρομή με ενα πυκνο ελατοδασος απιστευτης ομορφιας που εγω τουλάχιστον εβλεπα για πρωτη φορα
Συνεχιζοντας για Αθανάσιο Διάκο άρχισαν να κανουν την εμφάνιση τους τα μαυρα σύννεφα και η στάση για αδιαβροχα ηταν απαραίτητη
Συνεχισαμε μαγεμενη απο την ομορφο τοπιο κανοντας μας παρεα ενα ψιλόβροχο
Φτάνοντας στον Αθανάσιο Διάκο ενα χωριο μεσα στα ελατα ομως παρα πολυ ομορφο αρχισε να γουργουρίζει το στομαχι και οδηγηθηκαμε απο κατι εντονες μυρουδιες στην πλατεία του χωριου
Εκει υπηρχε μια ταβερνα το Μετερυζι την οποια την συνιστω ανεπιφύλακτα με παρα πολυ ποιοτικό φαγητο και πολυ καλες τιμες
Αφου σκασαμε απο την μάσα ξεκινήσαμε να φυγουμε με πορεια προς Παυλιανη μια διαδρομη 30 κατι χλμ μεσα στα ελατα
Φτανοντας στην Παυλιανη βρικαμε ενα παρα πολυ ωραιο μαγαζι με όμορφη θεα και αφου ηπιαμε της απαραίτητες τζουρες καφε ξεκινήσαμε την επιστροφή μεσα απο επαρχιακους δρομους και βγηκαμε στο υψος της θηβας στην εθνικη γιατί αρχισε να νυχτώνει
Ηταν μια παρα πολυ ομορφη βολτα με απίστευτες διαδρομες και ομορφα χωρια
Να ειμαστε καλα παιδες να ταξιδεύουμε και να παίρναμε καλα


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Πραγματικά σας ζήλεψα , δυστυχως εχω φάει μανίκι στη δουλειά και δεν είχα ουτε ένα Σκ free, μπράβο ωραιά βόλτα κύριοι
Να ξέρεις σε αποζητουσαμε πραγματικα ηταν φοβερη βολτα
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.165
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μπράβο Μητσε ....ελπίζω στην επόμενη....
Δυστυχως δύο μέρες συνεχόμενες δεν μπορούσα να πάρω άδεια απ το επιλοχαδικο....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.819
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Και η τελευταιες


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπράβο παιδιά πολύ όμορφη διαδρομή κρίμα για την προβατίνα χααχαχ. Πάντα τέτοια και καλύτερα.
 
Top Bottom