MODIFICATION KAWASAKI ELIMINATOR 250

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Α) οι τσάντες είναι σε λάθος θέση,θα έλεγα ποιο πίσω και κάτι διαφορετικό σαν δισακια.
Δεν σε ενοχλούν στην οδήγηση έτσι όπως είναι?
Β) αυτό με τα καρμπ και την θερμοκρασία ισχύει ,ειδικά αν είχε κάτι από μαμά και πλέον δεν έχει,αλλιώς θα κοίταζα κάτι σε πηνία, βολάν, ηλεκτρονική.
Γ) πίσω ένα μισό φτερό εσωτερικά
Δ) το κενό που λες αν μετακομισεις τις τσάντες το ξανασυζηταμε.με φύλλα αλουμινίου η λαμαρίνας
Ε) πινακίδα δεν είδα...
 

konstantinos_vita

new member
Δημοσιεύσεις
131
Ηλικία
44
Περιοχή
Φλωρινα
Μοτοσυκλέτα
ι ελ 250 και ένα εφ800 ες τι.
Όνομα
Konstantinos
Καλησπέρα Κωνσταντίνε. Με το καλό ... ζεσταίνονται και κάνουν διάφορα.
Μέγιστε Κ εμένα μου πέρασε από το μυαλό. Θα το δοκιμάσω. Εφόσον πήγα και σε ηλεκτρολόγους και δε βρήκαν κάποιο ελάττωμα μάλλον αυτό θα είναι. Έχω μάλιστα και ένα μεταλλικό υλικό που κολλάει και αντανακλάει θερμότητα. τύλιξα μ αυτό το μισό σωληνάκι βενζίνης που ήταν δίπλα στην εξάτμιση
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Μέγιστε Κ εμένα μου πέρασε από το μυαλό. Θα το δοκιμάσω. Εφόσον πήγα και σε ηλεκτρολόγους και δε βρήκαν κάποιο ελάττωμα μάλλον αυτό θα είναι. Έχω μάλιστα και ένα μεταλλικό υλικό που κολλάει και αντανακλάει θερμότητα. τύλιξα μ αυτό το μισό σωληνάκι βενζίνης που ήταν δίπλα στην εξάτμιση
Τα eliminator βγάζουν διάφορα προβλήματα. Από τα βασικά είναι ότι τα καρμπυρατέρ είναι κοντά στην εξάτμιση και ζεσταίνονται. Τα ninja με το ίδιο μοτέρ δεν το είχαν λόγω άλλης θέσης εξάτμισης. Δοκίμασε αυτό που σου είπα δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Σου κάνει υπερχύλιση στα καρμπυρατέρ όταν το σβήνεις;
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Για μια ακόμη φορά τα νεύρα μου κρόσια με το μοτέρ του ninja. Ακούγεται λίγο η μία μπιέλα στις πολλές στροφές. Διάγνωση του μηχανικού είναι αλλαγή μόνο στα μέταλλα μπιελών λόγω που είναι νωρίς ακόμη και ίσα που ακούγεται. Και σκέφτομαι τώρα το καίω ή το φτιάχνω;
 

konstantinos_vita

new member
Δημοσιεύσεις
131
Ηλικία
44
Περιοχή
Φλωρινα
Μοτοσυκλέτα
ι ελ 250 και ένα εφ800 ες τι.
Όνομα
Konstantinos
Α) οι τσάντες...
Β) αυτό με τα καρμπ...
Γ) πίσω ένα μισό φτερό εσωτερικά
Δ) ... αν μετακομισεις τις τσάντες το ξανασυζηταμε.με φύλλα αλουμινίου η λαμαρίνας
Ε) πινακίδα δεν είδα...
Α) δε με ενοχλούν, μπαίνουν κάτω από τα μπούτια. πάνω από την εξάτμιση θα μπει πιο λεπτό τσαντάκι. Για δισάκια όλο κάτι σε στυλ τσόπερ βρίσκω και με χαλάει. Θα δω όμως κιόλας κάτι σε βαρελάκι καφέ δέρμα
Β) θα το δοκιμάσω σίγουρα Giving
Γ) για φτερό πολλές φορές το σκέφτηκα. Αλλά ακόμα σκέφτομαι, θα καεί σε λίγο βέβαια... Αν βάλω όμως το θέλω και λειτουργικό για τα νερά. Αλλά μετά μου χαλάει όλο το brat style. Και για μπροστά το σκέφτομαι. Το μαμά να βάλω αλλά πιο χαμηλά να γλύφει σχεδόν λάστιχο
Δ) (δεν έχω κάτι να πω) Tooth
Ε) όπως την κοιτάς από πίσω, μπαίνει αριστερά από την ρόδα. Στη φωτό με τα καλώδια φαίνεται λίγο η βάση της.
 

konstantinos_vita

new member
Δημοσιεύσεις
131
Ηλικία
44
Περιοχή
Φλωρινα
Μοτοσυκλέτα
ι ελ 250 και ένα εφ800 ες τι.
Όνομα
Konstantinos
... Σου κάνει υπερχύλιση στα καρμπυρατέρ όταν το σβήνεις;
Έλα πες, με έχεις δει ε; Tooth
Αν το σπάσω στα κόκκινα και το σβήσω, ναι. Αν το πάω όμως στρωτά και το σβήσω δε χάνει από πουθενά. Ο τελευταίος που του πήγα το καρμπ για καθάρισμα έκανε πολύ καλή δουλειά. Μάλλον ε;
 

konstantinos_vita

new member
Δημοσιεύσεις
131
Ηλικία
44
Περιοχή
Φλωρινα
Μοτοσυκλέτα
ι ελ 250 και ένα εφ800 ες τι.
Όνομα
Konstantinos
Για μια ακόμη φορά τα νεύρα μου κρόσια με το μοτέρ του ninja. Ακούγεται λίγο η μία μπιέλα στις πολλές στροφές. Διάγνωση του μηχανικού είναι αλλαγή μόνο στα μέταλλα μπιελών λόγω που είναι νωρίς ακόμη και ίσα που ακούγεται. Και σκέφτομαι τώρα το καίω ή το φτιάχνω;
cdefghigiΕγώ προσωπικά, αν είχα χρόνο, και κυρίως χώρο θα το έφτιαχνα. Έτσι για την τρέλα μου. Κερδισμένος θα έβγαινα και ανοίγοντας θα έφτιαχνα κ άλλα πράγματα αν έβλεπα.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Έλα πες, με έχεις δει ε; Tooth
Αν το σπάσω στα κόκκινα και το σβήσω, ναι. Αν το πάω όμως στρωτά και το σβήσω δε χάνει από πουθενά. Ο τελευταίος που του πήγα το καρμπ για καθάρισμα έκανε πολύ καλή δουλειά. Μάλλον ε;
Το πρωί πριν ανοίξω το μαγαζί ανεβαίνω Φλώρινα για να σου κλέψω ιδέες για το el. Rolling Rolling
Είμαι σίγουρος ότι το καρμπυρατέρ από την δυάδα που κάνει υπερχύλιση είναι αυτό κοντά στην εξάτμιση.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
cdefghigiΕγώ προσωπικά, αν είχα χρόνο, και κυρίως χώρο θα το έφτιαχνα. Έτσι για την τρέλα μου. Κερδισμένος θα έβγαινα και ανοίγοντας θα έφτιαχνα κ άλλα πράγματα αν έβλεπα.
Το μόνο που δεν είχα κοιτάξει ήταν οι μπιέλες όλα τα άλλα τα έχω τσεκάρει.Banging head
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Το μόνο που δεν είχα κοιτάξει ήταν οι μπιέλες όλα τα άλλα τα έχω τσεκάρει.Banging head
Άγγελε
Εγώ θα το έφτιαχνα
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Άγγελε
Εγώ θα το έφτιαχνα
Μου έρχεται να το κάψω αλλά θα δούμε μπορεί να το φτιάξω εγώ ή να το δώσω σε μηχανικό γνωστό να το φτιάξει.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Α) δε με ενοχλούν, μπαίνουν κάτω από τα μπούτια. πάνω από την εξάτμιση θα μπει πιο λεπτό τσαντάκι. Για δισάκια όλο κάτι σε στυλ τσόπερ βρίσκω και με χαλάει. Θα δω όμως κιόλας κάτι σε βαρελάκι καφέ δέρμα
Β) θα το δοκιμάσω σίγουρα Giving
Γ) για φτερό πολλές φορές το σκέφτηκα. Αλλά ακόμα σκέφτομαι, θα καεί σε λίγο βέβαια... Αν βάλω όμως το θέλω και λειτουργικό για τα νερά. Αλλά μετά μου χαλάει όλο το brat style. Και για μπροστά το σκέφτομαι. Το μαμά να βάλω αλλά πιο χαμηλά να γλύφει σχεδόν λάστιχο
Δ) (δεν έχω κάτι να πω) Tooth
Ε) όπως την κοιτάς από πίσω, μπαίνει αριστερά από την ρόδα. Στη φωτό με τα καλώδια φαίνεται λίγο η βάση της.



Aς που με ότι εμπρός βάζεις κάτι τέτοιο
Screenshot_2021-10-05-23-03-09-367_com.alibaba.aliexpresshd.jpgμετα επεκτείνοντας τις σωλήνες κάτω κάτω από την σέλα.
Screenshot_2021-10-05-23-04-02-699_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Βάζεις κάτι τέτοιο και στα πλαϊνά κάτι τέτοιο

Screenshot_2021-10-05-23-01-48-026_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Έτσι λύνεται και το πρόβλημα με τα φτερά,και οι τσάντες μαπινοιν σε ποιο νορμάλ θέση.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Βασικά όπως το έβλεπα,δεν ξέρω αν η πάνω σωλήνα αυτή που είναι κάτω από την σέλα ,είναι βασικό δομικό κομμάτι.
Αν δεν είναι θα το έκοβα να κατέβει η σέλα ( άλλη σέλα)
Και θα σήκωνα το ντεπόζιτο,ίσως και ένα άλλο ντεπόζιτο ποιο κοντό να πάει και η θέση ποιο κοντά στο τιμόνι , αλλά και αυτά είναι δικές μου σκέψεις
 

konstantinos_vita

new member
Δημοσιεύσεις
131
Ηλικία
44
Περιοχή
Φλωρινα
Μοτοσυκλέτα
ι ελ 250 και ένα εφ800 ες τι.
Όνομα
Konstantinos
Το πρωί πριν ανοίξω το μαγαζί ανεβαίνω Φλώρινα για να σου κλέψω ιδέες για το el. Rolling Rolling
Είμαι σίγουρος ότι το καρμπυρατέρ από την δυάδα που κάνει υπερχύλιση είναι αυτό κοντά στην εξάτμιση.
Ω να σου... Tooth, ξέρεις πολλά και με τρομάζεις. Ναι αυτό είναι. Η αλήθεια βέβαια είναι οτί αυτά που φοράει τώρα είναι από anhelo 250. Αλλά κ αυτά τα ίδια κάνουν. Η μόνη διαοφορά είναι οτι η τροφοδοσία βρίσκεται στη μεριά της εξάτμισης αλλά αυτό δε μας πειράζει. Και πιστεύω αυτό με τη θέση της πολλαπλής είναι μεγάλο σφάλμα. Ζεσταίνει και καρμπιρατέρ και μπλοκ .
 
Τελευταία επεξεργασία:

konstantinos_vita

new member
Δημοσιεύσεις
131
Ηλικία
44
Περιοχή
Φλωρινα
Μοτοσυκλέτα
ι ελ 250 και ένα εφ800 ες τι.
Όνομα
Konstantinos
Βασικά όπως το έβλεπα,δεν ξέρω αν η πάνω σωλήνα αυτή που είναι κάτω από την σέλα ,είναι βασικό δομικό κομμάτι.
Αν δεν είναι θα το έκοβα να κατέβει η σέλα ( άλλη σέλα)
Και θα σήκωνα το ντεπόζιτο,ίσως και ένα άλλο ντεπόζιτο ποιο κοντό να πάει και η θέση ποιο κοντά στο τιμόνι , αλλά και αυτά είναι δικές μου σκέψεις
Η σωλήνα που φαίνεται είναι πρόσθετη για να ανέβει λίγο η σέλα και η ουρά του ντεπόζιτου. η ουρά του πλασίου κόπηκε λίγο. θα ανοίξω καινούργιο νήμα αδέρφια με όλες τις λεπτομέρειες και φωτό γιατί θα με κηνυγάει ο δημιουργός αυτού εδώ.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Η σωλήνα που φαίνεται είναι πρόσθετη για να ανέβει λίγο η σέλα και η ουρά του ντεπόζιτου. η ουρά του πλασίου κόπηκε λίγο. θα ανοίξω καινούργιο νήμα αδέρφια με όλες τις λεπτομέρειες και φωτό γιατί θα με κηνυγάει ο δημιουργός αυτού εδώ.
Δεν με πειράζει καθόλου να είσαι στο ίδιο νήμα μη σου πω κιόλας ότι καλύτερα να υπάρχουν όλες οι πληροφορίες μαζεμένες αφού αφορούν το ίδιο μηχανάκι.
Το πρωί που ανέβηκα είδα ότι έχεις βγάλει τον θερμοστάτη καλά έκανες γιατί αυτά ζεσταίνουν εύκολα. Tooth Rolling Tooth
 

konstantinos_vita

new member
Δημοσιεύσεις
131
Ηλικία
44
Περιοχή
Φλωρινα
Μοτοσυκλέτα
ι ελ 250 και ένα εφ800 ες τι.
Όνομα
Konstantinos
Δεν με πειράζει καθόλου να είσαι στο ίδιο νήμα μη σου πω κιόλας ότι καλύτερα να υπάρχουν όλες οι πληροφορίες μαζεμένες αφού αφορούν το ίδιο μηχανάκι.
Το πρωί που ανέβηκα είδα ότι έχεις βγάλει τον θερμοστάτη καλά έκανες γιατί αυτά ζεσταίνουν εύκολα. Tooth Rolling Tooth
Όχι, εκεί είναι, βασικά κάτω από το ρεζερβουάρ. Στο thread θα φαίνεται κανονικά :cool:
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
αναβουν τα καρμπ,
βγαζουν τους θερμοστατες λεει να μη....ζεσταινει
βαρανε μπιελες...

Αγγελε μηπως να τοδινες σε κανα γυφτο να τελειωνεις?
Σε θελω ξεκουραστο να μου φτιαξεις το τσιες
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Μου έρχεται να το κάψω αλλά θα δούμε μπορεί να το φτιάξω εγώ ή να το δώσω σε μηχανικό γνωστό να το φτιάξει.
1633555145092.png
 
Top Bottom