Ανεκπλήρωτοι έρωτες του κάποτε του τότε και του σήμερα...

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Πέρνωντας πάσα από το νήμα του Σοφιανού
Ας πούμε/γράψουμε ο καθένας μας τους ανεκπλήρωτους έρωτες μας με κάποια δίτροχο του κάποτε του τότε και γιατί όχι και του σήμερα....
Προσοχή όχι τι μας άρεσε αλλά τι θα θέλαμε να είχαμε αλλά για χ ψ ω λόγους δεν καταφέραμε ούτε θα ( μαλλον) να αποκτήσουμε
Κάνω αρχή λοιπόν με τον ανεκπληρωτο έρωτα των εφηβικών μου χρόνων το fantic motor 50
Συνεχίζω με το gpz 550 που έκανα φιλότιμες προσπάθειες να το αποκτήσω τότενες
Και κλείνω με τον τωρινό έρωτα που μάλλον θα μείνει κι αυτός ανεκπληρωτος το ducati multistrada v4 rally

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Εντο με ταξι έχω αποθηκευμένο νήμα με τον ίδιο τίτλο, αλλά για άλλο θέμα.

Ανεκπληρωτος έρωτας σε μοτοσυκλέτα είναι πολλοι και όχι ένας. Βλέπεις η κρίση του 2010 εμένα με χτύπησε άσχημα και έβλεπα τις τεχνολογίες να έρχονται και να φεύγουν και εγώ να μένω πίσω. Φταίει και το ότι δεν μ αφήνει η Ρουλα να αλλάξω μοτοσυκλέτα.

αυτό όμως πιυ έμεινε και δεν πήρα ήταν το ΚΤΜ 990. Όταν πήρα το GS ήμουν ανάμεσα στο 950 (που είχες κι εσυ και το GS). Αφού η Ρουλα είχε σταματήσει να ερχεται μαζί μου είπα να πάρω το ονειρο. Το 990. Δεν το πήρα… μου έμεινε απωθημένο!
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.831
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Εγώ έχω απωθημένα από τα εφηβικά μου χρόνια τα Yamaha DT 200 και Honda XR600 τα οποία ναι μεν καβάλησα από φίλους δεν μπόρεσα τότε να τα αποκτήσω κυρίως για οικονομικούς λόγους!

Τώρα είμαι τυχερός και έχω αυτό που θέλω την δεδομένη στιγμή!

Αλλά θα ήθελα και εγώ ένα V4 Rally για να πω την αμαρτία μου!
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Εγώ έχω απωθημένα από τα εφηβικά μου χρόνια τα Yamaha DT 200 και Honda XR600 τα οποία ναι μεν καβάλησα από φίλους δεν μπόρεσα τότε να τα αποκτήσω κυρίως για οικονομικούς λόγους!

Τώρα είμαι τυχερός και έχω αυτό που θέλω την δεδομένη στιγμή!

Αλλά θα ήθελα και εγώ ένα V4 Rally για να πω την αμαρτία μου!
Τα είχα και τα δυο. Έχω υπέροχες αναμνήσεις και με τα δυο, αλλά σήμερα δεν θα με κάλυπταν. Το 990 ακόμη και σήμερα αν βρω ευκαιρία θα το πάρω έστω για fun bike
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.831
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Τα είχα και τα δυο. Έχω υπέροχες αναμνήσεις και με τα δυο, αλλά σήμερα δεν θα με κάλυπταν. Το 990 ακόμη και σήμερα αν βρω ευκαιρία θα το πάρω έστω για fun bike
Σίγουρα κανένα από τα δύο δεν μπορεί να καλύψει τις ανάγκες που έχουμε τώρα!
Και τα δύο είναι μοτοσυκλέτες για off road εξορμήσεις και για βόλτες όχι για περισσότερα από 200 χιλιόμετρα.
Αν θα έπαιρνα ένα από τα δύο θα το είχα μόνο για fun bike!!
 

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
406
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
K 1300 s το πορτοκαλί... Είχα φτάσει πάρα πολύ κοντά να το αποκτήσω... Το βλέπω να περνάει και αναστεναζω. Λίγο ο μηχανικός μου, λίγο μια φοβία στο ότι έχει σταματήσει εδώ και καιρό να παράγεται και θα παντρευόμουν ένα μηχανάκι δεκαετίας το οποίο δεν πολυκυκλοφορεί και δυστυχώς έκανα πίσω τελευταία στιγμή.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εγω μικρος την μονη καψουρα που ειχα και εφαγα χυλοπιτα ηταν η συμμαθητρια μου η Ριτα , ευτυχως ομως επνιξα τον καυμο μου στην αγκαλια μιας πρωτοποριακης κοκκινης ιταλιδας (λογω belt driven desmo-camshafts) και αργοτερα με κατι ξαδερφες της, ημουν τυχερος τ΄ομολογω ...!cde
 

scrabler

new member
Δημοσιεύσεις
325
Ηλικία
56
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
KLR 650
Όνομα
Giorgos
Mk.II


Εχω τελειοποιήσει με τα χρόνια και τη λίστα με όλα τα εξαρτήματα/ανταλλακτικά και τις πηγές τους που θα χρειαστώ γιατι προφανώς θα είναι βελτιωμένο στα σημεία με τροχούς/φρένα/αναρτήσεις/ψαλίδι/κινητηρα/ηλεκτρικά κλπ, δηλαδή αυτό που θα λέγαμε "καραφτιαγμένο".
Οποιοδήποτε αερόψυκτο τετρακύλινδρο Ζ είναι φετίχ για μενα αλλα το Mk.II ήταν/είναι/θα είναι αρρώστια.
Και μπορεί να εχουν περάσει 40 χρόνια αλλά "αυτή η κολώνια κρατάει χρόνια"!
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.438
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Ήμουν τυχερός και τους δύο μεγάλους έρωτες που είχα τους απέκτησα....

Και τους έχω ακόμη


Kawasaki GPz550
K
Honda CBX 1050!!!

Και όταν δεν μπορώ να καβαλήσω πλέον, έχω χώρο στο γκαράζ με χαλακι κάτω να της βάλω στην γωνία να τις χαζεύω
...
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.466
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Αυτη τη τσουπα ηθελα Ducati 998R φτωχεια καταραμενη γαμω το ξεσταυρι μου abcdeabcde Nα τη πηγαινω τερμα και ας φοραω και Pampers

Ducati-998R-1.jpg
 
Top Bottom