Απορίες για τους έχοντες Kawasaki Ζ750

saxo_29

new member
Δημοσιεύσεις
32
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Καλησπέρα σε όλους

Όπως έγραψα και στην πρώτη μου ανάρτηση....προς το παρόν κάνω οφθαλμόλουτρο στις αγγελίες και πάλι περιμένοντας την στιγμή που θα ξανά αποκτήσω "αγαπητικιά"
Εχω παρατηρήσει στις περισσότερες αγγελίες για Ζ750 ( ένα από τα κορίτσια που με ενδιαφέρουν ) ότι το 99% των μηχαανών σε αγγελίες έχουν αφαιρεμένο τον πίσω λασπωτήρα και την βάση της πινακίδας και τα πίσω φλας.
Η απορία η δική μου είναι η εξής....τι κερδίζουμε αφαιρόντας τα εκτός από......λάσπες στην πλάτη, λάσπες στην πινακίδα η οποιά "κρύβεται" κάτω από το φτερό και λάσπες στο πίσω φανάρι....χώρια το που και πως τοποθετούμε μετά πίσω φλασάκια .....
Βλέπω τόσες ωραίες μηχανές και λείπει αυτό το σύνολο από πίσω και είληκρινά με χαλάει μιας και σκέφτομαι ότι αν όταν έρθει η ώρα βρώ μια μηχανή και λείπουν αυτά πιθανόν να μην την πάρω εκτός βέβαια αν ο πωλητής τα έχει αφαίρέσει και τα έχει κρατημένα ώστε να μπορώ να τα ξανά τοποθετήσω.
Όλα τα παραπάνω τα λέω πραγματικά καλοπροέρετα και με την γνήσια απορία/ανυσηχία πιθανου μελλοντκού αγοραστή μιας Ζ750 μιάς και το συγκεκριμένο μοντέλο το λατρεύω.

Όσα παλικάρια ή κοπελιές έχουν το συγκεκριμένο μηχάνακι ίσως να μπορούν να μου λύσουν αυτές τις απορίες

Ευχαριστώ
Κώστας
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.515
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Ειναι το ιματζ Κωστα να φαινεται πισω σαν αγωνιστικο πιο μουρατο, η βαζουν πολλοι αναδιπλουμενη βαση πινακιδας.

Πιστευω οτι το κρατανε το φτερο πισω τροχου
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.414
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Η απορία η δική μου είναι η εξής....τι κερδίζουμε αφαιρόντας τα εκτός από......λάσπες στην πλάτη, λάσπες στην πινακίδα η οποιά "κρύβεται" κάτω από το φτερό και λάσπες στο πίσω φανάρι....χώρια το που και πως τοποθετούμε μετά πίσω φλασάκια .....
Νομίζουν ότι αγριεύει εμφανισιακά το αργαλείο,ό,τι δηλ γινόταν παλιά με τα Tiger 1050 και δυστυχώς με πολλά Tracer.
 

saxo_29

new member
Δημοσιεύσεις
32
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
@Pan-dvs Καλησπέρα, το έχω ακούσει αυτό. Το ιδιο έχω ακούσει και για το GSR600 το οποίο παραδόξως δεν με είχε κουράσει και το έδωσα από ανάγκη. Είναι τόσο άβολο το Ζ; Υπόψην απλά το έχω δει....δεν έχω βρεί καν να κάτσω πάνω σε ένα για να μπορώ να κρίνω.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
@Pan-dvs Καλησπέρα, το έχω ακούσει αυτό. Το ιδιο έχω ακούσει και για το GSR600 το οποίο παραδόξως δεν με είχε κουράσει και το έδωσα από ανάγκη. Είναι τόσο άβολο το Ζ; Υπόψην απλά το έχω δει....δεν έχω βρεί καν να κάτσω πάνω σε ένα για να μπορώ να κρίνω.

Tρως πολυ αερα και δεν εχει καθολου βολικη θεση οδηγησης.Πλεονεκτημα του το καλο του γκαζι,αλλα οσα φιλαρακια το ειχαν το ευχαριστηθηκαν μονο μεσα στην πολη.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Είχα το er6 ίδια νοοτροπία με το z750. Γενικά όλα τα naked δεν κάνουν για χιλιόμετρα εκτός πόλης. Τρως πολύ αέρα με αποτέλεσμα να σε κουράζει. Αν θέλεις για μέσα στην πόλη είναι μια χαρά. Για ταξίδια δεν.....
 
Top Bottom