Βάση κινητού με λιγότερο από 10€

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Έχω αγοράσει ουκ ολίγα gadget και πραματάκια από το ebay αλλά πρώτη φορά μένω τόσο ευχαριστημένος από ένα προιόν.
https://www.ebay.com/itm/Adjustable-Aluminum-Alloy-Bike-Bicycle-Holder-Cell-Phone-Mount-Handlebar-Holder/232764040465?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&var=532276900422&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Η συγκεκριμένη βάση είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει και νομίζω πως αν πάνω της έγραφε κάποια πιασάρικη μάρκα θα κόστιζε πάνω από 50€. Αρκεί να έχετε κάποιο σημείο που να βολεύει να την χρησιμοποιήσετε.



Πολύ ποιοτική και στη συσκευασία περιέχονται όλα όσα μπορεί να χρειαστεί κάποιος για να την εφαρμόσει πάνω στη μοτό του (ή και το ποδήλατο).


Με την οπή του σταυρού από πίσω μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να στηρίξει το κινητό είτε οριζόντια είτε κάθετα. Εάν όμως θέλουμε να αλλάξουμε τον προσανατολισμό τότε αυτό θα μπορέσουμε να το κάνουμε μονάχα με τη βοήθεια ενός κλειδιού Allen και όχι "on the fly" μιας και θα πρέπει να βγάλουμε το κινητό από τη βάση για να έχουμε πρόσβαση σε αυτή τη βίδα.


Στη συσκευασία περιέχονται τα παρελκόμενα για να τιαριάξει σε μπάρες διαφορετικών διαστάσεων... αλλά λίγο πολύ κοντά στο μέγεθος που έχουν οι μπάρες τον τιμονιών.

Επίσης το φινίρισμά της είναι πάρα πολύ ποιοτικό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Τι αλλά έξοδα έχει Βαγγέλη ;
Τελική τιμή ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δημήτρη όπως βλέπεις στο link (από το συγκεκριμένο έκανα κι εγώ την αγορά μου) η τιμή είναι στα 7,50€ περίπου με δωρεάν αποστολή. Τελωνείο δεν υπάρχει... μιας και ότι κοστίζει κάτω από 25€ δεν χρεώνεται στο τελωνείο. Θα παραγγείλω και δεύτερη για το ποδήλατο για να μην είμαι συνέχεια "βάλε-βγάλε" παρόλο που μονάχα με μια βίδα allen μπαινοβγαίνει! :)
 

Jimakos

member
Δημοσιεύσεις
656
Ηλικία
63
Δημήτρη όπως βλέπεις στο link (από το συγκεκριμένο έκανα κι εγώ την αγορά μου) η τιμή είναι στα 7,50€ περίπου με δωρεάν αποστολή. Τελωνείο δεν υπάρχει... μιας και ότι κοστίζει κάτω από 25€ δεν χρεώνεται στο τελωνείο. Θα παραγγείλω και δεύτερη για το ποδήλατο για να μην είμαι συνέχεια "βάλε-βγάλε" παρόλο που μονάχα με μια βίδα allen μπαινοβγαίνει! :)

Ευχαριστώ προχωράω κι εγώ !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Ευχαριστώ προχωράω κι εγώ !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Υπόψην... ο βραχίονας στήριξης υπάρχει σε διάφορα μεγέθη απ`ότι είδα. Ο συγκεκριμενος που πήρα εγώ είναι λιγάκι μακρύς για το σημείο που θέλω να το στηρίζω το κινητό μου. Θα ταίριαζε πιο πολύ σε κάποιον που θέλει να το "δέσει" στο τιμόνι. Σε άλλα links του ebay θα βρεις την βάση αυτή με πιο κοντούς βραχίονες.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Αδιάβροχη


Νομίζω ότι θα σου αρέσει το Waterproof Bike Phone Holder Phone Stand Support for 3.5 - 6.0 '' Phones Bicycle GPS Holder Phone Bag Moto Suporte Para Celular. Πρόσθεσέ το στη λίστα αγαπημένων σου!www.wish.com/share/66051wujuj



Όχι αδιάβροχη


Νομίζω ότι θα σου αρέσει το Anti-slip 360 Degrees Adjustable Bracket Bicycle Mount Rotatable Phone Holder. Πρόσθεσέ το στη λίστα αγαπημένων σου!www.wish.com/share/24105wukal



Νομίζω ότι θα σου αρέσει το Shockproof Cycling Mount Bike Bicycle Accessory GPS Support Bicycle Handlebar Phone Holder Handset Clip. Πρόσθεσέ το στη λίστα αγαπημένων σου!www.wish.com/share/67989wukid




Και πολλές πολλές ακόμα, πήρα για το επίκαθήμενο βαση για τον αεραγωγό, με 1€ με δωρεάν έξοδα !!!
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
@SHOOTER045 για την πρώτη που λες έχω ήδη τέτοια. Προσωπικά δε με έχει εξυπηρετήσει ποτέ! Το κινητό εκεί μέσα ζεσταίνεται υπερβολικά με αποτέλεσμα να κλείνει μετά απο κάποια ώρα. Είναι αποκλειστικά για την περίπτωση βροχής και τίποτα άλλο κατά τη γνώμη μου.
Η δεύτερη μου αρέσει...
Η τελευταία δείχνει πλαστικούρα και πιστεύω πως μετά από καιρό ίσως να μην "σφίγγει" το ίδιο καλά
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.412
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Απλα έβαλα κάποιες απο τις δεκάδες που.έχει το συγκεκριμένο σάιτ
Κι εγω την πρωτη εχω ,ειχα μια μικροτερη και μιας κι αλλαξα τηλ.συσκευη και πλεον δε χωρουσε,ξαναπηρα την ιδια σε μεγαλυτερη.
Δεν εχω θεμα με θερμοκρασιες ,μια χαρα δουλευει το πι 9 λαιτ.
Το προηγουμενο ειχε θεματα οπως λεει ο Βαγγελης ο @StepaS ,αλλά ηταν μια κινεζια μιας και το κανονικο που ειχα πρωτοπαρει με το εσπασε ο μικρος .
Μαλιστα τοτε ειχα ψαχθει μην φταιει το μπριζακι,αλλα δεν ηταν αυτο.
Το λοιπον ,πισω στη θηκη ,να πω οτι δεν ειναι αδιαβροχη ,να ξετε οτι το χειμωνα θα μαζευει υγρασια ακομα και κλειστη(τωρα θυμηθηκα οτι ειχα ξαναπαρει μια ακομα παλια σε ενα nokia c6,σε κατι σκηνακια το πρωι ειχε παρει ενα κιλο υγρασια).
Συμπερασμα λοιπον ,καλυτερα να δουμε κατι ακριβοτερο,αλλα αδιαβροχο
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.412
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αυτη που ειναι χοντροτερη ειναι και αδιαβροχη.
Βλεπετε απο κατω ,εχει ειδικη σχισμη για το καλωδιο.
Η μονη που κανει για χειμωνα με ασχημο καιρο.


Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom