Αξιολόγηση εξοπλισμού

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
410
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Ξεκινάω ένα θέμα, όπου όποιος θέλει, θα κάνει ένα μικρό review σε κομμάτια του εξοπλισμού του, τα οποία τα έχει φορέσει/δουλέψει για αρκετό διάστημα ( μπουφάν, κράνη κτλπ.)

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
410
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Ξεκινάω με το μπουφάν μου το οποίο χρησιμοποιώ τα τελευταία 5 χρόνια.
Macna mountain. Αγορασμένο από ελληνικό κατάστημα, γύρω στα 250 € . Με επιφύλαξη καθώς δεν γνώριζα την Ολλανδική εταιρεία. Μετά από σχεδόν 20000 χλμ με το συγκεκριμένο, μπορώ να πω ότι είναι ένα vfm, 4 εποχών μπουφάν. Έχει 2 αφαιρούμενες επενδύσεις και τα απαραίτητα προστατευτικά σε ώμους και αγκώνες. Η πλάτη αναβαθμίστηκε με lv2 κατευθείαν. Έχει φορεθεί σε θερμοκρασίες από -5 με ισοθερμικό και fleece μέχρι και +38 , χωρίς τις επενδύσεις και όλους τους αεραγωγούς ανοιχτούς. Ένα από τα θέματα που αντιμετώπισα ήταν ότι όταν έκλεινα τον γιακά, ένιωθα να με πνίγει. Οπότε πάντα ανοιχτός, αλλά κάποιες φορές, χτυπούσε το κουμπάκι στο κράνος... Έχει πάει 5 φορές καθαριστήριο και από τις ελάχιστες φθορές που έχει μέχρι τώρα είναι κάποια καπάκια κουμπιών τα οποία κάποια στιγμή μας χαιρέτισαν.
Προσωπικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και λογικά θα προτιμήσω ξανά τη συγκεκριμένη εταιρεία.


Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.559
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ

Nordcode Monza II Χειμερινό Μπουφάν

fixedratio_20221213154446_2e6dc88c.jpegfixedratio_20200204165034_53734343.jpeg

Το πηρα πριν 4 χρονια αρκετα οικονομικο 95€ και το εχει φαει η βροχη και το κρυο ντελιβερι καθε μερα και οπως το βλεπω θα κρατησει αρκετα ακομη, και δεν εχει χαλασει ουτε ενα φερμουρ ουτε κανενα χρατς ουτε τα προστατευτικα.

2 ελαττωματα εχει φετος αρχισε να κοβει λιγο το χρωμα, και δεν κανει για σουπερ σπορ μοτο φουσκωνει στους ωμους και κοπαναει
 
Top Bottom