XJ6 Diversion ζελατίνα

ManosRouss

new member
Δημοσιεύσεις
8
Ηλικία
34
Περιοχή
ΚΕΡΚΥΡΑ
Μοτοσυκλέτα
Yamaha XJ6 Diversion
Όνομα
Μάνος Ρούσσινος
Καλησπέρα παρέα!

έχω στην κατοχή μου ενα xj6 diversion 2010. Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης θεώρησε πως η ζελατίνα της μηχανής( εργοστασιακή) δεν του άρεσε και την έχει κόψει στο πάνω μέρος της ( μαλλον με τροχό αν κρίνω απο τα σημάδια) με αποτέλεσμα ο αέρας να πέφτει ακριβώς στον λαιμό μου προκαλώντας τόσο θόρυβο που η οδήγηση με ωτοασπίδες είναι μονόδρομος.

Ψάχνοντας ζελατίνα βρίσκω μόνο για το diversion f( με το πλήρες κουστούμι). Έχοντας στείλει mail σε yamaha, puig, givi και ermax χωρίς να έχω λάβει απάντηση απευθύνομαι σε εσάς μπας και μπορέσει να κάποιος να μου δώσει τα φώτα του!

Ταιριάζει η ζελατίνα απο το ένα μηχανάκι στο άλλο;;;;
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.702
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος

Βρήκα μια στο εξωτερικό τις Puig , λέει για xj6 βέβαια στην φωτογραφία δείχνει ένα Hornet / cb (?)

αν σε ενδιαφερει και δεν βρίσκεις κάποια λύση .

Η μαμά δεν θα υπάρχει για αγορά από την αντιπροσωπεία να φανταστω
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.451
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Καλησπέρα παρέα!

έχω στην κατοχή μου ενα xj6 diversion 2010. Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης θεώρησε πως η ζελατίνα της μηχανής( εργοστασιακή) δεν του άρεσε και την έχει κόψει στο πάνω μέρος της ( μαλλον με τροχό αν κρίνω απο τα σημάδια) με αποτέλεσμα ο αέρας να πέφτει ακριβώς στον λαιμό μου προκαλώντας τόσο θόρυβο που η οδήγηση με ωτοασπίδες είναι μονόδρομος.

Ψάχνοντας ζελατίνα βρίσκω μόνο για το diversion f( με το πλήρες κουστούμι). Έχοντας στείλει mail σε yamaha, puig, givi και ermax χωρίς να έχω λάβει απάντηση απευθύνομαι σε εσάς μπας και μπορέσει να κάποιος να μου δώσει τα φώτα του!

Ταιριάζει η ζελατίνα απο το ένα μηχανάκι στο άλλο;;;;
Μανο για ριξε μια ματια εδω φιλε βλεπω πολλες ζελατινες https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=xj6+diversion&span=t
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.702
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος

ManosRouss

new member
Δημοσιεύσεις
8
Ηλικία
34
Περιοχή
ΚΕΡΚΥΡΑ
Μοτοσυκλέτα
Yamaha XJ6 Diversion
Όνομα
Μάνος Ρούσσινος
Στον Γριβα ρωτησες;
Ήταν ο πρώτος που ρώτησα και μου είπε ότι θα πρέπει να πάω την μηχανη από εκεί για να βγάλει καλούπι. Του είπα πως μπορώ να του στείλω την ζελατίνα καθώς είναι πολύ δύσκολο να πάω με την μηχανη αθήνα και μου απάντησε πως πρέπει να έχει την μηχανή εκεί για να το ταιριάξει...
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.451
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Αυτό μαικ είναι το μοντέλο F που είναι το sport touring , δεν είναι το γυμνό που λέει ο φίλος
Ερωτηση μηπως κανω λαθος μοντελα ξερω εχει το Naked το xj6 diversion και το xj6 diversion F

1662663145233.png


• Συμβατή με: Yamaha XJ6 DIVERSION
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.702
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Ερωτηση μηπως κανω λαθος μοντελα ξερω εχει το Naked το xj6 diversion και το xj6 diversion F

View attachment 44256


• Συμβατή με: Yamaha XJ6 DIVERSION
Λέει συμβατή ναι έχεις δίκιο … ας πάρει ένα τηλέφωνο στο μαγαζί να το διευκρινήσει
 

ManosRouss

new member
Δημοσιεύσεις
8
Ηλικία
34
Περιοχή
ΚΕΡΚΥΡΑ
Μοτοσυκλέτα
Yamaha XJ6 Diversion
Όνομα
Μάνος Ρούσσινος
Αυτό μαικ είναι το μοντέλο F που είναι το sport touring , δεν είναι το γυμνό που λέει ο φίλος
Φίλε ThanosP το δικό μου είναι το ημίγυμνο . Επισυνάπτω μια φωτογραφία από το μηχανάκι μου και μια το diversion f για να δείτε την διαφορά
 

Attachments

  • Screenshot_20220908-220105.png
    Screenshot_20220908-220105.png
    949,2 KB · Προβολές: 13

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.702
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Φίλε ThanosP το δικό μου είναι το ημίγυμνο . Επισυνάπτω μια φωτογραφία από το μηχανάκι μου και μια το diversion f για να δείτε την διαφορά
Ωραία τότε , συνεννοηθήκαμε Tooth
Έδωσε μια λύση ο μαικ από επάνω .. είναι συμβατή κατά πάσα πιθανότητα και στην δίκη σου Μότο
 

ManosRouss

new member
Δημοσιεύσεις
8
Ηλικία
34
Περιοχή
ΚΕΡΚΥΡΑ
Μοτοσυκλέτα
Yamaha XJ6 Diversion
Όνομα
Μάνος Ρούσσινος
Ερωτηση μηπως κανω λαθος μοντελα ξερω εχει το Naked το xj6 diversion και το xj6 diversion F

View attachment 44256


• Συμβατή με: Yamaha XJ6 DIVERSION
Αυτό που με απασχολεί είναι ότι όταν μπαίνεις στην σελίδα έχει φωτογραφία το f και όχι το απλό... Σε ευχαριστώ για τον κόπο σου να το ψάξεις!!! Το καλύτερο θα είναι να το μιλήσω με το μαγαζί με την ελπίδα να ξέρουν να απαντήσουν σίγουρα...!
 

ManosRouss

new member
Δημοσιεύσεις
8
Ηλικία
34
Περιοχή
ΚΕΡΚΥΡΑ
Μοτοσυκλέτα
Yamaha XJ6 Diversion
Όνομα
Μάνος Ρούσσινος
Ωραία τότε , συνεννοηθήκαμε Tooth
Έδωσε μια λύση ο μαικ από επάνω .. είναι συμβατή κατά πάσα πιθανότητα και στην δίκη σου Μότο
Θα τους πάρω ένα τηλεφωνακι και ας ελπίσουμε για το καλύτερο!
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.702
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Θα τους πάρω ένα τηλεφωνακι και ας ελπίσουμε για το καλύτερο!
Ακριβώς . Πάρε από αύριο ένα τηλέφωνο στο μαγαζί να στο διευκρινίσουν . Ας ελπίσουμε να κάνει και να ξεμπερδέψεις Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
 

ManosRouss

new member
Δημοσιεύσεις
8
Ηλικία
34
Περιοχή
ΚΕΡΚΥΡΑ
Μοτοσυκλέτα
Yamaha XJ6 Diversion
Όνομα
Μάνος Ρούσσινος
Update αναζήτησης!

Μόνο ένα κατάστημα απάντησε στα mail και μαζί με την δική τους παράλληλα επιβεβαίωσε και η puig!
Xj6 diversion και xj6 diversion f δεν φοράνε ίδιες ζελατίνες...!

Άρα μόνο οι άσχημες μπαίνουν στο δικό μου!!! ooops

Καλή συνέχεια και ευχαριστώ όλους όσους ασχολήθηκαν!
 
Top Bottom