Αναπαλαιώνοντας ένα Africa Twin του 1992

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα

Adam Riemann - Αναπαλαιώνοντας ένα Africa Twin του 1992​



Η αλήθεια των καιρών είναι πως οι μοτοσυκλέτες –ειδικά οι της περιπέτειας- έχουν γίνει υπερβολικά περίπλοκες, «κόβοντας» μέρος της χωμάτινης χαράς. Η απάντηση μήπως είναι στο restoring;
Στην αναπαλαίωση δηλαδή παλιών μοτοσυκλετών, όπως έπραξε ο Adam Riemann, με το «Πολεμικό Άλογο» του, ένα XRV 750 Africa Twin του 1992 που αγόρασε στον όνομα της αυθεντικότητας του παρελθόντος. Μπορεί μια μοτοσυκλέτα 30+ ετών, 200 κιλών και 60 ίππων από ένα «παλιακό» V2 να προσφέρει συγκινήσεις και περιπέτεια;
Δείτε εντός 15 λεπτών το επονομαζόμενο «Warhorse» να ξανάρχεται στη ζωή, φρεσκαρισμένο στα όλα του, με τις βαθύτερες «πληγές» του να μένουν σαν «παράσημα»
Αλήθεια, μετά από 30 χρόνια, ποιο σημερινό μοντέλο θα μπορεί να ξανάρθει στη ζωή;


πηγη:https://www.bikeit.gr/nea-kosmou/item/34700-adam-riemann-anapalaionontas-ena-africa-twin-tou-1992
 

Timos_Tsamis

member
Δημοσιεύσεις
563
Ηλικία
26
Περιοχή
Agrinio
Μοτοσυκλέτα
Honda CBR600 F4i 2002
Honda CB400 Super Four 1992
Όνομα
Tsamis Timoleon
Περιοχή
Agrinio

Adam Riemann - Αναπαλαιώνοντας ένα Africa Twin του 1992​



Η αλήθεια των καιρών είναι πως οι μοτοσυκλέτες –ειδικά οι της περιπέτειας- έχουν γίνει υπερβολικά περίπλοκες, «κόβοντας» μέρος της χωμάτινης χαράς. Η απάντηση μήπως είναι στο restoring;
Στην αναπαλαίωση δηλαδή παλιών μοτοσυκλετών, όπως έπραξε ο Adam Riemann, με το «Πολεμικό Άλογο» του, ένα XRV 750 Africa Twin του 1992 που αγόρασε στον όνομα της αυθεντικότητας του παρελθόντος. Μπορεί μια μοτοσυκλέτα 30+ ετών, 200 κιλών και 60 ίππων από ένα «παλιακό» V2 να προσφέρει συγκινήσεις και περιπέτεια;
Δείτε εντός 15 λεπτών το επονομαζόμενο «Warhorse» να ξανάρχεται στη ζωή, φρεσκαρισμένο στα όλα του, με τις βαθύτερες «πληγές» του να μένουν σαν «παράσημα»
Αλήθεια, μετά από 30 χρόνια, ποιο σημερινό μοντέλο θα μπορεί να ξανάρθει στη ζωή;


πηγη:https://www.bikeit.gr/nea-kosmou/item/34700-adam-riemann-anapalaionontas-ena-africa-twin-tou-1992
Έχω καιρό που είδα το βίντεο, ο τύπος απίστευτος! Τα μισά που δείχνει πως έκανε μόνος του να κάνει είναι πολύ δυνατός!
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.820
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Έχω καιρό που είδα το βίντεο, ο τύπος απίστευτος! Τα μισά που δείχνει πως έκανε μόνος του να κάνει είναι πολύ δυνατός!
Άμα έχεις μεράκι και χρήμα ανασταίνεις και νεκρούς!!! Προς Θεού το Άφρικα είναι μεγάλη αξία και ακόμα πιο μεγάλη ιστορία. Πάντως συγχαρητήρια στον φίλο που πιάνουν τα χέρια του. Άμα το πουλάει πάντως μέσα είμαι χαχααχα.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Έχω καιρό που είδα το βίντεο, ο τύπος απίστευτος! Τα μισά που δείχνει πως έκανε μόνος του να κάνει είναι πολύ δυνατός!

Αυτη ειναι η ουσια Τιμο,να κανεις οσα περισσοτερα μπορεις μονος σου.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ωραιος...μονος του τα κανει
Ψωνισε και φερινγκ απο Ελλαδα!
Εφτιαξε πισω λασπωτηρα απο τη γαλοτσα! εγω εφτιαχνα απο πλαστικο μπιτονι αχαχ

Αλλα δεν ειναι 200 κιλα η αφρικα...230+ ειναι
Εαν υπαρχουν ανταλλακτικα ολα ειναι καλα.....Γι αυτο πιο safe αγορα σημερα ειναι ενα RD07
 

Timos_Tsamis

member
Δημοσιεύσεις
563
Ηλικία
26
Περιοχή
Agrinio
Μοτοσυκλέτα
Honda CBR600 F4i 2002
Honda CB400 Super Four 1992
Όνομα
Tsamis Timoleon
Περιοχή
Agrinio
Αυτη ειναι η ουσια Τιμο,να κανεις οσα περισσοτερα μπορεις μονος σου.
Συμφωνώ αλλά όπως είπε και ο Ηρακλής και συμφωνώ γιατί και εγώ είμαι λάτρης της Αφρικάνας, θέλει χρόνο και χρήμα! Smileys drinking beer EmoticonDevil
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Συμφωνώ αλλά όπως είπε και ο Ηρακλής και συμφωνώ γιατί και εγώ είμαι λάτρης της Αφρικάνας, θέλει χρόνο και χρήμα! Smileys drinking beer EmoticonDevil
Περισσότερο χρόνο και λιγότερο χρήμα.
 
Top Bottom