Βιασμός fernanda. 4ever

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
672
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Μακάρι η κοπελα να το ξεπεραση δυστυχως ομως και να τους πιασουνε δεν θα αλλαξη κατι αυτες οι συμπεριφορες ειναι στην κουλτουρα τους
Δυστυχώς ναι αλλά ας ελπίσουμε λιθαράκι λιθαράκι, κάτι να γίνει με το πέρασμα των χρόνων
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.708
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Το είδα , τους ακολουθούσα και έβλεπα τα ταξίδια τους . Αν είναι δυνατόν , πολύ κρίμα
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ειναι ταξιδια μεγαλου ρισκου ειδικα αν εισαι γυναικα.Οσο για συλληψεις και αλλα γραφικα που ακουω,απλα δεν υπαρχει περιπτωση να ασχοληθει καποιος σε μια χωρα που μπορει να παει φυλακη αυτη που βιαζεται.

Θεωρω οτι ειναι αρκετα δυνατη και ελπιζω να παει παρακατω.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Ειναι ταξιδια μεγαλου ρισκου ειδικα αν εισαι γυναικα.Οσο για συλληψεις και αλλα γραφικα που ακουω,απλα δεν υπαρχει περιπτωση να ασχοληθει καποιος σε μια χωρα που μπορει να παει φυλακη αυτη που βιαζεται.

Θεωρω οτι ειναι αρκετα δυνατη και ελπιζω να παει παρακατω.
Πάνο πρόσεξε τι λες.


Γραφικά ονομάζεις τα αυτονόητα, το να γίνουν ενέργειες για να πιαστούν οι ένοχοι.

Δηλαδή αν τύχαινε σε κάποια δικιά σου φιλη, μην πω οικογένεια, το ίδιο γραφικός θα ήσουν αν ζητούσες τα αυτονόητα ? Να συλληφθούν δηλαδή οι ένοχοι.


Θα προτιμούσα να πιστεύω ότι άλλο σκέφτηκες και λανθασμένα το διατύπωσις. Αλλά πραγματικά θλίβομαι με αυτό που έχουμε γίνει οι άνθρωποι
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.651
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
εννοουσε γραφικα,διοτι στην ινδια δεν καταγγελονται οι βιασμοι λογω ταμπού στις τοπικες κοινωνιες.για την ινδια αυτα αγγιζουν ο οριο του γραφικου και αδιανοητου ,να καταγγελθουν.Το συγκεκριμμενο ελαβε τεραστιες διεθνεις,διαστασεις και εγινε προσωπικη παρεμβαση του προεδρου της ινδιας και φυσικο ειναι να τρεχουν ολοι οι τοπικοι αρχοντες.,
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Πάνο πρόσεξε τι λες.


Γραφικά ονομάζεις τα αυτονόητα, το να γίνουν ενέργειες για να πιαστούν οι ένοχοι.

Δηλαδή αν τύχαινε σε κάποια δικιά σου φιλη, μην πω οικογένεια, το ίδιο γραφικός θα ήσουν αν ζητούσες τα αυτονόητα ? Να συλληφθούν δηλαδή οι ένοχοι.


Θα προτιμούσα να πιστεύω ότι άλλο σκέφτηκες και λανθασμένα το διατύπωσις. Αλλά πραγματικά θλίβομαι με αυτό που έχουμε γίνει οι άνθρωποι

εννοουσε γραφικα,διοτι στην ινδια δεν καταγγελονται οι βιασμοι λογω ταμπού στις τοπικες κοινωνιες.για την ινδια αυτα αγγιζουν ο οριο του γραφικου και αδιανοητου ,να καταγγελθουν.Το συγκεκριμμενο ελαβε τεραστιες διεθνεις,διαστασεις και εγινε προσωπικη παρεμβαση του προεδρου της ινδιας και φυσικο ειναι να τρεχουν ολοι οι τοπικοι αρχοντες.,
Αυτο ακριβως εννοω Γιαννη.Γραφικο ειναι να πιστευουμε οτι σε χωρες σαν την Ινδια θα ψαξουν για τους ενοχους.Στηνβσυγκεκριμενη περιπτωση αναγκαστηκαν απο την εκταση που πηρε το γεγονος να το κανουν.
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Αυτο ακριβως εννοω Γιαννη.Γραφικο ειναι να πιστευουμε οτι σε χωρες σαν την Ινδια θα ψαξουν για τους ενοχους.Στηνβσυγκεκριμενη περιπτωση αναγκαστηκαν απο την εκταση που πηρε το γεγονος να το κανουν.
Έτσι όπως είναι διατυπωμένο, αυτό μου άφησε και εμεινα έκπληκτος.
Οκ όμως μια χαρά
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Καθότι δύο οι περιπτώσεις σε μικρό χρονικό διάστημα (μαζί με το συμβάν στη Beliz), εγείρεται κάποιος προβληματισμός πλέον.

Πιθανώς δε οι τοπικές κοινωνίες στις εν λόγω χώρες (ας είναι καλά το διαδίκτυο γι αυτό), είναι αρκετά ενήμερες για τις περιπτώσεις των δυτικών τουριστών αναζήτησης περιπέτειας με μηχανές, ποδήλατα, πόδια κλπ οι οποίοι κοιμούνται συχνά σε φάση ελεύθερου κάμπινγκ και έχουν μαζί τους ηλεκτρονικό και όχι μόνο εξοπλισμό καθώς και άλλα τιμαλφή ......

Η συντριπτική πλειοψηφία των ντόπιων φαίνεται να είναι φιλικότατοι και φιλόξενοι, κατά τα φαινόμενα όμως όχι όλοι. Εγκληματικό στοιχείο, φυσικά και υπάρχει σε κάθε χώρα το θέμα όμως είναι αν αρχίζουν να στοχεύονται επί τούτου οι ταξιδευτές. Και φυσικά οι περιπτώσεις αυτές κινούνται σε εντελώς διαφορετικό επίπεδο από το εκνευριστικό αλλά ανώδυνο "σε σταμάτησε ο τροχαίος στη Βοσνία ότι και καλά έτρεχες για να πάρει ένα δεκάρικο χαρτζιλίκι" ......
 

RaGe_RaptoR

new member
Δημοσιεύσεις
333
Ηλικία
44
Μοτοσυκλέτα
GSX-R1000 K6
Όνομα
Giorgio
Η σύγκρουση με τον τοίχο της πραγματικότητας είναι πάντα σκληρή και μερικές φορές τραγική.
 

leto

new member
Δημοσιεύσεις
66
Ηλικία
44
Περιοχή
Αττική
Μοτοσυκλέτα
Brixton crossfire 500
Όνομα
Βασίλης
Το διάβαζα το σκ αυτό το σκηνικό. Τρομακτικό. Δεν επανέρχεσαι ποτέ απο κάτι τέτοιο πιστεύω. Ηταν εμετικά και τα σχόλια στο twitter που ρίχνανε φταίξιμο στην κοπέλα που πήγε Ινδία, η λογική του "Τί δουλειά είχε....".
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.168
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Και φυσικά οι συλλήψεις που έγιναν... ουσιαστικά θα αποτρέψουν για κάποιο διάστημα τις επιθέσεις σε τουριστες-τουριστριες....
τα γηγενή θύματα είναι αναλώσιμα προφανώς....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Vespower

new member
Δημοσιεύσεις
78
Ηλικία
45
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Θανος
Το βιντεο τους αυτο το εχετε δει;


Τα σχολια απο κατω αν διαβασετε,θα καταλαβετε πως προκαλουσαν.

