Tracer 7 vs F800 GS vs Suzuki RE 800

DimitrisKL

new member
Δημοσιεύσεις
14
Ηλικία
33
Περιοχή
Athens
Όνομα
Δημήτρης
Χαίρετε,

Θέλω μέσα στον επόμενο μήνα να αγοράσω μια μεσαίας κατηγορίας μηχανής και έχω καταλήξει σε αυτές τις τρείς. Τη θέλω για 90% μετακίνηση εντός Αθήνας και περιαστικές διαδρομές και σπάνια πιστεύω να κάνω ταξίδι. (Δεν έχω κάνει ταξίδι με μηχανή στο παρελθόν, παίζει να δοκιμάσω με αυτή και να μου ανοίξει η όρεξη;).

Το Tracer 7 πιστεύω με καλύπτει απόλυτα για τη χρήση που θέλω και γλυτώνω από 1500 έως κ 3-4 χιλιάρικα αν συγκρίνω με F800. Ο προβληματισμός μου είναι οτι διάβαζω ότι πολλοί το δίνουν γιατί δε τους καλύπτει η ιπποδύναμη και πάνε σε 800ρια, και σκέφτομαι μήπως τη πατήσω και ζητάω και εγώ μετά κάτι μεγαλύτερο. Με 1μιση χιλιάρικο παραπάνω λοιπόν, αν πάω στο Suzuki πιστεύετε θα είμαι καλυμμένος σε αυτή την ενδεχόμενη ανάγκη; Από τα τρία έτσι όπως το βλέπω εγώ το Suzuki είναι το πιο VFM all around μηχανάκι και πιστεύω ότι μέσα στη πόλη θα είναι το ίδιο άνετο με το tracer.

Πιο πολύ λόγω εμφάνισης με κερδίζει το BMW αλλά μ τα ψιψιψόνια που βάζω στο διαμορφωτή φτάνει 13-14 χιλιάρικα, πολλά παραπάνω από τα άλλα δυο. Αλλά αν αξίζει ίσως να μπορούσα να κάνω την υπέρβαση.

Ύψος 1.82, 83kg, 32 ετών.

Για βοηθήστε λίγο.....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgev

new member
Δημοσιεύσεις
406
Ηλικία
32
Όνομα
Γιώργος
Tracer 700 για μένα το πιο ιδανικό για Αθήνα πολύ μανιτζεβελο και μπορείς να βγεις κ πιο έξω αρκετά άνετα. Τελευταία θα άφηνα τη gs800.
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.589
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δημητρη νομιζουν οτι δεν τους καλυπτει το tracer.Μια χαρα δυναμη εχει και ειναι ιδανικο για πολη και ταξιδια.Αν δεις μετα απο 2-3 χρονια οτι απεκτησες εμπειρια θες κατι μεγαλυτερο το δινεις ευκολα και πας παρακατω
 

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
429
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Και εγώ ψηφίζω tracer 700, το θεωρώ ιδανικό συνδυασμό για πόλη και μικρές βόλτες. Βέβαια τελευταίο λόγο θα έχεις εσύ ΑΦΟΥ τα οδηγήσεις! Έχουν όλα σχεδόν διαφορετική θέση οδήγησης και στήσιμο.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.431
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Με την εμπειρία που έχεις μέχρι τώρα το tracer θα σου φανεί τούμπανο και ταξίδια κάνει και δικάβαλο πάει και στην πόλη είναι βολικό.
Άσε τι λένε οι άλλοι ίσως έχουν τους δικούς τους λόγους.

Γιου θενκ ας λέιτερ.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.537
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αν μπορείς να διαθέσεις ένα 1500αρι πάρε το στρομα,84 άλογα 19αρη μπροστά που θα σε πάει και λίγο παραπέρα( σε χωματόδρομους ).
Μεγαλύτερο μηχανάκι ,καλύτερα φορτωματα ,σελαρα για την καλή σου ,μετράει ;)
Εγώ αυτό θα έπαιρνα

Γιου θενκ μι λεητερ
 

DimitrisKL

new member
Δημοσιεύσεις
14
Ηλικία
33
Περιοχή
Athens
Όνομα
Δημήτρης
Ευχαριστώ μάγκες, και εγώ πιστεύω ότι για τη χρήση που το θέλω θα με καλύψει απόλυτα το tracer, είναι και πανέμορφο και γκομενιάρικο μηχανάκι. Φίλε giamar αλήθεια το σκέφτομαι να δώσω το 1500αρι και να πάρω το Suzuki, μου αρέσει λιγότερο εμφανισιακά από το tracer, όχι ότι είναι άσχημο, το tracer είναι πιο νεανικό. Θα πάω να τα δω και τα δύο από κοντά.
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.861
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Tracer 700 ασυζητητι τα κανει ολα μικρα ταξιδια στριφτερο ελαφρυ και μια χαρα ειναι για τη πολη.

Περιμενουμε να πουμε τα καλοριζικα :cool:

Διαβασε ενα συγκριτικο ΕΔΩ και εδω ΕΔΩ
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.723
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε καλύψει το γκάζι του tracer ! Για τέτοια χρήση ακόμα και ταξίδι . Από κει και πέρα το V strom είναι σε όλα καλύτερο του . Εάν θες να διαθέσεις το παραπάνω πόσον σίγουρα θα πάρεις κάτι καλύτερο , όχι μόνο από γκάζι ! Αλλά ανάρτηση στήσιμο κινητήρας από όσο λένε πολύ ωραίος !

το f800 είναι άλλη κατηγορία , 50/50 μηχανή με 21 τροχο άλλης εποχής πλέον που δεν το χρειάζεσαι
 

DimitrisKL

new member
Δημοσιεύσεις
14
Ηλικία
33
Περιοχή
Athens
Όνομα
Δημήτρης
update: πήγα και οδήγησα το Suzuki, πιο μηχανή σε σχέση με το tracer, πολύ ωραίο γκάζι και μοτέρ, ενώ σε μανιτζεβελιές μου φάνηκε άνετο και στριφτερό μέσα στη πόλη σαν παπάκι. Από το πλάι μου φαίνεται απίστευτη, αλλά κ από μπροστά απο κοντά μου άρεσε πολύ το φανάρι.
Με τα πολλά, την έκλεισα σε πράσινο! Πήρα εξτρά χούφτες και βάση για μπαγκαζιέρα. Σου κάνουν 30% έκπτωση στα αξεσουάρ με την αγορά της μηχανης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.537
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
update: πήγα και οδήγησα το Suzuki, πιο μηχανή σε σχέση με το tracer, πολύ ωραίο γκάζι και μοτέρ, ενώ σε μανιτζεβελιές μου φάνηκε άνετο και στριφτερό μέσα στη πόλη σαν παπάκι. Από το πλάι μου φαίνεται απίστευτη, αλλά κ από μπροστά απο κοντά μου άρεσε πολύ το φανάρι.
Με τα πολλά, την έκλεισα σε πράσινο! Πήρα εξτρά χούφτες και βάση για μπαγκαζιέρα. Σου κάνουν 30% έκπτωση στα αξεσουάρ με την αγορά της μηχανης.
Στα λεγα χαχαχαχαχα
Άντε με το καλό να παραλάβεις Bcdefgh
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.373
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Καλοταξιδο λοιπον ... και αυτο που ερωτευεται κανεις αυτο πρεπει να αγοραζει , για μηχανακι εννοω ...!abc
 

Thanos_98

new member
Δημοσιεύσεις
33
Ηλικία
25
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Thanos
Συμφωνώ με όλους για το Tracer, είναι ασύγκριτο στην κατηγορία του και για μες στην πόλη είναι ιδανικό
 
Top Bottom