Wheel
συγκρινεις ανομοια πραγματα.
Μια συναντηση μιας λεσχης ή εταιριας περιλαμβανει διαφορα events, test rides, διαδρομες, εκδηλωσεις κλπ και εχουν ενα προγραμμα, μια συναφεια (π.χ. μαρκα, ταξιδια κλπ)
Μιας και ανεφερες την γκουτσι, περσι στο μαντελο η εισοδος ηταν ΔΩΡΕΑΝ, στο μουσειο και σε ολες τις εκδηλώσεις και συναυλιες....ειχε 25.000 κοσμο και ολο το 3ημερο ειχε test rides, εκπτωσεις σε ειδη εξοπλισμου και ανταλλακτικα, εκδρομες στις γυρω περιοχες κλπ.
Για την συγκεκριμενη εκδηλώση ποια λεσχη ηταν ο διοργανωτης;
ποιο το μοτοσυκλετιστικο θεμα;
ποις ηταν οι εκδηλωσεις που εγιναν (το φαγητο ειναι side effect)
Καλα κανει ο Κωστας και προμοταρει την ταβερνα του , αλλα μοτο-εκδηλωση δεν ηταν κι ας εβαλε το ονομα ducati στον τιτλο.
Ελπιζω τωρα να το ξεκαθαρισαμε.....
το γραφω και για 3η φορα για αποφυγη παρεξηγησεως
"Φυσικά γούστα είναι αυτά, ελεύθεροι όλοι να πράξουν ανάλογα...."
απλα το εχω ξαναδει πολλες φορες το εργο και πλεον δεν "τσιμπαω"
Καθόλου ανόμοια πράγματα!
Απλά το μέγεθος χρυσώνει το χάπι και βγάζει αυτό που λένε μερικοί… εμείς την έχουμε μεγαλύτερη… την εκδήλωση!
Και στις δυο περιπτώσεις απώτερος σκοπός είναι το όποιο κέρδος/όφελος του διοργανωτή! (Είτε άμεσο, είτε έμμεσο, είτε ετεροχρονισμένο!)
Επίσης έτσι όπως απαξιώνεις μια εκδήλωση έτσι απαξιωτικά μπορεί να γράψει κάποιος και για όποιον πήγε στην εκδήλωση της Guzzi και τις κάθε Guzzi εννοείτε και να πει.. καλά έκανε τόσα έξοδα για να κάνει κάποια test ride και να πάρει έκπτωση σε σουβενίρ στο Μαντέλο… ανούσια θα έλεγε κάποιος που θα ήθελε να σχολιάσει αρνητικά!
Εγώ θα πω καλά έκανε και πήγε… και καλά έκανε και ξόδεψε τον χρόνο του και τα χρήματα του… και δεν μου πέφτει και λόγος να μιλήσω αρνητικά αφού δεν πάω!
Ακόμη όμως και να έχω πάει και να μην έχω περάσει καλά, αρνητικά δεν θα μιλήσω γιατί η εμπειρία η δική μου δεν έχει καμία αξία αν δεν μου ζητηθεί να την καταθέσω.
Όπως σωστά έχεις πει τρεις φορές… γούστα είναι και ο καθένας κάνει ότι θέλει… εγώ θα το συμπληρώσω… γούστα είναι ο καθένας κάνει ότι θέλει και σε όποιον δεν αρέσει πάει παρακάτω και αφήνει αυτούς που τους αρέσει να παίξουν με τα κουβαδάκια τους.
Άσε να τσιμπάνε οι υπόλοιποι, ούτως ή άλλως αν δεν πάθουμε δεν θα μάθουμε!
Σημασία έχει να είμαστε εδώ, υγιείς και να τσακωνόμαστε!