Άσε τι έχεις. Τι θα'θελες;;

Κρυφή επιθυμία;

  • Aprilia

  • BMW

  • Ducati

  • Honda

  • Kawasaki

  • KTM

  • Suzuki

  • Triumph

  • Yamaha

  • Άλλο,προσδιορίστε..


Results are only viewable after voting.

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Το φέρνω γύρα γιατί είναι ωραία κουβέντα.
Το τι έχουμε είναι το δεδομένο.Υπάρχει.Το τί επιθυμούμε όμως έχει ψωμί.Βγάζει γούστα,απωθημένα και... "Λαγούς!!"

Σήμερα το προσδιορίζω με ψηφοφορία.Μπορείτε να επιλέξετε την μάρκα που επιθυμείτε και κατόπιν να νας πειτε ποιο μοντέλο,του πότε και γιατί.
Δεν αναφέρω πουθενά ως προϋπόθεση το να δίναμε αυτό που έχουμε,οπότε ΑΦΕΘΕΙΤΕ..

Δυστυχώς οι θέσεις ηταν συγκεκριμένες και δεν μπόρεσα να βάλω περισσότερους κατασκευαστές.Υπαρχει στο τελος επιλογή "Αλλο" την οποία μετά,όπως και οι υπόλοιποι μπορείτε να προσδιορίσετε/παρουσιάσετε..

30 μέρες είναι αρκετές πιςτευω για να έχουμε το δυνατόν οσο περισσότερες συμμετοχές.
 

kostasvar

new member
Δημοσιεύσεις
19
Ηλικία
44
Όνομα
Βαρδακαστάνης Κώστας
Δεδομενου οτι η επόμενη μηχανή δεν θα ειναι BMW και δεδομένου οτι το off road δεν υπάρχει πλέον στα πλάνα μου θα επέλεγα με κλειστά μάτια το παρακάτω:


Yamaha FJR 1300
 

MIKEARMY

motoparea...what else?
Δημοσιεύσεις
266
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
BMW 1200 RT 2011
Όνομα
mike
νομίζω οτι μαζι με τη γνώμη πρεπει να κτιστει και το προφιλ του καθενός (προιστορια, τροπος οδηγησης και στοχοι) και ξεκινω

KLE 500 - cbr f4 600 - varadero 1000 - cbr 1000 rr - gs 1200 - cbr 1100 xx - BMW 1200 RT
με αυτη την αλλοπροσαλλη επιλογη εχω καταλήξει σε ενα μετριο προς γρηγορο τροπο οδηγησης και θα ηθελα και λιγο χωμα μονο σε πατημενο δασικο...

αρα επειδη εχασα πολυ απο αυτη την δυνατοτητα με το RT για λιγο ανεση , θα ηθελα ενα GS ADV ..... << ASAP >> (as soon as possibe) Dancing
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Αν ήταν μονο ενα θα ήθελα αυτο



Αλλιώς έχω πολλές στο μυαλό μου


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αυτη ητανε η μηχανη που μου εκανε κλικ απο την πρωτη στιγμη που την ειδα.

Δυστυχως η Αprilia τα εκανε μανταρα.Τα εσωτερικα της προβληματα,αλλα και η τοποθετηση αναξιοπιστων υλικων σε καποια μερη του κινητηρα,ειδικα των πρωτων μοντελων,απετρεψε πολυ κοσμο απο την αγορα του Caponord.

Μια μηχαναρα,πολυ μπροστα απο την εποχη της,η οποια μπορουσε να ανταγωνιστει πολλες αλλες,οι οποιες βγηκανε απο την γραμμη παραγωγης, πολυ αργοτερα απο την αφεντια της.

 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Αυτη ητανε η μηχανη που μου εκανε κλικ απο την πρωτη στιγμη που την ειδα.

Δυστυχως η Αprilia τα εκανε μανταρα.Τα εσωτερικα της προβληματα,αλλα και η τοποθετηση αναξιοπιστων υλικων σε καποια μερη του κινητηρα,ειδικα των πρωτων μοντελων,απετρεψε πολυ κοσμο απο την αγορα του Caponord.

Μια μηχαναρα,πολυ μπροστα απο την εποχη της,η οποια μπορουσε να ανταγωνιστει πολλες αλλες,οι οποιες βγηκανε απο την γραμμη παραγωγης, πολυ αργοτερα απο την αφεντια της.





Ειδικά η έκδοση ''ΦΛΑΜΠΕ'' είχε γίνει ανάρπαστη.........RollingRollingRolling
 

Tsinaski

new member
Δημοσιεύσεις
16
Ηλικία
51
Περιοχή
Σαλαμίνα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1150 RT (αυτή με τα servo...) - BMW F650 Funturo
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Σαλαμίνα
Είστε γκαζιαρηδες και μπράβο σας!! Δε λέω, έχω οτι ήθελα και θέλω στη ζωή μου απο μοτο, πλήρης καλλυμμένος και υπερήφανος! Το όνειρο όμως να μη σταματα!! (ιστορικό: Garelli50, vespaCosa200, παπίSupra100, CB500, Τransalp600, BMW R51 kai R25 σήμερα αυτά τα 2 που αναφέρονται στο προφιλ μου.
Τώρα αν είχα την πολυτέλεια να έχω και μια 3η μηχανή (με το ζορι κραταω τις 2 βέβαια...) λέμε τώρα, ορίστε κύριοι, την παρακάτω ζαχαρωνω και γουστάρω με τα 1000!!!
220px-Triumph_Bonneville_on_the_street.jpg
 

NIKOS R

new member
Δημοσιεύσεις
33
Ηλικία
55
Όνομα
ΝΙΚΟΣ
Αυτό πού είδα οτι χρειάζομαι μετά από κάποιες μοτοσικλέτες πού είχα στην κατοχή μου ήταν: Ανεση στις μεγάλες αποστάσεις, μεγάλη αυτονομία, ψηλό φαίρινγκ, όρθια στάση οδήγησης, μεγάλες γωνίες για τα πόδια λογω υψους,να φορτωνεται εύκολα,και να έχει γκάζι εκεί πού τό χρειάζεσαι. Κατεληξα στο KTM 1290 SA.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αυτό πού είδα οτι χρειάζομαι μετά από κάποιες μοτοσικλέτες πού είχα στην κατοχή μου ήταν: Ανεση στις μεγάλες αποστάσεις, μεγάλη αυτονομία, ψηλό φαίρινγκ, όρθια στάση οδήγησης, μεγάλες γωνίες για τα πόδια λογω υψους,να φορτωνεται εύκολα,και να έχει γκάζι εκεί πού τό χρειάζεσαι. Κατεληξα στο KTM 1290 SA.

Aν και οι σχετικες μελετες λενε οτι η ορθια θεση καταπονει περισσοτερο την μεση,θα συμφωνησω μαζι σου.
 

NIKOS R

new member
Δημοσιεύσεις
33
Ηλικία
55
Όνομα
ΝΙΚΟΣ
Aν και οι σχετικες μελετες λενε οτι η ορθια θεση καταπονει περισσοτερο την μεση,θα συμφωνησω μαζι σου.
Δεν είναι τελείως όρθια. Η θέση του είναι περίπου ίδια με το FJR1300.
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Αυτό πού είδα οτι χρειάζομαι μετά από κάποιες μοτοσικλέτες πού είχα στην κατοχή μου ήταν: Ανεση στις μεγάλες αποστάσεις, μεγάλη αυτονομία, ψηλό φαίρινγκ, όρθια στάση οδήγησης, μεγάλες γωνίες για τα πόδια λογω υψους,να φορτωνεται εύκολα,και να έχει γκάζι εκεί πού τό χρειάζεσαι. Κατεληξα στο KTM 1290 SA.

και εγώ τα ίδια με εσένα! με μία διαφορά, το ύψος μου!! abcdefgh

Αλλά ... θέλω αλλά δεν έχω το 1290! cdef
 

NIKOS R

new member
Δημοσιεύσεις
33
Ηλικία
55
Όνομα
ΝΙΚΟΣ
Δεδομενου οτι η επόμενη μηχανή δεν θα ειναι BMW και δεδομένου οτι το off road δεν υπάρχει πλέον στα πλάνα μου θα επέλεγα με κλειστά μάτια το παρακάτω:


Yamaha FJR 1300
Απίθανη μοτοσικλέτα. Την ειχα για 6 χρόνιαDSC00454.jpg
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Λοιπόν...
Πρεπει να παρω Oscar χαζομάρας για δύο λόγους.
α)Ανέβασα το θεμα περίοδο διακοπών με αποτέλεσμα να μην εχει την αναμενόμενη συμμετοχή. abcdefgh

&
β)Από το αργότερα-αργότερα να γράψω κι εγώ... τελικά με μια επαγγελματική μετακίνηση δεν ψήφισα. Το δηλώνω:Θελω ΒΑΝ
abcdefghgk
 
Top Bottom