Transfagarasan Highway - DN7C - Romania

Stara Varos

new member
Δημοσιεύσεις
220
Όνομα
Γιώργος
Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω ή να γίνω αγενής θα ήθελα να κάνω δύο διορθώσεις σ αυτά που γράφεις.


Αν είναι δυνατόν?? Δεν βρίσκω κάτι αγενές σε ότι έγραψες, ούτε και προσβάλλομαι. Τη γνώμη σου λες και σε ευχαριστώ κιόλας για το σχόλιο και τις παρατηρήσεις σου. Μου δίνεις την ευκαιρία να ξαναδώ το κείμενό μου, αν χρειάζεται edit.

Τώρα, αν ένας δρόμος που κλείνει τους εννέα μήνες του χρόνου, δίνει στρατηγικό πλεονέκτημα για μεταφορά στρατευμάτων από το πουθενά στη μέση του πουθενά, δε ξέρω. Επίσης το 1970-4 που κατασκευαζόταν, υπήρχε ήδη ο Ε81 λίγο παραδίπλα που εξυπηρετούσε, ήταν μάλιστα και πιο γρήγορος. Κάπου διάβασα τον λόγο που χτίστηκε, πέρα από το προφανές που αναπαράγουν όλες οι ιστοσελίδες (πιθανή εισβολή των σοβιετικών, όπως στην πρώην Τσεχοσλοβακία to '68). Δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω, αλλά σχετίζεται με αυτό που φοβόταν περισσότερο, την ανατροπή του.
Ως προς το αν ήταν μεγαλομανής ή όχι, αυτό μπορείς να το συμπεράνεις από τις επιλογές του σε έργα υποδομής αναφορικά με την αισθητική τους και το μέγεθος, όπως πχ από την κατοικημένη περιοχή που κατεδάφισε με πρόφαση την ακαταλληλότητα των κτισμάτων αυτής, προκειμένου να εξασφαλίσει αρκετή θέα για να χτιστεί το Παλατάκι του στο Βουκουρέστι.

Την φωτo σου δεν μου την ανοίγει, αλλά δεν πειράζει, μου δίνει την αφορμή να ξαναπάω να τραβήξω μια δικιά μου:D
 

User K

new member
Δημοσιεύσεις
0
Ούτε 'μένα......

ΟΎΤΕ ΜΈΝΑ ΓΙΑΤΊ ΤΟ ΦΏΤΟΜΠΆΚΕΤ ΤΟ ΜΠΑΊΡΝΕΙ abcdefgh

 

Stara Varos

new member
Δημοσιεύσεις
220
Όνομα
Γιώργος
Εχεις αρχίσει και εχεις μια Σοφία :cool:


@Ilias vara
....όπως πολύ σωστά είπες σε ένα μπαρ στη Σλοβενία πριν χρόνια,
τα fora είναι πετυχημένα όταν καταφέρνουν να δημιουργούν αλληλεπίδραση
μεταξύ των μελών τους και παύουν να είναι απλώς ένας χώρος για μια ξερή
αποτύπωση-επανάληψη τόνων πληροφοριών.
Τα λέω καλά?cdef
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
@Ilias vara
....όπως πολύ σωστά είπες σε ένα μπαρ στη Σλοβενία πριν χρόνια,
τα fora είναι πετυχημένα όταν καταφέρνουν να δημιουργούν αλληλεπίδραση
μεταξύ των μελών τους και παύουν να είναι απλώς ένας χώρος για μια ξερή
αποτύπωση-επανάληψη τόνων πληροφοριών.
Τα λέω καλά?cdef
Πάρα πολύ καλά τα είπες...Smileys drinking beer Emoticon
 
Top Bottom