Αλλαγή ελαστικών

giovani64

new member
Δημοσιεύσεις
3
Ηλικία
60
Περιοχή
serres
Όνομα
giovani rafailidis
Την καλημέρα μου στην όμορφη παρέα. Παιδιά τα φώτα σας. Έχω το Yamaha το xj6 και θέλω να αλλάξω λάστιχα. Δεν με ενδιαφέρει η μακροζωία αλλά τα κρατήματα. Πήγαινα για metzeler z8 αλλά δυστυχώς θα υπάρχουν μετά τα μέσα Ιουλίου.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.944
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Λογικά θα πρέπει να κοιτάξεις σε hypersport ελαστικά όπως Bridgestone S22 ή S23, Pirelli Rosso IV, Metzeler M9RR, …
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.618
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Προσωπικά ψηφίζω (μιας και είναι αύριο εκλογές) σειρά S της Bridgeston. Το τελευταίο είναι το S23 που έχει βγάλει η εταιρεία!
 

sugariasgeorge

new member
Δημοσιεύσεις
202
Ηλικία
56
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Μοτοσυκλέτα
AFRICA TWIN XRV 750
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Λογικά θα πρέπει να κοιτάξεις σε hypersport ελαστικά όπως Bridgestone S22 ή S23, Pirelli Rosso IV, Metzeler M9RR, …
Λογικά θα πρέπει να κοιτάξεις σε hypersport ελαστικά όπως Bridgestone S22 ή S23, Pirelli Rosso IV, Metzeler M9RR, …

Προσωπικά ψηφίζω (μιας και είναι αύριο εκλογές) σειρά S της Bridgeston. Το τελευταίο είναι το S23 που έχει βγάλει η εταιρεία!
Για τα s23...
Ήδη μιλούν με άσχημα λόγια...
Θεωρούν ότι το s22 είναι ξεκάθαρο ανώτερο...

Θα δείξει...
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.618
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Για τα s23...
Ήδη μιλούν με άσχημα λόγια...
Θεωρούν ότι το s22 είναι ξεκάθαρο ανώτερο...

Θα δείξει...
Εγώ σου είπα τι έχει βγει τελευταία. Για το S22 που φοράω αυτή τη στιγμή στη μηχανή δεν είναι ο, τι καλύτερο σε σχέση με το 20 και το 21. Το S22 έχει αργή κορώνα και μου γλυστραει ολίγον τι. S22 όπως είπε ο λαστιχας μου, είναι για όσους θέλουν να μεταπηδησουν από τουριστικό ελαστικο, σε σπορ. Και το πιστεύω. Τώρα που είπες για άσχημες κριτικές για το 23αρι θα το ψάξω εις βάθος. Αλλιως θα επιστρέψω σε 21 ή 20. S22 προσωπικά δεν ξαναβάζω.
 

sugariasgeorge

new member
Δημοσιεύσεις
202
Ηλικία
56
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Μοτοσυκλέτα
AFRICA TWIN XRV 750
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Εγώ σου είπα τι έχει βγει τελευταία. Για το S22 που φοράω αυτή τη στιγμή στη μηχανή δεν είναι ο, τι καλύτερο σε σχέση με το 20 και το 21. Το S22 έχει αργή κορώνα και μου γλυστραει ολίγον τι. S22 όπως είπε ο λαστιχας μου, είναι για όσους θέλουν να μεταπηδησουν από τουριστικό ελαστικο, σε σπορ. Και το πιστεύω. Τώρα που είπες για άσχημες κριτικές για το 23αρι θα το ψάξω εις βάθος. Αλλιως θα επιστρέψω σε 21 ή 20. S22 προσωπικά δεν ξαναβάζω.
Οκ...Συμφωνούμε σε όλα...
 

esel

Μαθουσάλας member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
17.287
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Dunlop mutant δοκίμασε, όσοι τα έχουν, λένε τα καλύτερα.

Στάλθηκε από το 2306EPN60G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλα χριστουγεννα ....ετσι μου ειπαν οταν τα εψαχνα.....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.618
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Και μην ξεχνάμε τα allround Michelin Road 6 ή και για λίγο πιο σπορτιφ τα Power 6
Βεβαιως αν και το 6αρι δεν με ικανοποιησε οσο το 5αρι που το ειχα βαλει -5-6 φορες.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.408
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Βεβαιως αν και το 6αρι δεν με ικανοποιησε οσο το 5αρι που το ειχα βαλει -5-6 φορες.

Απο τα 5ρια που εχω μεχρι τωρα ( 30.000 km αφαγωτα ... facepalm 2) απο το μπροστινο κανενα παραπονο ( με 36 psi) , το πισω ( με 42 psi) απο τα 15.000 km και μετα δεν ... τωρα το εχω κατεβασει στα 35 psi και αυτο και στα φαναρια δεν κατεβαζω εγω τα ποδια απο τα μαρσπιε ....!Tooth

Ελεγα για τα Road 6 ή τα Power 6 να βαλω .... ή τα Pirelli , για τα bridgestone ακουσα αρνητικες γνωμες κι εγω.



 

giovani64

new member
Δημοσιεύσεις
3
Ηλικία
60
Περιοχή
serres
Όνομα
giovani rafailidis
Δεν είχα σκοπό να σας κουράσω. Χθες γράφτηκα στην motoparea και είναι το πρώτο ποστ που ανεβάζω. Σας ευχαριστώ πάντως όλους εσάς που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.944
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Δεν είχα σκοπό να σας κουράσω. Χθες γράφτηκα στην motoparea και είναι το πρώτο ποστ που ανεβάζω. Σας ευχαριστώ πάντως όλους εσάς που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε.
Giò το ότι κάποιοι κουράζονται δεν σημαίνει ότι όλοι είναι το ίδιο!

Εγώ θα σε συμβουλεύσω να ρωτάς ελεύθερα ότι θέλεις και να συμμετέχεις σε όποιο θέμα ή όποια βόλτα ή δράση της Motoparea θέλεις!


Για τους πιο παλιούς αλλά και γενικότερα…
Αν ένα θέμα δεν μας ενδιαφέρει ή δεν μπορούμε να συμβάλουμε σε αυτό με θετικό τρόπο… τότε καλύτερα να προχωράμε παρακάτω και να συμμετέχουμε σε όποια θέματα μας ενδιαφέρουν.
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.672
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δεν είχα σκοπό να σας κουράσω. Χθες γράφτηκα στην motoparea και είναι το πρώτο ποστ που ανεβάζω. Σας ευχαριστώ πάντως όλους εσάς που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε.
Καλα εκανες αγαπητε.Δεν ειναι το ιδιο ευκολο για ολους να ψαχτουν σε εναν χωρο που δεν γνωριζουν.

Οσο για λαστιχα θα ελεγα οτι για τον μεσο οδηγο ολα ειναι εξαιρετικα.Βρες ενα λαστιχο με δεικτη ταχυτητας τα 180 χλμ για να ζεσταινεται σχετικα γρηγορο και προτιμησε αυτα με σχημα U και οχι σχημα V.

Δες εδω καποιες πληροφοριες που ισως να σε βοηθησουν να επιλεξεις το λαστιχο που σου ειναι απαραιτητο.

 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.618
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Φίλε μου καλέ, καλέ μου φίλε. Εννοείται και θα ρωτάς για ο, τι έχεις απορία. Κι εγώ και ο Γιάννης @jliordos δεν το είπαμε για να σε μειώσουμε ούτε για να κόψουμε τη φόρα από σένα ή σε οποιονδήποτε να ρωτάει. Απλά διευκρινησε ο Γιάννης ότι μπορεί να ψαχτεί κάποιος στην θεματολογία και αν δεν βρει αυτό που θα τον καλύψει τότε σκάει την ερώτηση. Νο προμπλεμ που λένε οι φίλοι μας απ την άλλη μεριά :cool:
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.991
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Απο τα 5ρια που εχω μεχρι τωρα ( 30.000 km αφαγωτα ... facepalm 2) απο το μπροστινο κανενα παραπονο ( με 36 psi) , το πισω ( με 42 psi) απο τα 15.000 km και μετα δεν ... τωρα το εχω κατεβασει στα 35 psi και αυτο και στα φαναρια δεν κατεβαζω εγω τα ποδια απο τα μαρσπιε ....!Tooth



Θα συμφωνησω με το λεβεντη απο πανω δοκιμασμενο σε Street σε On-Off και καλη κορωνα για στριψιμο και αντοχη και κρατανε και στο βρεγμενο
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.991
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Την καλημέρα μου στην όμορφη παρέα. Παιδιά τα φώτα σας. Έχω το Yamaha το xj6 και θέλω να αλλάξω λάστιχα. Δεν με ενδιαφέρει η μακροζωία αλλά τα κρατήματα. Πήγαινα για metzeler z8 αλλά δυστυχώς θα υπάρχουν μετά τα μέσα Ιουλίου.
Διαβασε και μερικα τεστ που εχει ΕΔΩ Γιαννη Bcdefgh
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.708
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Στανταράκια για μανούρα στα μοτοφόρουμ (διεθνώς):

Τι λάστιχα να βάλω ή
Κάθε πότε να αλλάζω λάδια

Φκιανς ποπκόρνια και απολαμβάνεις

abcdabcdabcd

(και όπως διαπιστώνω τώρα τελευταία, σε ομάδες για Tracer: ποια είναι η καλύτερη μετατροπή για να γίνω πιο κάνγκουρας - του Κουτρούλη ο γάμος abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk )
 
Top Bottom