SWM SUPERDUAL 650 X | Στατική παρουσίαση

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αν προσέξατε στην περιγραφή μιλάμε για 7400 Ε και 2 χρόνια εγγύηση ή 20.000 χλμ ή όποιο έρθει πρώτο. Είναι δυνατόν ? εγώ δεν το σχολιάζω περαιτέρω αυτό το μηχανάκι. Οι συγκεκριμένοι περιορισμοί επιλύουν οποιαδήποτε απορία περί αξιοπιστίας.

Το 2002 δούλευα πωλητής σε μια εταιρία με βιομηχανικά εργαλεία. Ήρθε μια παρτίδα με μια καινούρια μάρκα. SEDEF την έλεγαν. Φασόν Κινα με ότι όνομα θες δηλαδή. Αυτό που σήμερα είναι κοινός τόπος όμως, το 2002 ήταν άγνωστα νερά για το ευρύ κοινό.
Μιλάω με το αφεντικό για την προώθηση. Νέος τότε και άσχετος περι εισαγωγικού εμπορίου απο Κίνα και φασονάρισμα (μετά έμαθα πολλά).
Λοιπόν μου λέει, SEDEF, Γαλλικά μηχανήματα θα λέμε (made in China όμως αν μας ρωτούσαν πολλά και με Γαλλική σχεδίαση θαρρείς και οι Γάλλοι έχουν παράδοση στην σχεδίαση δραπανοκατσάβιδων abcdefghgk) και εγγύηση εφ όρου ζωής με αντικατάσταση. 39,90 τα δίνουμε.
Αλήθεια; του λέω! Εφ όρου ζωής; Μόνο 39,90; Τόσο καλά είναι; (αδαής νιούμπας! )
Δεν ξέρω τι είναι και τι δεν είναι, αλλά με αυτή την τιμή μπορούμε να τους τα αλλάξουμε 3-4 φορές και πάλι να έχουμε κέρδος. Απο όσους μπουν στην διαδικασία να τα αλλάξουν, ελάχιστοι θα το κάνουν για πάνω απο μια φορά. Στατιστικά αποδεδειγμένο νέε μου!

Αυτά.Bye
 

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Το 2002 δούλευα πωλητής σε μια εταιρία με βιομηχανικά εργαλεία. Ήρθε μια παρτίδα με μια καινούρια μάρκα. SEDEF την έλεγαν. Φασόν Κινα με ότι όνομα θες δηλαδή. Αυτό που σήμερα είναι κοινός τόπος όμως, το 2002 ήταν άγνωστα νερά για το ευρύ κοινό.
Μιλάω με το αφεντικό για την προώθηση. Νέος τότε και άσχετος περι εισαγωγικού εμπορίου απο Κίνα και φασονάρισμα (μετά έμαθα πολλά).
Λοιπόν μου λέει, SEDEF, Γαλλικά μηχανήματα θα λέμε (made in China όμως αν μας ρωτούσαν πολλά και με Γαλλική σχεδίαση θαρρείς και οι Γάλλοι έχουν παράδοση στην σχεδίαση δραπανοκατσάβιδων abcdefghgk) και εγγύηση εφ όρου ζωής με αντικατάσταση. 39,90 τα δίνουμε.
Αλήθεια; του λέω! Εφ όρου ζωής; Μόνο 39,90; Τόσο καλά είναι; (αδαής νιούμπας! )
Δεν ξέρω τι είναι και τι δεν είναι, αλλά με αυτή την τιμή μπορούμε να τους τα αλλάξουμε 3-4 φορές και πάλι να έχουμε κέρδος. Απο όσους μπουν στην διαδικασία να τα αλλάξουν, ελάχιστοι θα το κάνουν για πάνω απο μια φορά. Στατιστικά αποδεδειγμένο νέε μου!

Αυτά.Bye

Την ξέρω την υπόθεση "φασόν" παίζει σε πάρα πολλά αντικείμενα. Από καταδυτικό εξοπλισμό μέχρι κατασκευή πυρομαχικών. ;)
Το κολοκύθι αυτό όμως κάνει 7400 και ότι σου βγάλει στο φτιάχνουν εντός των 2 ετών ή τα 20000 χλμ, ποιος ξέρει και τι άλλους περιορισμούς έχει όταν διαβάσεις και την γραπτή εγγύηση ..... μετά το "βλέπεις το όνειρο" και είναι εφιαλτικό, ενώ στην πιθανή προσπάθεια μεταπώλησης έχεις κερδίσει κανονικό "κανονάκι"..... :mad:
7400 είναι αυτά όχι 74,00...... ρε τι σκέφτονται τα γατόνια... :eek:
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.549
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ



Test - SWM Superdual X 2019 - BIKEIT!
Παλιό, καλό κρασί
 
Top Bottom