MOTOGP 2017 μπλα μπλα...

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Δεν είναι απλοί καθημερινοί άνθρωποι!!

PraisingPraising


Ομως με το πέρασμα των χρόνων όλα αυτά βγαίνουν!
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.175
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μούντζα στα MotoGP: Μικροεπέμβαση για Crutchlow
Ο Βρεττανός έκοψε τον τένοντα στο δάχτυλο
Ο Crutchlow βρισκόταν στον χώρο φιλοξενίας της ομάδας στην Ιταλία, όταν προχθές το βράδυ έκοψε με μαχαίρι το δάχτυλο του. Αγνόησε την σοβαρότητα του τραύματος, το έδεσε και πήγε για ύπνο, σύμφωνα με την δική του δήλωση. Το πρωί βλέποντας ότι το αίμα δεν έχει σταματήσει να ρέει αποφάσισε να πάει στα επείγοντα περιστατικά στο Pistoia Hospital, όπου ο Dr. Riccardo Simonti του έδωσε να καταλάβει πως ήταν πιο βαθύ από αυτό που νόμιζε και χρειάζεται μικροεπέμβαση για να συρραφτεί ο τένοντας: «με περιποιήθηκαν εξαιρετικά στα επείγοντα και έκαναν πολύ καλή δουλειά. Αμέσως μετά πήγα σε νευροχειρουργό στην Parma που μου έφτιαξε έναν νάρθηκα για το δάχτυλο με τρόπο που θα μου επιτρέψει να αγωνιστώ στον αγώνα. Δεν έχω αμφιβολία ότι θα είναι δύσκολα, αλλά θα δώσω το 100% όπως πάντα. Θα δούμε πως θα πάει».

Ο Crutchlow δεν θα χάσει λοιπόν τον αγώνα, στην Parma είναι τα κεντρικά της Clinica Mobile της εταιρίας ιατρικών παροχών των MotoGP, που έχει δημιουργηθεί από τον Dr. Claudio Costa ο οποίος και αποχώρησε από αυτή πριν από τρία σχεδόν χρόνια. Είχαμε γράψει σχετικό άρθρο εδώ, πέρσι με αφορμή πάλι τους τραυματισμούς των αναβατών. Στην Clinica Mobile έχουν μερικούς από τους πλέον εξειδικευμένους φυσιοθεραπευτές, ορθοπεδικούς και νευροχειρουργούς και είναι το κατάλληλο μέρος για να ασφαλίσουν ένα τραύμα που έχει πρόσφατα ραφτεί και πρέπει να μπει σε ένα γάντι που θα κρατά κλιπόν φρενάροντας σε αγωνιστικό ρυθμό.

Περαστικά στον Crutchlow και ας έχει βολικό αγώνα. Είναι βέβαια συνηθισμένος στους άσχημους τραυματισμούς στα χέρια όπως πριν από τέσσερα χρόνια στην Γερμανία, που μπήκε σε ειδικό θάλαμο για ταχεία αποκατάσταση, ενώ μετρά συνολικά αρκετούς τραυματισμούς και στα κάτω άκρα, έχοντας παρουσιάσει γρήγορη ανάρρωση.



www.motomag.gr


καποιος κανει μαγια ....ποιος ναναι ποιος ναναι
 

MIKEARMY

motoparea...what else?
Δημοσιεύσεις
266
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
BMW 1200 RT 2011
Όνομα
mike
Εχω μια αρχή να μη λεω ονόματα και μα μη θίγω υπολήψεις,οποτε οσο κι αν μεγαλώνεις γράμματα ή πιέσεις ΔΕΝ θα βγάλω άχνα.- cdefghigik

Αυτός..

BcdefghBcdefghBcdefgh



XMMMMM αφου εχουμε φωτογραφια θα τον βρουμε !
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Ρε παίδες, ο Cruth έχει γ@μηθεί στις τούμπες!! το κόψιμο είναι το κερασάκι στην τούρτα!! Δεν παίζεται λέμε!! abcdefghabcdefgh


Δεν υπάρχει αγώνας που να μην είναι χτυπημένος!! Πρέπει να γίνει επιστημονική έρευνα πάνω του!! Yes
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
προγραμμα misano
Ώρες (σε ώρα Ελλάδος)
Παρασκευή
MotoGP FP1 10:55 - 11:40
MotoGP FP2 15:05 - 15:50

Σάββατο
MotoGP FP3 10:55 - 11:40
MotoGP FP4 14:30 - 15:00
ΜotoGP Q1 15:10 - 15:25
MotoGP Q2 15:35 - 15:50

Κυριακή
MotoGP WUP 10:40 - 11:00
MotoGP RAC 15:00
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

well know member
Δημοσιεύσεις
2.375
Ηλικία
50
Περιοχή
Κρανίδι Αργολίδας. Φωκιανό Αρκαδίας.
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 640 ADV (07)
YAMAHA YZF600R (97) Thundercat
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης
Περιοχή
Κρανίδι Αργολίδας.
προγραμμα misano
Ώρες (σε ώρα Ελλάδος)
Παρασκευή

MotoGP FP1 10:55 - 11:40
MotoGP FP2 15:05 - 15:50

Σάββατο
MotoGP FP3 10:55 - 11:40
MotoGP FP4 14:30 - 15:00
ΜotoGP Q1 15:10 - 15:25
MotoGP Q2 15:35 - 15:50

Κυριακή
MotoGP WUP 10:40 - 11:00
MotoGP RAC 15:00



Θα έρθεις να το δούμε στο Ναύπλιο. ...cdefghigi
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Θα έρθεις να το δούμε στο Ναύπλιο. ...cdefghigi
Άμα λείπει ο Τρισμέγιστος απο τον αγώνα ειναι σαν να τρως φαί κρύο,ανάλατο κι αλάδωτο..

mikearmy ακους;; Χώσε τώρα.. χαχαχαχαχαχα...
 

MIKEARMY

motoparea...what else?
Δημοσιεύσεις
266
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
BMW 1200 RT 2011
Όνομα
mike
Άμα λείπει ο Τρισμέγιστος απο τον αγώνα ειναι σαν να τρως φαί κρύο,ανάλατο κι αλάδωτο..

mikearmy ακους;; Χώσε τώρα.. χαχαχαχαχαχα...

καραβίδες σερβιρισμένες κρύες μαζί με χαβιάρι, πίτα φραγκόκοτα με μαύρη τρούφα, ραβιόλι με φουά γκρα ......δεν με χαλάει !!!! abcdefghgk
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.175
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Valentino Rossi – Πρώτη συνέντευξη
Επαναλαμβάνει πως λυπάται, ελπίζει για γρήγορη επάνοδο

Πρώτη συνέντευξη του Valentino Rossi που εξηγεί το πώς έγινε το ατύχημα και απαντά στους επικριτές της ψηφιακής εποχής, που γρήγορα καταδικάζουν με σχόλια σε ιστότοπους κοινωνικής δικτύωσης. Ο Valentino Rossi είχε τραυματιστεί πριν λίγες μέρες σε προπόνηση Enduro, σπάζοντας το πόδι του. Ήταν η δεύτερη φορά φέτος. Η προπόνηση Enduro και Motocross είναι κάτι που επιβάλλεται για τους αναβάτες, παρόλο που εγκυμονεί κινδύνους.

Valentino πως έγινε το ατύχημα;

Ναι, δυστυχώς… ήμουν με φίλους με Enduro μοτοσυκλέτες και βγήκαμε για βόλτα και προπόνηση στους λόφους γύρω από το Urbino. Είναι κάτι που κάνω συχνά, κάτι που κάνω από 18 χρονών, μαζί με τον πατέρα μου, κάτι δηλαδή που κάνω χρόνια. Δυστυχώς όμως πολύ κοντά στο τέλος της βόλτας, πλησιάζοντας μία στροφή ενώ κατέβαινα με πολύ μικρή ταχύτητα, ξήλωσα νομίζω μία πέτρα, τέλος πάντων έχασα το τιμόνι και για να μην πέσω έβαλα πόδι κάτω, όμως ήταν κατηφόρα και όλο το βάρος της μοτοσυκλέτας έπεσε πάνω στο πόδι μου που λειτούργησε σαν μοχλός και έσπασε.



Είχες λοιπόν ένα πετυχημένο χειρουργείο, πες μας πως είσαι τώρα σωματικά και πώς αισθάνεσαι που δεν αγωνίζεσαι, ιδιαίτερα στην έδρα σου

Το πόδι πονάει, αλλά γενικά νιώθω καλά. Το μυαλό είναι το πρόβλημα, ψυχικό είναι το βάρος γιατί είναι πολύ κρίμα αυτό που έγινε, κλωτσώντας όλες τις πιθανότητες για το πρωτάθλημα και φυσικά χάνοντας την ευκαιρία να αγωνιστώ στο Misano μπροστά σε όλο το κοινό, τους φίλους μου, τον κόσμο αυτό.. είναι ντροπή. Πρέπει επίσης να ζητήσω συγνώμη από την ομάδα μου που χάνω έναν τόσο σημαντικό αγώνα, αγώνες… αλλά δυστυχώς είναι αυτό που είναι - και τώρα πρέπει να αγωνιστούμε για να επιστρέψουμε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.



Ακούστηκαν και ειπώθηκαν πολλά, ο κόσμος σχολιάζει κριτικάροντας την μέθοδο προπόνησης, τις επιλογές σου, το να κάνεις Enduro – Motocross… Τι απαντάς; Πόσο χειρότερος θα ήσουν στον αγώνα, αν δεν τα έκανες αυτά;

Τα λέμε συνέχεια, μιλάμε συνέχεια για αυτό.. Εμείς είμαστε αναβάτες μοτοσυκλέτας και η καλύτερη εξάσκηση είναι… να οδηγείς μοτοσυκλέτα. Δυστυχώς η οδήγηση μοτοσυκλέτας δεν είναι πάντα ακίνδυνη. Υπάρχουν φορές που δεν προπονούμαστε με μοτοσυκλέτα γιατί είναι πολύ επικίνδυνο. Δυστυχώς για εμένα φέτος υπήρξαν δύο περιστατικά, οπότε τώρα πρέπει να βρούμε έναν άλλο τρόπο…

Τελικά πότε επιστρέφεις; Θα είναι σε πίστα που δεν πιέζει πολύ το πόδι; Θα είναι στο Motegi, τι λένε οι γιατροί;

Λοιπόν… έχω μάθει από την προηγούμενη φορά, πως σε αυτή την φάση, σε αυτό το στάδιο της ανάρρωσης πρέπει να πηγαίνεις μέρα με την ημέρα. Εξαρτάται από το τραύμα το ίδιο, από τον πόνο. Δουλεύουμε ήδη, με στόχο να μειώσουμε τον χρόνο όσο γίνεται. Μετά είναι το Aragon αλλά πιστεύω ότι θα είναι πολύ δύσκολο, μόλις 20 μέρες από την επέμβαση να επιστρέψω στον αγώνα. Θέλουμε το διπλάσιο ή 40 μέρες το ελάχιστο. Τελευταία φορά τόσο χρειάστηκα. Αυτή την φορά όμως το σπάσιμο είναι σε καλύτερο σημείο, λιγότερο επώδυνο, είναι όμως πολύ νωρίς να πω κάτι. Αν δεν μπορέσω στο Aragon, θα προσπαθήσω να επιστρέψω στο Motegi.

Valentino οι οπαδοί όμως θα είναι στο Misano, θα είναι στον αγώνα, έχεις κάποιο μήνυμα για αυτούς;

(Κοιτώντας την κάμερα και χαιρετώντας): Γεια σε όλους από εμένα… Είναι πολύ κρίμα που δεν αγωνίζομαι στο Misano, στο σπίτι μου, αλλά θα παλέψω δυνατά, θα εργαστώ σκληρά για την επιστροφή και σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη!



www.motomag.gr
ψιτ εσυ απ τας Σερρας την διαβασες;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Valentino Rossi – Πρώτη συνέντευξη
Επαναλαμβάνει πως λυπάται, ελπίζει για γρήγορη επάνοδο

Πρώτη συνέντευξη του Valentino Rossi που εξηγεί το πώς έγινε το ατύχημα και απαντά στους επικριτές της ψηφιακής εποχής, που γρήγορα καταδικάζουν με σχόλια σε ιστότοπους κοινωνικής δικτύωσης. Ο Valentino Rossi είχε τραυματιστεί πριν λίγες μέρες σε προπόνηση Enduro, σπάζοντας το πόδι του. Ήταν η δεύτερη φορά φέτος. Η προπόνηση Enduro και Motocross είναι κάτι που επιβάλλεται για τους αναβάτες, παρόλο που εγκυμονεί κινδύνους.

Valentino πως έγινε το ατύχημα;

Ναι, δυστυχώς… ήμουν με φίλους με Enduro μοτοσυκλέτες και βγήκαμε για βόλτα και προπόνηση στους λόφους γύρω από το Urbino. Είναι κάτι που κάνω συχνά, κάτι που κάνω από 18 χρονών, μαζί με τον πατέρα μου, κάτι δηλαδή που κάνω χρόνια. Δυστυχώς όμως πολύ κοντά στο τέλος της βόλτας, πλησιάζοντας μία στροφή ενώ κατέβαινα με πολύ μικρή ταχύτητα, ξήλωσα νομίζω μία πέτρα, τέλος πάντων έχασα το τιμόνι και για να μην πέσω έβαλα πόδι κάτω, όμως ήταν κατηφόρα και όλο το βάρος της μοτοσυκλέτας έπεσε πάνω στο πόδι μου που λειτούργησε σαν μοχλός και έσπασε.



Είχες λοιπόν ένα πετυχημένο χειρουργείο, πες μας πως είσαι τώρα σωματικά και πώς αισθάνεσαι που δεν αγωνίζεσαι, ιδιαίτερα στην έδρα σου

Το πόδι πονάει, αλλά γενικά νιώθω καλά. Το μυαλό είναι το πρόβλημα, ψυχικό είναι το βάρος γιατί είναι πολύ κρίμα αυτό που έγινε, κλωτσώντας όλες τις πιθανότητες για το πρωτάθλημα και φυσικά χάνοντας την ευκαιρία να αγωνιστώ στο Misano μπροστά σε όλο το κοινό, τους φίλους μου, τον κόσμο αυτό.. είναι ντροπή. Πρέπει επίσης να ζητήσω συγνώμη από την ομάδα μου που χάνω έναν τόσο σημαντικό αγώνα, αγώνες… αλλά δυστυχώς είναι αυτό που είναι - και τώρα πρέπει να αγωνιστούμε για να επιστρέψουμε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.



Ακούστηκαν και ειπώθηκαν πολλά, ο κόσμος σχολιάζει κριτικάροντας την μέθοδο προπόνησης, τις επιλογές σου, το να κάνεις Enduro – Motocross… Τι απαντάς; Πόσο χειρότερος θα ήσουν στον αγώνα, αν δεν τα έκανες αυτά;

Τα λέμε συνέχεια, μιλάμε συνέχεια για αυτό.. Εμείς είμαστε αναβάτες μοτοσυκλέτας και η καλύτερη εξάσκηση είναι… να οδηγείς μοτοσυκλέτα. Δυστυχώς η οδήγηση μοτοσυκλέτας δεν είναι πάντα ακίνδυνη. Υπάρχουν φορές που δεν προπονούμαστε με μοτοσυκλέτα γιατί είναι πολύ επικίνδυνο. Δυστυχώς για εμένα φέτος υπήρξαν δύο περιστατικά, οπότε τώρα πρέπει να βρούμε έναν άλλο τρόπο…

Τελικά πότε επιστρέφεις; Θα είναι σε πίστα που δεν πιέζει πολύ το πόδι; Θα είναι στο Motegi, τι λένε οι γιατροί;

Λοιπόν… έχω μάθει από την προηγούμενη φορά, πως σε αυτή την φάση, σε αυτό το στάδιο της ανάρρωσης πρέπει να πηγαίνεις μέρα με την ημέρα. Εξαρτάται από το τραύμα το ίδιο, από τον πόνο. Δουλεύουμε ήδη, με στόχο να μειώσουμε τον χρόνο όσο γίνεται. Μετά είναι το Aragon αλλά πιστεύω ότι θα είναι πολύ δύσκολο, μόλις 20 μέρες από την επέμβαση να επιστρέψω στον αγώνα. Θέλουμε το διπλάσιο ή 40 μέρες το ελάχιστο. Τελευταία φορά τόσο χρειάστηκα. Αυτή την φορά όμως το σπάσιμο είναι σε καλύτερο σημείο, λιγότερο επώδυνο, είναι όμως πολύ νωρίς να πω κάτι. Αν δεν μπορέσω στο Aragon, θα προσπαθήσω να επιστρέψω στο Motegi.

Valentino οι οπαδοί όμως θα είναι στο Misano, θα είναι στον αγώνα, έχεις κάποιο μήνυμα για αυτούς;

(Κοιτώντας την κάμερα και χαιρετώντας): Γεια σε όλους από εμένα… Είναι πολύ κρίμα που δεν αγωνίζομαι στο Misano, στο σπίτι μου, αλλά θα παλέψω δυνατά, θα εργαστώ σκληρά για την επιστροφή και σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη!



www.motomag.gr
ετσι...αυτο ειναι...
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
MotoGP Free Practice Nr. 3 Classification 2017
Misano Adriatico, Saturday, September 09, 2017

Pos. Num. Rider Nation Team Bike Km/h Time Gap 1st/Prev.
1 93 Marc MARQUEZ SPA Repsol Honda Team Honda 288.8 1'32.958
2 25 Maverick VIÑALES SPA Movistar Yamaha MotoGP Yamaha 292.7 1'33.112 0.154 / 0.154
3 35 Cal CRUTCHLOW GBR LCR Honda Honda 291.7 1'33.240 0.282 / 0.128
4 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Ducati Team Ducati 290.2 1'33.334 0.376 / 0.094
5 99 Jorge LORENZO SPA Ducati Team Ducati 292.2 1'33.414 0.456 / 0.080
6 5 Johann ZARCO FRA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 289.3 1'33.584 0.626 / 0.170
7 41 Aleix ESPARGARO SPA Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 289.4 1'33.626 0.668 / 0.042
8 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 293.0 1'33.673 0.715 / 0.047
9 9 Danilo PETRUCCI ITA OCTO Pramac Racing Ducati 291.3 1'33.802 0.844 / 0.129
10 51 Michele PIRRO ITA Ducati Team Ducati 293.0 1'33.836 0.878 / 0.034
11 43 Jack MILLER AUS EG 0,0 Marc VDS Honda 289.8 1'34.010 1.052 / 0.174
12 19 Alvaro BAUTISTA SPA Pull&Bear Aspar Team Ducati 293.2 1'34.112 1.154 / 0.102
13 76 Loris BAZ FRA Reale Avintia Racing Ducati 288.0 1'34.144 1.186 / 0.032
14 53 Tito RABAT SPA EG 0,0 Marc VDS Honda 289.9 1'34.155 1.197 / 0.011
15 45 Scott REDDING GBR OCTO Pramac Racing Ducati 289.6 1'34.203 1.245 / 0.048
16 29 Andrea IANNONE ITA Team SUZUKI ECSTAR Suzuki 287.0 1'34.263 1.305 / 0.060
17 44 Pol ESPARGARO SPA Red Bull KTM Factory Racing KTM 291.6 1'34.307 1.349 / 0.044
18 42 Alex RINS SPA Team SUZUKI ECSTAR Suzuki 289.5 1'34.371 1.413 / 0.064
19 17 Karel ABRAHAM CZE Pull&Bear Aspar Team Ducati 291.5 1'34.420 1.462 / 0.049
20 94 Jonas FOLGER GER Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 288.1 1'34.532 1.574 / 0.112
21 8 Hector BARBERA SPA Reale Avintia Racing Ducati 295.3 1'34.820 1.862 / 0.288
22 38 Bradley SMITH GBR Red Bull KTM Factory Racing KTM 290.7 1'35.021 2.063 / 0.201
23 22 Sam LOWES GBR Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 281.7 1'35.132 2.174 / 0.111
Weather Conditions:

| Track Condition: Dry| Air: 24º| Humidity: 55%| Ground: 27º
 

MIKEARMY

motoparea...what else?
Δημοσιεύσεις
266
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
BMW 1200 RT 2011
Όνομα
mike
Μακαρι να γυρισει στις πιστες ο ροσσι..αρκει να μην γυρισουν οι βαλιμπαν οπαδοι του ...χαχαχα
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Το πόδι πονάει, αλλά γενικά νιώθω καλά. Το μυαλό είναι το πρόβλημα, ψυχικό είναι το βάρος γιατί είναι πολύ κρίμα αυτό που έγινε, κλωτσώντας όλες τις πιθανότητες για το πρωτάθλημα και φυσικά χάνοντας την ευκαιρία να αγωνιστώ στο Misano μπροστά σε όλο το κοινό, τους φίλους μου, τον κόσμο αυτό.. είναι ντροπή.


τα είπε όλα!!!

Praising
 
Top Bottom