MOTO GP 2019 ROUND 2 - Gran Premio Motul de la República Argentina

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Ωραίος αγώνας ... από την δεύτερη θέση και πίσω!!!


Κρίμα για τον Morbi ......

Χάρηκα για ... Jorge .... πού ήταν αυτός? 'έτρεχε? Ianone????
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Κατα γενική ομολογία όλοι περίμεναν το αυταποδεικτο που έβλεπαν όλο το τριήμερο.
Έναν mm να ξεκινάει και να χάνεται και τους υπόλοιπους να μάχονται απο την 2η και πίσω.
Η άνοδος της YAMAHA μόνο ως θετική μπορεί να ειπωθεί.
Αν και στις ευθείες με όχι καλη έξοδο τα ducati κάνουν πλάκα με σχεδόν με όλους .
Θέλει λέει δουλειά στα ηλεκτρονικά ( YAMAHA ) για να βελτιώσει πρόσφυση και επιτάχυνση.
Τώρα πως μπορεί να γίνει αυτό την στιγμή που δεν υφίστανται δοκιμές εξέλιξης on season ,δεν γνωρίζω.
Ο VALE μετα την ανοδο στην δεύτερη μάλλον ήξερε οτι τον είχε .
Οποτε διάλεξε να μείνει πίσω και να <διαβάσει > dovi και ducati.
Και εγένετο...
Ο ίδιος ο dovi εχρηζε φαβορί - νικητή τον mm,και οτι θα ασκούνταν σε όσο το δυνατόν περισότερους βαθμούς.
Οποτε τελος με το βάθρο των νικητών.
Που σε συνδυασμό με miller ,petrucci,rins ,vinales ,morbidelli ,είδαμε και θέαμα με μάχες και προσπεράσεις.
Γνώμη μού
Ο petrucci δεν άξιζε θέση στην εργοστασιακή ducati.
Ο rins έδειξε την ανοδο της suzuki ,αν δουμε οτι και ο mir εγκατέλειψε απο βλάβη και μέχρι τότε πήγαινε εξαιρετικά.
Ατυχές γεγονός οτι morbidelli - vinales συγκρούστηκαν και εγκατέλειψαν στον προτελευταίο γύρο.
Ο vinales δε δείχνει αστάθεια να διαχειριστεί δύσκολες καταστάσεις ,μου θυμίζει τον j - lo .
Απο εκεί και πέρα iannone - zarko είναι υποψήφιοι για το βραβείο βατόμουρου of the season καθώς δεν πείθουν μέχρι στιγμής κανένα οτι άξιζαν τα χρήματα που πήραν απο aprilia - ktm αντίστοιχα.
Αυτα και πάμε για Όστιν σε δυο εβδομάδες
 

Le Tavernier

member
Δημοσιεύσεις
854
Ηλικία
48
Περιοχή
Κατωχώρι Πορταριάς
Μοτοσυκλέτα
Aprilia ETV1000 Raid
Όνομα
Νικόλας
Περιοχή
Βόλος
Να γκρινιάξω? ο ΔΔ πρέπει να σταματήσει να κάνει σπικάζ στους αγώνες.... και όσο και Ροσσικος και να ειμαι ο ΜΜ ειναι εξωγήινος :)
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.154
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
εγω μεχρι και υπογραφές αμα θετε μαζευω να φυγει αυτός ο ΔΔ καποια στιγμή επιτελους....

BcdefBcdefBcdefBcdefBcdefBcdefBcdefBcdefBcdef
 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
εγω μεχρι και υπογραφές αμα θετε μαζευω να φυγει αυτός ο ΔΔ καποια στιγμή επιτελους....και
να αναλάβει στην θέση του ο σκούτερ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BcdefBcdefBcdefBcdefBcdefBcdefBcdefBcdefBcdef

YesYesYes
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
O j lo 12ος
Και ο zarco 15ος
Ας οψεται πτώσεις ,εγκαταλείψεις.
Το ξανά λέω ο zarco για την ώρα δεν < έπιασε > στην ΚΤΜ σε αντίθεση με τους άλλους.
Θα μου πεις και ο syarim τερμάτισε πίσω τού.
Αλλά και οι espargarro - oliveira ο δεύτερος μάλιστα με όχι φουλ εργοστασιακό μηχανάκι πολυυυ μπροστά απο αυτούς.
Για τον j lo ,αρχίζω να πιστεύω τα σενάρια που διάβασα στο twiter ,οτι η HONDA τον πήρε γιατί φοβόταν την ανοδο του με την ducati,και δεδομένου οτι θα χρειαζόταν μια - δυο χρονιές να μαθει την HONDA ,θα έχανε χρόνο, αρα μείον ένας αντίπαλος έξω.
Έχει και μια κάποια ηλικία οπότε μετα απο ενα - δυο χρόνια δεν ξέρουμε ποσο ανταγωνιστικός θα είναι.
Δεν είναι και ο VALE...
Έντο με ταξί μετα απο αυτό που έμαθα για την HONDA ,οτι δεν παίρνει πρωτοκλασάτα μοντέλα για umbrela girl ,αλλά παίρνει απο τα ΒΟΧ αυτές που έχει η οργάνωση ,εξοικονόμωνοντας κάπου στα 1000€ ( 500 η καθεμία για το τριήμερο) τους έχω ικανούς για όλα
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Spam ON

κάπου στα 1000€ ( 500 η καθεμία για το τριήμερο)

Με τόσα ..... θέλω και εγω!! Μάλλον θα αρχίσω να "διοργανώνω" motoτζιπ αγώνες!!

;);)


Spam OFF
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Καλή η σκέψη της Honda για J.L. αλλά ... πήγε εκεί αφότου έφυγε στην ουσία από την ducati! Δεν θα έμενε ακόμη 1 χρονιά εκεί.

Εάν μάθει τη honda σύντομα ... δηλαδή μέχρι τα μέσα της χρονιάς ... θα παίζει μόνιμα βάθρο!! Οσο και εάν με πονάει που το λέω! Εάν όχι .... θα δει άσπρη μέρα στη μετά-vale εποχή
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.451
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Top Bottom