Royal Enfield Super Meteor 650

gkiriakakis76

new member
Δημοσιεύσεις
4
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα Βύρωνας
Όνομα
Γιώργος Κυριακάκης
Σας ευχαριστώ πολύ για την αποδοχή στην ομάδα σας και να σας ευχηθώ πάντα όρθιοι στις δύο ρόδες και πάντα με χαρούμενα χιλιόμετρα. Επιστρέφω στις 2 ρόδες μετά από 15 χρόνια αποχής λόγω παιδιών και επειδή το χούι δεν ξεχνιέται απλά το κοιμίζεις, τώρα στα 47 είπα να επιστρέψω και να ζήσω ξανά την ελευθερία που μόνο μια μοτοσυκλέτα μπορεί να σου προσφέρει. Έχω καταλήξει στην super meteor 650 η οποία είμαι υπέροχη μοτοσυκλέτα. Πραγματικά την έχω ερωτευτεί. Θα ήθελα την γνώμη σας σε 2 πραγματάκια. Με προβληματίζει λίγο τα 241kg της που με την προσθήκη μπάρας προστασίας κινητήρα, μια πλάτη κτλ εύκολα θα σκαρφαλώσω στα 250. Μου μοιάζουν πολλά. Και 2ο θεματάκι που μου έχουν βάλει φίλοι στο μυαλό. Μου λένε να αποφύγω τις royal λόγω που φτιάχνονται στην Ινδία και πιθανολογούν ότι θα έχω προβλήματα και ζημιές. Η αλήθεια είναι ότι ή ουδέτεροι θα είναι όσοι το ακούνε ή αποτρεπτικοί. Εναλλακτικά εχω βρει το Honda rebel 500.Έχει κάποιος γνώμη πάνω στο θέμα?
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Γιωργο καλως μας ηρθες.

Οσο για τα μηχανακια που βαζεις στο τραπεζι αν δεν κανω λαθος οι τιμες του ειναι παραπλησιες.Τα enfield εχουν δωσει εξετασεις σε πολυ δυσκολες συνθηκες και τα εχουν παει πολυ πολυ καλα.Μην σε προβληματιζει η χωρα παραγωγης...η συγκεκριμενη χωρα κατασκευαζει εκκατομυρια μηχανακια και πολλα απο αυτα ειναι γνωστων εταιρειων

Το μονο που θα με προβληματιζε θα ηταν η τιμη μεταπωλησης.Αν δεν ειχα θεμα σε αυτο θα την ειχα παρει χθες.
 

gkiriakakis76

new member
Δημοσιεύσεις
4
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα Βύρωνας
Όνομα
Γιώργος Κυριακάκης
Γιωργο καλως μας ηρθες.

Οσο για τα μηχανακια που βαζεις στο τραπεζι αν δεν κανω λαθος οι τιμες του ειναι παραπλησιες.Τα enfield εχουν δωσει εξετασεις σε πολυ δυσκολες συνθηκες και τα εχουν παει πολυ πολυ καλα.Μην σε προβληματιζει η χωρα παραγωγης...η συγκεκριμενη χωρα κατασκευαζει εκκατομυρια μηχανακια και πολλα απο αυτα ειναι γνωστων εταιρειων

Το μονο που θα με προβληματιζε θα ηταν η τιμη μεταπωλησης.Αν δεν ειχα θεμα σε αυτο θα την ειχα παρει χθες.
Καλώς σας βρήκα! Ευχαριστώ για την ανταπόκριση στην ανάρτηση μου. Ίδιες τιμές είναι. Δεν έχω σκοπό να την πουλήσω. Την αγοράζω με σκοπό να την κρατήσω για χρόνια. Ταξιδάκια σε ακτίνα 300 χλμ γύρω γύρω μαζί με την σύζυγο για ψυχοθεραπευτικούς λόγους. Τέτοια μοτοσυκλέτα δεν την αγοράζεις για να την πουλήσεις. Την παντρεύεσαι. Ως αναφορά το βάρος?
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.651
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Καλώς σας βρήκα! Ευχαριστώ για την ανταπόκριση στην ανάρτηση μου. Ίδιες τιμές είναι. Δεν έχω σκοπό να την πουλήσω. Την αγοράζω με σκοπό να την κρατήσω για χρόνια. Ταξιδάκια σε ακτίνα 300 χλμ γύρω γύρω μαζί με την σύζυγο για ψυχοθεραπευτικούς λόγους. Τέτοια μοτοσυκλέτα δεν την αγοράζεις για να την πουλήσεις. Την παντρεύεσαι.
Προχωρα ελευθερα στην νεα ''παντρειά'' σου.
Μην ρωτησεις την πρωτη γυναικα για την επιλογη σου .ΝΟΜΟΣ.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Καλως μας ηρθες Γιώργο.
Προχώρα άφοβα ,έχουμε και φίλο που το έχει το μηχανάκι αυτό ,@R.E.H την συμβουλή σου
 

R.E.H

member
Δημοσιεύσεις
1.213
Μοτοσυκλέτα
Royal Enfield Himalayan
Όνομα
Παναγίωτης
Περιοχή
Νίκαια
Σας ευχαριστώ πολύ για την αποδοχή στην ομάδα σας και να σας ευχηθώ πάντα όρθιοι στις δύο ρόδες και πάντα με χαρούμενα χιλιόμετρα. Επιστρέφω στις 2 ρόδες μετά από 15 χρόνια αποχής λόγω παιδιών και επειδή το χούι δεν ξεχνιέται απλά το κοιμίζεις, τώρα στα 47 είπα να επιστρέψω και να ζήσω ξανά την ελευθερία που μόνο μια μοτοσυκλέτα μπορεί να σου προσφέρει. Έχω καταλήξει στην super meteor 650 η οποία είμαι υπέροχη μοτοσυκλέτα. Πραγματικά την έχω ερωτευτεί. Θα ήθελα την γνώμη σας σε 2 πραγματάκια. Με προβληματίζει λίγο τα 241kg της που με την προσθήκη μπάρας προστασίας κινητήρα, μια πλάτη κτλ εύκολα θα σκαρφαλώσω στα 250. Μου μοιάζουν πολλά. Και 2ο θεματάκι που μου έχουν βάλει φίλοι στο μυαλό. Μου λένε να αποφύγω τις royal λόγω που φτιάχνονται στην Ινδία και πιθανολογούν ότι θα έχω προβλήματα και ζημιές. Η αλήθεια είναι ότι ή ουδέτεροι θα είναι όσοι το ακούνε ή αποτρεπτικοί. Εναλλακτικά εχω βρει το Honda rebel 500.Έχει κάποιος γνώμη πάνω στο θέμα?
καλώς ήρθες στην παρέα Γιώργο

Ξεκίνα από εδώ
royal-enfield-super-meteor-650-—-h-aποκάλυψη.6589

Εγώ θα έκανα ένα τεστ και στα δύο και θα έβλεπα πιο μου κάθετε καλύτερα, τα δύο μηχανάκια που αναφέρεις είναι τελείως διαφορετικά και ας μοιάζουν....
Ιδανικά θα έκανα την δοκιμή μαζί με την σύζυγο για να δεις πώς συμπεριφέρεται με 2 άτομα και πόσο άνετη είναι ...

πλάτη που ακριβώς θα βάλεις ;

για 2 άτομα θα πρέπει να πάρεις την πλούσια έκδοση με την ενιαία σέλα εκτός αν θέλεις η σύζυγος σου να μην ξανά ανέβει μετά την πρώτη σύντομη βόλτα

όσον αφορά τα κιλά εσύ είσαι αυτός που θα δει αν είναι πολλά η λίγα ανεξάρτητα με το τι θα σου πούμε εμείς ...
Υπάρχουν και πιο βαριές μηχανές ή άλλες πιο ελαφριές που τις αισθάνεσαι πιο βαριές λόγω υψηλότερου κέντρου βάρους ...


Θα έλεγα αστειευόμενος με τους φίλους σου όταν βρίσκεστε να συζητάτε για οτιδήποτε άλλο εκτός από μηχανές :D :D :D
γιατί έτσι και πάρεις enfiled και σου βγάλει το οτιδήποτε θα σου λένε σου τα λέγαμε και δεν άκουγες

Από την άλλη άμα πάρεις το honda θα σου πούν συμβάνουν αυτά δεν είναι τίποτα κτλ κτλ
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Καλώς σας βρήκα! Ευχαριστώ για την ανταπόκριση στην ανάρτηση μου. Ίδιες τιμές είναι. Δεν έχω σκοπό να την πουλήσω. Την αγοράζω με σκοπό να την κρατήσω για χρόνια. Ταξιδάκια σε ακτίνα 300 χλμ γύρω γύρω μαζί με την σύζυγο για ψυχοθεραπευτικούς λόγους. Τέτοια μοτοσυκλέτα δεν την αγοράζεις για να την πουλήσεις. Την παντρεύεσαι. Ως αναφορά το βάρος?
Αν πατας κατω μολις ξεκινησεις το βαρος χανεται.
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.515
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Σας ευχαριστώ πολύ για την αποδοχή στην ομάδα σας και να σας ευχηθώ πάντα όρθιοι στις δύο ρόδες και πάντα με χαρούμενα χιλιόμετρα. Επιστρέφω στις 2 ρόδες μετά από 15 χρόνια αποχής λόγω παιδιών και επειδή το χούι δεν ξεχνιέται απλά το κοιμίζεις, τώρα στα 47 είπα να επιστρέψω και να ζήσω ξανά την ελευθερία που μόνο μια μοτοσυκλέτα μπορεί να σου προσφέρει. Έχω καταλήξει στην super meteor 650 η οποία είμαι υπέροχη μοτοσυκλέτα. Πραγματικά την έχω ερωτευτεί. Θα ήθελα την γνώμη σας σε 2 πραγματάκια. Με προβληματίζει λίγο τα 241kg της που με την προσθήκη μπάρας προστασίας κινητήρα, μια πλάτη κτλ εύκολα θα σκαρφαλώσω στα 250. Μου μοιάζουν πολλά. Και 2ο θεματάκι που μου έχουν βάλει φίλοι στο μυαλό. Μου λένε να αποφύγω τις royal λόγω που φτιάχνονται στην Ινδία και πιθανολογούν ότι θα έχω προβλήματα και ζημιές. Η αλήθεια είναι ότι ή ουδέτεροι θα είναι όσοι το ακούνε ή αποτρεπτικοί. Εναλλακτικά εχω βρει το Honda rebel 500.Έχει κάποιος γνώμη πάνω στο θέμα?
Καλως μας ηρθες cdefghcdefgh


Για ριξε μια ματια και σε αυτη τη Τσουπα
 

gkiriakakis76

new member
Δημοσιεύσεις
4
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα Βύρωνας
Όνομα
Γιώργος Κυριακάκης
Καλως μας ηρθες cdefghcdefgh


Για ριξε μια ματια και σε αυτη τη Τσουπα
Πολύ όμορφο αλλά θέλω να πάω σε cruiser! Είχα honda steed παλιά και λέω να συνεχίσω την αμαρτία. Χαχχαχαχα
 

gkiriakakis76

new member
Δημοσιεύσεις
4
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα Βύρωνας
Όνομα
Γιώργος Κυριακάκης
καλώς ήρθες στην παρέα Γιώργο

Ξεκίνα από εδώ
royal-enfield-super-meteor-650-—-h-aποκάλυψη.6589

Εγώ θα έκανα ένα τεστ και στα δύο και θα έβλεπα πιο μου κάθετε καλύτερα, τα δύο μηχανάκια που αναφέρεις είναι τελείως διαφορετικά και ας μοιάζουν....
Ιδανικά θα έκανα την δοκιμή μαζί με την σύζυγο για να δεις πώς συμπεριφέρεται με 2 άτομα και πόσο άνετη είναι ...

πλάτη που ακριβώς θα βάλεις ;

για 2 άτομα θα πρέπει να πάρεις την πλούσια έκδοση με την ενιαία σέλα εκτός αν θέλεις η σύζυγος σου να μην ξανά ανέβει μετά την πρώτη σύντομη βόλτα

όσον αφορά τα κιλά εσύ είσαι αυτός που θα δει αν είναι πολλά η λίγα ανεξάρτητα με το τι θα σου πούμε εμείς ...
Υπάρχουν και πιο βαριές μηχανές ή άλλες πιο ελαφριές που τις αισθάνεσαι πιο βαριές λόγω υψηλότερου κέντρου βάρους ...


Θα έλεγα αστειευόμενος με τους φίλους σου όταν βρίσκεστε να συζητάτε για οτιδήποτε άλλο εκτός από μηχανές :D :D :D
γιατί έτσι και πάρεις enfiled και σου βγάλει το οτιδήποτε θα σου λένε σου τα λέγαμε και δεν άκουγες

Από την άλλη άμα πάρεις το honda θα σου πούν συμβάνουν αυτά δεν είναι τίποτα κτλ κτλ
Το άρθρο το διάβασα. Πολύ ωραίο και πολύ όμορφα γραμμένο
καλώς ήρθες στην παρέα Γιώργο

Ξεκίνα από εδώ
royal-enfield-super-meteor-650-—-h-aποκάλυψη.6589

Εγώ θα έκανα ένα τεστ και στα δύο και θα έβλεπα πιο μου κάθετε καλύτερα, τα δύο μηχανάκια που αναφέρεις είναι τελείως διαφορετικά και ας μοιάζουν....
Ιδανικά θα έκανα την δοκιμή μαζί με την σύζυγο για να δεις πώς συμπεριφέρεται με 2 άτομα και πόσο άνετη είναι ...

πλάτη που ακριβώς θα βάλεις ;

για 2 άτομα θα πρέπει να πάρεις την πλούσια έκδοση με την ενιαία σέλα εκτός αν θέλεις η σύζυγος σου να μην ξανά ανέβει μετά την πρώτη σύντομη βόλτα

όσον αφορά τα κιλά εσύ είσαι αυτός που θα δει αν είναι πολλά η λίγα ανεξάρτητα με το τι θα σου πούμε εμείς ...
Υπάρχουν και πιο βαριές μηχανές ή άλλες πιο ελαφριές που τις αισθάνεσαι πιο βαριές λόγω υψηλότερου κέντρου βάρους ...


Θα έλεγα αστειευόμενος με τους φίλους σου όταν βρίσκεστε να συζητάτε για οτιδήποτε άλλο εκτός από μηχανές :D :D :D
γιατί έτσι και πάρεις enfiled και σου βγάλει το οτιδήποτε θα σου λένε σου τα λέγαμε και δεν άκουγες

Από την άλλη άμα πάρεις το honda θα σου πούν συμβάνουν αυτά δεν είναι τίποτα κτλ κτλ
Το είδα το άρθρο! Υπέροχο! Με συνεπήρε στο ταξίδι. Πολύ όμορφα γραμμένο!! Ουσιαστικά επιβεβαίωσε την άποψη μου γι αυτήν την μοτοσυκλέτα. Εύχομαι να αξιωθώ να ζήσω τέτοιες εμπειρίες. Πλάτη θέλω να βάλω για να προλάβω την γκρίνια της γυναίκας αν και η συγκεκριμένη δεν γκρινιάζει. Την είχε η πλούσια έκδοση που δοκίμασα στο test ride και μου άρεσε. Με εξυπηρέτησαν στο έπακρο τα παιδιά στον Πέτσα. Έκανα test ride 2καβαλο αλλά ο συνδυασμός κίνησης με πολυετή αποχή με ζόρισε λιγάκι στο σταμάτα στα φανάρια. Εν κινήσει δεν με ζόρισε. Ως αναφορά τους φίλους δεν έχεις άδικο. Όλοι ξέρουν και όλοι κάτι έχουν να πουν. Χαχαχα. Εσύ είσαι ευχαριστημένος από τον μετεωρίτη?
 

R.E.H

member
Δημοσιεύσεις
1.213
Μοτοσυκλέτα
Royal Enfield Himalayan
Όνομα
Παναγίωτης
Περιοχή
Νίκαια
Εσύ είσαι ευχαριστημένος από τον μετεωρίτη?
Πάρα πολύ, από τα πιο ευχάριστα μηχανάκια που είχα ποτέ ...
Έχω κάνει περίπου 5.500 χλμ χωρίς κάποιο πρόβλημα αν και είναι λίγα τα χλμ ακόμα.
Σε γενικές γραμμές αυτό το μοτέρ δεν έχει βγάλει θέματα και έχω φίλο με πάνω από 30.000 χλμ με άλλο μοντέλο της ενφιλντ με αυτό το μοτέρ και νομίζω ότι του έβγαλε μια φορά ανορθωτή

Σε γενικές γραμμές είναι εύκολα και οικονομικά στην συντήρηση και για την τιμή τους είναι πάρα πολύ ποιοτικά φτιαγμένα και προσεγμένα
Δεν έχουν καμία σχέση με αλλά στην ίδια κατηγορία τιμής και ανταγωνίζονται πολύ ακριβότερα ...

Από την άλλη έχω φίλο με rebel και το έχει λιώσει και νομίζω ότι άλλαξε μία πίσω λάμπα μόνο και έχει πάει Βαλκάνια, Τουρκία, Ιταλία, Τυνησία ....
ίσως είναι λίγο μικρό όμως χωροταξικά για 2 άτομα ανάλογα και το μέγεθος τους όμως ...
 
Top Bottom