Εννοειται το καταδικαζω,αλλα οταν ειχα παει Αφρικη εκανα το *****α και οχι τον μαγγα,δεν νοειται να πας σε μια χωρα σαν την Σαουδικη αραβια κ να ανεβαζεις βιντεο με το στριγκ κ το μικρομπικινι σου,να δεχεσαι σχολια απο κατω στο καναλι σου "θα σ κοψω το κεφαλι" και να απαντας "ελα"

Εγω θα χα χεστει και θα το χα κατεβασει απ το καναλι μου
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
672
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Το βιντεο τους αυτο το εχετε δει;


Τα σχολια απο κατω αν διαβασετε,θα καταλαβετε πως προκαλουσαν.

Εννοειται το καταδικαζω,αλλα οταν ειχα παει Αφρικη εκανα το *****α και οχι τον μαγγα,δεν νοειται να πας σε μια χωρα σαν την Σαουδικη αραβια κ να ανεβαζεις βιντεο με το στριγκ κ το μικρομπικινι σου,να δεχεσαι σχολια απο κατω στο καναλι σου "θα σ κοψω το κεφαλι" και να απαντας "ελα"

Εγω θα χα χεστει και θα το χα κατεβασει απ το καναλι μου
Πιστεύω τα βίντεο ανεβαίνουν μετά από καιρό βέβαια αφού προηγηθεί η κατάλληλη επεξεργασία μοντάζ κτλ κτλ πράγμα που σημαίνει ότι ήδη έχουν φύγει από την χώρα γιαυτό και οι μαγκιές τους στα σχόλια, σιγάν μην τολμούσαν να το ανεβάσουν και να απαντούν κατά αυτόν τον τρόπο όσο ήταν εκεί, όπως και να έχει θα πρέπει να σέβονται και να πηγαίνουν με τα νερά της κάθε χώρας που επισκέπτονται και να μην προκαλούν.
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
672
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Όλοι πιστεύω κατακρίνουμε το γεγονός του βιασμού αλλά αν διαβάσεις κάτι σχόλια στο Twitter, τα ήθελε ο κωλος της ή καλά να πάθει ο άλλος ο βλακας που παίρνει μαζί τέτοιο μωρό σε τέτοιες χώρες κτλ θα σου έρθει το λιγότερο εμετός
 

Vespower

new member
Δημοσιεύσεις
78
Ηλικία
45
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Θανος
Πιστεύω τα βίντεο ανεβαίνουν μετά από καιρό βέβαια αφού προηγηθεί η κατάλληλη επεξεργασία μοντάζ κτλ κτλ πράγμα που σημαίνει ότι ήδη έχουν φύγει από την χώρα γιαυτό και οι μαγκιές τους στα σχόλια, σιγάν μην τολμούσαν να το ανεβάσουν και να απαντούν κατά αυτόν τον τρόπο όσο ήταν εκεί, όπως και να έχει θα πρέπει να σέβονται και να πηγαίνουν με τα νερά της κάθε χώρας που επισκέπτονται και να μην προκαλούν.
Μουσουλμανοι ακολουθοι και δη φανατικοι,μπορει να υπαρχουν παντου ομως,οσο πιο ανατολικα τοσο χειροτερα γι αυτους
 

Neos

member
Δημοσιεύσεις
729
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ
Όλοι πιστεύω κατακρίνουμε το γεγονός του βιασμού αλλά αν διαβάσεις κάτι σχόλια στο Twitter, τα ήθελε ο κωλος της ή καλά να πάθει ο άλλος ο βλακας που παίρνει μαζί τέτοιο μωρό σε τέτοιες χώρες κτλ θα σου έρθει το λιγότερο εμετός
Αμα παρω ενα πακετο 500ευρα, το χωσω στο τσεπακι στο πουκάμισο να φαινονται καργα, και αρχισω να κοβω βολτες σε περίεργες γειτονιές, νύχτα, και έρθει ένας και μου κοπανήσει μια το κεφάλι και μου τα πάρει, θα είναι λάθος μετά ένα σχόλιο τύπου ΄΄κι εσύ που πήγαινες ετσι;''.

