Transalp!

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Σιγά μην έδινα 1800 για μεταχειρισμένο παπί 20ετίας σχεδόν.

Εδωσα το 2015 για Κινέζικο παπί μόλις 1350 ευρώ και αν το πουλήσω αύριο θα κοντέψει το χιλιάρικο. Και απο ζημιές τίποτα. Μόνο αναλώσιμα. Και το χρησιμοποιούσα και για βολτίτσες μέχρι να πάρω μεγάλη.


Ρε σεις, κόψτε λίγο με την Γιαπωνέζικη αξιοπιστία. Είπαμε, οκ, καλά είναι. Αλλά σε λίγο θα τρελαθούμε με αυτά που βλέπουμε. Καζε 1800 ευρώ. Τρανσαλπ 4200 ευρώ....Έλεος!
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.651
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Το RT το μπουλάς?
δεν μπουλειται το RT ,θα τοποθετηθει ως κτερισμα στο ταφικο μνημειο στην Πελανα ,οπου θα ταφει ο μπαμπης διπλα στον Μενελαο.Rolling
 
N

notakos600

Guest
δεν μπουλειται το RT ,θα τοποθετηθει ως κτερισμα στο ταφικο μνημειο στην Πελανα ,οπου θα ταφει ο μπαμπης διπλα στον Μενελαο.Rolling
Να το βρουν τίποτα μελλοντικοί αρχαιολόγοι και να τραβάνε τα βυζιά τους, οκ.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.651
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Να το βρουν τίποτα μελλοντικοί αρχαιολόγοι και να τραβάνε τα βυζιά τους, οκ.
θα γινει και τουριστικη ατραξιον ,και θα το επιχορηγει η BMW.
 

Captainslow

new member
Δημοσιεύσεις
210
Ηλικία
56
Μοτοσυκλέτα
Peugeot2
Όνομα
captainslow
Kαταρχην να πω ότι δεν είναι τρολ.
Σκεφτομαι να πάρω ένα 600αρι, πάντα μ άρεσε.. Καλα τα μεγάλα, αλλά θέλω να μειώσω τα έξοδα.
Θέλω γνώμες από κατόχους, για προβλήματα πχ ηλεκτρονικές.. Και αν κατεβάζει τη βενζινη σα νεροφιδα όπως το 650
Λοιποοοοόν....

Πρέπει να είμαι μαζόχας που κάθισα και το διάβασα Ολοοοο αυτό το νήμα

Στο ζουμί τώρα.....

Φίλε Μπάμπη..... Είχα ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό πριν από έναν χρόνο... Ειμουν κάτοχος μίας πομόνας 1150 πεμφέ δλδ.... Και τέλος πάντων σκεφτόμουν ακριβώς τα ίδια (πρέπει να το κοιτάξουμε αυτό ε!)

Φθηνές λύσεις πολλές...transalp V-strom versys cbf κλπ κλπ κλπ .. Τελικά κατέληξα σε fazer 600..... Πενφέ ΔΕΝ είναι σε άνεση ειδικά δικαβαλο Αλλά..... Φθηνή αγορά και τα κάνει όλα.... Άλλα καλύτερα άλλα όχι και τόσο... Αλλά ΌΛΑ...

Πήγα σε αυτό γιατί βαρέθηκα πεταλούδες άξονες τσοκ κλπ κλπ... Ήθελα κάτι αξιόπιστο ΚΑΙ οικονομικό....

Να βάζω δλδ το κλειδί χωρίς να ασχολουμαι με ΤΠΤ και γενικά να μην δίνω τον κωλο μου σε μπιτζίνες και μαστορια που νομίζουν ότι παρέχουν ανταλλακτικά Ferrari και υπηρεσίες Dr Yiakoump σε χειρουργείο.....

Οπότε fazer ή ένα αντίστοιχης κατηγορίας δλδ ψεκαστό... 600-650 cc.. Τα κάνει όλα και συμφέρει....

Λίγα τέλη

Φθηνή αγορά

Φθηνά ασφάλιστρα

Μικρή κατανάλωση

Φθηνά ανταλλακτικά

Κλπ κλπ κλπ

Το πήρα αρχές Σεπτεμβρίου του 21 με 12500χλμ.... Πλέον έχω 25000+....απροβληματιστα σε ότι αφορά μηχανικά μέρη Και το πιο βασικό πλέον με κατανάλωση 4.5—5.5 λίτρα..... Και τα κάνω ΌΛΑ με αυτό.... Πόλη.. Δουλειά... Βόλτες... Ψιλοταξιδακια θάλασσες βουνά κλπ κλπ κλπ....

Όλα αυτά με μόλις 2500 ευρώ συνολικό κόστος..... Δεν με πολυτρελενει ως μηχανή (δεν πάει χώμα το μπουρδελο ) αλλά για τα λεφτά του την τεχνολογία του και αυτά που μου δίνει είναι σούπερ.... Άσε που έχω ξεχάσει τι θα πει συνεργείο Πενφε ή κάθε ΣΚ να φτιάξω και κάτι στην Πομόνα...

Οπότε δες κάτι τέτοιο ΨΕΚΑΣΤΟ και ότι σου μένει από μπιτζίνες ασφάλειες τέλη και συνεργεία (που θα δεις είναι αρκετά) ξόδεψέ τα σε βόλτες.....

Αυτά!!!

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Σιγά μην έδινα 1800 για μεταχειρισμένο παπί 20ετίας σχεδόν.

Εδωσα το 2015 για Κινέζικο παπί μόλις 1350 ευρώ και αν το πουλήσω αύριο θα κοντέψει το χιλιάρικο. Και απο ζημιές τίποτα. Μόνο αναλώσιμα. Και το χρησιμοποιούσα και για βολτίτσες μέχρι να πάρω μεγάλη.


Ρε σεις, κόψτε λίγο με την Γιαπωνέζικη αξιοπιστία. Είπαμε, οκ, καλά είναι. Αλλά σε λίγο θα τρελαθούμε με αυτά που βλέπουμε. Καζε 1800 ευρώ. Τρανσαλπ 4200 ευρώ....Έλεος!

Μτχ kazer ειναι το δικο μου...
Αυτο ομως εχει οσα χλμ λεει....το ξερω το μηχανακι... και φαινεται...δηλ ειναι σαν καινουριο...

Απ τη στιγμη που δεν υπαρχουν καινουρια Καζερ...καλα το δινει..
Για μτχ Καζερ με 100.000+ χλμ (τοσα εχουν ολα) δεν εδινα ουτε 1000 ουτε καν 800

Αλλα γι αυτο , τα δινα!..
Σε μικρο μοτοσυκλετακι με αστεια καταναλωση, δεν εχω κανενα λογο να μπλεξω με τα ψεκαστα
Δεν θα επαιρνα καινουριο κινεζικο στα ιδια λεφτα...

Εχω καβαλησει τα daytonakia του αγγελου...πιο καλα παει ο καζερος!

Εννοειται, λογω καταστασεων τα οικονομικα μικρα μοτοσυκλετακια πωλουνται ακριβα

Το καπο σου και το Ρτ μου σε κανα χρονο μονο αν τα χαρισουμε φιλε
 
N

notakos600

Guest
Λοιποοοοόν....

Πρέπει να είμαι μαζόχας που κάθισα και το διάβασα Ολοοοο αυτό το νήμα

Στο ζουμί τώρα.....

Φίλε Μπάμπη..... Είχα ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό πριν από έναν χρόνο... Ειμουν κάτοχος μίας πομόνας 1150 πεμφέ δλδ.... Και τέλος πάντων σκεφτόμουν ακριβώς τα ίδια (πρέπει να το κοιτάξουμε αυτό ε!)

Φθηνές λύσεις πολλές...transalp V-strom versys cbf κλπ κλπ κλπ .. Τελικά κατέληξα σε fazer 600..... Πενφέ ΔΕΝ είναι σε άνεση ειδικά δικαβαλο Αλλά..... Φθηνή αγορά και τα κάνει όλα.... Άλλα καλύτερα άλλα όχι και τόσο... Αλλά ΌΛΑ...

Πήγα σε αυτό γιατί βαρέθηκα πεταλούδες άξονες τσοκ κλπ κλπ... Ήθελα κάτι αξιόπιστο ΚΑΙ οικονομικό....

Να βάζω δλδ το κλειδί χωρίς να ασχολουμαι με ΤΠΤ και γενικά να μην δίνω τον κωλο μου σε μπιτζίνες και μαστορια που νομίζουν ότι παρέχουν ανταλλακτικά Ferrari και υπηρεσίες Dr Yiakoump σε χειρουργείο.....

Οπότε fazer ή ένα αντίστοιχης κατηγορίας δλδ ψεκαστό... 600-650 cc.. Τα κάνει όλα και συμφέρει....

Λίγα τέλη

Φθηνή αγορά

Φθηνά ασφάλιστρα

Μικρή κατανάλωση

Φθηνά ανταλλακτικά

Κλπ κλπ κλπ

Το πήρα αρχές Σεπτεμβρίου του 21 με 12500χλμ.... Πλέον έχω 25000+....απροβληματιστα σε ότι αφορά μηχανικά μέρη Και το πιο βασικό πλέον με κατανάλωση 4.5—5.5 λίτρα..... Και τα κάνω ΌΛΑ με αυτό.... Πόλη.. Δουλειά... Βόλτες... Ψιλοταξιδακια θάλασσες βουνά κλπ κλπ κλπ....

Όλα αυτά με μόλις 2500 ευρώ συνολικό κόστος..... Δεν με πολυτρελενει ως μηχανή (δεν πάει χώμα το μπουρδελο ) αλλά για τα λεφτά του την τεχνολογία του και αυτά που μου δίνει είναι σούπερ.... Άσε που έχω ξεχάσει τι θα πει συνεργείο Πενφε ή κάθε ΣΚ να φτιάξω και κάτι στην Πομόνα...

Οπότε δες κάτι τέτοιο ΨΕΚΑΣΤΟ και ότι σου μένει από μπιτζίνες ασφάλειες τέλη και συνεργεία (που θα δεις είναι αρκετά) ξόδεψέ τα σε βόλτες.....

Αυτά!!!

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχω το XJ6 από καινούριο και συμφωνώ σε όλα.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το καπο σου και το Ρτ μου σε κανα χρονο μονο αν τα χαρισουμε φιλε
Πρώτον, μην τα βάζεις στην ίδια κατηγορία. Μην τρελαθούμε και τελείως! Tooth

Και δευτερον διαφωνώ. Η κρίση με την βενζινη, ήρθε και θα παρέλθει. Οι μεγάλες τουριστικές μοτοσυκλέτες πάντα θα έχουν το κοινό τους. Μην κοιτάς που εμείς ταξιδεύουμε εντός Ελλάδας. Υπάρχουν κάποιοι που θέλουν χιλιομετροφάγους
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Λοιποοοοόν....

Πρέπει να είμαι μαζόχας που κάθισα και το διάβασα Ολοοοο αυτό το νήμα

Στο ζουμί τώρα.....

Φίλε Μπάμπη..... Είχα ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό πριν από έναν χρόνο... Ειμουν κάτοχος μίας πομόνας 1150 πεμφέ δλδ.... Και τέλος πάντων σκεφτόμουν ακριβώς τα ίδια (πρέπει να το κοιτάξουμε αυτό ε!)

Φθηνές λύσεις πολλές...transalp V-strom versys cbf κλπ κλπ κλπ .. Τελικά κατέληξα σε fazer 600..... Πενφέ ΔΕΝ είναι σε άνεση ειδικά δικαβαλο Αλλά..... Φθηνή αγορά και τα κάνει όλα.... Άλλα καλύτερα άλλα όχι και τόσο... Αλλά ΌΛΑ...

Πήγα σε αυτό γιατί βαρέθηκα πεταλούδες άξονες τσοκ κλπ κλπ... Ήθελα κάτι αξιόπιστο ΚΑΙ οικονομικό....

Να βάζω δλδ το κλειδί χωρίς να ασχολουμαι με ΤΠΤ και γενικά να μην δίνω τον κωλο μου σε μπιτζίνες και μαστορια που νομίζουν ότι παρέχουν ανταλλακτικά Ferrari και υπηρεσίες Dr Yiakoump σε χειρουργείο.....

Οπότε fazer ή ένα αντίστοιχης κατηγορίας δλδ ψεκαστό... 600-650 cc.. Τα κάνει όλα και συμφέρει....

Λίγα τέλη

Φθηνή αγορά

Φθηνά ασφάλιστρα

Μικρή κατανάλωση

Φθηνά ανταλλακτικά

Κλπ κλπ κλπ

Το πήρα αρχές Σεπτεμβρίου του 21 με 12500χλμ.... Πλέον έχω 25000+....απροβληματιστα σε ότι αφορά μηχανικά μέρη Και το πιο βασικό πλέον με κατανάλωση 4.5—5.5 λίτρα..... Και τα κάνω ΌΛΑ με αυτό.... Πόλη.. Δουλειά... Βόλτες... Ψιλοταξιδακια θάλασσες βουνά κλπ κλπ κλπ....

Όλα αυτά με μόλις 2500 ευρώ συνολικό κόστος..... Δεν με πολυτρελενει ως μηχανή (δεν πάει χώμα το μπουρδελο ) αλλά για τα λεφτά του την τεχνολογία του και αυτά που μου δίνει είναι σούπερ.... Άσε που έχω ξεχάσει τι θα πει συνεργείο Πενφε ή κάθε ΣΚ να φτιάξω και κάτι στην Πομόνα...

Οπότε δες κάτι τέτοιο ΨΕΚΑΣΤΟ και ότι σου μένει από μπιτζίνες ασφάλειες τέλη και συνεργεία (που θα δεις είναι αρκετά) ξόδεψέ τα σε βόλτες.....

Αυτά!!!

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Bandit 650

Τιμιο-ΤΑ-ΤΟ
 
N

notakos600

Guest
Να το θέσουμε κάπως αλλιώς?
Κάμερα σε εμένα!.
Είμαι πεπεισμένος πως ένα πούλμαν των ΚΑΠΗ θα κάλυπτε απόλυτα τις τουριστικές μας επιθυμίες.
Ο ι κ ο ν ο μ ι κ ό τ α τ α...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Να το θέσουμε κάπως αλλιώς?
Κάμερα σε εμένα!.
Είμαι πεπεισμένος πως ένα πούλμαν των ΚΑΠΗ θα κάλυπτε απόλυτα τις τουριστικές μας επιθυμίες.
Ο ι κ ο ν ο μ ι κ ό τ α τ α...
Εξαρτάται... cdefghigi
Το οδηγάμε εμείς το πούλμαν;
Και αν ναι ποιοι είναι μέσα και πόσο τους γουστάρουμε;

ooops
 

Captainslow

new member
Δημοσιεύσεις
210
Ηλικία
56
Μοτοσυκλέτα
Peugeot2
Όνομα
captainslow
Bandit 650

Τιμιο-ΤΑ-ΤΟ
Γενικά όλα τα μοντέλα από το 2004 και μετά που είναι ψεκαστά σε αυτά τα Κυβικά είναι πολύ ΤΙΜΙΑ κακά τα ψέματα..... Και πραγματικοί χιλιομετροφάγοι - πολυεργαλεία.....

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom