THΝ ΜΑΚΡΥΝΑ

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
abcdefgh



να μην μιλήσω να μην μιλήσω να μην μιλήσω να μην μιλήσω να μην μιλήσω να μην μιλησω abcdefghabcdefghabcdefgh
oooooooohmmmmm......

 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Λοιπόν συνέχεια για το μακρύ, μετα από 1100 χλμ έχω να πώ:
1. Στην οδηγική συμπεριφορά δεν έχει καμμία σχέση με το παλιό, πιό σταθερό ,πολύ πιό σταθερό.
Το παλιό ήταν πολύ πιό νευρικό στις στροφες, ενίοτε με τα γνωστά προβλήματα στα πολλά ενώ το νέο σε κερδίζει αμέσως.
Το παλιό ήθελε πιό πολλά χέρια.
2. Εχω την εντύπωση ότι το νέο καίει περισσότερο, δηλαδή από Μεσολόγγι Αθήνα με ταχύτητες 120-140 και δύο στιγμιαία ανοίγματα στα 210 έκαψε 5,6 l/100χλμ, το παλιό με τις ίδιες ταχύτητες δεν θα έκαιγε πάνω από 4,9-5,1 l/100χλμ.
3. "Εχει πιό προοδευτικό συμπλέκτη, το "σκαλί" που έκανε το παλιό δεν υπάρχει πιά..
4. Πιστεύω ότι έχει άλλη χαρτογράφηση μιάς και έχει γίνει πιό γραμμικό (Θα το επιβεβαιώσω όταν στρωθεί)
5. Καλύτερη θέση οδήγησης και σέλας
TRACER RULEZzzzzzz
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Λοιπόν συνέχεια για το μακρύ, μετα από 1100 χλμ έχω να πώ:
1. Στην οδηγική συμπεριφορά δεν έχει καμμία σχέση με το παλιό, πιό σταθερό ,πολύ πιό σταθερό.
Το παλιό ήταν πολύ πιό νευρικό στις στροφες, ενίοτε με τα γνωστά προβλήματα στα πολλά ενώ το νέο σε κερδίζει αμέσως.
Το παλιό ήθελε πιό πολλά χέρια.
2. Εχω την εντύπωση ότι το νέο καίει περισσότερο, δηλαδή από Μεσολόγγι Αθήνα με ταχύτητες 120-140 και δύο στιγμιαία ανοίγματα στα 210 έκαψε 5,6 l/100χλμ, το παλιό με τις ίδιες ταχύτητες δεν θα έκαιγε πάνω από 4,9-5,1 l/100χλμ.
3. "Εχει πιό προοδευτικό συμπλέκτη, το "σκαλί" που έκανε το παλιό δεν υπάρχει πιά..
4. Πιστεύω ότι έχει άλλη χαρτογράφηση μιάς και έχει γίνει πιό γραμμικό (Θα το επιβεβαιώσω όταν στρωθεί)
5. Καλύτερη θέση οδήγησης και σέλας
TRACER RULEZzzzzzz

Μαρτυράς χωρίς ξύλο Rollingfunny
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μαρτυράς χωρίς ξύλο Rollingfunny
"Aστα αυτά μωρή Σόνια και κανόνισε να πάμε για καμμιά μπύρα στον ακατανόμαστο....Ξέρεις εσύ...Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Αν τα καταφέρω την Παρασκευή αλλιώς για Ιούλιο μεριά καθώς φεύγω εξωτερικό
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αν τα καταφέρω την Παρασκευή αλλιώς για Ιούλιο μεριά καθώς φεύγω εξωτερικό
Giving
 

kalampokas

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Περιοχή
Κυψέλη
Μοτοσυκλέτα
"Σούζυ" GsxF 650 "Σκλάβος" Cbf 125
Όνομα
Θανάσης
Περιοχή
Κυψελάρα πάουα
το έκλεισε και φίλος, Παρασκευή παραλαμβάνει...μετά από τεστ σε διάφορα, κατέληξε ότι είναι η καλύτερη επιλογή.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
το έκλεισε και φίλος, Παρασκευή παραλαμβάνει...μετά από τεστ σε διάφορα, κατέληξε ότι είναι η καλύτερη επιλογή.
Θα την ευχαριστηθεί, του κάνει όλα τα γούστα, θές να πας κομματια σε φιδίσιο δρόμο; Θες να φορτώσεις και να ταξιδέψεις; Θες να καγκουριάσεις; Δεν θα σου πεί ποτέ όχι, αν δε ,του βάλεις Ohlins πάς σε άλλα επίπεδα.....
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Κρατάω επιφυλαξη για την κατανάλωση Μανώλη γιατί το μηχανάκι δεν έχει στρώσει ακόμα καθώς και στο ότι ασυναίσθητα γυρνάς πιο πολυ τον δεξί καρπό μιας κι έχει καλύτερη απόκριση/πάτημα,τα οποια σε εξιτάρουν.

Ασφαλή συμπέρασμα για το συγκεκριμένο θέμα αργότερα.

Κατά τα λοιπά εμείς σαν παρέα ευχαριστιόμαστε διπλά που η επιλογή της αλλαγής σε αποζημίωσε άμεσα!!!
Smileys drinking beer Emoticon

Bike ρε Μανώλη..
 

Liverpudlian

new member
Δημοσιεύσεις
29
Ηλικία
32
Μοτοσυκλέτα
Yamaha tracer 700
Όνομα
Κωνσταντινος
Εντωμεταξύ κάποιος στο ξένο γκρουπ του Facebook παραπονέθηκε ότι το tracer gt του κουνάει στα 90 με 100 μίλια.... δεν καταλαβαίνω πως....
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.537
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Εντωμεταξύ κάποιος στο ξένο γκρουπ του Facebook παραπονέθηκε ότι το tracer gt του κουνάει στα 90 με 100 μίλια.... δεν καταλαβαίνω πως....

Πες μου οτι μιλαει για το καινουργιο.abcdefghgk
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Εντωμεταξύ κάποιος στο ξένο γκρουπ του Facebook παραπονέθηκε ότι το tracer gt του κουνάει στα 90 με 100 μίλια.... δεν καταλαβαίνω πως....


Ωχχχ
Λες????
cdefghicdefghi
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Εντωμεταξύ κάποιος στο ξένο γκρουπ του Facebook παραπονέθηκε ότι το tracer gt του κουνάει στα 90 με 100 μίλια.... δεν καταλαβαίνω πως....
Λινκ άμεσα να το δώσω σε κάποιον, από το χωριό δεν τον ξέρετε funny
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
90 με 100 μιλια; Και μετά στρώνει Yesabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Θα ηταν κανένα πετραδάκι, στις ράγες του τραίνου
Πλάκα πλάκα έχει γίνει σήριαλ αυτό το Tracer, πάντως στο δικό μου στα 210 άφησα και χέρι και ήταν όντως τραίνο, είμαι πολύ χαρούμενος λέμε....
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Πλάκα πλάκα έχει γίνει σήριαλ αυτό το Tracer, πάντως στο δικό μου στα 210 άφησα και χέρι και ήταν όντως τραίνο, είμαι πολύ χαρούμενος λέμε....


Ελα
Μίλα ανοιχτά
Μόνοι μας είμαστε.
Πόση ωρα το σκεφτόσουν πριν το κάνεις
αυτό??


Σε φαντάζομαι σαν εκείνο τον τυχαίο που φώναζε < εύρηκα ,εύρηκα>
Να φωνάζεις < δεν κουνάει ,δεν κουνάει..>
 
Top Bottom