Yamaha xsr 125 αξίζει ?

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.571
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
5395 το βρίσκω .
Μάλλον ,ναι .
Όλα πήραν λίγο πάνω ,οπότε μπορεί .

Είναι πολύ καλή επιλογή το στροματακι .
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Για το παλαιότερη κατασκευή μεγάλης εταιρίας που μου γράψατε . Αυτό εδώ πχ : https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/321868723-suzuki-v-strom-250

Πώς σας φαίνεται ?
Αλέξανδρε φαίνεται καθαρό και και θα δοθεί "φορτωμένο"..

Ένα μηχανάκι που δεν θα χρειαστεί να το αλλάξεις αργότερα αν σου φανεί λίγο το όποιο 125-150.

Εγώ προσωπικά θα το έπαιρνα όπως είναι μεταχειρισμένο.Θα κοίταγα το μικρό ιστορικό του καθώς και τον ιδιοκτήτη και θα προχώραγα.

Θέλω να σε ρωτήσω.Έχεις σκοπό να κάνεις κάτι παραπάνω από τις βόλτες στη Μήλο;Υπάρχει περίπτωση να βολτάρεις δικάβαλος;Να φύγεις χειμώνα ή καλοκαίρι για να δεις άλλα νησιά ή και τμήματα της ηπειρωτικής Ελλάδας;
Αν ναι τότε είναι αυτό που θα σου δώσει αέρα να το κάνεις πιο άνετα από ένα μονοκύλινδρο 125-150cc.

Αν δεν έχεις σκοπό να τα κάνεις τότε μην πολυμπερδευτεις.. Πάρε κάτι απλό,μικρό ώστε να μην έχεις να σκέφτεσαι ότι το σκλαβώνεις στο νησί..

Αναπόφευκτα ακόμα κι αν μας είπες στην αρχή το που,πως,τι, μας είναι δύσκολο να μην σε δούμε σαν εκολαπτομενο μοτοσυκλετιστή και να μην βάλουμε το δικό μας γούστο στις προτάσεις μας..

Μου προξενεί θετικότατη εντύπωση ο σεβασμός και η μετρημένη σου γραφή!!!

Να σε χαίρονται οι δικοί σου άνθρωποι και κάθε καλό να σου'ρχεται..
 

banbasten09

new member
Δημοσιεύσεις
19
Ηλικία
35
Περιοχή
Milos
Όνομα
Alexandros
Αλέξανδρε φαίνεται καθαρό και και θα δοθεί "φορτωμένο"..

Ένα μηχανάκι που δεν θα χρειαστεί να το αλλάξεις αργότερα αν σου φανεί λίγο το όποιο 125-150.

Εγώ προσωπικά θα το έπαιρνα όπως είναι μεταχειρισμένο.Θα κοίταγα το μικρό ιστορικό του καθώς και τον ιδιοκτήτη και θα προχώραγα.

Θέλω να σε ρωτήσω.Έχεις σκοπό να κάνεις κάτι παραπάνω από τις βόλτες στη Μήλο;Υπάρχει περίπτωση να βολτάρεις δικάβαλος;Να φύγεις χειμώνα ή καλοκαίρι για να δεις άλλα νησιά ή και τμήματα της ηπειρωτικής Ελλάδας;
Αν ναι τότε είναι αυτό που θα σου δώσει αέρα να το κάνεις πιο άνετα από ένα μονοκύλινδρο 125-150cc.

Αν δεν έχεις σκοπό να τα κάνεις τότε μην πολυμπερδευτεις.. Πάρε κάτι απλό,μικρό ώστε να μην έχεις να σκέφτεσαι ότι το σκλαβώνεις στο νησί..

Αναπόφευκτα ακόμα κι αν μας είπες στην αρχή το που,πως,τι, μας είναι δύσκολο να μην σε δούμε σαν εκολαπτομενο μοτοσυκλετιστή και να μην βάλουμε το δικό μας γούστο στις προτάσεις μας..

Μου προξενεί θετικότατη εντύπωση ο σεβασμός και η μετρημένη σου γραφή!!!

Να σε χαίρονται οι δικοί σου άνθρωποι και κάθε καλό να σου'ρχεται..
Ευχαριστώ κι ανταποδίδω ! Εκτιμώ πολύ το ότι αφιερώνετε χρόνο για να μου απαντήσετε. Θα το σκεφτώ λίγες μέρες ακόμη και θα σας πω
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.194
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
5400 . Σε μια μικρή έρευνα που έκανα δεν το συνέχισαν σε euro5, δεν βγαίνει δηλαδή καινούργιο εδώ και 1-2 χρονια. Δεν ξέρω αν είναι κακό αυτό .
Αν του κόψεις και λίγο θεωρώ ότι είναι καλή αγορά δεδομένου ότι το μηχανάκι είναι στην εγγύηση ακόμα.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.194
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αλέξανδρε φαίνεται καθαρό και και θα δοθεί "φορτωμένο"..

Ένα μηχανάκι που δεν θα χρειαστεί να το αλλάξεις αργότερα αν σου φανεί λίγο το όποιο 125-150.

Εγώ προσωπικά θα το έπαιρνα όπως είναι μεταχειρισμένο.Θα κοίταγα το μικρό ιστορικό του καθώς και τον ιδιοκτήτη και θα προχώραγα.

Θέλω να σε ρωτήσω.Έχεις σκοπό να κάνεις κάτι παραπάνω από τις βόλτες στη Μήλο;Υπάρχει περίπτωση να βολτάρεις δικάβαλος;Να φύγεις χειμώνα ή καλοκαίρι για να δεις άλλα νησιά ή και τμήματα της ηπειρωτικής Ελλάδας;
Αν ναι τότε είναι αυτό που θα σου δώσει αέρα να το κάνεις πιο άνετα από ένα μονοκύλινδρο 125-150cc.

Αν δεν έχεις σκοπό να τα κάνεις τότε μην πολυμπερδευτεις.. Πάρε κάτι απλό,μικρό ώστε να μην έχεις να σκέφτεσαι ότι το σκλαβώνεις στο νησί..

Αναπόφευκτα ακόμα κι αν μας είπες στην αρχή το που,πως,τι, μας είναι δύσκολο να μην σε δούμε σαν εκολαπτομενο μοτοσυκλετιστή και να μην βάλουμε το δικό μας γούστο στις προτάσεις μας..

Μου προξενεί θετικότατη εντύπωση ο σεβασμός και η μετρημένη σου γραφή!!!

Να σε χαίρονται οι δικοί σου άνθρωποι και κάθε καλό να σου'ρχεται..
Έλα να πάμε δικαβαλο στις ανηφόρες της Σκύρου (πατρίδα) με 125 να γελάνε και τα κατσίκια...
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.393
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ωραιότατο και δικυλινδρο.

Δικυλινδρο μηχανακι μεχρι τα 500 κυβικα δεν νομιζω πως εχει νοημα και απο θεμα κοστους αγορας , συντηρησης , βαρους ισως κ.λ.π. cdefghigi
Συν οτι τα μονοκυλινδρα εχουν συνηθως περισσοτερη ροπη στις χαμηλες στροφες για τις .... ανηφορες.

Βεβαια οτι αρεσει του καθενος , εννοειται. Καλη αγορα στον φιλο @banbasten09. eye
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
55
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Aλεξανδρος @banbasten09 καλημερα.
Σε αυτα τα χρηματα να κοιταξεις και Versys 300 μτχ.
Κανε μια ερευνα αγορας στο car πιστευω αξιζει, και μπορεις
να κανεις και ταξιδακια ανετα εκτος Μηλου αν χρειασθει βεβαια.
Mε 40 αλογατα και 17 λιτρα ρεζερβουαρ πιστευω ειναι καλη επιλογη.
Καλοριζικο προκαταβολικα οτι και αν παρεις!Bike
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.571
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Δικυλινδρο μηχανακι μεχρι τα 500 κυβικα δεν νομιζω πως εχει νοημα και απο θεμα κοστους αγορας , συντηρησης , βαρους ισως κ.λ.π. cdefghigi
Συν οτι τα μονοκυλινδρα εχουν συνηθως περισσοτερη ροπη στις χαμηλες στροφες για τις .... ανηφορες.

Βεβαια οτι αρεσει του καθενος , εννοειται. Καλη αγορα στον φιλο @banbasten09. eye
Θα είναι πιο ξεκούραστο παντού όμως .
Ανετοτερο σε ταξιδακια και πιο αξιόπιστο από ένα μονοκιλυνδρο ψηλά .
Να μην αναφέρω κραδασμούς κλπ.
Γι'αυτό για εμένα υπερτερεί παντού το στροματακι αυτό
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.194
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Θα είναι πιο ξεκούραστο παντού όμως .
Ανετοτερο σε ταξιδακια και πιο αξιόπιστο από ένα μονοκιλυνδρο ψηλά .
Να μην αναφέρω κραδασμούς κλπ.
Γι'αυτό για εμένα υπερτερεί παντού το στροματακι αυτό
Εγώ θα το έπαιρνα για το νησί με κλειστά μάτια Γιάννη...
 

banbasten09

new member
Δημοσιεύσεις
19
Ηλικία
35
Περιοχή
Milos
Όνομα
Alexandros
Καλησπέρα σε όλους και πάλι !

Είμαι ακόμη σε σκέψη για το τι μηχανή θα αγοράσω . Έχω καμία 15αρια μέρες για να αποφασίσω .Υπενθυμίζω ότι είναι η πρώτη μοτοσυκλέτα που θα αγοράσω χωρίς να είμαι ιδιαίτερα έμπειρος . Υπενθυμίζω επίσης ότι ζω σε νησί και οι καθημερινές μου ανάγκες είναι γύρω στα 25χιλ(συνολικά ) σε μέτρια άσφαλτο με λακούβες συχνά πυκνά . Ίσως κάποιες φορές χρειαστεί να το παω σε βατό χωματόδρομο . Τις προηγούμενες μέρες έκανα κάποια μαθήματα σε μοτοσυκλέτα και μεταξύ άλλον οδήγησα το Yamaha Mt 125 και μου φάνηκε πολύ άνετο και εύκολο να το οδηγείς . Έτσι άρχισα να σκέφτομαι το mt03. Θεωρητικά δεν φαίνεται καλή επιλογή για νησί αλλά θα ήθελα και την γνώμη σας για το τι προβλήματα μπορεί να εχω. Ευχαριστώ ! https://www.yamaha-motor.eu/gr/el/products/motorcycles/hyper-naked/mt-03-2022/
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.194
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Καλησπέρα σε όλους και πάλι !

Είμαι ακόμη σε σκέψη για το τι μηχανή θα αγοράσω . Έχω καμία 15αρια μέρες για να αποφασίσω .Υπενθυμίζω ότι είναι η πρώτη μοτοσυκλέτα που θα αγοράσω χωρίς να είμαι ιδιαίτερα έμπειρος . Υπενθυμίζω επίσης ότι ζω σε νησί και οι καθημερινές μου ανάγκες είναι γύρω στα 25χιλ(συνολικά ) σε μέτρια άσφαλτο με λακούβες συχνά πυκνά . Ίσως κάποιες φορές χρειαστεί να το παω σε βατό χωματόδρομο . Τις προηγούμενες μέρες έκανα κάποια μαθήματα σε μοτοσυκλέτα και μεταξύ άλλον οδήγησα το Yamaha Mt 125 και μου φάνηκε πολύ άνετο και εύκολο να το οδηγείς . Έτσι άρχισα να σκέφτομαι το mt03. Θεωρητικά δεν φαίνεται καλή επιλογή για νησί αλλά θα ήθελα και την γνώμη σας για το τι προβλήματα μπορεί να εχω. Ευχαριστώ ! https://www.yamaha-motor.eu/gr/el/products/motorcycles/hyper-naked/mt-03-2022/
Άριστο με κλειστά μάτια
 

banbasten09

new member
Δημοσιεύσεις
19
Ηλικία
35
Περιοχή
Milos
Όνομα
Alexandros
Άριστο με κλειστά μάτια
Λογικά σε αυτό θα πάω . Μια ερώτηση ακόμη και ελπίζω να μην κουράζω . Υπάρχει κάποιος φόβος να αγοράσεις μοντέλο του 21 καινούργιο με 300 ευρώ λιγότερα από το μοντέλο του 22 ? Το διάστημα που έχει μείνει στο κατάστημα χωρίς να πωληθεί το φθείρει σε κάτι ? Ειναι μείον σε μελλοντική μεταπώληση?
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.194
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Λογικά σε αυτό θα πάω . Μια ερώτηση ακόμη και ελπίζω να μην κουράζω . Υπάρχει κάποιος φόβος να αγοράσεις μοντέλο του 21 καινούργιο με 300 ευρώ λιγότερα από το μοντέλο του 22 ? Το διάστημα που έχει μείνει στο κατάστημα χωρίς να πωληθεί το φθείρει σε κάτι ? Ειναι μείον σε μελλοντική μεταπώληση?
Όχι έχω φίλο που αγόρασε το 2014 στοκ Honda μεγάλη του 2010 κανένα πρόβλημα.
Καλύτερα όμως αν η διαφορά είναι μόνο 300€ πάρε του 22 θα τα πάρεις από την μεταπώληση.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Λογικά σε αυτό θα πάω . Μια ερώτηση ακόμη και ελπίζω να μην κουράζω . Υπάρχει κάποιος φόβος να αγοράσεις μοντέλο του 21 καινούργιο με 300 ευρώ λιγότερα από το μοντέλο του 22 ? Το διάστημα που έχει μείνει στο κατάστημα χωρίς να πωληθεί το φθείρει σε κάτι ? Ειναι μείον σε μελλοντική μεταπώληση?
Πάρε το φτηνότερο. Κανένα πρόβλημα και η άδεια σου θα λέει 2022. Ειδικά αν δεν έχει αλλάξει κάτι στο μοντέλο που να αλλάζει πρακτικά τα πράγματα.
 

banbasten09

new member
Δημοσιεύσεις
19
Ηλικία
35
Περιοχή
Milos
Όνομα
Alexandros
Πάρε το φτηνότερο. Κανένα πρόβλημα και η άδεια σου θα λέει 2022. Ειδικά αν δεν έχει αλλάξει κάτι στο μοντέλο που να αλλάζει πρακτικά τα πράγματα.
Η μοναδική αλλαγή είναι euro4-->euro5. Αυτό ίσως παίζει κάποιο ρόλο σε 4-5 χρονιά .
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.194
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Η μοναδική αλλαγή είναι euro4-->euro5. Αυτό ίσως παίζει κάποιο ρόλο σε 4-5 χρονιά .
Σίγουρα έχει κάποια αναβάθμιση
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.393
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Να αγοράζεις το πρώτο σου μηχανάκι ... και να σκέφτεσαι πρωτα την μεταπώληση ....! Tooth
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.194
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Να αγοράζεις το πρώτο σου μηχανάκι ... και να σκέφτεσαι πρωτα την μεταπώληση ....! Tooth
Καλά κάνει, ακριβώς γιατί είναι το πρώτο
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.393
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Καλά κάνει, ακριβώς γιατί είναι το πρώτο

Για αυτό δεν θα γίνεται ποτέ εραστές της μοτοσυκλέτας ... δουλέμποροι .....! cde ToothTooth
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.194
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Για αυτό δεν θα γίνεται ποτέ εραστές της μοτοσυκλέτας ... δουλέμποροι .....! cde ToothTooth
Δεν είμαστε σαν και εσένα που το πρώτο σου μηχανακι το κράτησες 40 χρόνια, τα σάβανα δεν έχουν τσέπες ρεεεε...
Σπάγγο, τσιφουτη... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 
Top Bottom