Θα φταίει σε κάτι αυτός που κάνει το σχόλιο ή θα έχει άδικο;

Κάποια στιγμή άτομα χιονονιφάδες πρέπει να καταλάβετε ότι ΑΛΛΟ πράγμα το σωστό κι ΑΛΛΟ το πράγμα το παίρνω τα μέτρα μου.

ΝΑΙ, δεν θα έπρεπε να απειλείται η ύπαρξη μια γυναίκας στον κόσμο.

Απειλείται όμως σε κάποιες περιπτώσεις, γιατί υπάρχουν και κακοί άνθρωποι. Και μια γυναίκα που έχει μυαλό, παίρνει τα μέτρα της και αποφεύγει να βρεθεί μόνη και απροστάτευτη σε επικίνδυνα μέρη.

Εϊναι άλλο πράγμα το ''που πας μωρή δεν πας να πλύνεις κανά πιάτο'' που ΕΙΝΑΙ εμετικό σχόλιο και ΑΛΛΟ πράγμα το ''που πας ρε κοπελιά απροστάτευτη σε τέτοιες συνθήκες'' το οποίο είναι ΛΟΓΙΚΟ σχόλιο.
 
Last edited by a moderator:

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
672
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Αμα παρω ενα πακετο 500ευρα, το χωσω στο τσεπακι στο πουκάμισο να φαινονται καργα, και αρχισω να κοβω βολτες σε περίεργες γειτονιές, νύχτα, και έρθει ένας και μου κοπανήσει μια το κεφάλι και μου τα πάρει, θα είναι λάθος μετά ένα σχόλιο τύπου ΄΄κι εσύ που πήγαινες ετσι;''.

Θα φταίει σε κάτι αυτός που κάνει το σχόλιο ή θα έχει άδικο;

Κάποια στιγμή άτομα χιονονιφάδες πρέπει να καταλάβετε ότι ΑΛΛΟ πράγμα το σωστό κι ΑΛΛΟ το πράγμα το παίρνω τα μέτρα μου.

ΝΑΙ, δεν θα έπρεπε να απειλείται η ύπαρξη μια γυναίκας στον κόσμο.

Απειλείται όμως σε κάποιες περιπτώσεις, γιατί υπάρχουν και κακοί άνθρωποι. Και μια γυναίκα που έχει μυαλό, παίρνει τα μέτρα της και αποφεύγει να βρεθεί μόνη και απροστάτευτη σε επικίνδυνα μέρη.

Εϊναι άλλο πράγμα το ''που πας μωρή δεν πας να πλύνεις κανά πιάτο'' που ΕΙΝΑΙ εμετικό σχόλιο και ΑΛΛΟ πράγμα το ''που πας ρε κοπελιά απροστάτευτη σε τέτοιες συνθήκες'' το οποίο είναι ΛΟΓΙΚΟ σχόλιο.

ΜΑΘΕ λίγο να τα ξεχωρίζεις και μην...λιώνεις με 1 βαθμό κελσίου. Να έχει κανά 30ρι έστω.
Ειναι η δεύτερη φορά που μου γράφεις με ειρωνία αυτό το περί μην λιώνεις κτλ κτλ και στην πρώτη δεν ασχολήθηκα και δεν καταλαβαίνω από που αντλείς τέτοιο θάρρος και θράσος να μου απευθύνεσαι έτσι, θα μπορούσες να τοποθετηθείς όπως τοποθετούνται όλοι και λένε την άποψη τους χωρίς να με σνομπάρεις και να το παίζεις εξυπνάκιας, ούτε με γνωρίζεις και ούτε θέλεις να με γνωρίσεις γιατί αν το συνεχίσεις αυτό θα σου @@@@@ ότι έχεις @@@@@
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom