VOGE 500 DS

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
το DS με τις χυτες ζαντες πηρα, διοτι το Χ ηταν με ΑΚΤΙΝΕΣ και σαμπρελλες,και τις μισω τις σαμπρελλες σαν τον διαολο ,παροτι πιο ομορφες.ΔΕΝ γουσταρω να μενω ειδικα σε ταξιδι,απο σαμπρελλα.Εξ αλλου πολυ σπανια παω χωμα,και αν θα παω θα ειναι σε καμμια χωματερη παραλια στην ακρη της ασφαλτου.Αν και το 500 εχει και κουμπι που ανενεργοποιει το ABS.
Ωραιότατος !
Σοβαρά τώρα ,σαμπρέλες στο x ?
Γιατί τα τεστ λένε τουμπλες
στο 2:12 το λέει .
Επίσης :
στο 3:28 λέει ότι είναι tubeless .
Τι ισχύει τελικά;
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.647
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
O πωλητης μου ειπε σαμπρελλες,γιατι τον ρωτησα επι τούτου,διοτι δεν εβλεπα οι ακτινες να βγαινουν απ τα πλαγια της ζαντας οπως τα ΒΜW αλλα ηταν κλασσικα στο κεντρο της ζαντας .Ηταν κατηγορηματικος.
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.466
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Ωραιότατος !
Σοβαρά τώρα ,σαμπρέλες στο x ?
Γιατί τα τεστ λένε τουμπλες
στο 2:12 το λέει .
Επίσης :
στο 3:28 λέει ότι είναι tubeless .
Τι ισχύει τελικά;

500DSX

ADVENTURE​


Κάποιες φορές, έχεις απλά την ανάγκη να ξεφύγεις. Τότε αναλαμβάνει δράση το νέο 500DSX. To adventure μοντέλο της Voge ήρθε με σύγχρονο Euro-5 κινητήρα, νέα χρώματα, πλούσιο εξοπλισμό και φυσικά κορυφαία περιφερειακά όπως αναρτήσεις Kayaba (KYB), φρένα Nissin με πλευστά δισκόφρενα μαργαρίτα, ψεκασμό και ABS Bosch.
Ο στάνταρ εξοπλισμός περιλαμβάνει:
– Φωτιστικά FULL LED
– Οθόνη TFT με πλήρεις ενδείξεις και αυτόματη εναλλαγή φωτισμού ημέρας/νύχτας
– Συνδεσιμότητα Blue Tooth
– Ρυθμιζόμενο φιμέ ανεμοθώρακα
– Άγκιστρο ασφάλισης κράνους
– Πρίζα USB
– Έτοιμη καλωδίωση για έξτρα προβολείς
– Πλευρικά προστατευτικά κάγκελα
– Προστατευτικό κινητήρα
– Ακτινωτοί τροχοί με ελαστικά χωρίς αεροθάλαμο
– Δικάναλο ABS με δυνατότητα απενεργοποίησης
– Πλάγιο & κεντρικό σταντ
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
500DSX

ADVENTURE​


Κάποιες φορές, έχεις απλά την ανάγκη να ξεφύγεις. Τότε αναλαμβάνει δράση το νέο 500DSX. To adventure μοντέλο της Voge ήρθε με σύγχρονο Euro-5 κινητήρα, νέα χρώματα, πλούσιο εξοπλισμό και φυσικά κορυφαία περιφερειακά όπως αναρτήσεις Kayaba (KYB), φρένα Nissin με πλευστά δισκόφρενα μαργαρίτα, ψεκασμό και ABS Bosch.
Ο στάνταρ εξοπλισμός περιλαμβάνει:
– Φωτιστικά FULL LED
– Οθόνη TFT με πλήρεις ενδείξεις και αυτόματη εναλλαγή φωτισμού ημέρας/νύχτας
– Συνδεσιμότητα Blue Tooth
– Ρυθμιζόμενο φιμέ ανεμοθώρακα
– Άγκιστρο ασφάλισης κράνους
– Πρίζα USB
– Έτοιμη καλωδίωση για έξτρα προβολείς
– Πλευρικά προστατευτικά κάγκελα
– Προστατευτικό κινητήρα
– Ακτινωτοί τροχοί με ελαστικά χωρίς αεροθάλαμο
– Δικάναλο ABS με δυνατότητα απενεργοποίησης
– Πλάγιο & κεντρικό σταντ
Κι εγώ εκεί καταλήγω ,μάλλον ο πωλητής είναι άσχετος .
Τις ίδιες φοράει και το 650dsx που είναι tubeless επίσης .
Κλάην ,Παναβουρη καλοταξιδος και πάλι φίλε μου
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.647
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Κι εγώ εκεί καταλήγω ,μάλλον ο πωλητής είναι άσχετος .
Τις ίδιες φοράει και το 650dsx που είναι tubeless επίσης .
Κλάην ,Παναβουρη καλοταξιδος και πάλι φίλε μου
τι να πω,οτι γουσταρει ο καθενας,εγω παντως δεν παιρνω με σαμπρελλα,αλλα ουτε θα εδινα 200 ευρω παραπανω ας ειναι και χωρις σαμπρελλα, για ακτινες , και να πληρωνω και 80ριες για ακτινολογηση (τυχαιο το νουμερο ,δεν ξερω ποσο εχει ,αλλα νομιζω οτι πεφτω μεσα,οποιος εχει κανει ας με διορθωσει).Ολα τα μηχανακια μου -πλην simson και ΜΖ- ειχαν χυτες ζαντες και δεν το μετανοιωσα.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
τι να πω,οτι γουσταρει ο καθενας,εγω παντως δεν παιρνω με σαμπρελλα,αλλα ουτε θα εδινα 200 ευρω παραπανω ας ειναι και χωρις σαμπρελλα, για ακτινες , και να πληρωνω και 80ριες για ακτινολογηση (τυχαιο το νουμερο ,δεν ξερω ποσο εχει ,αλλα νομιζω οτι πεφτω μεσα,οποιος εχει κανει ας με διορθωσει).Ολα τα μηχανακια μου -πλην simson και ΜΖ- ειχαν χυτες ζαντες και δεν το μετανοιωσα.
Σωστός ,αφού δεν θα κάνεις χρήση σε απαιτητικά τεραιν ,είσαι οκ.
Κάπου στο 50αρι ανα τροχό πάει .
Σε τύπου gs ζάντες θες περίπου τα διπλά.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
τι να πω,οτι γουσταρει ο καθενας,εγω παντως δεν παιρνω με σαμπρελλα,αλλα ουτε θα εδινα 200 ευρω παραπανω ας ειναι και χωρις σαμπρελλα, για ακτινες , και να πληρωνω και 80ριες για ακτινολογηση (τυχαιο το νουμερο ,δεν ξερω ποσο εχει ,αλλα νομιζω οτι πεφτω μεσα,οποιος εχει κανει ας με διορθωσει).Ολα τα μηχανακια μου -πλην simson και ΜΖ- ειχαν χυτες ζαντες και δεν το μετανοιωσα.
Με την λογική αλλά και την παραδοχή (θεωρώ απο όλους) πως βατούς χωματόδρομους κάνεις και με fazer διέλευση και αφου δεν έχεις καθόλου σκοπό για χώμα, μια χαρά έκανες.
Αφου δεν ήταν μες στις ανάγκες σου, γλύτωσες και 200 ευρώ, αλλά και το σέρβις κάθε τόσο.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.647
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Σωστός ,αφού δεν θα κάνεις χρήση σε απαιτητικά τεραιν ,είσαι οκ.
Κάπου στο 50αρι ανα τροχό πάει .
Σε τύπου gs ζάντες θες περίπου τα διπλά.
και αμα σου μπει καρφαρα ή γυαλαρα στο πουθενα τι κανεις??ειχα κακη εμπειρια γυρνωντας απο βορεια ευβοια,να μου σκασουν και τα δυο λαστιχα ταυτοχρονα στο ΜΖ το 91,και παρ οτι ειχα αφρο, ξοδεψα 2 μπουκαλια τσαμπα, και δεν εγινε τιποτα.ΒΡΑΔΥΑΖΕ μπηκαμε πλοιο αιδηψο,αναγκαστηκαμε και διανυκτερευσαμε Αρκιτσα, και το πρωι πηγα 10 χλμ ΑΤΑΛΑΝΤΗ με σκασμενα και τα δυο λαστιχα 11 χλμ ,να βρω βουλκανιζατερ για τρακτερ,για να τα φτιαξω.Απο τοτε καταριεμαι τις σαμπρελλες Tooth Tooth
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
και αμα σου μπει καρφαρα ή γυαλαρα στο πουθενα τι κανεις??ειχα κακη εμπειρια γυρνωντας απο βορεια ευβοια,να μου σκασουν και τα δυο λαστιχα ταυτοχρονα στο ΜΖ το 91,και παρ οτι ειχα αφρο, ξοδεψα 2 μπουκαλια τσαμπα, και δεν εγινε τιποτα.ΒΡΑΔΥΑΖΕ μπηκαμε πλοιο αιδηψο,αναγκαστηκαμε και διανυκτερευσαμε Αρκιτσα, και το πρωι πηγα 10 χλμ ΑΤΑΛΑΝΤΗ με σκασμενα και τα δυο λαστιχα 11 χλμ ,να βρω βουλκανιζατερ για τρακτερ,για να τα φτιαξω.Απο τοτε καταριεμαι τις σαμπρελλες Tooth Tooth
Κοίτα.
Χώμα (αν πας ) πας πάντα με παρέα και έχοντας στην εργαλειοθήκη σου σαμπρέλες spare ιμαντες και τα γνωστά λεβγεδια.
Σαφώς και μια οδική βοήθεια για όταν βγεις σε άσφαλτο.
Και δεν αφήνουμε ποτέ κανένα πίσω.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
και αμα σου μπει καρφαρα ή γυαλαρα στο πουθενα τι κανεις??ειχα κακη εμπειρια γυρνωντας απο βορεια ευβοια,να μου σκασουν και τα δυο λαστιχα ταυτοχρονα στο ΜΖ το 91,και παρ οτι ειχα αφρο, ξοδεψα 2 μπουκαλια τσαμπα, και δεν εγινε τιποτα.ΒΡΑΔΥΑΖΕ μπηκαμε πλοιο αιδηψο,αναγκαστηκαμε και διανυκτερευσαμε Αρκιτσα, και το πρωι πηγα 10 χλμ ΑΤΑΛΑΝΤΗ με σκασμενα και τα δυο λαστιχα 11 χλμ ,να βρω βουλκανιζατερ για τρακτερ,για να τα φτιαξω.Απο τοτε καταριεμαι τις σαμπρελλες Tooth Tooth
Ασε κλαταρε στο παπι μπροστα...Τριτη φορα.
Ευτυχως η ντοβιλαρα ηταν κοντα Rolling
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
πηγα σημερα και τα εκανα ξανα τεστ και το 300 και το 500 της προσφορας με τις βαλιτσες.
μου αρεσε πιο πολυ το 500 για το βαρος μου,μου πηρε και σε καλη τιμη τον σκαραβαιο και ΕΤΕΛΕΙΩΣΕ.


Ελα ρε ....σοβαρολογεις???
δεν πιστευω τιποτα μεχρι να το παρεις...Ειναι σαν το λυκο με τα προβατα Rolling Tooth
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.278
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Merci a tous.Smileys drinking beer Emoticon

Καλες βολτες και μακρια απο μας τα σκασιματα ....!Smileys drinking beer Emoticon

Αν και στο Simpson ειχαμε και λοστουδακια και σαμπρελιτσα και τρομπα μαζι ....!ooops
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Ασε κλαταρε στο παπι μπροστα...Τριτη φορα.
Ευτυχως η ντοβιλαρα ηταν κοντα Rolling
Και έβαλες την ζάντα από το ντοβίλ στο παπί; Rolling Rolling
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Καλες βολτες και μακρια απο μας τα σκασιματα ....!Smileys drinking beer Emoticon

Αν και στο Simpson ειχαμε και λοστουδακια και σαμπρελιτσα και τρομπα μαζι ....!ooops
Και στο παπί έχω .
Με έχει τύχει 2 φορές ,αλλά το βουλκανιζατέρ ήταν 2χιλιομετρα μακρυά
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.647
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Καλες βολτες και μακρια απο μας τα σκασιματα ....!Smileys drinking beer Emoticon

Αν και στο Simpson ειχαμε και λοστουδακια και σαμπρελιτσα και τρομπα μαζι ....!ooops
ειμαστε και νεοι,μπορουσαμε να σγουψουμε,ειχε και το σιμσον μια βιδουλα και ενα αξονακι και μια μικρη ροδα,αστα βραστα.
 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
πηγα σημερα και τα εκανα ξανα τεστ και το 300 και το 500 της προσφορας με τις βαλιτσες.
μου αρεσε πιο πολυ το 500 για το βαρος μου,μου πηρε και σε καλη τιμη τον σκαραβαιο και ΕΤΕΛΕΙΩΣΕ.


Καλοτάξιδη η κούκλα, πάντα χαρούμενες επιστροφές Smileys drinking beer Emoticon
 

bugsbunny

new member
Δημοσιεύσεις
300
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
VOGE 500 DS
Όνομα
George
πηγα σημερα και τα εκανα ξανα τεστ και το 300 και το 500 της προσφορας με τις βαλιτσες.
μου αρεσε πιο πολυ το 500 για το βαρος μου,μου πηρε και σε καλη τιμη τον σκαραβαιο και ΕΤΕΛΕΙΩΣΕ.


Καλοτάξιδη !!! Bike
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.466
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
πηγα σημερα και τα εκανα ξανα τεστ και το 300 και το 500 της προσφορας με τις βαλιτσες.
μου αρεσε πιο πολυ το 500 για το βαρος μου,μου πηρε και σε καλη τιμη τον σκαραβαιο και ΕΤΕΛΕΙΩΣΕ.


Καλοταξιδη & καλοστριφτη να τη χαρεις παλικαρι Smileys drinking beer Emoticon
 
Δημοσιεύσεις
718
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Όνομα
Θοδωρής
Καλορίζικο, καλοτάξιδο αγρατσουνιστο!!!
 
Top Bottom