Αγγελίες που μας εκαναν εντυπωση

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.445
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.303
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
συμφωνουμε...

τα Gs ειναι κατασκευασμενα για ενα ευρος χρησεων....
Δεν γινεται να ειναι κορυφαια καπου.

Τα καινουρια υδροψυκτα 1200αρια ADV, με την ωραια καβαλα που λεει ο μανος,,,
σιγουρα ειναι πολυ εξελιγμενα μηχανακια...
αλλα ουτε πανε σαν τα ss
ουτε χωμα πανε σαν τα εντουρο
ουτε θα ταξιδεψουν σαν τουρινγκ

Ωραια συμφωνουμε εως εδω.
Αν σου πω τωρα οτι θεωρω εγω σαν πιο ποιοτικα σε ανεση για ταξιδι τα 4κυλινδρα Bmw Κ1300 GT ή περισσοτερο τα 6κυλινδρα Κ1600 GTL ή ακομα καλυτερα τα ΗONDA GLX 1800 Gold Wing ...... θα συμφωνουσες ή βλεπεις καποια μειονεκτηματα αυτων των μοντελων συγκριτικα με το RT ?

bmw-k1300gt.jpg 2021-BMW-K-1600-GTL-First-Look-Touring-motorcycle-featured-696x464.jpg 6000000004.jpg
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ωραια συμφωνουμε εως εδω.
Αν σου πω τωρα οτι θεωρω εγω σαν πιο ποιοτικα σε ανεση για ταξιδι τα 4κυλινδρα Bmw Κ1300 GT ή περισσοτερο τα 6κυλινδρα Κ1600 GTL ή ακομα καλυτερα τα ΗONDA GLX 1800 Gold Wing ...... θα συμφωνουσες ή βλεπεις καποια μειονεκτηματα αυτων των μοντελων συγκριτικα με το RT ?

View attachment 32785 View attachment 32786 View attachment 32787
Είναι το ίδιο concept.. Μοτοσυκλέτες προσανατολισμενες στο ταξίδι.
Για δικαβαλο ταξίδι με μπαγκάζια, είναι πιο κατάλληλες...
Το δικό μου ρτ είναι ψόφιο για δικαβαλο.. Τα καινούρια ΡΤ βεβαια είναι αρκετά πιο δυνατα
Διάφορες στα σημεία, αναλόγως γούστου..
Το rt ειναι πιο εύκολο.. . Μικρότερο μεταξόνιο και ζύγισμα μποξερ.. Τα άλλα πιο τρένα στα πολλά., πιο λύκοι στα κλειστα
 
Τελευταία επεξεργασία:

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.303
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ωπα! Ωπα! ... οχι ολα ισα και ομοια τωρα , καμμια σχεση ποιοτητας ... τα κατοχικα αεροψυκτα με τα συγχρονα 4 ή 6κυλινδρα τουρισταδικα υδροψυκτα μαστοδοντα ...!. :cool:

Τι εννοω?.... σημερα π.χ. σχολιαζαμε σαν ψοφιμι το κινεζικο 400αρι επειδη ειχε τις βαλιτσες , αν θυμασαι.
Και αυτο θεωρητικα λοιπον να ανηκει στο ....... concept ( ταξιδι ) τοτε οπως οι bmw , απλα ειναι αδυναμο εξ ου και η τιμη του ....! cdefghigi

΄Η για να το απλουστευσω .... αμα πω οτι και το Ducati Panigale V4 και το δικο μου αεροψυκτο ψοφιμι V2 του 1980 ειναι προσανατολισμενα πανω στο ιδιο ..... concept ( των super-sport ) θα μου πεταξουν ντοματες λες? ......! Tooth

Μπαμπη μου για τα σημερινα δεδομενα και το δικο μου και το δικο σου ειναι για τα ....... μπαζα ή καλυτερα για τον π@^#$* καβαλα , απλως εσυ ισως να χρειαστει να πληρωσεις και την ανακυκλωση ......!abcdefghgk

Συνεχιζεται ......
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.675
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
.......

Συνεχιζεται ......

abcdabcdabcd

Δώστε υλικό στο λαό ......
(και καμιά ενδιαφέρουσα αγγελία όχι BMW βρε παιδιά, έχουμε δύο από δαύτα ήδη και το καλοκοιτάω και το γαμ****ο το RS ..... Tooth)
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.649
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Δηλαδη αμα βαλεις 2 ματζαφλαρια ποσα θα βγαλει 300000 χλμ πολυ με μπερδευεις ωρε Κωστα ToothTooth
αμα βαλεις δυο ματζαφλαρια να φτυνουν λαδι,το λαδι που θα εχεις ξοδεψει στα 300000 χλμ θα κοστιζει οσο ολο το μηχανακι,οχι μονο οσο η αλυσιδα. Rolling
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ωπα! Ωπα! ... οχι ολα ισα και ομοια τωρα , καμμια σχεση ποιοτητας ... τα κατοχικα αεροψυκτα με τα συγχρονα 4 ή 6κυλινδρα τουρισταδικα υδροψυκτα μαστοδοντα ...!. :cool:

Τι εννοω?.... σημερα π.χ. σχολιαζαμε σαν ψοφιμι το κινεζικο 400αρι επειδη ειχε τις βαλιτσες , αν θυμασαι.
Και αυτο θεωρητικα λοιπον να ανηκει στο ....... concept ( ταξιδι ) τοτε οπως οι bmw , απλα ειναι αδυναμο εξ ου και η τιμη του ....! cdefghigi

΄Η για να το απλουστευσω .... αμα πω οτι και το Ducati Panigale V4 και το δικο μου αεροψυκτο ψοφιμι V2 του 1980 ειναι προσανατολισμενα πανω στο ιδιο ..... concept ( των super-sport ) θα μου πεταξουν ντοματες λες? ......! Tooth

Μπαμπη μου για τα σημερινα δεδομενα και το δικο μου και το δικο σου ειναι για τα ....... μπαζα ή καλυτερα για τον π@^#$* καβαλα , απλως εσυ ισως να χρειαστει να πληρωσεις και την ανακυκλωση ......!abcdefghgk

Συνεχιζεται ......
κάθε μηχανάκι το συγκρίνω με τα ανάλογα της εποχής του.

Τα rt δεν θα γίνουν ποτέ gt.. Eiναι road touring concept.. .
Με άλλα λόγια, αν θες δικαβαλο ταξίδι μέσα στις απαιτήσεις με 160+, είσαι για κατηγορία gt. ..
Το rt δεν εχει ούτε τη δύναμη ούτε την σταθερότητα των gt στα πολλά χλμ...
(όπως δεν εχουν και τα goldwing και τα Κ1200lt..)
Είναι όμως πιο απολαυστικο στις χαμηλότερες ταχύτητες.
Καλύτερη κάλυψη αέρα και πιο όρθια θέση απ τα gt, σε αφήνουν να απολαύσεις το τοπίο, μετά μουσικής!
Εκεί είναι το δυνατό ατού αυτής της μηχανής...

Το στήσιμο της μοτο ακολουθεί τον αδύναμο χαμηλοροπο μποξερ,..
Το concept δεν άλλαξε, απ το 96 μέχρι το 2021 έχει 1485 μεταξόνιο...λογω μποξερ!
Σε σχέση με τα gt, μιας και είχα fjr, το RT σκουτεριζει!!!...

fjr , k1300gt, 1400gtr..ειναι πιο σπορ κατασκευες..γι αυτο και δεν εχουν music
Μονο το k1600gt δειχνει να ειναι....και τουρινγκ και Gt μαζι! αλλα αμα θες 6κυλινδρο ..θαχεις και 1680 μεταξονιο
 
Τελευταία επεξεργασία:

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.499
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
αμα βαλεις δυο ματζαφλαρια να φτυνουν λαδι,το λαδι που θα εχεις ξοδεψει στα 300000 χλμ θα κοστιζει οσο ολο το μηχανακι,οχι μονο οσο η αλυσιδα. Rolling
Πως δεν το σκεφτηκα κι αυτο; cdefg
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
ευκαιρια...θελει λεφτα ο ανθρωπος
το χε 2500
το πηγε 2200 μετα απο 3 μερες..


 

Neos

member
Δημοσιεύσεις
729
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ
Τόσα ζητάει ή τόσα δίνει για να δεχτεί να το φορτωθεί άλλος; Μπερδεύτηκα
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Τόσα ζητάει ή τόσα δίνει για να δεχτεί να το φορτωθεί άλλος; Μπερδεύτηκα
τα 4μπουζα 1150 παιζουν απο 4χιλιαρικα..
αμα δεν ειχα την πομωνα...τωρα θα κανα μεταβιβαση Bike
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.445
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

kostas_366

member
Δημοσιεύσεις
788
Περιοχή
Αργολίδα
Όνομα
Κωνσταντίνος
ευκαιρια...θελει λεφτα ο ανθρωπος
το χε 2500
το πηγε 2200 μετα απο 3 μερες..


Ειναι με ξενες πινακιδες. Και δεν είναι κ τόσο ευκαιρία. Επειδη το ξέρω. Βάλε +2500 ακόμη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom