Yamaha Xjr 1300 2007-2014

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Γιάννο εγώ είχα μείνει ότι ο έρωτας σου ηταν/είναι το fjr!
Πως κι έστριψες;;
Το BMW δε σε καλύπτει /σου αρέσει;;
Το fjr όντως είναι έρωτας αλλά είναι ΜΟΝΟ για μακρινά ταξίδια, απο την εθνική τα οποία εγώ δεν κάνω. Οπότε πιθανότατα θα το επαιρνα και θα εμενε στο γκαραζ. Έτσι σκέφτηκα το xjr. Το Bmw ειναι μια χαρά αλλά νιώθω ότι θέλω κάτι διαφορετικό, μία αλλαγή.... Aλλά ακόμα δεν το έχω πάρει απόφαση οριστικά φιλαράκι.....
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Αν είχα τα λεφτά θα στο έπαιρνα το BMW δηλαδή την πομονα abcdefghgk
Η πομόνα έχει νερό...Το οποίο είναι απαραίτητο για την ζωή!
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.526
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Αξιοπιστία, ποιότητα κατασκευής, εύρος χρήσης, οδηγική συμπεριφορά εντός εκτός πόλης, κατανάλωση, αντοχή στον χρόνο κλπ Μιχάλη. Επίσης αν το έχει κάποιος γνωστός και να μπορούσα να το κάνω μια βόλτα γιατί είναι δύσκολο να βρώ :)

Ο πως μου το εστειλε στο ΠΜ

Αξιόπιστο είναι δεν βγάζει τίποτα εκτός από το βαμμένο μοτέρ που θα χάσουν το χρώμα κάποιες ψύκτρες ασήμαντο και τίποτα άλλο. Οδηγικα είναι πανεύκολο και στην πόλη ποδηλατο αν είναι sp φοράει ohlins πίσω οπότε καλό είναι να μπουν και ελατήρια μπροστά .Θα χρειαστεί ένα τζαμί μπροστά για ταξίδι πάνω από τα 120χλμ ταχύτητα. Καταναλωση εκτός γύρω στα 6 λίτρα νορμάλ και εντός γύρω στα 9 λίτρα καρμπυρατερ. Απίθανη ροπή δουλεύει με 5η από 1000στροφές. Εγώ το ερωτεύτηκα
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Ο πως μου το εστειλε στο ΠΜ

Αξιόπιστο είναι δεν βγάζει τίποτα εκτός από το βαμμένο μοτέρ που θα χάσουν το χρώμα κάποιες ψύκτρες ασήμαντο και τίποτα άλλο. Οδηγικα είναι πανεύκολο και στην πόλη ποδηλατο αν είναι sp φοράει ohlins πίσω οπότε καλό είναι να μπουν και ελατήρια μπροστά .Θα χρειαστεί ένα τζαμί μπροστά για ταξίδι πάνω από τα 120χλμ ταχύτητα. Καταναλωση εκτός γύρω στα 6 λίτρα νορμάλ και εντός γύρω στα 9 λίτρα καρμπυρατερ. Απίθανη ροπή δουλεύει με 5η από 1000στροφές. Εγώ το ερωτεύτηκα
Ευχαριστώ πάρα πολύ Μιχάλη!! Για το sp κοιτάω αλλά Injection οχι καρμπυρατερ.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Eίχε - έχει κάποιος φίλος την συγκεκριμένη μηχανή? Θα με ενδιέφεραν πληροφορίες! Ευχαριστώ πολύ!
Γείτονα βλέπεις αργά ή γρήγορα θα κάνεις αυτό που λέει η καρδιά σου !!!
Με το καλό να έρθει !!!
Υ. Γ. λογιστής και XJR,σε βλέπω για πολύ ψηλά !!! :D
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Γείτονα βλέπεις αργά ή γρήγορα θα κάνεις αυτό που λέει η καρδιά σου !!!
Με το καλό να έρθει !!!
Υ. Γ. λογιστής και XJR,σε βλέπω για πολύ ψηλά !!! :D
Έχουμε και το παράδειγμα του Γιάνης άλλωστε έτσι? Αν με το καλό γίνει όλο αυτό, βλέπω και άλλον να ακολουθεί στο γυμνό, αργά η γρήγορα, ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε.........Yes
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Έχουμε και το παράδειγμα του Γιάνης άλλωστε έτσι? Αν με το καλό γίνει όλο αυτό, βλέπω και άλλον να ακολουθεί στο γυμνό, αργά η γρήγορα, ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε.........Yes
Το μέλλον όλων των μοτοσυκλετιστων, νομίζω, είναι από εκεί που ξεκίνησαν οι μοτό, γυμνά και μόνο !!! Αργά ή γρήγορα εκεί θα πάμε!!
 

kalampokas

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Περιοχή
Κυψέλη
Μοτοσυκλέτα
"Σούζυ" GsxF 650 "Σκλάβος" Cbf 125
Όνομα
Θανάσης
Περιοχή
Κυψελάρα πάουα
Έχουμε και το παράδειγμα του Γιάνης άλλωστε έτσι? Αν με το καλό γίνει όλο αυτό, βλέπω και άλλον να ακολουθεί στο γυμνό, αργά η γρήγορα, ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε.........Yes
cde
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Γιάννη μου καλό το Yamaha αλλά με μασκάκια δεν μπορεί να γίνει 100% δουλειά.Οπως και να έχει θα θελήσεις να κάνεις πορεία κι αν είναι χιλιομεεεεεετρων θες κάλυψη.
Μήπως το CB1300S(ομορφιά) είναι η λύση;;






Κυκλοφορούν και 3-4 ψηλότερες ζελατίνες..
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Γιάννη μου καλό το Yamaha αλλά με μασκάκια δεν μπορεί να γίνει 100% δουλειά.Οπως και να έχει θα θελήσεις να κάνεις πορεία κι αν είναι χιλιομεεεεεετρων θες κάλυψη.
Μήπως το CB1300S(ομορφιά) είναι η λύση;;






Κυκλοφορούν και 3-4 ψηλότερες ζελατίνες..
Καλημέρα Δημήτρη! Ωραίο το cb ( σε άλλο χρωματάκι) ! Καταλαβαίνω και γνωρίζω το θέμα του αέρα, ξέρω πως μετά το GS ότι και να πάρω σε κάτι διαφορετικό προς το γυμνό, ο αέρας θα είναι ένα θέμα σε πιο μακρινές αποστάσεις. Το xjr μου αρέσει πιο πολύ, είμαι yamahakias γιατί πριν τα 2 Gs είχα σχεδόν μόνο Yamaha (5) μηχανάκια και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα ποτέ. Έχω κάποιες γνωριμίες στην Yamaha πού νιώθω άνετα γενικότερα ( service, ανταλλακτικά, εμπιστοσύνη κλπ)... Οπότε είναι ή Bmw αυτό που έχω ή Yamaha. Δύσκολα θα έπαιρνα κάποια άλλη μάρκα...Όπως και δύσκολη είναι η απόφαση να φύγω απο το GS. Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση φίλε μου!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom